vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 7 χρήστες
Doubt, dkostas, ΣΠΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝΗΣ, aalex, Tazz, manoslykos, Jorge

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος dimitris1167

  • **
  • 316
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3450 στις: Ιουλίου 18, 2017, 13:33 »
OK του έστειλα πμ του φίλου ευχαριστώ παιδιά

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3451 στις: Ιουλίου 18, 2017, 14:53 »
Σε αυτή τη τιμήμόνο Κίνα. Στην Ελλάδα τον βρίσκεις 20-25euro (zerobacco, nexxton κλπ)

Το Σ/Κ που θα έχει flash sale στην gearbest, θα σου αγοράσω κι ένα avatar γιατί είσαι σαν γυμνός έτσι... :laugh1:

Άκυρο. Με παγίδευσε ο τύπος!  :yes:

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3452 στις: Ιουλίου 20, 2017, 02:23 »
Γεια σας,
Νέα ατμίστρια εδώ και δύο μήνες και θα ήθελα μια βοήθεια για επιλογή τσιγαρίσιου επισκευάσιμου ατμοποιητή. Χρησιμοποιούνται υγρά και καπνικά (τριμπεκοειδή, RY4) και relax , famous και  dinner lady , long castle κλπ
Σκέφτομαι skyline , hussar (όταν τους βρω διαθέσιμους) , Squape E motion , kayfun v5, ολα με τα αντίστοιχα  mtl kit ή μια πιο φτηνή λύση keras.
Ξεκίνησα με ναυτίλο πέρασα σε taifun gt3 και ψάχνω κι έναν ακόμα επισκευάσιμο μιας και ειμαστε δυο νεοεισερχόμενοι ατμιστές στο σπίτι.
Οποιαδήποτε άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη.
Μου έχει κολλήσει ο νέος Squape E. Τι λέτε;
Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Ποιο  kanthal A1 σύρμα θα μου προτείνατε κι από που η αγορά του; Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει μόνο το UD για το οποίο δεν έχω ακούσει τα καλύτερα...(Ξερω είναι εκτός θέματος αλλά βρήκα την ευκαιρία να το ρωτήσω εδώ)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3453 στις: Ιουλίου 20, 2017, 10:42 »
[justify]@galmag, καλημέρα και καλωσόρισες στην παρέα. Για 60 ημερών ατμιστές (οι 2 που αναφέρεις), βλέπω πως είστε αρκετά πληροφορημένοι. Αντίστροφο παράδειγμα η αφεντιά μου, όπου σε 2 μήνες δεν ήξερα ούτε τόσα υγρά και ασφαλώς ούτε καν τους high end επισκευάσιμους και τις παραλλαγές τους. / Τώρα, Ναυτίλος + GTIII, και αναζήτηση επιπλέον ενός high end. Ζόρικο μπάσιμο και τέρμα επίθεση. Όχι πως είναι κακό η όποια επιλογή, προς θεού, απλώς πιστεύω πως είναι κάτι σαν άμεσος κορεσμός, σαν ένα ατμιστικό σοκ.[/justify]

[justify]Πολλοί οι δρόμοι για την ατομική μας ατμιστική ισορροπία. Θα έλεγα ως παράδειγμα, πως ένα ιδανικό σημείο εκκίνησης είναι ο GUS. Λειτουργεί ως ατμιστικός ισημερινός, π.χ. ξεχωρίζω έτσι πολύ πιο εύκολα τις ατμιστικές κορυφές που θα συναντήσω, κορυφές όπου πολλές από αυτές μοιάζουν μεταξύ τους ή δεν είναι ακόμα εύκολα ορατές, ή είναι λόφοι που από μακριά μοιάζουν με γίγαντες. [/justify]

[justify]Γενικότερα. Όλες οι υποψηφιότητες που αναφέρεις παραπάνω είναι κορυφαίες. Όμως, αν δεν βρω πρώτα το ατμιστικό μου προφίλ, δεν θα έχω και σωστή κρίση, θα βαδίζω στα σκοτεινά.[/justify]

