vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 5 χρήστες
giorgos1999, camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3675 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 19:23 »
Πιστεύω πως ο doggy είναι -σε ότι αφορά το deck του- μεγάλη αναβάθμιση σε σχέση με του kl+.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3676 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 19:34 »
Δεν τειθετε καν θεμα συγκρισης των 2,καμια σχεση θα ελεγα κ λειτουργικα,αλλης φιλοσοφιας ο ενας,αλλης ο αλλος.

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3677 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 19:43 »
πιστεύω όσο  μικρότερος θάλαμος καύσις και μικρότερη κατανάλωση αλλά  δύσκολα να τα έχεις όλα με έναν ατμό
εγώ θα πρωτινά taifun gt3,ότι και να αγοράσω αυτός θα φιγουραρει πάντα πανό στο mod μου  :)

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3678 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 20:52 »
razen, αν σου άρεσε η τζούρα του Doggy, προχωρά άφοβα - το στήσιμο είναι παιχνιδάκι! Δεν ξέρω αν υπάρχει πιο έντιμος επισκευάσιμος κλώνος, αυτή τη στιγμή. 😊


Αποσυνδεδεμένος razen

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3679 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 23:41 »
Σιγουρα ειναι αναβαθμισμενω το deck του doggy
Και σιγουρα με κλειστό αερα που εγινε η δοκιμη μου αρεσε
Ομως το deck απαιτει να γυρισει η αντισαση γυρω απο τις βιδες
Και αυτος ειναι ο λογος που παρατησα τον KL χαλαω σχεδον παντα την αντισταση μου

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3680 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 00:09 »
Τότε πρέπει να δουλέψεις πάνω στην τεχνική βιδωματος της αντίστασης στο deck γιατί τα περισσότερα deck αυτής της κατηγορίας ατμοποιητων είναι έτσι.
Για να μην γράφω κατεβατο πως να το κάνεις απλά δες μερικά videos στο YouTube. Δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο. Ειδικά οι πιο πρόσφατοι ατμοποιητες έχουν και μεγαλύτερες βίδες και πιάνεις το σύρμα αμέσως ακόμα και αν είναι μεγαλύτερης διατομης.

Καλό θα ήταν να μας πεις πόσα χρήματα θες να δώσεις για ατμοποιητη ώστε να σου προτείνουμε κάτι ανάλογο.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3681 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 00:17 »
Αν καταλαβα καλα το προβλημα, σε ο,τι τυλιγεις την αντισταση σου (αξονακι, κατσαβιδακι, κτλ), μη βγαζεις την αντισταση απο αυτο κατα τη διαρκεια του βιδωματος στο ντεκ, ωστε να μη χαλαει το σχημα της. Μετα το βιδωμα το χρησιμοποιεις για να φερεις την αντισταση εκει που ακριβως θελεις.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3682 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 00:29 »
Σιγουρα ειναι αναβαθμισμενω το deck του doggy
Και σιγουρα με κλειστό αερα που εγινε η δοκιμη μου αρεσε
Ομως το deck απαιτει να γυρισει η αντισαση γυρω απο τις βιδες
Και αυτος ειναι ο λογος που παρατησα τον KL χαλαω σχεδον παντα την αντισταση μου
δες κανα βιντεακι. ;)

Αποσυνδεδεμένος razen

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3683 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 02:29 »
Εχω δει πολλα ρε γ..το
Απο την αλλη ισως να μην είναι για μενα αυτα  :))
Παντως θυμαμαι που εχω δει καποιους ατμο παλιοτερα
που περναει το συρμα απο μια τρυπα και η βιδα το επιανε απο το πλαι
Νομιζω αυτο μου φαίνεται πιο απλό  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3684 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 07:05 »
Δες για κανα κλώνό kayfun prime εναλλακτικά,στήσιμο και άτμισμα παρόμοιο με doggy.Και δε χρειάζεται να τυλίξεις το σύρμα γύρω από τη βίδα

