vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, manoslykos, Milarepa, treloneritis, th3ofilos, billythekid

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Συνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3630 στις: Οκτωβρίου 29, 2017, 21:49 »
Δεν έμαθες τίποτα?? ;) :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3631 στις: Οκτωβρίου 29, 2017, 23:37 »
Είναι αλήθεια πως δεν είμαι κανένας τρελός οπαδός του Skyline. Έχω έναν κλώνο, τον χρησιμοποιώ καθημερινά αλλά δεύτερο δεν καίγομαι να αποκτήσω. Για τα δικά μου γούστα πάντα, έχω και άλλους ατμοποιητές καλύτερους. Έβλεπα όμως προ ολίγου το review του Busardo για τον Kayfun Prime και όταν έφτασε στα μειονεκτήματα του, σκέφτηκα πως υπάρχει ήδη ένας παρεμφερής ατμοποιητής που δεν έχει αυτές τις ατέλειες (κατά τον Busardo ατέλειες) και δεν είναι άλλος από τον Skyline! Δεν έχω βέβαια δοκιμάσει τον prime οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη για την γεύση. Αν όμως η γεύση των δύο είναι στο ίδιο επίπεδο (υποψιάζομαι βέβαια πως του skyline θα είναι καλύτερη...) ο υποψήφιος αγοραστής του prime καλά θα κάνει νa ρίξει πρώτα μια ματιά στο sky που είναι όλα όσα θα ήθελε ο prime να είναι. Γενικά δεν μου αρέσουν οι ατμοποιητές που προσπαθούν να είναι τα πάντα και για όλους, αλλά αν κάποιος το επιτυγχάνει σε κάποιο βαθμό αυτός είναι ο sky με τα airdisks του και το άνετο ντεκ που σηκώνει σχεδόν κάθε στήσιμο (με μονή αντίσταση). Ο prime είναι τίμιος από αυτή την άποψη γιατί είναι ένας καθαρός mtl ατμοποιητής που δεν παριστάνει και τον λίγο πνευμονικό. Όσοι όμως έχουν δουλέψει τον mini 3 και τον 5 πιστεύω πως μάλλον θα συμφωνήσουν με τον Busardo και τα thumbs down του. Ποιος δεν έχει σε κάποια στιγμή προσπαθήσει να ανοίξει τα υγρά και αντί γι’ αυτό έχει ξεβιδώσει τη βάση τελικά; Ποιος δεν έχει σε κάποια στιγμή ανοίξει τα υγρά υπερβολικά, τόσο ώστε να πάρει τα υγρά στα χέρια; Κι αυτή η ρύθμιση του αέρα, που πρέπει να σηκώσεις το δακτυλίδι, να γυρίσεις και μετά να το ξανακατεβάσεις, δεν μου μοιάζει και η πιο καινοτόμος – προσωπική άποψη εντελώς αυτή. Βέβαια είναι πιο ακριβός ο sky αλλά νομίζω πως μάλλον την αξίζει αυτήν την διαφορά... :yes:

[justify][member=13885]cpbaroque[/member], καλησπέρα. Να ένα θέμα που για πρώτη φορά ίσως και να διαφωνούμε!  :D Προσωπικά, τον Busardo τον έχω στους τέρμα αντιπαθητικούς, άσε που πολλές φορές με έχει “ξεγελάσει”. Ακόμα θυμάμαι την περίπτωση του Pallas, όταν τόνιζε το πόσο κακός είναι στην τοποθέτηση αντίστασης, πόσο άβολες σχεδιαστικά είναι οι μικρές του βίδες, (και τελικά δεν κατάφερε να στήσει...). Άλλο εξυπνοπούλι κι εγώ, τον έβλεπα ενώ είχα μπροστά μου τον Pallas, κι ενώ όλα ήταν μια χαρά, έτρεξα να πω όσα έβλεπα στην παρουσίασή του. Υπήρχαν (και θα υπάρξουν...) κι άλλα μικρά βίντεο όπου τον βλέπεις και λες “μα τι στην οργή κάνει; επίτηδες λέει τόσες βλακείες μαζεμένες;”, από την άλλη βέβαια, όλοι είμαστε ειδικοί και οι ...υπόλοιποι βλάκες. [/justify]

[justify]Για το συγκεκριμένο θέμα που αναφέρεις (Skyline, Prime), πιστεύω πως το βλέπεις λίγο μονόπλευρα. Για μένα πάντα, είναι 2 διαφορετικοί κόσμοι και το χαίρονται αφάνταστα. Ο Skyline είναι επαγγελματικό εργαλείο, δεν πουλάει φούμαρα με δισκάκια εφέ ή αχταρμά ντουμάνι, συν το άντε και δήθεν σε σφικτές επιλογές. Αντέχει για πλάκα ένα άτμισμα σε πολλά βατ και εξαιρετική ποιότητα στη απόδοση, και παράλληλα μπορεί να πέσει και σε αξιοπρεπέστατες σφικτές τζούρες με αντίστοιχη ποιότητα ατμίσματος, όμως δεν θα γίνει ποτέ ένας αυστηρός mtl. / (για μένα πάντα, ο Skyline είναι ένας εξελιγμένος Hurricane).[/justify]

