vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, ZoeM, bloodlessz, Ηρακλης, testament, Tazz, manoslykos, Jorge, GeorgeGTS

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3720 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 11:39 »
Nαι μακράν...

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3721 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 17:12 »
Mην κοιτάς τα στησίματα των reviewer με τα χοντράδια που καλύπτουν πιθανές ατέλειες ανάλυσης γεύσης των ατμοποιητών που χρησιμοποιούν για να είναι καλυμένοι σε περίπτωση που κάποιος αρχισει να τους κράζει μετά... Με claptonaki 2,5 πυρήνα ni80 τον έχω στημμένο στον αδερφό μου και στα 26watt είναι μπόμπα... Απο τον zeus που λες οτι έχεις που ήρθε την ίδια μέρα με τον crius είναι καντάρια γεύσεως πιο πάνω
ανάλυση υγρών σε καμπάνα ντεκ 24 και 25mm και ανάλογες καμπάνες μια που μιλάμε για την τάση και καμινάδα 6+ χιλιοστών δεν γίνεται πάντως με 0,30 σύρμα κι ας βάλουμε και πιν 1,3χιλ :)), μάλλον για το μαρτύριο της σταγόνας μιλάμε σε τέτοια περίπτωση.
Εκτος βέβαια αν χωράει 10-12 σπείρες ο ατμο , για να έχουμε πιο πολύ σύρμα D
τα καλα του βελόσιτι ντεκ οκ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 08, 2017, 20:02 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3722 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 17:41 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες..Μιας που πλησιάζει η μέρα να έρθει ο άγιος Βασίλης σκέφτομαι να του γράψω ένα γράμμα για άτμο..
Θα ήθελα λοιπόν προτάσεις για ένα άτμο με μόνο κριτήριο την γεύση για χαλαρές πνευμονικές και πιο πάνω..Δεν αναφέρω διαρροές γιατί έχω αποφασίσει ότι ίσως πάω σε dripper,κόστος μέχρι 100 eu,δεν με απασχολεί αν θα είναι RTA μονής-διπλής,RTDA ή RDA και όλοι οι υπόλοιποι παράγοντες σε 2 μοίρα(χωρητικότητα,στήσιμο,σύρματα).Θέλω να γυρνάω σπίτι βράδυ από την δουλειά και να ασχολούμαι μαζί του καμία ώρα με το αγαπημένο άρωμά μου...
Έχω από επισκευάσιμους για πνευμονικές τον δία..
Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας..Αν ήταν να επιλέξετε μεταξύ hadaly skx,goon 1.5 γνήσιο ή τον πρώτο σε κλώνο,dead rabbit ή csmnt??Όπως έγραψα και πιο πάνω μόνο γεύση με ενδιαφέρει για χρήση 1-2 ωρίτσες την ημέρα για χαλάρωση...

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3723 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 17:56 »
Μονο τον hadaly εχω απο steam tuners και ειναι απιστευτα καλος για το κοστος του.
θα σου προτεινω αν βρεις και τον Mask απο TimeSvape
dead rabbit το αλλο σαββατο ;)

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3724 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 19:04 »
Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας..Αν ήταν να επιλέξετε μεταξύ hadaly skx,goon 1.5 γνήσιο ή τον πρώτο σε κλώνο,dead rabbit ή csmnt??Όπως έγραψα και πιο πάνω μόνο γεύση με ενδιαφέρει για χρήση 1-2 ωρίτσες την ημέρα για χαλάρωση...
1- hadaly (καθαρα λογω ανωτερης γευσης)
2- csmnt
3- goon
4- dead rabbit (καθαρα λογω συμβιβασμων στην ποιοτητα ελεω κοστους)
Σου τονιζω οτι ο hadaly δεν ειναι "παιχνιδομηχανη" πειραματισμων με στησιματα οπως οι αλλοι, εχει ομως καλυτερη γευση (οχι η μερα με τη νυχτα διαφορα).
Φυσικα και οι 4 ειναι πολυ ανωτεροι σε ενταση γευσης απο το 98% των τανκατων υλοποιησεων που κυκλοφορουν εκει εξω. Απλα ο hadaly εχει και εξαιρετικη αναλυση.

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3725 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 19:47 »
ευχαριστώ πολύ mafaka..έφυγε παραγγελία για hadaly κλώνο!Το κόστος άλλωστε είναι επιτρεπτό για δοκιμές...
Έχω ενημερωθεί για το ότι δεν είναι παιχνιδομηχανή από το αντίστοιχο νήμα και από reviews στο internet...
1- hadaly (καθαρα λογω ανωτερης γευσης)
2- csmnt
3- goon
4- dead rabbit (καθαρα λογω συμβιβασμων στην ποιοτητα ελεω κοστους)

Τι εννοείς για τον λαγό ακριβώς?Σε ποια σημεία της κατασκευής συμβιβάζεται η ποιότητα σε σχέση με την απόδοση?
Γιατί επειδή μου βγήκε φτηνός ο hadaly θα πάω για αυτόν ή τον goon...

