vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, bloodlessz, camber, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3510 στις: Αυγούστου 05, 2017, 19:16 »
Αν παρεις φαινομενο απo gus με v2 βάση δεν θα πάρεις ; Διαθέσιμη ειναι , αλλα αν εχεις ηδη με παλιά η βρείς μεταχειρισμενο η τιμη της  ειναι τετοια που δινεις κατι παραπανω και παιρνεις καινουριο φαινομενο με v2 φυσικά. 

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3511 στις: Αυγούστου 05, 2017, 22:07 »
Δεν εχω φαινομενο. Επειδη μπερδευτηκα λιγο τι πιστευεις ειναι καλυτερο να ψαξω απο αποψη ευκολιας στησιματος, τροφοδοσιας και διαροων;

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3512 στις: Αυγούστου 05, 2017, 22:33 »
vrillgr ο phenomenon είναι εύκολος στο στήσιμο αλλά αν βάλεις λάθος ποσότητα βαμβακιού θα έχεις θέμα με τη τροφοδοσία ή/και διαρροές. Με λίγη εξάσκηση το βρίσκεις δεν είναι τίποτα φοβερό. Αν κοιτάξεις στο νήμα του θα δεις περισσότερα παράπονα για τα ορινγκάκια του παρά για το στήσιμο. Βέβαια προσφέρει κορυφαία απόδοση γεύσης, βελούδινη τζούρα και ικανοποιητικό ντουμάνι. Αφού είσαι Αθήνα προτιμότερο θα ήταν να περάσεις από GUS να τον δοκιμάσεις και να ρωτήσεις τυχόν απορίες.
Αν έχεις εμπειρία από επισκευάσιμους θα σου πρότεινα να δεις και τον Calix v3, ο οποίος σε απόδοση είναι πολύ κοντά στον phenomenon και έχει δυνατότερο χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος vrillgr

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3513 στις: Αυγούστου 06, 2017, 02:16 »
Σε Ευχαριστώ.  Ειχα δοκιμασει όταν  πρωτοβγηκε το calix στημενο σε replacesmoke με το famous της liquid france και η αληθεια ειναι οτι με εντυπωσιασε σε αναλυση καθώς  μου εδωσε στο συγκεκριμενο υγρο καλυτερη απο τον keras που είναι  από  τους αγαπημενους μου. Δε με φοβιζει το στησιμο του calix. Αλλα αν μου λες οτι ειναι πολυ κοντα σε φαινομενο πρεπει να τον βαλω στις υποψηφιότητες 

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3514 στις: Αυγούστου 06, 2017, 04:01 »
Καλησπερα σας Θα ηθελα ενα ατμοποιητη που να αποδιδει πολυ καλα στην αναλυση γευσεων. Προτιμω μονη αντιστασης και απο τζουρα οχι αερατη ή πνευμονικη αλλα ουτε και πολυ σφιχτη τσιγαρισια. Ειμαι αναμεσα σε δυο απο οσα εχω διαβασει. Ειμαι αναμεσα σε taifun gt3 και hussar αλλα αν εχετε να προτεινετε κατι αλλο με χαρα να το ψαξω Ευχαριστώ
kayfun v5 μονοδρομος, και μετα ολοι υπολοιποι.το πιο εύκολο στήσιμο απο ολους ,εύκολο  γεμισμα ,φουλ γευση, τσιγαρισιες πνευμονικες οτι θες εχει. Στο κατω κατω αν δε σου αρεσει τελικα ,που δεν παιζει ,τον πουλας και στην τιμη που τον πηρες ειτε κλωνο ειται γνησιο. Ενω τους αλλους ?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2017, 04:14 από sergor »