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3685 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 07:51 »
Εχω δει πολλα ρε γ..το
Απο την αλλη ισως να μην είναι για μενα αυτα  :))
Παντως θυμαμαι που εχω δει καποιους ατμο παλιοτερα
που περναει το συρμα απο μια τρυπα
και η βιδα το επιανε απο το πλαι
Νομιζω αυτο μου φαίνεται πιο απλό  :tongue_smilie:
Κοίτα σχετικά τα λεγόμενα velocity decks. Πχ Skyline. Αλλά και πάλι πρέπει να χρησιμοποιήσεις την ίδια τεχνική για να μην σου χαλάσει η αντίσταση, γιατί όταν η βίδα σφίξει από την μία πλευρά, η αντίσταση θα τραβηχτεί. 

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3686 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 09:39 »


Ομως το deck απαιτει να γυρισει η αντισαση γυρω απο τις βιδες

Οι βίδες του συγκεκριμένου deck ειναι σαν μέγγενη ένα πράμα, αν τις καργάρεις. Μισή στροφή του σύρματος γύρω τους, είναι αρκετή ( δεν χρειάζεται να το φέρεις γυροβολιά 😊 ). Με τα συνηθισμένα για τον Doggy σύρματα ( 0,25 - 0,36mm ), πιστεύω πως δεν θα έχεις καμμία δυσκολία στην τοποθέτηση.

Αποσυνδεδεμένος razen

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3687 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 16:02 »
Η αληθεια ειναι οτι το στησιμο του doggy φαίνεται πιο ευκολο απο οτι του kl.
Αλλα πχ του avocado μου φαίνεται πολυ πιο ευκολη διαδικασια.
Παρολα δεν εχω δοκιμασει τον συγκεκριμενο και δεν νομιζω οτι ειναι για μενα.
Για τον φιλο που ρωτησε για το budget κατι πανω κατω στην τιμη του κλωνοdoggy απο ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3688 στις: Νοεμβρίου 23, 2017, 18:10 »
[justify][member=13986]razen[/member], καλησπέρα, και συγχώρα όσα θα πω. Προσωπικά, ποτέ δεν δίνω συμβουλές γιατί απλά δεν είμαι σε θέση για κάτι τέτοιο, αλλά το βασικότερο, γιατί πάντα το μετανιώνω. Στην εδώ περίπτωση, έτυχε να σας διαβάσω, και είχα σχηματίσει την εντύπωση πως έγινε ακόμα μία καλή ευκαιρία για χαβαλέ απαντήσεις. Όμως, και μετά από τις 5 αναρτήσεις σου, ας συμμαζέψουμε λίγο τα μέχρι τώρα δεδομένα σου:[/justify]

[justify]1) Σκέφτεσαι να επιστρέψεις στο άτμισμα με αγορά ενός επισκευάσιμου.[/justify]
[justify]2) Μοναδική εμπειρία επισκευάσιμου με κλώνο Kayfun lite plus v2 (χρήση με bell cap), [και τα αρνητικά: α) η βίδα αναπλήρωσης υγρών στο κάτω τμήμα της βάσης, όπου απαιτεί μικρό κατσαβίδι, β) μεγάλη κατανάλωση, με αντίσταση 1.5Ω (!), γ) καθόλου ρύθμιση εισαγωγής αέρα (!), δ) και μεγάλο αρνητικό που δεν τα βρήκες μαζί του, η μεγάλη δυσκολία τοποθέτησης ακροδεκτών αντίστασης γύρω από βίδες (!)].[/justify]
[justify]3) Ψάχνεις μόνο επισκευάσιμο / με καλό airflow / σφικτός + τσιγαρίσιος + ημι-πνευμονικός + εύκολο στήσιμο (όχι βίδες στήριξης, όχι χωνευτοί ακροδέκτες) + τιμή περίπου όσο ενός κλώνου doggystyle από Ελλάδα, δηλ. περίπου 22 ευρώ.[/justify]
[justify]4) Έχεις έναν εργοστασιακό, Joyetech Cubis, όμως θέλεις οριστικά να φύγεις από εργοστασιακούς.[/justify]
[justify]5) Έχεις δει πολλά σχετικά βίντεο περί στησίματος μίας αντίστασης, παρ’ όλα αυτά έχεις την αίσθηση πως ίσως δεν κάνουν όλα αυτά για σένα (ικανότητα χρήσης ενός επισκευάσιμου;).[/justify]

