vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

524 επισκέπτες, 4 χρήστες
giorgos1999, camber, manoslykos, Jorge

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3660 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 21:35 »
esg skyline

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3661 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 21:42 »
Η μοναδικη εμπειρια με εναν κλωνο καυφουν lite plus v2.
Πολυ καταναλωση ακομα και με αντισταση 1.5Ω...

@kotsos75

esg skyline? 😃

Πως θα τον ταΐζει ο φίλος;

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3662 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 21:47 »
Και επιπλέον, μιας και σε άλλο νήμα ζητάει τα πιο φτηνά SnV, αν δει την κατανάλωση + την τιμή του αυθεντικού, τον βλέπω στο περίπτερο να ψάχνει για πούρα.

Κανά σκυλάκο ίσως καλύτερα;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3663 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 21:47 »
[member=13275]kotsos75[/member]

esg skyline? 😃

Πως θα τον ταΐζει ο φίλος;
όπως τον ταΐζουμε όλοι μας



Κανά σκυλάκο ίσως καλύτερα;
μπορείς με τον σκυλλάκο να έχεις και σφιχτές και αεράτες?
δεν νομίζω

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3664 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 21:52 »
Καλησπερα,
Σκεφτομαι να αγορασω εναν ατμοποιητη μιας και κανω (για ακομα μια φορα ) επιστροφη στο ατμισμα.
Η μοναδικη εμπειρια με εναν κλωνο καυφουν lite plus v2.
Πολλα τα κακα που βρηκα μαζι του και τον παρατησα.
Η βιδα για το γεμισμα απο κατω, κακη ιδεα για μενα
Πολυ καταναλωση ακομα και με αντισταση 1.5Ω και καθολου airflow control.
Τελος, δεν τα βρηκα μαζι του καθολου στο στησιμο με το γυρισμα των αντιστασεων γυρω απο την βιδουλα.

Ψαχνω εναν ατμοποιητη που να εχει καλο airflow ωστε να μπορει να δουλευει σαν τσιγαρισιος και σφιχτος αλλα με καταλληλη ρυθμιση να γινεται ημι-πνευμονικος και να εχει ευκολο στησιμο.
Εαν υπαρχει κατι σαν αυτο που ζηταω παρακαλω ενημερωστε με :)

Eυχαριστω
Ο merlin κάνει για  τη δουλειά που θες. Αλλά με προβληματίζει το εξής: Δεν έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου κλώνο kl+ (έχω τον αυθεντικό), αλλά δεν πιστεύω ότι αλλάζει κάτι τόσο δραματικά μεταξύ τους. Πολλή κατανάλωση στο 1,5 ωμ του kl+ ?!?!  :confused1: Εγώ που ατμίζω σαν αράπης, δεν είχα καταφέρει να κάνω πάνω από 4 ml τη μέρα, σε αντίσταση 1,2. Μήπως είσαι λίιιγο υπερβολικός;  :))

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3665 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 21:53 »
Ναι, Κώστα. Να του πεις όμως να ξεχάσει και εκείνο το κομπόδεμα για τα γεράματα... 😆

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3666 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 22:06 »
οτι και να προτείνεις θα έχει μεγαλύτερη κατανάλωση από τον kayfun lite  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3667 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 22:21 »
Συμφωνώ. Αλλά ήδη η κατανάλωση του KL+ τού φαίνεται υπερβολική. Ίσως πρέπει να κάνει πίσω στην επιθυμία του να παίζει και αεράτα ο υποψήφιος ατμοποιητής. Δυστυχώς, πρέπει να διαλέξει αυτό ή αυτά που τον ενδιαφέρουν περισσότερο.

Στη δουλειά μου λέμε: Και γρήγορα, και καλά, και φθηνά; Δεν γίνεται. Διάλεξε δύο από τα τρία. 😊

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3668 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 22:31 »
Καλησπερα,
Σκεφτομαι να αγορασω εναν ατμοποιητη μιας και κανω (για ακομα μια φορα ) επιστροφη στο ατμισμα.
Η μοναδικη εμπειρια με εναν κλωνο καυφουν lite plus v2.
Πολλα τα κακα που βρηκα μαζι του και τον παρατησα.
Η βιδα για το γεμισμα απο κατω, κακη ιδεα για μενα
Πολυ καταναλωση ακομα και με αντισταση 1.5Ω και καθολου airflow control.
Τελος, δεν τα βρηκα μαζι του καθολου στο στησιμο με το γυρισμα των αντιστασεων γυρω απο την βιδουλα.

Ψαχνω εναν ατμοποιητη που να εχει καλο airflow ωστε να μπορει να δουλευει σαν τσιγαρισιος και σφιχτος αλλα με καταλληλη ρυθμιση να γινεται ημι-πνευμονικος και να εχει ευκολο στησιμο.
Εαν υπαρχει κατι σαν αυτο που ζηταω παρακαλω ενημερωστε με :)

Eυχαριστω

[justify][member=13986]razen[/member], καλησπέρα. Η αλήθεια είναι πως έτσι όπως περιγράφεις το μίνι ιστορικό σου δεν ξεκίνησες σωστά, βέβαια, δεν είσαι ο πρώτος ούτε ο τελευταίος, πάρα πολλοί έχουμε ξεκινήσει στραβά, όμως όλα διορθώνονται. Γνώμη μου, για την επιστροφή σου στο άτμισμα, μην κοιτάξεις για επισκευάσιμο. Αφιέρωσε μία ελεύθερη μέρα σου σε χαλαρή βόλτα στα σχετικά καταστήματα, πάρε γνώμες, δοκίμασε όσους μπορείς από τις προτάσεις που θα έχεις, κοίταξε εύκολους εργοστασιακούς ατμοποιητές, (έτοιμη αντίσταση, υγρό αναπλήρωσης, κι έφυγες), και ασφαλώς, αμέτρητοι αυτοί που έχουν πολύ ευέλικτο αέρα. [/justify]