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3726 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 20:03 »
Βαφη στο μαυρο χρωμα (ξεφτιζει σχετικα γρηγορα) και γενικοτερα αισθηση μεταλλων.
Στους αλλους το ατσαλι ειναι επισης σχετικα λεπτο αλλα δινει αλλη αισθηση στιβαροτητας (και τα οριγκακια-ειδικα του csmnt ειναι πολυ σταθερα ακομα και μετα απο καθημερινη καταπονηση) , στον rabbit νομιζεις οτι ειναι λιγοτερο ανθεκτικο το μεταλλο στις ταλαιπωριες.

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3727 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 20:54 »
ok ευχαριστώ πολύ...Τον λαγό θα τον πάρω σε ss.Tα oring οκ δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο ούτε σε κόστος ούτε σε κόπο αντικατάστασης..Τον βρήκα ευκαιρία γνήσιο..
Τον csmnt δεν τον βρήκα ελλάδα...και δεν παίζει να ρισκάρω σε τέτοια λεφτά από έξω!
Ξέρει κανείς αν υπάρχει διαθεσιμότητα κάπου ελλάδα?? 

Αποσυνδεδεμένος pana

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3728 στις: Δεκεμβρίου 09, 2017, 01:12 »
Καλησπερα παιδια μπορειτε να μου προτεινεται καποιον επισκευασιμο 22μμ λογω pico mega που να εχει καλη γευση και οσο το δυνατον οικονομικος απο θεμα καταναλωσης? οχι τσιγαρισιο προτιμαω μετρια αερατη τζουρα εχω δει ammit 22 και goblin v3  απο αυτους τους δυο ποιος ειναι καλυτερος?

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3729 στις: Δεκεμβρίου 09, 2017, 10:47 »
ειναι πολύ αεράτοι αυτοί θα χάνουν στη γεύση. skyline δοκίμασες, είδες?

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3730 στις: Δεκεμβρίου 09, 2017, 11:26 »
Καλημερα. Χρειαζομαι προτασεις για RTA/GTA single coil που ειναι φτιαγμενα (αερα και καμπανα) να παιζουν καλα απο 20 εως 40 watts.

Εχω smm, ammit 25 και προσφατα μου ηρθε ενα zeus απο συμφορουμιτη (ξερεις ποσο σε ευχαριστω). Αυτα αποδιδουν πραγματικα υπεροχα 45+ watts. Για να παω χαμηλοτερα παιζω με στην τριχα τα afc. Ειναι αρκετα αερατα και δεν αποδιδουν καλα πιο κατω με τον αερα και τις καμπανες που εχουν.
Απο mtl ακολουθω τι βγαινει, δεν ειναι ομως τοσο το στυλ μου. Εχω ενα kayfun v5 οπου στον μαξ αερα του μπορω να τον παω μεχρι 26 watt και μ'αρεσει αρκετα. Απο κει και πανω ομως παραειναι μεγαλη η παραγωγη ατμου για τον περιορισμενο αερα που εχει.

Εκει λοιπον που εχω μεγαλο κενο στο τι κυκλοφορει (ισως να χει και κενο η αγορα) ειναι η κατηγορια που καλυπτει 20-40w. Θελω εναν ατμοποιητη να ειναι φτιαγμενος για να παιζει σωστα τις περιορισμενες πνευμονικες τζουρες. Δεν θελω mtl και για ντουμανια εχω τους αλλους. Τι προτασεις εχουμε γι'αυτο?
Η αναζητηση συνεχιζεται 

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3731 στις: Δεκεμβρίου 10, 2017, 11:41 »
Τελικα πηρα τον Ijoy Exo υστερα απο πολλη σκεψη και την πολυτιμη βοηθεια των μελων του forum.Ο ατμοποιητης ειναι πραγματικο διαμαντι οπως καποιοι ειπαν.Πολλες επιλογες στησιματος, πανευκολος,ουτε υποψια διαρροης,στηνεται ευκολα ακομα και απο πρωταρη (σαν εμενα).Πηρα τον ασημενιο γιατι κατι διαβασα οτι ο μαυρος   παρουσιαζει προβληματα.Τον εστησα για αερατη τσιγαρισια με την προσθηκη που παρεχεται και ειναι απιθανος.Υστερα απο τεσσερις μερες δοκιμων μπορω να πω οτι ειναι η καλυτερη αγορα που εχω κανει στο χωρο του ηλεκτρονικου τσιγαρου ως τωρα.Ευχαριστω τους φιλους του forum που με βοηθησαν στην αποφαση αυτη!!!

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3732 στις: Δεκεμβρίου 10, 2017, 12:06 »
βαλε του και ενα στενο ντριπ τιπ με το τανκ τον 2ml και δοκιμασε την γευση του
κανε δοκιμες και δεν θα σε απογοητευσει 

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3733 στις: Δεκεμβρίου 10, 2017, 12:17 »
Ευχαριστω για το tip!!!

Αποσυνδεδεμένος relosaduan

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3734 στις: Δεκεμβρίου 10, 2017, 22:25 »
Καλησπερα παιζω με Keras Giga rev κ θελω δευτερο για καθημερινο rotation.max 20-22 w. στεγανο κ γενικως σε
κοντινο η ανωτερο level με keras,θα ψαχτω για used για να ριξω το κοστος εχω 4-5 στο μυαλο μου cloud,hassar,gus κτλ. εχω βρει κ ενα kfl+(απο φιλο).τι προτεινετε??οχι κλωνους μονο γνησιους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8318 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180599 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536208 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237437 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15599 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085316 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12