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3515 στις: Αυγούστου 06, 2017, 10:40 »
Δεν εχω φαινομενο. Επειδη μπερδευτηκα λιγο τι πιστευεις ειναι καλυτερο να ψαξω απο αποψη ευκολιας στησιματος, τροφοδοσιας και διαροων;
Σόρυ που ξεστρατίσαμε λίγο με το φιανόμενο αλλα διαβάζοντας παλι το πρώτο σου πόστ , μπορεις να κανεις καποια επιλογή και μονος σου , αναφέρεις δηλαδή κάποιους  ( το φαινομενο μπορει να μην σου κανει γιατι δεν ειναι και τοσο αεράτος ατμο ) ,  το καλύτερο ειναι σχετικό , οτι σε ικανοποιει ειναι καλύτερο , εσύ κυρίως θα ρυθμίσεις τις παραμετρους με το στήσιμο που θα κανεις  , κατασκευαστικα τώρα νομιζω οτι κανενας δεν εχει θέματα με την τροφοδοσία του και με διαρροες , ιδιαιτερότητες που αν προσεχθουν δεν υπαρχει προβλημα μάλλον ( σωστά και σε καλη κατάσταση οριγκς, σωστη τοποθετηση βαμβακιου ) κι επειδή θέλεις να αποδίδει πολύ καλά στην αναλυση γευσεων ( καλά αλλη πολύ υποκειμενική παράμετρος αυτή )  δεν ξέρω , hussar ; Μια και τον ειχες ηδη στην σκεψη σου ; ( δεν τον εχω δοκιμάσει ) 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3516 στις: Αυγούστου 06, 2017, 11:33 »
Ο χουζαρ όπως και ο καιφουν παραπάνω επειδή τους ξέρω δν είναι για ανάλυση.μην τρελαθουμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3517 στις: Αυγούστου 06, 2017, 11:45 »
Δίνοντας τον πρώτο ρόλο στις παραμέτρους που αναφέρει ο φίλος και με τη προσωπική μου εμπειρία θα τους έβαζα ως εξής με τον καλύτερο πρώτο σε κάθε κατηγορία:

* Ευκολία στησίματος
1. Τηλέμαχος armed
2. Hussar
3. Taifun gtiii
4. Φαινόμενον lite

* Τροφοδοσία αποφυγή διαρροών
1. Τηλέμαχος armed
2. Hussar
3. Φαινόμενον lite
4. Taifun gtiii

* Απόδοση γεύσης
1. Φαινόμενον lite
2. Taifun gtiii
3. Hussar
4. Τηλέμαχος armed

Προσωπική άποψη. Ελπίζω να βοήθησα

Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3518 στις: Αυγούστου 06, 2017, 11:57 »
Δεν τον ξέρω τον hussar, αλλά ο KV5 από πού προκύπτει ότι είναι καλός στην ανάλυση; Δε λέω έχει καλή τζούρα, εύκολο στήσιμο και είναι πολύ στεγανός, μα στο θέμα της γεύσης παίζει να είναι ό,τι χειρότερο κυκλοφορεί εκεί έξω.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3519 στις: Αυγούστου 06, 2017, 11:58 »
Το αυτό και για τον χουζαρ μόνο που έχει αρκετή γεύση αλλά όχι την ανάλυση που είναι το ζητούμενο

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος serpe7

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3520 στις: Αυγούστου 06, 2017, 12:07 »
Ναι, υπάρχει μια εννοιολογική διαφορά μεταξύ των δύο, αν είναι να μιλήσουμε μόνο για την ανάλυση καθαυτή εκεί θα γελάσει και το παρδαλό αμνοερίφιο. Όλες τις επί μέρους γεύσεις ενός περίπλοκου αρώματος θα τις συμπυκνώσει σε κάτι ενιαίο και θα σου βγάλει μόνο μια ιδέα γλυκού, φρούτου κλπ. Κι αυτό αν το άρωμα είναι σχετικά έντονο.

Τα λεφτά του τα έχει βγάλει πάντως μιας και τον έχω κάνει σκουπιδοφάγο για αποτυχημένα diy. Στο ψυχολογικό κομμάτι δεν αισθάνομαι ότι πάνε χαμένα.