[justify]Από την άλλη, ο Prime. Το συγκεκριμένο κοινό αυτής της κατηγορίας πιστεύω πως δύσκολα θα κοιτάξει έναν Skyline. Είναι σαν τους γέρους του Muppet, ξινοί απαιτητικοί αλλά και αξιολάτρευτοι... / δεν θέλουν άνετα ντεκ, δεν θέλουν άπλες, δεν θέλουν πολλές εναλλακτικές, θέλουν σφικτή απόλαυση με εύκολη πρόσβαση αλλά και κύρος στο βαθμό δυσκολίας τους... / Όσο αφορά τη σχεδιαστική ευλυγισία (ή δυσκαμψία) του SvoeMesto, πιστεύω πως πάλι λέει χαζομαρούλες ο κύριος Busardo. Ειλικρινά, ποτέ δεν συνέβη το παραμικρό απ’ όσα λέει. Ο v5 για παράδειγμα, τρελό εργαλείο ευκολίας σε όλα του. Ούτε βάσεις ξεβιδώθηκαν από λάθος σε πολλές στροφές, ούτε υγρά έφυγαν άθελα (πάλι από τάχα πολλές στροφές), το δε δαχτυλίδι, ειλικρινά μία απόλαυση στο ¨κλικ” όταν κάθεται στην επιλεγμένη θέση. Απ’ όλες τις απόψεις φωνάζει ποιότητα. Ακριβώς τα ίδια και στον Prime. / (ταπεινή μου γνώμη, ένας συνειδητοποιημένος χρήστης, δεν αποχωρίζεται ποτέ κάτι από Svoe).  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος shlaxim

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3632 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 14:42 »

Για άλλη μια φορά θα ζητήσω την βοήθεια σας. Έχω πάρει για την γυναίκα μου ένα sxk doggy. Όλα καλά και όλα ωραία.
Μέχρι που της έβαλα Kanthal A1 26GA+32GA (την έβγαλα στα 0,8 και παίζει στα 18 με 22 w) να δοκιμάσει,τρελάθηκε και δεν γυρίζει πίσω. Το πρόβλημα είναι ότι ο doggy όπως είναι λογικό ζεσταίνεται αρκετά.
Τι ατμοποιητη προτείνεται να πάρω για τέτοιο σύρμα? Ας είναι και λίγο πιο αεράτος από τον doggy δεν υπάρχει πρόβλημα.
Από Ελλάδα στα 22 mlm  πάνω από 2 ml χωρητικότητα (εάν υπάρχει ) μέχρι κάνα 40 €
Εάν υπάρχει και κανένας μεταχειρισμένος από εσάς από Αθήνα μια χαρά (δεν έχω πρόσβαση στις αγγελίες ) στείλτε μου Pm   
(ελπίζω να μην παραβαίνω κανένα κανονισμό του forum )

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3633 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 15:33 »
διάβασε γι΄ αυτόν http://vaping.gr/index.php/topic,37259.0.html

Αποσυνδεδεμένος shlaxim

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3634 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 16:23 »

Θα τον τσεκάρω
Ευχαριστώ φίλε

Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3635 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 16:33 »
ποιον rta προτεινετε για πολλα ντουμανια?εστω και υπερβολη!για surric x μεχρι 30mm.
εγω λεω vandyvape triple.καποια αλλη προταση?

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3636 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 16:57 »
Όσα "ξέραμε" για τον Busardo σαν "reviewer" θα τα ξεχάσουμε. Ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει ο δικός του ατμοποιητής σε λίγες μέρες, κατηγορίας mtl, κυβικών Prime, τιμής Berserker. Τι να του βγεί πλέον σε "αντικειμενικότητα" του ανθρώπου. Κατανοώ.

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3637 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 17:11 »
ο innokin ares κυβικων prime? θα δειξει  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3638 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 17:15 »
Λέμε τώρα...ευσεβείς πόθοι. Μια κατηγοριοποίηση πάνω, μία κάτω. Εκεί πάει να τους χώσει πάντως. Σε αυτά τα επίπεδα χρήσης, για φθηνή αγορά.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3639 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 17:22 »
Innokin Ares















To λαχανί το οριγκάκι εντάξει, όλα τα λεφτά!   :laugh1:




« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2017, 18:03 από cpbaroque »

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3640 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 17:51 »
http://www.pictaramviewer.com/i/BbCJP8YAhoI
40 δολαρς θέλουν.
μπορεί να είναι siren v2 k berserker killer. μια καλή πρόταση για αναμονή για όσους θέλουν mtl σε αυτές τις τιμές.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3641 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 19:29 »
Δυνατός ο ares λέτε να δίνουν και δωράκι μαγιώ borat 

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3642 στις: Νοεμβρίου 03, 2017, 22:11 »
Θα παει πολυ ο Ares με τους λαχανοντολμαδες που μου αρεσουν πιστευω!

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3643 στις: Νοεμβρίου 07, 2017, 03:32 »
Καλησπέρα ψάχνω έναν επισκευασιμο ατμοποιητη(έχω baby beast,spirals,nautilus 2 ) είπα να δοκιμάσω κ επισκευασιμο κ χω βρει στα 20+ ευρώ τον the troll rta medusa κ τον peerless ,με ενδιαφέρει να έχει καλή γεύση κ να γεμιζει σχετικά εύκολα γιατί όλη μέρα είμαι σε τιμόνι.ααα κ να στήνεται εύκολα μιας κ είμαι άσχετη.ακουω γνωμες

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3644 στις: Νοεμβρίου 07, 2017, 10:34 »
Διάβασε εδώ http://vaping.gr/index.php/topic,37310.0.html
κι εδώ http://vaping.gr/index.php/topic,35886.0.html
να δεις τί σου ταιριάζει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8471 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34114 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60005 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085525 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35558 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10416 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12