[justify]Δεν θα επιστρέψω στο θέμα, εύχομαι να βρεις αυτό που ψάχνεις. Απλώς να σημειώσω πως όσοι φίλοι απάντησαν μέχρι τώρα, είμαστε σε μεγάλο ηλικιακό εύρος, δεν έχουν όλοι χειρονακτικές εργασίες, πολλοί επίσης εργάζονται σε θέσεις γραφείου. Δεν έχουμε τις ίδιες δεξιότητες (π.χ. εγώ είμαι άχρηστος στα diy). Όμως, κανένας απ’ όσους απάντησαν δεν σπάει πλάκα. Έτσι δεν είναι;[/justify]


Αποσυνδεδεμένος razen

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3689 στις: Νοεμβρίου 24, 2017, 00:30 »
[member=16029]JoeBarTeam[/member]

1) Οχι, δεν σκεφτομαι να επιστρεψω στο ατμισμα με εναν επισκευασιμο, επεστρεψα στο ατμισμα, απλως θελω να παρω και εναν επισκευασιμο 
2)Iσχυουν.
3)Ψαχνω κατι σε επισκευασιμο που να συνδιαζει καποια απο αυτα που ζηταω,αν δεις το πρωτο μου ποστ λεω πως ΑΝ Υπαρχει κατι σαν αυτο που ζηταω ενημερωστε με, προφανως και αν καποια φουγαροκαραβανα μου πει οτι ξερεις τι?Ολα αυτα που ψαχνεις δεν υπαρχουν σε εναν ατμοποιητη δεν θα μου φανει περιεργο, θα κοιταξω ομως προτασεις που εχουν γινει ΣΕ ΣΧΕΣΗ με αυτα που ζηταω δηλαδη θα ξερω οτι ο ταδε ατμο με καλυπτει στα 3 απο τα 5 πραγματα θελω κ.ο.κ. 
4)Ναι εχω εναν εργοστασιακο cubis και καπου εχω θαμμενους και 2 Gs και εναν nautilus mini και δεν θα με χαλουσε να ξεφυγω απο τις εργοστασιακες.
5)Ναι εχω δει βιντεο απο 100 ατμοποιητες και εχω στησει μονο σε εναν με deck που πολλοι λενε οτι ειναι απαρχαιομενο και καμμια σχεση με τα πιο καινουρια, ακομα και τωρα δεν μπορω να πω με σιγουρια αν ειναι για μενα.Ειναι ενα ρισκο ομως που θα ηθελα να παρω :)

Δεν μπορω να καταλαβω για ποιον λογο εχω κανει ενα ποστ στο οποιο εδωσα βαση για χαβαλε.
Εκανα μια απλη ερωτηση δινοντας οσο καλυτερα τα δεδομενα απο την μερια μου,δεν ειρωνευτικα κανεναν ουτε προσπαθησα να δειξω οτι εχω καποια γνωση που δεν εχω.
Επισης πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω την τελευταια σου παραγραφο,ουτε ειπα οτι καποιος εκανε χαβαλε με τις απαντησεις του ουτε μπορω να καταλαβω για ποιον λογο μου λες τι δουλειες κανει ο καθε ενας.
Ο μοναδικος λογος που ανεφερα την δουλεια ηταν για τον φιλο tzarvadin που με ρωτησε πως χρειαζομουν τοσες φορες γεμισμα την μερα.
Tελος, δεν θελω σε καμμια περιπτωση να παρεξηγηθουμε οι αποριες που εκφραζω παραπανω ειναι περα για περα αληθινες :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237627 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15808 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35447 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10292 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12