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3521 στις: Αυγούστου 06, 2017, 12:40 »
στο θέμα της γεύσης παίζει να είναι ό,τι χειρότερο κυκλοφορεί εκεί έξω.
O Kayfun 5 είναι ό,τι χειρότερο κυκλοφορεί εκεί έξω στο θέμα της γεύσης? Είτε δεν έχεις δοκιμάσει πολλούς από αυτούς που κυκλοφορούν εκεί έξω, είτε κάτι δεν έκανες σωστά. Δεν είναι ο πιο γευσάτος, αλλά απέχει πολύ από το να είναι από τους χειρότερους στην ανάλυση της γεύσης. Έχουν περάσει από τη συλλογή μου πολλοί, phenomenon lite, tilemahos v2 plus, kayfun 5, rose v3 και μόνο ως τον «χειρότερο» όλων δεν θα τον χαρακτήριζα.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3522 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:11 »
 
Σε Ευχαριστώ. Ειχα δοκιμασει όταν πρωτοβγηκε το calix στημενο σε replacesmoke με το famous της liquid france και η αληθεια ειναι οτι με εντυπωσιασε σε αναλυση καθώς μου εδωσε στο συγκεκριμενο υγρο καλυτερη απο τον keras που είναι από τους αγαπημενους μου. Δε με φοβιζει το στησιμο του calix. Αλλα αν μου λες οτι ειναι πολυ κοντα σε φαινομενο πρεπει να τον βαλω στις υποψηφιότητες
η γεύση εξαρτάται από πολλά πράγματα (απο τυπο αντιστασης, απο υλικο αντιστασης,την εσωτερικη διαμετρο σπειρας ,αριθμος σπειρων, υψος πανω απο τον αεραγωγο, υγρο,βαμβακι, τι ειχες φαει προηγουμενος ,ποση ωρα εχεις να ατμισεις και πολλα αλλα) όποτε να δοκιμασεις ενα ατμο σε ενα καταστημα για λιγο δεν συμαινει οτι  θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα οταν τον στησεις στο σπιτι με δικα σου συρματα και βαμβακια.  Στα νηματα αυτον τον 5 -10 ατμοποιητων που σου προτεινουν  καμια 25ρια ατομα ακομα δε συμφωνησαν πιο στησημο ειναι καλυτερο και αποδιδει καλυτερη γευση και αναληση, γιατι ? γιατι ολοι μας ειμαστε διφορετικοι . Οποτε κοιτας τα υπολοιπα και επιλεγεις ατμο να αγορασεις. Ολοι οι τανκατοι  ατμοποιητες ειναι κατασκευαστικα ιδιοι (βαση τανκ καμπανα ) εσυ θα κανεις ενα ατμο να  αναδειξει τις γευσεις του υγρου. Ποιος ειναι ο πιο γευσατος λενε ? κατι φαινομενα κατι τηλεμαχοι ?στησε τους spaced με nichrome 0,16mm σε αξονακι 2mm με βαμβακι απο φαρμακειο να δεις αν βγαζουν γευση.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2017, 13:22 από sergor »

Αποσυνδεδεμένος Orion

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
  • Παράδειγμα προς απομίμηση
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3523 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:12 »
Ο χουζαρ όπως και ο καιφουν παραπάνω επειδή τους ξέρω δν είναι για ανάλυση.μην τρελαθουμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μεα κουλπα φίλε Κωστα , δεν θα τρελαθεί κανενας ( περισσοτερο ;D) , γράφω δεν τον γνωρίζω τον Ουσάρο  , α και σίγουρα δεν ειμαι σε θεση να μιλήσω για αναλυση γευσης , μια και στο φαινομενο μονοδιάστατο υγρό κανω και αν εκανα κατι περίπλοκο μπορει και παλι να μην ήμουν σε θεση να διακριινω γευσεις :D ;D  για τον Κ5 δεν σχολιαζω εχω αποψη απο τον κλωνο και δεν μου κανει προσωπικά. 
Τον unfollow ξεχασαμε βέβαια αλλα που να τον βρεί θα μου πεις .. :laugh1: 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3524 στις: Αυγούστου 06, 2017, 13:17 »
αμα ψησεις τον σερλοκ να σου δωσει ενα απτους 4520458221 ανφολοου που εχει θα σου βγαλω το καπελο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180603 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 583 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15612 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136127 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12