vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3465 στις: Ιουλίου 21, 2017, 13:55 »
αυτο για τον mage το εχω ακουσει κι εγω αλλα παιζω 70/30 υγρα οποτε δεν νομιζω να υπαρχει τρελο προβλημα. Ο μονος που το αναφερει το προβλημα του GTA νομιζω ειναι ο jai haze (και γ@#ώ τους reviewers)
Ειδα λιγο αυτους που ακολουθω μια που το πες, μεχρι κι ο πιο γελοιος λεει πως δεν τραβαει ουτε σε 60/40. Ασ'το στην απ'εξω καλυτερα, ο smm ειναι αρκετος για gta. Κριμα και το mage rta ειναι πολυ δυνατο..

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3466 στις: Ιουλίου 21, 2017, 15:10 »
ευχαριστω πολυ για την συντομη απαντηση παιζω μονο single coil σε τανκ δεν βλεπω τον λογω για dual.dual σε ντριππερακι μονο ;D αυτο για τον mage το εχω ακουσει κι εγω αλλα παιζω 70/30 υγρα οποτε δεν νομιζω να υπαρχει τρελο προβλημα. Ο μονος που το αναφερει το προβλημα του GTA νομιζω ειναι ο jai haze (και γ@#ώ τους reviewers) αν και εχω κι αλλους restrictive ο ενας θα ειναι ο SMM ο φαραο ειναι εκτος για πολλους λογους 1. λειτουργει σαν rdta 2.κακη αποδοση 3. τελειως αχαρος και 4. ειναι κατασκευασμα του μ@##κα... επισεις εχω merlin 4ml (οχι μινι) o οποιος δεν με ικανοποιησε ο slider ειναι οντως ιδια κατασκευη με μονη διαφορα το deck του

Λειτουργει σαν rdta;;; :nope:

parabol κοίτα και τον engine nano, τον έχω κανα 2μηνο,πολύ ευχαριστημένος (για χοντρα συρματα μεχρι 24μμ,προφανώς εννοείς 24ga,έτσι?)

Ναι μονο που αν σου ξεφυγει λιγο παραπανω οταν γεμιζεις,πινεις και λιγο υγρο οταν τραβας τζουρα

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2017, 02:52 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3467 στις: Ιουλίου 21, 2017, 15:13 »
Ειδα λιγο αυτους που ακολουθω μια που το πες, μεχρι κι ο πιο γελοιος λεει πως δεν τραβαει ουτε σε 60/40. Ασ'το στην απ'εξω καλυτερα, ο smm ειναι αρκετος για gta. Κριμα και το mage rta ειναι πολυ δυνατο..
Μαριε, πηρα προσφατα τον Mage και τα παει πολυ καλα στα 70/30 που χρησιμοποιω. Τετοια ντουμανια ουτε στον υπνο μου δεν ειδα δει (περα απο τα βιντεο δηλαδη). Αν εχει καποια σημασια ομως δεν ειμαι chain vaper. Οι chain ως γνωστο σε οποιονδηποτε ατμοποιητη "σφιγγεται" και παει να βγαλει υποψια καμμενου, φυσανε μεσα στο επιστομιο αντι να ρουφανε, αυξανοντας ετσι την τροφοδοσια. Τωρα γιατι ακομα δεν τον πηρα τον Mage τον πουλαω ειναι αλλη ιστορια. Βασικα δεν ηθελα dual και επρεπε να κανω την δοκιμη για να πειστω. Ενας που εχω μου φτανει και μου περισσευει για τα σεκλετια.

Για να συνεχισω, χωρις να θελω να κανω τον εξυπνο σε ανθρωπους που γνωριζουν καλυτερα απο μενα, τα παντα ειναι θεμα στηριματος και κυριως wicking (τοποθετηση φυτιλιου). Στον Mage και σε πολλους αλλους θελει να ειναι λιγο fluffy γενικως, να μην ειναι δηλαδη σφιχτο, και να μην ειναι στουμπωμενο και πιεσμενο στις τρυπες τροφοδοσιας. Επισης παιζει ρολο και το ειδος βαμβακιου και το κατα πόσο αυτο διογκωνεται με το υγρο. Τις πρωτες ωρες πχ μπορει να παιζει καλα και μετα που θα φουσκωσει να φραξει τις τρυπες και να μειωσει την τροφοδοσια. Δεν θα ελεγα δηλαδη οτι ειναι ιδιαιτερα forgiving σαν ατμοποιητης αλλά δεν ειναι και κανενα τερας δυσκολιας. Ειναι ομως τερας αποδοσης και στηνεται πολυ πιο ευκολα απο τον moonshot για παραδειγμα.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2017, 22:18 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3468 στις: Ιουλίου 21, 2017, 15:36 »
φιλε bersekero μιλαμε για τον mage GTA οχι τον rta.
αν ο Rta εβγαινε με μονη θα ηταν τελειως....
οποτε στο καλαθι ο serpent SMM και οψωμεθα για τον 2ο στο συντομο μελλον
ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3469 στις: Ιουλίου 21, 2017, 15:38 »
Α ήμουν εκτός θέματος δηλαδή τόσην ώρα!