[justify]Σημ. Σε καμία περίπτωση δεν είναι συμβουλή ή κάτι που της μοιάζει, όλο το παραπάνω. Μακριά από μένα κάτι τέτοιο, απλώς αναφέρω δικά μου λάθη σε μία πολύ μικρή διαδρομή.   :D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3454 στις: Ιουλίου 20, 2017, 10:50 »
εγω θα διαφωνησω ελαχιστα με τον joe.ο gus συνουσιαζει και ραπιζει αλλα εχει μια δυσκολια στο στυσιμο που μπορει να σε ξενερωσει..η δικη μου γνωμη και εφοσον μπορεις να διαθεσεις τα χρηματα ειναι οτι,αν εισαι της σφιχτης τζουρας τυπου ναυτιλου θα σου προτεινα τον keras ο οποιος ειναι ενας εξαιρετικος ατμοποιητης.επισης πολυ καλη επιλογη σαυτον τον αερα ειναι κ ο callix III για τον οποιο αν εξαιρεσεις το φινιρισμα ειναι αψογος.αν τωρα εισαι του αερα τυπου gt3 θα σε παραπεμψω ταχυστα στον hussar ο οποιος πραγματικα σπερνει (Για να το πω και χωριατικα)και επισης εξαιρετικη επιλογη θα ναι και ο square που προανεφερες.θα συμφωνησω με τον joe οτι πρωτα πρεπει να βρεις το προφιλ σου ατμιστικα γτ θα προχωρησεις σε μια πολυ δαπανηρη αγορα και πρεπει να υπαρχει και η απαιτουμενη σιγουρια

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3455 στις: Ιουλίου 20, 2017, 11:35 »
KF v3

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3456 στις: Ιουλίου 20, 2017, 11:40 »
Ο hussar ειναι στο τερμα του ρυθμιστη αερα λιγο πιο σφικτος απο τον gt3 

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3457 στις: Ιουλίου 20, 2017, 14:07 »
Μου αρέσει πολύ η μετρημένη ατμιστική προσέγγισή σας!!!
Ξέρω ότι μπήκα πολύ "επιθετικά" στον ατμιστικό χώρο αλλά τόσα χρόνια μανιώδης καπνίστρια με τρία πακέτα την ημέρα ήθελα κάτι να μου εξιτάρει και το μυαλό για να σταματήσω το κάπνισμα...Εξου και η γρήγορη είσοδος στους επισκευάσιμους και στα diy υγρά και και...Επιπλέον με ό,τι ασχολούμαι έχω την κακή συνήθεια να θέλω να το τερματίσω....Αφού λοιπόν βομβαρδίστηκα/ενημερώθηκα(όσο)/δοκίμασα(όσο) κατέληξα ότι θέλω ενα ναυτίλο κι έναν καλό επισκευάσιμο...Με αυτά νομίζω ότι είμαι πλήρης για την ώρα και πλέον πατάω φρένο και  σιγά σιγά θα βρω το ατμιστικό μου προφιλ....όχι με αυτήν την τρέλα που άρχισα...
Στον GT3 έχω βάλει και το air reducer αλλά και πάλι αεράτος μου φαίνεται αλλά με καταπληκτική γεύση...Συνολικά δε μετάνοιωσα που τον επέλεξα. 
Από την άλλη έχουμε πάρει κι έναν κλώνο doggystyle και μου φαίνεται εντονη η μεταλική γεύση...τον εχω βρασει/διαλύσει...δεν ξέρω αν είναι δική μου αυθυποβολή αλλά δε μου πάει...γι αυτό και είπαμε να πάρουμε έναν καλό αυθεντικό. Σκεφτόμουν και τον husar κλώνο...
Όπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3458 στις: Ιουλίου 21, 2017, 01:33 »
καλησπερα
καλοκαιρακι(δικαιολογια) και λεω να προσθεσω 1-2 ατμοποιητες στην συλλογη μου
ψαχνω λοιπον καποιον πνευμονικο οχι restricted τζουρα μονη αντισταση για χοντρα συρματα μεχρι 24μμ
αυτα που εχω μεχρι τωρα στο μυαλο ειναι οι εξης

Coilart - mage GTA
Wotofo - Serpent SMM
Vandy vape - Kylin(για στησιμο με μονη)
Geekvape - ammit (single coil)

αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε ακουω
δεν με ενδιαφερει αν ειναι κλωνος ή γνησιος αρκει να δουλευει καλα
να μην ξεχασω σιχαινομαι τα RDTA 

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3459 στις: Ιουλίου 21, 2017, 03:32 »
Τουμπανες οι επιλογες σου φιλε. Οταν διαβασα την πρωτη προταση, 3 στα 4 που ειπες θα σου εγραφα. Εισαι στην κατηγορια που παιζω κι εγω.

Τι εχω να προσθεσω τωρα.. Θα εβγαζα το kylin γιατι ειναι φτιαγμενο για 2πλες αντιστασεις, δεν αποδιδει το ιδιο σε μια. Παρε μονο ατμο φτιαγμενους για μονη αφου ξερεις τι θες. Το SMM εχει πολυ hype αλλα ειναι λιγο restrictive ο αερας. Εμενα μου αρεσει το λιγο και το παρηγγειλα, αν θες τερμα ανοιχτο εσυ ασ'το. Επισης υπαρχει και το αμμιτ 25 περα απο το original 22αρι που ειναι για πιο πολυ αερα και ντουμανι.

