vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

537 επισκέπτες, 6 χρήστες
grag, dkostas, manoslykos, sakissalonika, Jorge, camber

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος itsmethanos

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Psychedelic
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3405 στις: Ιουλίου 10, 2017, 16:57 »
Εγώ με ss 28 παίζω και πυροβολεί και σε χτύπημα και σε ντουμάνι :) 

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3406 στις: Ιουλίου 10, 2017, 19:12 »
Καλησπέρα στο forum. 
Κάτοχος Joyetech evic vtc mini από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του μαζί με subtank mini είπα να κάνω μια ανανέωση και να πάω σε κάτι πιο κομψό.  :))
Κινούμαι προς istick pico αλλά θα ήθελα μια πρόταση για ένα επισκευάσιμο (τύπου subtank). Μ' ενδιαφέρει να επισκευάζεται εύκολα όπως ο subtank και να μην είναι και πολύ ντουμανάτος. Δεν μ' ενδιαφέρει να έχει μεγάλη χωρητικότητα. Καμία καλή πρόταση; 
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος dieccast

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Create a vape society
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3407 στις: Ιουλίου 10, 2017, 21:54 »
Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλήξω σε ατμοποιτη με τίποτα πείτε(ξανά) κάποια συμβουλή
Θέλω πνευμονικό rta
Σκέφτομαι πολύ για τον ammit που το έχω δοκιμάσει και τα σπάει πραγματικά!
Κάτι άλλο;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3408 στις: Ιουλίου 10, 2017, 21:59 »
Pharaoh, kylin, Govad,exo,ammit 25, cthulhu v3, obs engine nano ;)

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Καλησπέρα στο forum. Κάτοχος Joyetech evic vtc mini από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του μαζί με subtank mini είπα να κάνω μια ανανέωση και να πάω σε κάτι πιο κομψό. :)) Κινούμαι προς istick pico αλλά θα ήθελα μια πρόταση για ένα επισκευάσιμο (τύπου subtank). Μ' ενδιαφέρει να επισκευάζεται εύκολα όπως ο subtank και να μην είναι και πολύ ντουμανάτος. Δεν μ' ενδιαφέρει να έχει μεγάλη χωρητικότητα. Καμία καλή πρόταση; Ευχαριστώ

Τετοιου τυπου ειναι ο obs ace
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2017, 22:03 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος eternalsidd

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3409 στις: Ιουλίου 10, 2017, 22:36 »
Καλησπερα σας. Διαβαζω απο χθες τα θεματα για τους ατμοποιητες hussar, skyline και hurricane (v2 κυριως) και λεω φιλε Πέτρο μην ρωτας μπορεις να βγαλεις και μονος σου ακρη. Εν μερη εβγαλα οποτε θα ρωτησω κατι υποκειμενικο αλλα το χρειαζομαι. Εχω doggy και χρειαζομαι εναν ακομη για τα δυο καπνικα υγρα που κανω και διαλεξα τον hussar, ολα καλα μεχρι εδω θαρρω. Το προβλημα ειναι στο θεμα dl, ημι-dl που θελω να κανω που και που. Ειμαι αναμεσα σε skyline, hurricane. Τι πιστευετε? Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3410 στις: Ιουλίου 11, 2017, 00:33 »
Ρε παιδιά δεν μπορώ να καταλήξω σε ατμοποιτη με τίποτα πείτε(ξανά) κάποια συμβουλή
Θέλω πνευμονικό rta
Σκέφτομαι πολύ για τον ammit που το έχω δοκιμάσει και τα σπάει πραγματικά!
Κάτι άλλο;;


Sent from my iPhone using Tapatalk
α) ...εφόσον δοκίμασες τον ammit και "τα σπάει" γιατί δεν κατασταλάζεις εκεί.... όντως είναι πολύ καλό εργαλείο...
β) ..δοκιμάζω 2-3 μέρες τώρα απο φίλο τον obs engine...κι έχω να πω τα καλύτερα... πολύ δυνατό εργαλείο για μένα...
   

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3411 στις: Ιουλίου 11, 2017, 02:09 »
Λοιπόν κύριοι και κυρίες, έφτασε η ώρα που ο γερό Τρύφωνας θα χρειαστεί κάποιες απόψεις από αυτό το νήμα και τους συμμετέχοντές του.

Ωσάν καλός λογιστής, αποφάσισα να επενδύσω την επιστροφή μου (ναι κύριε Τσακαλώτο, δεν θα παίρνετε μόνο εσείς επιστροφές) σε έναν επισκευάσιμο. Καλές οι μπύρες αλλά τελειώνουν γρήγορα.

