vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 7 χρήστες
bloodlessz, dkostas, dallaskdp, manoslykos, Jorge, kon95, Xxristos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3705 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 20:28 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις!!!Απο διαρροες ο Ijoy Exo πως παει?Θελει πολυ προσοχη στο στησιμο?

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3706 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 21:04 »
Ο Exo ειναι τρομερος ατμοποιητης και παρα πολυ υποτιμημενος, με απειρες δυνατοτητες σε μονη/διπλη αντισταση-μικρο/μεγαλο τανκ και εχει και ρυθμιση υγρων. Επισης πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. Γευση παρα πολυ καλη σε καθε περιπτωση ακομα και με λεπτοτερα συρματα. Γενικα ενα κρυμμενο διαμαντακι. Ο Zeus ειναι πιο idiot-proof αλλα οχι τοσο ευελικτος κατ'εμε. Διαρροες δεν ειχα ποτε με τον Exo χωρις να παιδευομαι με τις ωρες να βρω τελειο βαμβακωμα.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3707 στις: Δεκεμβρίου 05, 2017, 21:06 »
Ijoy exo η Geekvape Zeus να επιλεξω?Εχει κανεις και τους δυο να με βοηθησει?
Παρε Αμμιτ 25 αφου σκεφτεσαι single coil και πολλα watt. Σου υπογραφω και εγγυηση γευσης αν δεν μεινεις ικανοποιημενος  :)). Απο τα 3 αυτα παντως, ο zeus εχει το πιο "χυμα" αρα και ευκολο βαμβακωμα, ο αμμιτ 25 θελει λιγο χρονο να το μαθεις (εχω ανεβασει και στησιμο αν δυσκολευτεις), ο exo πιο δυσκολος.

edit: Για 55+ βατ να μην εχεις υποτροφοδοσια εννοω οταν λεω δυσκολο βαμβακωμα.. Αν εισαι στα 45 π.χ. δεν χρειαζονται ιδιαιτερη προσοχη και η δυσκολια πεφτει πολυ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2017, 21:15 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3708 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 08:21 »
Ευχαριστω για τις αναλυτικες απαντησεις!!!Δυσκολη η αποφαση παντως.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3709 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 09:26 »
Ο ammit 25 υπερτερει του exo. Αλλος ενας πολυ καλος ειναι ο pharaoh mini. Παλιοτεροι αλλα πολυ καλοι ο griffin aio και ο smok tf rta

Στάλθηκε από το LG-M250 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3710 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 10:21 »
απο οσους εχετε γραψει εχω μονο τον EXO και μπορω να πω οτι ειναι απο τους πιο απροβληματιστους ατμοποιητες που εχω.
θα τον ελεγα εναν μεγαλο και πολυ αερατο σκυλο. 
θελει προσπαθεια για να βγαλει διαρροες. ηταν ο δευτερος επισκευασιμος που πηρα και τον βολευτικα παρα πολυ.
μονη διπλη ακομη και τετραπλη αντισταση (που ειναι αρκετα ζορικη να στηθει σωστα) και το πολυ μεγαλο ντεκ βοηθαει παρα πολυ.
καλη γευση με το μεγαλο τανκ ακομη καλυτερη με το μικρο.

και οποιος τον εχει να δοκιμασει μικρο τανκ μεγαλο μονό coil, Scottish roll βαμβακι και να τον δουλεψει ως ντριππερ μιας και εχει μεγαλο μπουρι. το εκανα μια φορα που βαριομουν να τον γεμισω και ηθελα μονο λιγες τζουρες  :shock_sick_01: :WhatHeMeans: :idiot2: 

Αποσυνδεδεμένος Dim80

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3711 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 14:30 »
Καλημέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες..Μιας που πλησιάζει η μέρα να έρθει ο άγιος Βασίλης σκέφτομαι να του γράψω ένα γράμμα για άτμο..
Θα ήθελα λοιπόν προτάσεις για ένα άτμο με μόνο κριτήριο την γεύση για χαλαρές πνευμονικές και πιο πάνω..Δεν αναφέρω διαρροές γιατί έχω αποφασίσει ότι ίσως πάω σε dripper,κόστος μέχρι 100 eu,δεν με απασχολεί αν θα είναι RTA μονής-διπλής,RTDA ή RDA και όλοι οι υπόλοιποι παράγοντες σε 2 μοίρα(χωρητικότητα,στήσιμο,σύρματα).Θέλω να γυρνάω σπίτι βράδυ από την δουλειά και να ασχολούμαι μαζί του καμία ώρα με το αγαπημένο άρωμά μου...
Έχω από επισκευάσιμους για πνευμονικές τον δία..