Προσωπικα περιμενω να ρθουν smm και ammit 25, αν και για το 2ο εχω ενδοιασμους. Καλες αγορες κι οποτε τα παρεις μοιρασου τις εντυπωσεις σου, δεν βλεπω συχνα single coilers  :thumpup:

edit: καπου ειχα δει για το mage gta προβληματα στα ψηλα vg επειδη ειναι κοντα η θαλαμη στο γυαλι
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2017, 03:41 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3460 στις: Ιουλίου 21, 2017, 08:31 »
Πιστευω και ο Merlin mini ειναι μια καλη ποιοτικη επιλογη σε αυτή την κατηγορία ατμοποιητων.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3461 στις: Ιουλίου 21, 2017, 09:40 »
καλησπερα καλοκαιρακι(δικαιολογια) και λεω να προσθεσω 1-2 ατμοποιητες στην συλλογη μου ψαχνω λοιπον καποιον πνευμονικο οχι restricted τζουρα μονη αντισταση για χοντρα συρματα μεχρι 24μμ αυτα που εχω μεχρι τωρα στο μυαλο ειναι οι εξης Coilart - mage GTA Wotofo - Serpent SMM Vandy vape - Kylin(για στησιμο με μονη) Geekvape - ammit (single coil) αν εχετε κατι αλλο να προτεινετε ακουω δεν με ενδιαφερει αν ειναι κλωνος ή γνησιος αρκει να δουλευει καλα να μην ξεχασω σιχαινομαι τα RDTA

Θα συμφωνησω με τον φιλο που σου απαντα για τον kylin,στη θεση του βαλε τον pharaoh καλυτερα.
Και μια νεα προταση που την δοκιμασα,fogworx slider rta.
Εχω την εντυπωση παντως οτι κατασκευαστες ή σχεδιαστες εχουν αντιγραψει τον merlin rta

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3462 στις: Ιουλίου 21, 2017, 10:22 »
Τι εχω να προσθεσω τωρα.. Θα εβγαζα το kylin γιατι ειναι φτιαγμενο για 2πλες αντιστασεις, δεν αποδιδει το ιδιο σε μια. Παρε μονο ατμο φτιαγμενους για μονη αφου ξερεις τι θες. Το SMM εχει πολυ hype αλλα ειναι λιγο restrictive ο αερας. Εμενα μου αρεσει το λιγο και το παρηγγειλα, αν θες τερμα ανοιχτο εσυ ασ'το. Επισης υπαρχει και το αμμιτ 25 περα απο το original 22αρι που ειναι για πιο πολυ αερα και ντουμανι.


edit: καπου ειχα δει για το mage gta προβληματα στα ψηλα vg επειδη ειναι κοντα η θαλαμη στο γυαλι
ευχαριστω πολυ για την συντομη απαντηση
παιζω μονο single coil σε τανκ δεν βλεπω τον λογω για dual.dual σε ντριππερακι μονο  ;D
αυτο για τον mage το εχω ακουσει κι εγω αλλα παιζω 70/30 υγρα οποτε δεν νομιζω να υπαρχει τρελο προβλημα. Ο μονος που το αναφερει το προβλημα του GTA νομιζω ειναι ο jai haze (και γ@#ώ τους reviewers)
αν και εχω κι αλλους restrictive ο ενας θα ειναι ο SMM

Θα συμφωνησω με τον φιλο που σου απαντα για τον kylin,στη θεση του βαλε τον pharaoh καλυτερα.
Και μια νεα προταση που την δοκιμασα,fogworx slider rta.
Εχω την εντυπωση παντως οτι κατασκευαστες ή σχεδιαστες εχουν αντιγραψει τον merlin rta
ο φαραο ειναι εκτος για πολλους λογους 1. λειτουργει σαν rdta  2.κακη αποδοση 3. τελειως αχαρος και 4. ειναι κατασκευασμα του μ@##κα...
επισεις εχω merlin 4ml (οχι μινι) o οποιος δεν με ικανοποιησε ο slider ειναι οντως ιδια κατασκευη με μονη διαφορα το deck του 

Αποσυνδεδεμένος sentinelba

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3463 στις: Ιουλίου 21, 2017, 11:47 »
Ανάμεσα στον κλώνο Hussar και τον Κλώνο Skyline ποιον μου προτείνετε να πάρω;
Ξέρω οτι θα μου πείτε και τους δύο, και εγω και τους δυο θέλω, αλλα τα οικονομικά ειναι στενά.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3464 στις: Ιουλίου 21, 2017, 12:40 »
parabol
κοίτα και τον engine nano, τον έχω κανα 2μηνο,πολύ ευχαριστημένος
(για χοντρα συρματα μεχρι 24μμ,προφανώς εννοείς 24ga,έτσι?)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180654 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33982 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237508 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10262 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12