Αυτό που ψάχνω είναι η ανάλυση της γεύσης και όχι η ένταση, δόξα σοι αντιλαμβάνομαι υπέρ του δέοντος τις γεύσεις (από ότι μου λέτε τουλάχιστον...)

Μιλάω πάντα για γνήσιο και το shortlist μου περιλαμβάνει τους Skyline with Skydeck, Hussar, Cloud V3 και Squape. Ο Cloud δεν με ενθουσιάζει ιδιαίτερα καθώς δεν μπορώ να πω ότι μου ταιριάζει η αίσθηση τζούρας που δίνει (ο V1 που έχω δοκιμάσει) αλλά διατηρώ ανοικτό μυαλό.

Παρακαλώ τους κατόχους να εκφέρουν άποψη, έχοντας στο μυαλό ότι το κάνω για το καλό σας, καθώς όλο και καμία δοκιμή θα κάνουμε...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3412 στις: Ιουλίου 11, 2017, 02:13 »
Καλησπερα σας. Διαβαζω απο χθες τα θεματα για τους ατμοποιητες hussar, skyline και hurricane (v2 κυριως) και λεω φιλε Πέτρο μην ρωτας μπορεις να βγαλεις και μονος σου ακρη. Εν μερη εβγαλα οποτε θα ρωτησω κατι υποκειμενικο αλλα το χρειαζομαι. Εχω doggy και χρειαζομαι εναν ακομη για τα δυο καπνικα υγρα που κανω και διαλεξα τον hussar, ολα καλα μεχρι εδω θαρρω. Το προβλημα ειναι στο θεμα dl, ημι-dl που θελω να κανω που και που. Ειμαι αναμεσα σε skyline, hurricane. Τι πιστευετε? Ευχαριστω
Νομίζω ότι ο Skyline είναι καλύτερη επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3413 στις: Ιουλίου 11, 2017, 02:21 »
Τρύφωνα, με βάση τους ατμοποιητές που ανέφερες και τα δικά μου κριτήρια, την καλύτερη δυνατή ανάλυση γεύσης αυτή τη στιγμή νομίζω πως θα την βρεις στον Hussar. Προσφέρει επιλογή και για τσιγαρίσιες εισπνοές αλλά και πνευμονικές και επίσης ανταποκρίνεται θαυμάσια τόσο σε καπνικά όσο και γλυκά υγρά. Νομίζω πως από άποψη γεύσης βρίσκεται στην κορυφή, συγκρινόμενος πάντα με βαμβακάτους τανκ ατμοποιητές. Εξίσου φοβερές επιλογές είναι και ο Ubertoot αλλά και ο Narta, αλλά με μια σχετική δυσκολία ανεύρεσής τους προς αγορά.

Αποσυνδεδεμένος valerou

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3414 στις: Ιουλίου 11, 2017, 02:23 »
Λοιπόν κύριοι και κυρίες, έφτασε η ώρα που ο γερό Τρύφωνας θα χρειαστεί κάποιες απόψεις από αυτό το νήμα και τους συμμετέχοντές του.

Ωσάν καλός λογιστής, αποφάσισα να επενδύσω την επιστροφή μου (ναι κύριε Τσακαλώτο, δεν θα παίρνετε μόνο εσείς επιστροφές) σε έναν επισκευάσιμο. Καλές οι μπύρες αλλά τελειώνουν γρήγορα.

Αυτό που ψάχνω είναι η ανάλυση της γεύσης και όχι η ένταση, δόξα σοι αντιλαμβάνομαι υπέρ του δέοντος τις γεύσεις (από ότι μου λέτε τουλάχιστον...)

Μιλάω πάντα για γνήσιο και το shortlist μου περιλαμβάνει τους Skyline with Skydeck, Hussar, Cloud V3 και Squape. Ο Cloud δεν με ενθουσιάζει ιδιαίτερα καθώς δεν μπορώ να πω ότι μου ταιριάζει η αίσθηση τζούρας που δίνει (ο V1 που έχω δοκιμάσει) αλλά διατηρώ ανοικτό μυαλό.

Παρακαλώ τους κατόχους να εκφέρουν άποψη, έχοντας στο μυαλό ότι το κάνω για το καλό σας, καθώς όλο και καμία δοκιμή θα κάνουμε...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Phenomeno unfollow v2 γιατι δεν είναι στο shortlist? μαζι με hussar (δοκίμασα σε έναν φίλο) πιστεύω ότι βγάζουν ολη την γεύση, και είμαι κάτοχος cloud οπότε καταλαβαίνεις.