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3712 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 15:45 »
Για αυτο που ζητας (μακελειο γευσης με μπολικο αερα) CSMNT η Goon χαλαρα, με προσωπικη προτιμηση στον πρωτο λογω ακομα μεγαλυτερης ελευθεριας στα στησιματα.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3713 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 16:34 »
Ο CSMNT γίνεται και πολύ σφιχτός αν κλείσεις airflow.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3714 στις: Δεκεμβρίου 07, 2017, 18:07 »
καλησπερα,

Δυστυχως εσπασε ο αγαπημενος μου αναντικαταστατος le magister clone που ειχα και δεν τον αλλαζα με τιτοτα οποτε δωθεισης της ευκαιριας ειπα μπας και τον αλλαξω...

Θα ηθελα την γνωμη σας καθως εχω μεινει λιγο πισω για εναν επισκευασιμο κατα προτιμηση τανκ και οχι ντριπερ για γευση και οχι ντουμανια! να μην εχει διαρροες (ο ματζιστερ ειχε το αρνητικο οτι δεν μπορουσες να τον γειρεις! αν και δεν εσταζε αν εσταζε γινοταν χαμος).

Θελω επισης να βγαλω απο το συρταρι και το μηχανικο οποτε θα ηθελα κατι να μπορω να στησω <1 (γενικα εστηνα απο 0,8-1,1 )
μπατζετ περιορισμενο γυρω στο 50αρικο μαξ ..

δεχομαι κλωνους και ατμο που στο μπατζετ να τους βρισκεις σε αγγελιες. (δεν εχω θεμα) 


ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3715 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 09:23 »
Καλημερα. Χρειαζομαι προτασεις για RTA/GTA single coil που ειναι φτιαγμενα (αερα και καμπανα) να παιζουν καλα απο 20 εως 40 watts.

Εχω smm, ammit 25 και προσφατα μου ηρθε ενα zeus απο συμφορουμιτη (ξερεις ποσο σε ευχαριστω). Αυτα αποδιδουν πραγματικα υπεροχα 45+ watts. Για να παω χαμηλοτερα παιζω με στην τριχα τα afc. Ειναι αρκετα αερατα και δεν αποδιδουν καλα πιο κατω με τον αερα και τις καμπανες που εχουν.
Απο mtl ακολουθω τι βγαινει, δεν ειναι ομως τοσο το στυλ μου. Εχω ενα kayfun v5 οπου στον μαξ αερα του μπορω να τον παω μεχρι 26 watt και μ'αρεσει αρκετα. Απο κει και πανω ομως παραειναι μεγαλη η παραγωγη ατμου για τον περιορισμενο αερα που εχει.

Εκει λοιπον που εχω μεγαλο κενο στο τι κυκλοφορει (ισως να χει και κενο η αγορα) ειναι η κατηγορια που καλυπτει 20-40w. Θελω εναν ατμοποιητη να ειναι φτιαγμενος για να παιζει σωστα τις περιορισμενες πνευμονικες τζουρες. Δεν θελω mtl και για ντουμανια εχω τους αλλους. Τι προτασεις εχουμε γι'αυτο?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3716 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 09:29 »
ΟΒS Crius 2 :yes:

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3717 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 09:55 »
Ρε συ ειδα review και τον εχει 60 βατ ο αλλος, το συγκρινει με τα πανω φουγαρα που εχω. Μπορει να κανει και λιγο περιορισμενες αλλα σιγουρα δεν ειναι στην κατηγορια που λεω. Οχι αλλα ντουμανια  :))

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3718 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 10:05 »
Mην κοιτάς τα στησίματα των reviewer με τα χοντράδια που καλύπτουν πιθανές ατέλειες ανάλυσης γεύσης των ατμοποιητών που χρησιμοποιούν για να είναι καλυμένοι σε περίπτωση που κάποιος αρχισει να τους κράζει μετά...
Με claptonaki 2,5 πυρήνα ni80 τον έχω στημμένο στον αδερφό μου και στα 26watt είναι μπόμπα...
Απο τον zeus που λες οτι έχεις που ήρθε την ίδια μέρα με τον crius είναι καντάρια γεύσεως πιο πάνω


Αποσυνδεδεμένος ekotas

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3719 στις: Δεκεμβρίου 08, 2017, 11:36 »
Καλημέρα, μεταξύ Zeus και crius 2 προτείνεις τον δεύτερο σαν απόδοση γεύσης? Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180571 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237414 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35407 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12