vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 5 χρήστες
antiklitos140, dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4065 στις: Ιουλίου 13, 2018, 22:07 »
Αν σε ενδιαφερει πνευμονικος θα προτεινα, τον Horus απο Vapefly εναντι του ammit.
Πιο ευκολο στησιμο, ισαξια γευση, καθολου υγροποιησεις...

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4066 στις: Ιουλίου 13, 2018, 23:32 »
επειδή έχω χάσει κάποια επεισόδια , ψάχνω για ένα φίλο ατμοποιητή για MTL με έτοιμες αντιστάσεις εκτος του nautilus.

καποια πρόταση?

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4067 στις: Ιουλίου 13, 2018, 23:35 »
Zenith και Nikolas λένε όσοι ασχολούνται με εργοστασιακούς.

Αποσυνδεδεμένος Valneras

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4068 στις: Ιουλίου 14, 2018, 16:54 »
Αν σε ενδιαφερει πνευμονικος θα προτεινα, τον Horus απο Vapefly εναντι του ammit.
Πιο ευκολο στησιμο, ισαξια γευση, καθολου υγροποιησεις...
Βασικά τώρα που ασχολήθηκα λίγο ψάχνοντας προκειμένου να ενημερωθώ, άρχισα να εντοπίζω τι θέλω. Οχι δεν μου αρέσει το πνευμονικό και μάλλον κακώς έχω πάει στον berserker (και τελικώς δεν με καλύπτει). Κατά 90% πιστεύω πως θέλω RTA ντουμανάτο (θέλω ντουμάνι που δεν το έχω από τον berserker), όχι πνευμονικό (βάζω τον καπνό πρώτα στο στόμα και μετά τραβάω), γευστικό, χωρίς διαρροές. Δεν είμαι σίγουρος πως όλες οι προαναφερθείσες προτάσεις με καλύπτουν αφού φταίω εγώ αναφέροντας ως υφιστάμενο επισκευάσιμο τον berserker.

Βρήκα τον Pharaoh RTA της Digiflavor αλλά δεν είμαι σίγουρος πως καλύπτει τις παραπάνω προδιαγραφές μου. Μου προτάθηκε ο Zeus της geekvape ως ντουμανάτος αλλά οι απόψεις που διάβασα δεν είναι καλές.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2018, 17:03 από Valneras »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4069 στις: Ιουλίου 14, 2018, 16:57 »
Βρες ένα κλώνο Skyline να μπορείς να "παίξεις" από σφιχτό τσιγαρίσιο, μέχρι τέρμα πνευμονικό, ανάλογα το δισκάκι του αέρα και μην σκάς ;)

Αποσυνδεδεμένος Valneras

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4070 στις: Ιουλίου 14, 2018, 17:20 »
Aυτό καλό μου ακούγεται, αρκεί να τον βρω. Μόνο εδώ (https://kapnomania.gr/index.php?id_product=1394732&controller=product) τον βρίσκω αλλά δεν ξέρω αν είναι διαθέσιμος.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2018, 14:27 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4071 στις: Ιουλίου 14, 2018, 18:04 »

Αποσυνδεδεμένος Valneras

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4072 στις: Ιουλίου 14, 2018, 18:11 »
Θένκς. Δε με λέτε ωρέ παίδες... είναι αξιόπιστοι οι κλώνοι σε βάθος χρόνου; Δεν είμαστε ν' αγοράζουμε κάθε τρεις και λίγο ατμοποιητές ή να ψάχνουμε λαστιχάκια κ.ο.κ.
Επίσης βρήκα κι αυτόν, δεν ξέρω αν παρουσιάζει ενδιαφέρον για την χρήση που θέλω εγώ: Themis RTA.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2018, 14:27 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4073 στις: Ιουλίου 14, 2018, 18:18 »
Προσωπικά δεν είχα πρόβλημα με κανένα κλώνο. Έχω πάρει ντογκυ, Concorde, sky, και entheon.
Για τον sky συγκεκριμένα, αν δεν εμπιστεύεσαι τα orings και τα δισκάκια του κλώνου, μπορείς να παραγγείλεις τα αυθεντικά από esg.
Νομίζω κοστίζει 5 ευρω το σετ orings και 6 το κάθε δισκάκι. 

