vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 7 χρήστες
Teokoro, dkostas, camber, Jorge, giorgos1999, bloodlessz, Tazz

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3930 στις: Μαρτίου 05, 2018, 22:19 »
.. .  άς πούμε 2 εβδομάδες καλά είναι??  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
ναι μωρέ .. άστο..  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος relosaduan

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3931 στις: Μαρτίου 06, 2018, 17:27 »
Κeras= μονοδιάστατος(συγκεκριμένα στησίματα,τζούρα),δεν κλείνουν τα υγρα(διαρροούλες),δεν μπορείς να αλλάξεις στήσιμο ή να το τσεκάρεις χωρίς να αδειάσεις τα υγρά...κατα τα άλλα άψογος ;D

τον calix v4 ούτε να τον αναφέρω θέλω
Συμφωνω στο μονοδιασταστος μονο,,τα υπολοιπα στον keras ειναι αχρειαστα θεοστεγνος,,δεν σπαει δεν χαλαει σε τσαντακια σε τουμπες,δεν εχει χρειαστει ουτε μια φορα να διορθωσω το στησιμο ακομα κ οταν τον εστηνα πρωτες φορες..κ δεν ειμαι κ κανας messi η ψειρας στο στησιμο γενικα.mtl,συγκεκριμενα πραγματα,καπνικα-ημι ειναι ταμαμ.τον εχω σε rotation me taifun gt3 για τα γλυκα μου ο οποιος θελει φροντιδα κ προδερμ(χαλαλι),αναμενω στο post του calix γνωμες γιατι ειναι ενα διλλημα που εχω μπει calix η keras κ η γνωμη σας εσας των εμπειροτερων ειναι πολυτιμη.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3932 στις: Μαρτίου 06, 2018, 19:05 »
Εαν σας προέκυπταν δύο μεταχειρισμένοι άτμο,hussar με το micro tank και taifun gt3 xs ποιον θα διαλέγατε;Είναι για φίλο που εως τώρα έχει ατμίσει σε siren και ares.(Δεν έχω άποψη για κανέναν απ' τους δύο για να τον βοηθήσω)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2018, 19:24 από Athanasios »

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3933 στις: Μαρτίου 06, 2018, 19:22 »
TAIFUN φυσικά διότι τα κάνει όλα, φυσικά δεν θέλω να ρίξω τον HUSSAR διότι δεν τον έχω, οπότε περίμενε τις απαντήσεις με αυτούς που τους έχουν και τους δύο, θα έχεις καλύτερη απάντηση.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3934 στις: Μαρτίου 06, 2018, 19:26 »
[member=13036]billythekid[/member] το small kit τον επηρεάζει καθόλου τον taifun;Έχεις άποψη;

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3935 στις: Μαρτίου 06, 2018, 19:28 »
Δεν τον επηρεάζει καθόλου. Όλα παραμένουν ίδια.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3936 στις: Μαρτίου 06, 2018, 22:13 »
Μιας και τους έχω και τους δύο ας πω και εγώ τα δικά μου.
Καταρχήν ο Hussar έχει τρομερή γεύση, ίσως την καλύτερη που έχω δοκιμάσει και ελαφρώς καλύτερη τροφοδοσία.
Κάπου εδώ τελειώνουν τα όποια προτερήματα του.
Το πιο σπαστικό για εμένα είναι το ότι δεν έχει ιδιαίτερα smooth τζουρα και προφανώς αυτός είναι και ο λόγος του επερχόμενου ανασχεδιασμου του airflow του.
Το χειρότερο γενικότερα είναι οτι από support είναι σε τραγικά επίπεδα.
Ο Taifun πάλι, εξαιρετική απόδοση, τρομερό airflow, παρά πολλές επιλογές στησιματος, μια ελαφρά εκμάθηση θέλει με το βαμβακωμα και από support είναι high end... (είναι της μόδας η ατάκα τελευταία ).
Πραγματικά βρίσκεις τα πάντα ως ανταλλακτικά και αυτό έχει τεράστια σημασία.
Μην φλυαρω άλλο, Taifun με κλειστά τα μάτια.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3937 στις: Μαρτίου 07, 2018, 01:07 »
Ο taifun μετά το 2ο στήσιμο μπήκε συρτάρι. Ανυπόφορο χτύπημα, υπερβολικά αεράτος, γεύση όχι τίποτε το τρομερό.
Ο hussar από την άλλη, με το που μπήκε στο μοντάκι δεν ξαναβγήκε...
Αλήθεια, πόσοι έχουν hussar και δεν τον χρησιμοποιούν και πόσοι gt3 να κοιμούνται στο σκοτάδι??

