vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

533 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3525 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:19 »
O Kayfun 5 είναι ό,τι χειρότερο κυκλοφορεί εκεί έξω στο θέμα της γεύσης? Είτε δεν έχεις δοκιμάσει πολλούς από αυτούς που κυκλοφορούν εκεί έξω, είτε κάτι δεν έκανες σωστά. Δεν είναι ο πιο γευσάτος, αλλά απέχει πολύ από το να είναι από τους χειρότερους στην ανάλυση της γεύσης. Έχουν περάσει από τη συλλογή μου πολλοί, phenomenon lite, tilemahos v2 plus, kayfun 5, rose v3 και μόνο ως τον «χειρότερο» όλων δεν θα τον χαρακτήριζα.
Και 'μένα έχουν περάσει κάμποσοι από τη συλλογή μου (kmv3, fodi, doggy κλπ). Ακόμα και οι 2 εργοστασιακοί που έχω (triton mini, cubis 2) τον πατάνε κάτω για πλάκα στο θέμα της γεύσης. Τα στησίματα τα εξάντλησα με δαύτον, οπότε το να μην έκανα κάτι σωστά απορρίπτεται. Μόνο clapton δε δοκίμασα που κάποιοι αναφέρουν ότι απογειώνεται, αλλά δε νομίζω να υπάρχουν πολλοί που θα αγόραζαν τον συγκεκριμένο για να τον δουλέψουν με τέτοιο σύρμα. Υπάρχουν καταλληλότεροι γι' αυτό.

Με την εμπειρία που είχα μαζί του ναι είναι μακράν ο χειρότερος μέχρι τώρα στο συγκεκριμένο ζήτημα και δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι υπάρχει κάτι ακόμα χειρότερο μιλώντας πάντα για τους πιο σύγχρονους και γνωστούς επισκευάσιμους και στο βεληνεκές αυτής της τιμής. Όχι ότι το αποκλείω κι εντελώς. Τι να κάνουμε, γούστα και απόψεις είναι αυτά.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3526 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:30 »
ολα εινα γουστα ρε παιδια,μην ψαρωνετε..εμενα μαρεσει ο κλαουντ και εχω 2 σε αλλον δεν αρεσει καθολου.επισης εμενα ο σκαιλαιν μαρεσερε με ενοιχτους αερηδες και σφιχτα με αφηνε αδιαφορο και σε ενα φιλο μου ακριβως το αντιθετο.μην το ψαχνετε τοσο πολυ

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3527 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:34 »
Ο φίλος με τις σφιχτές προτιμήσεις είμαι εγώ μάλλον :))

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3528 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:36 »
Τα στησίματα τα εξάντλησα με δαύτον.
Μόνο clapton δε δοκίμασα 
αλλά δε νομίζω να υπάρχουν πολλοί που θα αγόραζαν τον συγκεκριμένο για να τον δουλέψουν με τέτοιο σύρμα. 
έστησες και διπλή και τριπλή μέσα δηλαδη?
τι δοκίμαζες ,τα spaced με 0,32mm? 
Νομίζεις εμείς  τον στήνουμε με απλο 0,25 σύρμα? Στην ιστοσελίδα του κατασκευαστή με κλαπτον ειναι στημενο.

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3529 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:45 »
Έχω στήσει με 28, 27 και 26 (0.32, 0.35 και 0.40 αντίστοιχα) kanthal και SS κυρίως σε 2.5άρι και 3άρι. Καλύτερα αποτελέσματα τα πήρα με τον 3άρι πυρήνα πάνω-κάτω (twisted δεν έβαλα). Από ύψος αντίστασης δοκίμασα τα πάντα. Γενικά από ένα σημείο δεν είχε νόημα να δοκιμάζω, αποφάσισα ότι ήταν αυτός που ήταν και τον κράτησα για βάση κι όπως έγραψα για αποτυχημένα diy.