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4074 στις: Ιουλίου 14, 2018, 18:54 »
Μιας που περασαν κι εμενα αρκετοι κλωνοι απο τα χερια μου, θα ελεγα πως δεν ειναι ολοι ποιοτικοι. Οι "επωνυμοι" κλωνοι οπως SXK και Coppervape που ειχα ειναι ποιοτικοι και αντεχουν/αντεξαν σε βαθος χρονου. Ειχα και το Skyline της coppervape, 10/10 κατασκευη. Οτι αλλο πιο "ανωνυμο" ειχα περα αυτων των 2 εταιριων ειχε προβληματακια, ειδικα ενας κακος κλωνος (αναθεμα την στιγμη που το πηρα) μου χει κοψει τα δαχτυλα τοσες φορες που τον παρατησα + αλλα προβληματα που ειχε. Πρεπει να υπαρχουν κι αλλες καλες κλωνοεταιριες που δεν ετυχε να παρω μεχρι τωρα, απλα απο αυτες τις 2 θα επαιρνα αφοβα. Λιγο ψαξιμο εδω στα νηματα κλωνων επισης παντα βοηθαει

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4075 στις: Ιουλίου 14, 2018, 22:54 »
Κατά 90% πιστεύω πως θέλω RTA ντουμανάτο (θέλω ντουμάνι που δεν το έχω από τον berserker), όχι πνευμονικό (βάζω τον καπνό πρώτα στο στόμα και μετά τραβάω), γευστικό, χωρίς διαρροές. 
Σε αυτές τις προδιαγραφές, σου κάνει & ο Hussar που έχει ήδη αναφερθεί. Την απλότητά του, τα αξεσουάρ του & την γεύση του, δύσκολα θα την βρεις άμεσα & χωρίς ψαξίματα με στήσιμο ή διαρροές. Θα έλεγα προσφέρει την ευκολία ενός doggy στο πολλαπλάσιο από πλευράς παραμετροποίησης & γεύσης.  Ιδιαίτερο προσόν για ένα νέο ατμιστή, συνυπολογίζοντας και την χαμηλή τιμή του (του κλώνου φυσικά).

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4076 στις: Ιουλίου 15, 2018, 09:58 »
Βασικά τώρα που ασχολήθηκα λίγο ψάχνοντας προκειμένου να ενημερωθώ, άρχισα να εντοπίζω τι θέλω. Οχι δεν μου αρέσει το πνευμονικό και μάλλον κακώς έχω πάει στον berserker (και τελικώς δεν με καλύπτει). Κατά 90% πιστεύω πως θέλω RTA ντουμανάτο (θέλω ντουμάνι που δεν το έχω από τον berserker), όχι πνευμονικό (βάζω τον καπνό πρώτα στο στόμα και μετά τραβάω), γευστικό, χωρίς διαρροές. Δεν είμαι σίγουρος πως όλες οι προαναφερθείσες προτάσεις με καλύπτουν αφού φταίω εγώ αναφέροντας ως υφιστάμενο επισκευάσιμο τον berserker.

Βρήκα τον Pharaoh RTA της Digiflavor αλλά δεν είμαι σίγουρος πως καλύπτει τις παραπάνω προδιαγραφές μου. Μου προτάθηκε ο Zeus της geekvape ως ντουμανάτος αλλά οι απόψεις που διάβασα δεν είναι καλές.
Με όσα αναφέρεις, εγώ θα έλεγα να ρίξεις μια πιο επισταμένη ματιά στον Horus που σου προτάθηκε από τον [member=8372]robbinsrules[/member].
http://vaping.gr/index.php/topic,40133.0.html
Κλείνει αρκετά ο αέρας του και έχει και μετατροπέα 810/510 για να βάλεις το δικό σου 510 driptip. Δίνει μπόλικο και πυκνό ντουμάνι, πολύ καλή γεύση για top-airflow και εξ αιτίας αυτού δεν έχει καθόλου διαρροές (ό,τι και να του κάνεις, με όποια ποσόστωση VG/PG υγρών τον δουλέψεις και όπου και να τον βάλεις κατά την μεταφορά του).
Είναι λίγο "άχαρος" (ψηλός και χοντρός), αλλά το ντουμάνι του είναι το χαρακτηριστικό πνευμονικής τζούρας. 