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3938 στις: Μαρτίου 07, 2018, 09:37 »
Ο Ηussar ήταν για εμένα ο καλύτερος τανκάτος του 2017.Στήσιμο παιχνιδάκι,πολύ ωραία DTL τζούρα,τροφοδοσία άψογη,πανέμορφος και σε σωστό μέγεθος με το steam tuner κιτ ,απόδοση εξαιρετική σε όλα τα είδη υγρών και μέχρι στιγμής απροβλημάτιστος.To μόνο θέμα του είναι το support.Αν χρειαστείς κάτι γι αυτόν παίρνεις κλώνο και ξεκινάς να λύνεις.
Ο GT3 είναι ο άρχοντας του αέρα αλλά χρειάζεται την εκμάθηση του και πραγματικά στις ζύμες δεν έχει αντίπαλο γευστικά αλλά σε όλα τα άλλα ούτε μέτριο δεν θα τον έλεγα προσωπικά.Βρίσκεις ένα σωρό customίες για την πάρτι του και διορθώνεις κάπως την άχαρη εμφάνισή του και το support κορυφή.

Αν ήταν να διαλέξω έναν και μιλάμε για γνήσιο θα επέλεγα χωρίς σκέψη τον Hussar προσωπικά αλλά το θέμα είναι τι ατμιστικό προφίλ έχει ο φίλος σου και τι υγρά προτιμάει.Γιατί πχ.για καπνικά απλά δεν κάνει ο Taifun

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3939 στις: Μαρτίου 09, 2018, 02:36 »
Ψάχνω λίγο/κάπως πιο αεράτο από skyline/kayfun v5/taifun gt III. Ως εκεί όμως, όχι πολύ πιο αεράτο. Restricted φάση.

Δεν θέλω κλώνο. Δεν θέλω χωρίς ρύθμιση υγρών (γενικά αυτή την εποχή έχω και Merlin Mini / SMM / Pharaoh Mini).

Ποτέ δεν είχα κανένα Ammit. Με ψήνει τρελά ο Ammit ο παλιός ο 22άρης. Αξίζει να τον χτυπήσω στις μέρες μας;

Τίποτα άλλο αξιόλογο με ρύθμιση υγρών, να 'χει κάποιο ύψος (και αν γίνεται και 22άρης χωρίς να είναι must) παίζει;



Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος ekotas

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3940 στις: Μαρτίου 09, 2018, 02:58 »
Καλησπέρα, για ρίξε μία ματιά στον expomizer v3 fire.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3941 στις: Μαρτίου 09, 2018, 08:40 »
Ψάχνω λίγο/κάπως πιο αεράτο από skyline/kayfun v5/taifun gt III. Ως εκεί όμως, όχι πολύ πιο αεράτο. Restricted φάση. Δεν θέλω κλώνο. Δεν θέλω χωρίς ρύθμιση υγρών (γενικά αυτή την εποχή έχω και Merlin Mini / SMM / Pharaoh Mini). Ποτέ δεν είχα κανένα Ammit. Με ψήνει τρελά ο Ammit ο παλιός ο 22άρης. Αξίζει να τον χτυπήσω στις μέρες μας; Τίποτα άλλο αξιόλογο με ρύθμιση υγρών, να 'χει κάποιο ύψος (και αν γίνεται και 22άρης χωρίς να είναι must) παίζει; Ευχαριστώ

Παρε τον 25αρη να χαρεις πολυ

Αποσυνδεδεμένος PATIS

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3942 στις: Μαρτίου 11, 2018, 19:32 »
Ας ανοίξει κάποιος συζήτηση για τον xpromizer v3 ρε παιδιά!!!

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3943 στις: Μαρτίου 11, 2018, 21:20 »
Για να ανοίξει συζήτηση πρέπει κάποιος να τον έχει, σκέφτομαι λοιπόν να τον παραγγείλω από εβδομάδα, να τον στήσω και να βγάλω μερικά συμπεράσματα για συζήτηση. Πάντως στην παρουσίαση του Κώστα μπορώ να πώ ότι με τράβηξε η κατασκευή και η ευκολία στησίματος, επίσης βλέπω και μάλλον θα έχει και καλή τροφοδοσία. Το ντέκ είναι το γνωστό καυφουνοειδές και δεν έχει αλλάξει, τα υπόλοιπα είναι επανασχεδιασμένα. Θα δείξει....... :thumpup: και να μην ξεχάσω η τιμή είναι ΣΟΥΠΕΡ. :thumpup: ;)

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3944 στις: Μαρτίου 11, 2018, 21:49 »
Το θέμα είναι αυτός που τον έχει να είναι πρόθυμος και να έχει χρόνο για review

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180542 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33944 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59765 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15544 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12