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3470 στις: Ιουλίου 21, 2017, 16:03 »
Αρη ειναι ανετα hall of fame το mage rta για μενα.. Ουτε clapton θελει ουτε κατι ιδιαιτερο για να βγαλει γευση οπως ολα τα αλλα. Θα ξαναπαρω ενα καποια στιγμη να υπαρχει στην συλλογη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3471 στις: Ιουλίου 21, 2017, 16:47 »
ευχαριστω πολυ για την συντομη απαντηση παιζω μονο single coil σε τανκ δεν βλεπω τον λογω για dual.dual σε ντριππερακι μονο ;D αυτο για τον mage το εχω ακουσει κι εγω αλλα παιζω 70/30 υγρα οποτε δεν νομιζω να υπαρχει τρελο προβλημα. Ο μονος που το αναφερει το προβλημα του GTA νομιζω ειναι ο jai haze (και γ@#ώ τους reviewers) αν και εχω κι αλλους restrictive ο ενας θα ειναι ο SMM ο φαραο ειναι εκτος για πολλους λογους 1. λειτουργει σαν rdta 2.κακη αποδοση 3. τελειως αχαρος και 4. ειναι κατασκευασμα του μ@##κα... επισεις εχω merlin 4ml (οχι μινι) o οποιος δεν με ικανοποιησε ο slider ειναι οντως ιδια κατασκευη με μονη διαφορα το deck του

Ισως να ειναι κατασκευασμα του μ@##κα, αλλα αυτος ο μ@##κας σχεδιασε εναν ατμοποιητή και εχει κερδη, για να βλεπουμε και την αλλη πλευρα της πραγματικοτητας. 
Η εμφάνιση και η αποδοση του καθε ατμοποιητη ειναι σχετικα με τα κριτήρια του καθε ατμιστη. 

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3472 στις: Ιουλίου 21, 2017, 17:15 »
ωχ τωρα το ειδα ειχα μπερδεψει τον ντριππερ φαραο με τον τανκακο.ισχυει οτι ειναι αχαρος ομως.ειναι θεμα κολληματος.δεν ψηνομαι να αγορασω κατι που εβγαλε ο τριππερς οπως και οτιδηποτε που βγαζει φραγκα σε βαρος τον ατμιστων λογω ονοματος ή θεσης (βλ. SMOK) 
θα το τελειωσω εδω ομως γιατι ξεφυγα πολυ απο το θεμα.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3473 στις: Ιουλίου 21, 2017, 20:09 »
Ανάμεσα στον κλώνο Hussar και τον Κλώνο Skyline ποιον μου προτείνετε να πάρω;
Ξέρω οτι θα μου πείτε και τους δύο, και εγω και τους δυο θέλω, αλλα τα οικονομικά ειναι στενά.
Βαζεις δυσκολα αν θες σωνει και καλα μονο τον εναν.
Ριξε ενα κορωνα γραμματα να υσηχασεις.
Ισως σκαιλαιν μονο και μονο επειδη μπορεις να παιζεις με τα δισκακια. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3474 στις: Ιουλίου 21, 2017, 20:24 »
Προσωπικα περιμενω να ρθουν smm και ammit 25, αν και για το 2ο εχω ενδοιασμους.
Μαριε, μην εχεις κανεναν ενδοιασμο! Επιτελους βρηκα λιγο χρονο και εστησα τον ammit 25 που μου ηρθε χθες. Για ο,τι εχω δοκιμασει μεχρι τωρα ειναι ο best single coil ever!
Πηρα και τον govad. Αλλο θηριο αλλά ο ammit 25 μου αρεσε λιγο παραπανω, ισως επειδη ειναι πιο συμμαζεμενος.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3475 στις: Ιουλίου 21, 2017, 20:25 »
Αν θελεις κανε μια συγκριση, τους περιμενω και τους 2

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3476 στις: Ιουλίου 21, 2017, 21:22 »
pngtszs1976
Αν εννοεις govad και ammit 25, για να εχει νοημα οποιαδηποτε συγκριση θα πρεπει να εχουν ακριβως το ιδιο στησιμο και υγρο. Τους εχω τελειως διαφορετικα απο καθε αποψη. Ο govad στα 0,4Ω, με cotton ball για ξεβαφή μακιγιαζ και σκετη βαση μεντας 40/60 (VG/PG), 6 νικ. O ammit 25 στα 0,29Ω με pro cotton coil master και cosmic fog kryp 70/30 (VG/PG), παλι 6 νικ. Οπότε μονο σαν κατασκευη και εμφανιση μπορω να τους συγκρινω.
Σαν κατασκευη ειναι και οι δυο ποιοτικοτατοι και ολες οι συναρμογες ειναι τελειες. Ο govad ερχεται και με ultem drip tip 810 που ειναι ερωτας. Ειναι ομως γενικα ογκωδης και βαρυς, παρα την όποια ομορφια του.
Ατμιζουν και οι δυο πολυ στρωτα χωρις υποψια καμμενου ή διαρροες, αν και ο govad εκανε κατι νερα προς στιγμην, πιθανον απο την high PG και την τερμα ανοιχτη τροφοδοσια. Την εκλεισα στη μεση και τελος. Ο ammit 25 εχει πιο πολυ ντουμανι προφανως λογω high VG. Ωστοσο εχει παρομοιο χτυπημα με τον govad, παρα το ειδικο υγρο για χτυπημα του govad. Θα επρεπε ο govad να εχει αισθητα δυνατοτερο.

