vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, gama, dkostas, Doubt, Tazz, manoslykos, Jorge, aalex

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3360 στις: Ιουλίου 04, 2017, 14:27 »
Ο obs nano ειναι καλος, leakproof αλλα δεν εχει καμια τρελη γευση. Ο ammit 25 εχει οσο αερα θες και καλη γευση. Ο serpent smm ειναι πιο "serpent" στον αερα (περιορισμενη πνευμονικη) με ιδια γευση και πιο μικρο μεγεθος. Το αμμιτ στα 2μλ ειναι σαν το σερπεντ στα 4μλ. Αν θες μεγαλο deck και αερα λοιπον αμμιτ, αν σ'αρεσει το λιγο περιορισμενο σερπεντ. Προσωπικα πηρα και τα 2 μιας και ειμαι single coil τυπος.

Source: wasted ωρες -αν οχι μερες- στο youtube

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3361 στις: Ιουλίου 04, 2017, 14:33 »
Το AMMIT 25 vs Kylin είναι διπλό απο τα αποδυτήρια σε όλους του τομείς .Ο AMMIT χάνει σε ντουμάνι,γεύση για πλάκα με το ίδιο στήσιμο.Κάτοχος και των 2

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3362 στις: Ιουλίου 04, 2017, 14:38 »
Με την ιδια μονη αντισταση και στα 2 ειναι καλυτερο το Kylin? ??? Στο dual του περιμενω να ναι καλυτερο, μονη ομως?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3363 στις: Ιουλίου 04, 2017, 14:47 »
Μακράν καλύτερος...3 ή 3,5 πυρήνα με alien σύρμα της αρεσκείας σου και :fight_shot_bandana:

ΥΓ.Δεν βάζω διπλή σε κανένα απο τους 2,για διπλές έχω τους dripper μου αλλά τους έχω δοκιμάσει και τους 2 με νικητή μακράν τον Kylin

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3364 στις: Ιουλίου 04, 2017, 14:55 »
Βρε μηπως λες τον ammit dual? Ο αμμιτ 25 δεν παιρνει 2 αντιστασεις, εχει μονό ντεκ. Μην μου βαζεις φωτιες τωρα και αλλαζω παραγγελιες

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3365 στις: Ιουλίου 04, 2017, 19:42 »
Nαι αγορίνα μπερδεύτηκα στις ονομασίες γιατί τους έχω  και τους 2.Kylin δαγκωτό...Δεν θα το μετανιώσεις.Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στην κατηγορία αυτή ακόμα...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3366 στις: Ιουλίου 04, 2017, 19:45 »
Το καλυτερο ειναι σχετικο... 

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3367 στις: Ιουλίου 04, 2017, 19:48 »
Φιλε μου ο ατμοποιητης αυτος ξεφευγει απο αυτους που αναφερεις. Κτηνος βαρβαρο!
Δεν ξερω ακομα για τον ammit 25 τον οποιο περιμενω.
Έχεις άποψη για το χτύπημα του kylin σε σχεση με τον goblin v3 mini που για τα δικά μου γούστα βαράει πολύ καλά?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3368 στις: Ιουλίου 04, 2017, 19:49 »
Εχω αποψη, δεν συγκρινονται ομως αυτοι οι 2 μεταξυ τους. 

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3369 στις: Ιουλίου 04, 2017, 19:56 »
Nαι αγορίνα μπερδεύτηκα στις ονομασίες γιατί τους έχω  και τους 2.Kylin δαγκωτό...Δεν θα το μετανιώσεις.Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στην κατηγορία αυτή ακόμα...
Εμ πες το ετσι κι αλλαξα 150 χρωματα. Μεταξυ kylin και ammit dual, ή στο 1ο ή στο reload θα πηγαινα.. Δεν ειμαι για τοσο ντουμανι ομως. Μιλησα για τα αλλα καθαρα single coil που βγηκαν, δες τα αφου σ'αρεσουν τα μονα κι εσενα :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 04, 2017, 20:14 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3370 στις: Ιουλίου 04, 2017, 20:06 »
ο goblin v3 εκτος απο χιλιοπροβληματικός είναι άλλη κατηγορία.Τα deck του και η καμπανίτσα του είναι αστεία  μπροστά σε αυτούς που λέμε στο παλικάρι.O Kylin με μονή SS flat alien γευστικά και σε ντουμάνια πλησιάζει πάρα πολύ σε απόδοση κορυφαίους dripper.Για τα 22 ευρώ του πιστεύω μακράν είναι οτι καλύτερο έχω πάρει σε αυτά τα λεφτά φέτος.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3371 στις: Ιουλίου 04, 2017, 22:52 »
Κατάλαβα. Θα τον χτυπήσω μάλλον κι εγώ.  Αλλά ο goblin v3 mini για μένα είναι ο πιο εύκολος ατμό που είχα ποτέ μετά τον καυφουν 5. Μηδέν προβλήματα και υψηλή απόδοση. Μου έκατσε πολύ καλά από την αρχή. Ίσως έτυχε να είναι στο στυλ μου.