[justify]Σημ. Ε, όταν θα έχεις γίνει πάρα πάρα πολύ σοφός, θα χτυπάς κι έναν Sky με... RY να γουστάρεις βασιλικές ιδιαιτερότητες (πλάι στο κύμα, κι ό,τι πάρεις εκατό).  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3669 στις: Νοεμβρίου 21, 2017, 23:56 »
Συμφωνώ απόλυτα με τον Joe εκτός από το σημείο με το RY. :tongue_smilie:
Αλλα αν ο άνθρωπος θέλει αποκλειστικά επισκευασιμο τότε σύμφωνα με όσα είπε μια είναι η επιλογή... Καβειρος.
Κατανάλωση βέβαια τόσο χαμηλή όσο θέλει δεν θα έχει αλλά θα έχει την χαμηλότερη δυνατή. Σε εμένα τουλάχιστον ο Καβειρος είναι αυτός που καταναλώνει λιγότερο.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3670 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 01:33 »
Σωστός! Ωραία ιδέα ο Κάβειρος. Αν με το κόστος απόκτησης είναι εντάξει ο άνθρωπος, μάλλον θα κάνει τη δουλειά του ( όπως την περιγράφει με τις προσδοκίες του για τη ρύθμιση εισαγωγής αέρα, την εύκολη αναπληρωση, αλλά και τη σχετικά χαμηλή κατανάλωση ). Αν όμως τα βρήκε σκούρα με το στήσιμο του KL+, δεν ξέρω κατά πόσο θα τον διευκολύνει το "ιδιαίτερο" ντεκ του Κάβειρου...

Βέβαια, πάντα θα υπάρχει η εναλλακτική των εργοστασιακών "που έχουν πολύ ευέλικτο αέρα" ( κάνα Ναυτίλο 2, ξέρω 'γω; - μπορεί να υπάρχουν και περισσότερο ευέλικτοι ), "έτοιμη αντίσταση" 3-3,5€, "υγρό αναπλήρωσης" 5-6€/10ml, "κι έφυγες", όπως αρχοντικά πρότεινε ο εκλεκτός και εμβριθής προλαλήσας.

😊

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3671 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 01:34 »
Siren v2.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3672 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 10:44 »
[justify][member=20529]TheMadGreek[/member], καλημέρα. Χαχα, ασφαλώς και μια χαρά είναι το RY, ασφαλώς και έχεις δίκιο, ούτε εγώ θα έκανα τέτοιο συνδυασμό, (πρέπει να είσαι πολύ σοφός κι αρχοντικός για κάτι τέτοιο).[/justify]

[justify]Μίλησε το παιδί, παιδιά! Για το θέμα υψηλού κόστους (ή και ρίσκου...), όπως αναφέρει παραπάνω ο αθόρυβος θαυμαστής μου, ναι, ο Κάβειρος θα ήταν μια χαρά πρόταση, όμως αν έπρεπε να δώσω μία απάντηση θα επέμενα στην πανάκριβη επιλογή ενός εργοστασιακού. Ο λόγος; χμμ [/justify]

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3673 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 11:24 »
Εδώ ο άλλος για να κάνει ομοιοκαταληξία με το "γλάροι", σκέφτηκε το "ντάρι-ντάρι".

Λύσεις υπάρχουνε, παιδιά! 😃

Αποσυνδεδεμένος razen

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3674 στις: Νοεμβρίου 22, 2017, 17:40 »
Χαιρετω ξανα.
Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.
Καταρχας να ξεκαθαρισω οτι οταν ειπα η μοναδικη μου εμπειρια εννοουσα με επισκευασιμο.
Γενικοτερα εχω εναν Cubis που τα παω αρκετα καλα μαζι του αλλα θελω να ξεφυγω απο τις εργοστασιακες αντιστασεις μια και καλη αυτην την φορα.

Τωρα για τον KL+ η αληθεια ειναι οτι οταν τον ατμιζα η δουλεια που εκανα ηταν σε γραφειο και το ειχα πιπιλα ολη την ωρα, ειχα ριξει και νικοτινη απο 12 σε 6 εκεινο τον καιρο οποτε γεμιζα 3 ισως και 4η φορα την μερα(τον δουλευα ομως με πλαστικο bell cap οποτε χωρουσε πολυ λιγοτερο υγρο).
Η βιδουλα απο κατω μεγαλο πεδεμα μιας και παντα εψαχνα πατεντες αν ειχα ξεχασει το κατσαβιδακι(μονιμη κατασταση) και ειχα συνιθησει και με τον cubi το γεμισμα απο πανω οποτε ξενερωνα ακομα παραπανω.

Eχω δοκιμασει υγρο των προτημησεων μου σε Doggystyle και ενθουσιαστηκα ομως ειδα οτι το deck του ειναι παρομοιο με του KL+ και αυτο με κανει να απομακρυνομαι απο αυτην την ιδεα.
Τις υπολοιπες προτασεις θα τις ψαξω και θα σας πω!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8367 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59838 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237629 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085379 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12