Για την γεύση δεν έχει πάλι νόημα η σύγκριση αλλά να πω ότι ο ammit 25 απέδωσε το kryp καλύτερα από οποιονδήποτε ατμό το έχω βάλει.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2017, 22:41 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3477 στις: Ιουλίου 21, 2017, 22:08 »
:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3478 στις: Ιουλίου 24, 2017, 17:48 »
Ενώ ο doggy βρίσκεται στο δρόμο με NLpost , και τα τελευταία σημεία ζωής τα έδωσε 10 μέρες πριν  όπου ξεκίνησε για Ελλάδα, αποφάσισα πως σημασία έχει το ταξίδι και όχι ο προορισμός, και το πήρα απόφαση πως θα τον δω κοντά στο Σεπτέμβρη.
Εντωμεταξύ, εγώ εξακολουθώ να θέλω να ασχοληθώ με επισκευάσιμους, οπότε σχεδιάζω να αγοράσω έναν από Ελλάδα μέχρι να φτάσει μαζί με τα εργαλειάκια, που παρήγγειλα. Αυτός ο ένας σκέφτομαι πως :

1) καλό είναι να είναι από 25 ευρώ και κάτω, γιατί αλλιώς δεν βγαίνουμε.
2) να έχει κάτι τις διαφορετικό από τον doggy για να μη μου μείνει αμανάτι (άρα για την ώρα μάλλον δε θα πάρω δεύτερο doggy, καθώς δεν βλέπω το λόγο).
Πιο συγκεκριμένα, επέλεξα τον doggy για καθημερινό ατμοποιητή τσιγαρίσιας τζούρας, γιατί είναι εύκολος στο στήσιμο, και 22άρης (έχω μόνο pico) άρα σκέφτομαι να πάρω  ή έναν μπαλαντέρ (δύο επιλογές deck) ή έναν ντεμί, να παίζει δηλαδή καλά στο 0,8 με 1,2 ωμ (πχ κλώνο Κf5)
Έκάνα μια έρευνα αγοράς να δω τι παίζει σε αυτές τις τιμές και βρήκα τις εξής επιλογές, για τις οποίες θα ήθελα κάποιες συμβουλές, αν αξίζει να δοκιμάσω:

1) Goblin mini v1 sta 16,5 ευρώ από dotshop. Τον γλυκοκοιτάζω, γιατί μπορώ να πειραματιστώ και σε μεγάλες και σε μικρές τιμές αντίστασης  και λόγω τιμής, βεβαίως, βεβαίως. Με ανησυχεί το γεγονός, πως έχουν βγει άλλες δυο version, και αναρωτιέμαι μήπως η πρώτη είχε πολλά προβλήματα. Το thread είναι ενιαίο και δεν διαφωτίζει και πολύ
2) Kayfun v5 ή kayfun v3 mini tobeco σε μορφή ανταλλακτικών. Αλλά δεν ξέρω τους κλώνους tobeco, ούτε καν αν αυτά τα spare parts  είναι αρκετά.

Ψάχνω και στις αγγελίες , αλλά δεν έχω δει και πολλά πράγματα. Έχετε καμια άλλη πρόταση για 22άρη ατμοποιητή, 25 ευρώ και κάτω στην Ελλάδα; Δε θα ήθελα φουλ ντουμανάτο, έχω βρει και serpent mini στα 25 ευρώ, αλλά τζάμπα θα τον πάρω, πνευμονικές μου έρχεται να κάνω μια φορά στο τόσο, αγοράζω μια αντίσταση για τον melo και μέχρι να την ξεκάνω, έχω βαρεθεί.  :)


Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3479 στις: Ιουλίου 24, 2017, 19:34 »
Το πιο φτηνο που βρηκα σε 5 λεπτα στο google. http://saveshop.gr/index.php?route=product/product&product_id=1037 Δεν ξερω την εταιρια που το φτιαχνει αλλα φτηνο.. Tobeco ηταν απ'τα καλυτερα αλλα παει απο 40 ελλαδα.
Το Κ5 δεν ειναι MTL, ειναι κατι ενδιαμεσο mtl και περιορισμενη πνευμονικη. K5 θα βρεις απο 25 επισης ελλαδα, ισως καλυτερη μαρκα κλωνου. Το Κ3 το βλεπω να χει λιγο ελειψη ως πιο παλιο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8352 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180672 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33986 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59809 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237542 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085347 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12