Αποσυνδεδεμένος pl74

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3372 στις: Ιουλίου 06, 2017, 09:40 »
Καλημερα παιδια,
ειμαι νεος στους επισκευασιμους (4-5 μηνες).
Αυτη τη στιγμη ψαχνω για αυθεντικο RTA με σφιχτη τσιγαρισια τζουρα και καλη γευση.
Μετα απο πολυ διαβασμα γλυκοκοιταω τον Phenomenon Zest και τον Hussar με το MTL Pin.
Προς το παρον χρησιμοποιω εναν Kayfun Mini V3 και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αλλα ψαχνω για κατι με ανωτερη γευση πιο smooth τζουρα, σφιχτη (και πιο σφιχτη απο Kayfun αν υπαρχει), χωρις πολλα γουργουρητα και καλη ποιοτητα κατασκευης.
Για τον Phenomenon διαβαζω για την υπεροχη γευση του αλλα και τα πολλα προβληματα με διαρροες.
Ο Hussar μπορει να γινει σφιχτος σαν τον Kayfun με καλυτερη γευση και παραγωγη ατμου?
Παρακαλω βοηθειστε καθως εχω μηδαμινη εμπειρια και οι τιμες των αυθεντικων ειναι τσουχτερες.
Ατμιζω και καπνικα αλλα και φρουτενια υγρα.



Το ίδιο ρωτάς εδώ κι εδώ.
Μην δημοσιεύετε το ίδιο ερώτημα σε διάφορους πίνακες
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2017, 11:37 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3373 στις: Ιουλίου 06, 2017, 09:52 »
Βασικα περα απο όλα τα αλλα, αν ατμιζεις φρουτενια τα οποία συνηθως ειναι όξινα τότε να κοιτας ατμοποιητες που εχουν είτε pyrex είτε SS tank, για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
Δεν εχω δοκιμασει τον Kayfun V3 αλλα αν θυμαμαι καλα εχει 2mm τρύπα κατω από την αντισταση.
Ο Zest, που τον εχω δοκιμασει είναι παρα πολύ σφιχτος (μπαινουν τα μαγουλα μεσα στην τζουρα :))) και καλυτερα να τον δοκιμασεις πριν τον παρεις, μηπως σου κανει καλυτερα ο Lite.
Για Hussar δεν θα σχολιασω γιατι θα πρεπει να εισαι και τυχερος να τον πετυχεις διαθεσιμο.
Μια εξαιρετική προταση σε αυτο που ζητας ειναι ο Keras by Atmizoo. Καθαρός mtl, nano ή giga mode, plexi ή pyrex tank και εχει και αυτος 2mm τρυπα κατω από το coil.

Ξεχασα να πω για το θεμα του Phenomenon, πως στον lite v2 που εχω δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα διαρροής ή τπτ αλλο. Είναι πραγματικά εξαιρετικος ατμοποιητης.
Ο λογος που εβαλα τον Keras στο παιχνιδι είναι η επιλογή pyrex tank για τα φρουτενια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2017, 10:10 από TheMadGreek »

Αποσυνδεδεμένος pl74

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3374 στις: Ιουλίου 06, 2017, 10:36 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις.
Ναι ο Mini V3 εχει 2mm τρυπα.
Αν τον θελεις πιο σφιχτο πρεπει να βιδωσεις απο κατω την βιδα του AFC.
Ομως τοτε μειωνεται πολυ ο ατμος και αρχιζει το γουργουρητο.
Ο Zest εχει επισης 2χ1mm τρυπες αερα ετσι δεν ειναι?
Πως ειναι τοτε τοσο πιο σφιχτος?Σε ρωταω γιατ δεν εχω καθολου εμπειρια απο RTA.
Μεχρι τωρα ατμιζα σε Dripper.Εχω αυθεντικο ενα Origen little 16mm με τρυπα αερα την μικροτερη σε 1,2mm και ενα κλωνο strike by Mad Monkeys 14mm με τρυπα 1mm.Κανενας δεν ειναι τοσο σφιχτος που να σου μπαινουν τα μαγουλα μεσα :'(
Πιθανως γιατι ειναι Bottom feeders και σιγουρα περναει και απο εκει καποιος αερας εστω και ελαχιστος....
Ψαχνω για κατι με καλυτερη γευση και καλυτερη παραγωγη ατμου αν γινεται.
Δεν ξερω αν αυτο ειναι εφικτο να τα εχεις και τα δυο ταυτοχρονα.Σιγουρα λιγοτερος αερας λιγοτερος ατμος.
Απλα ρωταω επειδη δεν ξερω και πολλα πολλα ακομα...
Οσο για τον Hussar ακουω οτι εχει γευσαρα και γερο MTL με Pin 1,3mm.
Αλλοι παλι λενε οτι δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο...
Καποιος να τους εχει δοκιμασει ολους και να μου ξεδιαλυνει την απορια με το σφιχτο AFC παραγωγη ατμου?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8342 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180661 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59805 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15687 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35423 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12