Αποσυνδεδεμένος Valneras

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4077 στις: Ιουλίου 15, 2018, 11:37 »
Σε αυτές τις προδιαγραφές, σου κάνει & ο Hussar που έχει ήδη αναφερθεί. Την απλότητά του, τα αξεσουάρ του & την γεύση του, δύσκολα θα την βρεις άμεσα & χωρίς ψαξίματα με στήσιμο ή διαρροές. Θα έλεγα προσφέρει την ευκολία ενός doggy στο πολλαπλάσιο από πλευράς παραμετροποίησης & γεύσης.  Ιδιαίτερο προσόν για ένα νέο ατμιστή, συνυπολογίζοντας και την χαμηλή τιμή του (του κλώνου φυσικά).
Ευχαριστώ. Δεν έχω πεισθεί αν έχει νόημα ν΄αντικαταστήσω τον Berserker με τον Hussar για να πω την μαύρη μου αλήθεια. Λόγω άγνοιας φυσικά μπορεί να κάνω μέγα λάθος και να είναι η μέρα με την νύχτα. Κάτι δεν μου κάθεται στον Hussar, μακάρι να είχα τον τρόπο να τον δοκιμάσω.
Με όσα αναφέρεις, εγώ θα έλεγα να ρίξεις μια πιο επισταμένη ματιά στον Horus που σου προτάθηκε από τον [member=8372]robbinsrules[/member].
http://vaping.gr/index.php/topic,40133.0.html
Κλείνει αρκετά ο αέρας του και έχει και μετατροπέα 810/510 για να βάλεις το δικό σου 510 driptip. Δίνει μπόλικο και πυκνό ντουμάνι, πολύ καλή γεύση για top-airflow και εξ αιτίας αυτού δεν έχει καθόλου διαρροές (ό,τι και να του κάνεις, με όποια ποσόστωση VG/PG υγρών τον δουλέψεις και όπου και να τον βάλεις κατά την μεταφορά του).
Είναι λίγο "άχαρος" (ψηλός και χοντρός), αλλά το ντουμάνι του είναι το χαρακτηριστικό πνευμονικής τζούρας.

Είχα αρχίσει να προσανατολίζομαι προς τον Zeus dual coil για τρελά ντουμάνια αλλά τώρα με έβαλες σε σκέψεις. Διάβασα την παρουσίασή σου και ψάχτηκα στο ιντερνέτε και μου φαίνεται πως ο συγκεκριμένος πρέπει να με καλύψει αν και δεν θέλω να ατμίζω σε πολύ υψηλά βάτ. Τα υγρά μου τα φτιάχνω 50 - 50. Η εμφάνιση δε με απασχολεί. Ερώτηση: να υποθέσω πως σε ατμοποιητές αυτού του είδους με τόσο χοντρά σύρματα, αγοράζεις έτοιμες αντιστάσεις και δεν τις φτιάχνεις μόνος;


Το κακό στην Πάτρα είναι πως δεν έχεις την δυνατότητα να δοκιμάσεις κάπου αρκετούς επισκευάσιμους. Δεν ξέρω αν στην Αθήνα είναι διαφορετικά τα πράγματα.
Τελικά ίσως η λύση στον γόρδιο δεσμό είναι να πάρω κανα δυο τρείς μαζεμένους.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4078 στις: Ιουλίου 15, 2018, 11:45 »
Τα χοντρά σύρματα είτε τα αγοράζεις υπό την μορφή έτοιμων αντιστάσεων (όπως συμβαίνει και με τα απλά), είτε υπό την μορφή καρουλιού που το στρίβεις μόνος σου (όπως συμβαίνει και με τα απλά), είτε τις φτιάχνεις μόνος σου αν έχεις το know how. 

Αποσυνδεδεμένος Valneras

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #4079 στις: Ιουλίου 15, 2018, 11:56 »
Εγώ μόνος μου τις στρίβω, αλλά δεν ήξερα αν παίζει το ίδιο και με τα χοντρά για τέτοιους ατμοποιητές. Αφού παίζουν κι αυτοί με καρουλοκατάσταση, μια χαρά.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2018, 14:28 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8322 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180628 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237462 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15633 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085324 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12