Πού έγραψα εγώ ότι τον δουλεύεις με 0.25 μόνο εσύ το ξέρεις. Καλύτερα σταμάτα το εδώ μιας και είμαστε κάπως offtopic κι αρχίζεις να βλέπεις φαντάσματα.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3530 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:58 »
αμα ψησεις τον σερλοκ να σου δωσει ενα απτους 4520458221 ανφολοου που εχει θα σου βγαλω το καπελο

O Unfollow είναι ένας άθλιος ατμοποιητής. Και εξηγούμαι:

  • Έχει τόσο καλή γεύση που μάλλον θα στείλει όλους τους άλλους ατμοποιητές σας στο συρτάρι. Οπότε τζάμπα ξεροσταλιάζατε όλους αυτούς τους μήνες στο νήμα της δυστυχίας και της μιζέριας ('Αναμονή της Παραγγελίας'). Και ακόμα πιο τζάμπα συμμετείχατε στην χρηματοδότηση του καινούργιου 56άμετρου γιοτ του γνωστού νονού των ομαδικών... 
  • Είναι τόσο αναλυτικός που αν ένα υγρό έχει έστω και απειροελάχιστη ποσότητα από κάποιο άρωμα που δεν σας πολυαρέσει, αυτό δεν θα σκεπαστεί από τα άλλα αρώματα με τίποτα.
  • Το στήσιμο του είναι παιχνιδάκι και δεν θα χρειαστεί να ξεροσταλιάζετε στο νήμα του για να μάθετε τι και πως. Και μετά για να συμπληρώσετε τα απαραίτητα ένσημα στο φόρουμ, θα αναγκαστείτε να υποστείτε αυτούς τους πυροβολημένους στα μουσικά νήματα...
  • Το γέμισμα του είναι τόσο εύκολο που κανείς δεν θα πει «Άτσα το μαστόρι!» αν σας δει να γεμίζετε.
  • Ο unfollow δεν χρειάζεται χοντρά σύρματα για να λειτουργήσει υποδειγματικά, οπότε τι θα κάνετε όλο αυτό το συρματόπλεγμα που κλέψατε από τον φράχτη του γείτονα σας;
  • Ο unfollow είναι τόσο μικρούλης και κομψός που θα χαλάσει εντελώς την αισθητική του καινούργιου εξαμπάταρου μοντ σας των 700 γραμμαρίων και των δώδεκα κουμπιών.
  • Είναι γενικά τόσο απροβλημάτιστος ατμοποιητής που τι θα έχετε μετά να γκρινιάζετε στα νήματα;

Γι’ αυτό σου λέω. Άθλιος ατμοποιητής! Κι αν έχετε μερικούς για πέταμα, στείλτε μου ΠΜ να κανονίσω να περάσει να τους παραλάβει η υπηρεσία ανακύκλωσης unfollow. Να μη λερώνουμε και τις χωματερές...

ΥΓ. Δεν έχω 4520458221 unfollow! Έχω μόνο 4520458220 γιατί τον τελευταίο (που τον είχα στο τσεπάκι σημειωτέον) μου τον άρπαξε ο Κουνελάκης Λαγουδάκης κάτω απ’ την μύτη μου κυριολεκτικά... :'(

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2017, 14:21 από cpbaroque »

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3531 στις: Αυγούστου 06, 2017, 14:10 »
Σας ευχαριστω ολους ειλικρινα. Στα προηγουμενα posts τοποθετηθηκαν φιλοι που εχουν απο τους καλυτερους ατμο που κυκλοφορουν εκει εξω. 
Σε καθε  περιπτωση το βασικο στοιχειο που ψαχνω ειναι η αναλυση γευσης σε εναν ατμοποιητη.. ειχα δοκιμασει το mirage καποτε και με εντυπωσιασε αλλα δυστυχως για μενα αερατος.

Απο τα παραπανω νομιζω οτι θα ψαξω για τον phenomenon και δε πειραζει ας παιδευτω λιγο στο στησιμο. Εξαλλου για καθημερινους εχω keras και cloudone v3 που ειναι παντα ετοιμοπολεμοι.

Σας ευχαριστω και πάλι 

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3532 στις: Αυγούστου 06, 2017, 17:51 »
O Unfollow είναι ένας άθλιος ατμοποιητής. Και εξηγούμαι:

  • Έχει τόσο καλή γεύση που μάλλον θα στείλει όλους τους άλλους ατμοποιητές σας στο συρτάρι. Οπότε τζάμπα ξεροσταλιάζατε όλους αυτούς τους μήνες στο νήμα της δυστυχίας και της μιζέριας ('Αναμονή της Παραγγελίας'). Και ακόμα πιο τζάμπα συμμετείχατε στην χρηματοδότηση του καινούργιου 56άμετρου γιοτ του γνωστού νονού των ομαδικών...
  • Είναι τόσο αναλυτικός που αν ένα υγρό έχει έστω και απειροελάχιστη ποσότητα από κάποιο άρωμα που δεν σας πολυαρέσει, αυτό δεν θα σκεπαστεί από τα άλλα αρώματα με τίποτα.
  • Το στήσιμο του είναι παιχνιδάκι και δεν θα χρειαστεί να ξεροσταλιάζετε στο νήμα του για να μάθετε τι και πως. Και μετά για να συμπληρώσετε τα απαραίτητα ένσημα στο φόρουμ, θα αναγκαστείτε να υποστείτε αυτούς τους πυροβολημένους στα μουσικά νήματα...
  • Το γέμισμα του είναι τόσο εύκολο που κανείς δεν θα πει «Άτσα το μαστόρι!» αν σας δει να γεμίζετε.
  • Ο unfollow δεν χρειάζεται χοντρά σύρματα για να λειτουργήσει υποδειγματικά, οπότε τι θα κάνετε όλο αυτό το συρματόπλεγμα που κλέψατε από τον φράχτη του γείτονα σας;
  • Ο unfollow είναι τόσο μικρούλης και κομψός που θα χαλάσει εντελώς την αισθητική του καινούργιου εξαμπάταρου μοντ σας των 700 γραμμαρίων και των δώδεκα κουμπιών.
  • Είναι γενικά τόσο απροβλημάτιστος ατμοποιητής που τι θα έχετε μετά να γκρινιάζετε στα νήματα;

Γι’ αυτό σου λέω. Άθλιος ατμοποιητής! Κι αν έχετε μερικούς για πέταμα, στείλτε μου ΠΜ να κανονίσω να περάσει να τους παραλάβει η υπηρεσία ανακύκλωσης unfollow. Να μη λερώνουμε και τις χωματερές...

ΥΓ. Δεν έχω 4520458221 unfollow! Έχω μόνο 4520458220 γιατί τον τελευταίο (που τον είχα στο τσεπάκι σημειωτέον) μου τον άρπαξε ο Κουνελάκης Λαγουδάκης κάτω απ’ την μύτη μου κυριολεκτικά... :'(
ασε μας ρε αλητηριε...με βρηκες σε αδυναμη στιγμη και μου αρπαξες εναν unfollow μεσα απο τα χερια,και πανω που βρηκα εναν αλλον πηγες να μου τον φας και αυτον!!!!ελεος...ας ειμαστε λιγο ανθρωποι ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3533 στις: Αυγούστου 06, 2017, 17:54 »
Παιδιά να πεταχτω κι γω να πω πως για αναλυση γευσης υπαρχει κι ο EVIVA

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3534 στις: Αυγούστου 06, 2017, 18:11 »
Μίλησε ο cp για ανάλυση γεύσης τώρα :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3535 στις: Αυγούστου 06, 2017, 18:13 »

Ο ουρανίσκος μου είναι εκπληκτικά αναλυτικός! Με άνεση μπορώ να ξεχωρίσω την μαρμελάδα βερίκοκο από το τζατζίκι. Τις περισσότερες φορές... :yes:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3536 στις: Αυγούστου 06, 2017, 18:46 »
Μίλησε ο cp για ανάλυση γεύσης τώρα :))
καλα του ειπες :)) :))

Αποσυνδεδεμένος liakosvita

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • 27 χρονια βλαξ.και ορθογραφηκα εξογηινος.
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3537 στις: Αυγούστου 06, 2017, 18:48 »
Τα φωτα σας. Ατμοπηοιτη και με επισκευασημο και με ανταλακτικη κεφαλη που να ειναι σφιχτος σαν τον ναυτιλο και να βγαζη και γευση.για ενα φιλο που εχη θεματα υπερτροφοδοσιας και εχει κουραστη.και εγω δεν ξερο να τον βοηθισο.για τον ναυτιλο τον μεγαλο.ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3538 στις: Αυγούστου 06, 2017, 19:12 »
νομίζω ο keras είναι αυτό που ζητάς

Αποσυνδεδεμένος liakosvita

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • 27 χρονια βλαξ.και ορθογραφηκα εξογηινος.
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3539 στις: Αυγούστου 06, 2017, 19:27 »
Ευχαριστω πολη κοτσος75. Ομος τιποτα πιο οικονομικοτερο υπαρχη???? Καθοτη αν πω στον φιλο για 105 ε. Ατμοποιητη θα παθη σοκ.καθος ειναι και νεος ατμιστης και εχει την ανφιβολια κ.τ η
 η.τ.Ευχαριστω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180695 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536460 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59832 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237605 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136163 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35437 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12