υ.γ. Ακόμα περιμένω review για τα achemy (ασχετο)

Και επειδή την αγορά ενος original rta την έκανα, και λεφτά για 2ον δεν θα παίζουν για πολύ καιρό (οχι παντλόφλα, τηγάνι θα φάω) εχει κανείς να μου προτείνει καποιον κλώνο που να φέρνει αρκετά με original σε σχετικα σφυχτή τζούρα και γεύση?

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2017, 03:27 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3415 στις: Ιουλίου 11, 2017, 03:30 »
Ο Unfollow δεν είναι στη λίστα γιατί έχω ήδη τον Zest V1 και δεν νομίζω ότι μπορώ να πάρω κάτι παραπάνω σε γεύση...

Τα Alchemy τα δοκιμάζω ακόμα και πολύ φοβάμαι ότι πρέπει να προμηθευτώ νέο σετ ώστε να τα φτιάξω με λιγότερη VG καθώς πιστεύω ότι με το ποσοστό που τα έφτιαξα, τα ψιλοσκότωσα...

Ευχαριστώ @dallaskdp....

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3416 στις: Ιουλίου 11, 2017, 09:17 »
Τρύφωνα, συμφωνώ με dallaskdp, και για έναν ακόμη λόγο: Δεν θα φαίνεται στα χέρια σου πως κρατάς κάτι από τον μικρόκοσμο ( όπως με τον CloudOne, ας πούμε 😆 ).

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3417 στις: Ιουλίου 11, 2017, 09:28 »
Αν δεχεστε την δική μου γνώμη επειδή εχουν περάσει όλοι απτα χέρια μου εγώ θα πρότεινα το square x dream

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3418 στις: Ιουλίου 11, 2017, 10:13 »
Τρύφωνα, με βάση τους ατμοποιητές που ανέφερες και τα δικά μου κριτήρια, την καλύτερη δυνατή ανάλυση γεύσης αυτή τη στιγμή νομίζω πως θα την βρεις στον Hussar. Προσφέρει επιλογή και για τσιγαρίσιες εισπνοές αλλά και πνευμονικές και επίσης ανταποκρίνεται θαυμάσια τόσο σε καπνικά όσο και γλυκά υγρά. Νομίζω πως από άποψη γεύσης βρίσκεται στην κορυφή, συγκρινόμενος πάντα με βαμβακάτους τανκ ατμοποιητές. Εξίσου φοβερές επιλογές είναι και ο Ubertoot αλλά και ο Narta, αλλά με μια σχετική δυσκολία ανεύρεσής τους προς αγορά.

Σφικτη πνευμονικη θα ελεγα..

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Λοιπόν κύριοι και κυρίες, έφτασε η ώρα που ο γερό Τρύφωνας θα χρειαστεί κάποιες απόψεις από αυτό το νήμα και τους συμμετέχοντές του. Ωσάν καλός λογιστής, αποφάσισα να επενδύσω την επιστροφή μου (ναι κύριε Τσακαλώτο, δεν θα παίρνετε μόνο εσείς επιστροφές) σε έναν επισκευάσιμο. Καλές οι μπύρες αλλά τελειώνουν γρήγορα. Αυτό που ψάχνω είναι η ανάλυση της γεύσης και όχι η ένταση, δόξα σοι αντιλαμβάνομαι υπέρ του δέοντος τις γεύσεις (από ότι μου λέτε τουλάχιστον...) Μιλάω πάντα για γνήσιο και το shortlist μου περιλαμβάνει τους Skyline with Skydeck, Hussar, Cloud V3 και Squape. Ο Cloud δεν με ενθουσιάζει ιδιαίτερα καθώς δεν μπορώ να πω ότι μου ταιριάζει η αίσθηση τζούρας που δίνει (ο V1 που έχω δοκιμάσει) αλλά διατηρώ ανοικτό μυαλό. Παρακαλώ τους κατόχους να εκφέρουν άποψη, έχοντας στο μυαλό ότι το κάνω για το καλό σας, καθώς όλο και καμία δοκιμή θα κάνουμε... Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Τρυφωνα θα σου ελεγα skyline,μονο με την εννοια το οτι εχει μεγαλυτερο ευρος ο ρυθμιστης αερα,αν ομως δεν σε ενδιαφερει αυτο,απο αυτους που ανεφερες,θα προτεινα hussar
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2017, 10:18 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3419 στις: Ιουλίου 11, 2017, 10:16 »
Ο χουζαρ έχει πολύ έντονη γεύση αλλά δν έχει την ανάλυση που ζητάει ο τυφώνας κατά τη γνώμη μου

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Ο τρυφωνας χαχαχαχαχα.ειναι κ τυφώνας αλλά οκ

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 11, 2017, 10:41 από Buliwyf »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180510 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536029 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237326 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15482 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136100 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12