vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge, anetost, Koggiot, Tsimio

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3315 στις: Ιουνίου 23, 2017, 20:43 »
Παιδιά, σκέφτομαι να δοκιμάσω κι εγώ επισκευάσιμο, ψάχνοντας κυρίως καλύτερη γεύση. Δουλεύω κατα βάση triton mini και προτιμώ αντιστάσεις ναυτίλου 1,8ohm, με ΠΟΛΥ κλειστό αέρα στα 12-13 w. Άρα, ψάχνουμε μάλλον έναν με μικρή εισαγωγή αέρα, και μάλλον κλώνο γιατί μαζεμένα πάνω από 80 ευρώ στην τσέπη μου έχω να δω πολυυυυυύ καιρό :nope:. Από σχόλια συμφορουμιτών, είδα καλά σχόλια για τον doggystyle, αλλά και τους kayfun. Άλλες λύσεις αν είναι δυνατόν από Ελλάδα υπάρχουν για τσιγαρίσια τζούρα,΄η να προτιμήσω αυτές ;

Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3316 στις: Ιουνίου 23, 2017, 20:51 »
Ελληνικοι ατμοποιητες για τσιγαρισια τζουρα, ουκ ολιγοι, (calix, eviva, phenomenon, tilemahos klp) σε υψηλο επιπεδο ποιοτητας σε σχεση με πολλους αλλοδαπους, αλλα κ ακριβουτσικοι.Τιμιοτατος κ ο merlin mini που γινεται αρκετα τσιγαρισιος

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3317 στις: Ιουνίου 23, 2017, 20:52 »
Kayfun v3 mini και original παίρνεις από αγγελία κλώνο με 20$ από ft
είναι λίγο διαφορετικός από τους σημερινούς αλλά...


https://www. youtube.com/watch?v=-MdJdmuqXKI  
δες και ένα παλιό video

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3318 στις: Ιουνίου 23, 2017, 21:00 »
Ωραία, θα διαβάσω και το νήμα του merlin, είχε πέσει στην αντίληψή μου αλλά δεν τον είχα σε αυτήν την κατηγορία. Για τους ελληνικούς έχω δει τιμές, εννοούσα να υπάρχουν οι κλώνοι σε ελληνικά μαγαζιά, γιατί δεν είμαι οπαδός της αναμονής :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος MicroStar

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3319 στις: Ιουνίου 24, 2017, 21:54 »
Τελικά μετά από διάβασμα κατέληξα σε 3 διαφορετικούς ατμοποιητές.

  • Smok TFV8
  • Avocado 24
  • Griffin 25

Χωρίς συγκεκριμένη σειρά, πως σας φαίνονται σαν επιλογές? Με ενδιαφέρει όχι ζεστός ατμός, να μπορώ να πειραματιστώ με αντιστάσεις, αρκετή χωρητικότητα....



Ευχαριστώ
Γιώργος 

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3320 στις: Ιουνίου 24, 2017, 22:19 »
Έχουν παλιώσει αυτοί.

Κοίτα για:

• Ijoy Exo
• Ijoy Limitless*
• OBS Engine Nano

Με αυτή τη σειρά.

Χωρητικότητα δεν έχει και τόση σημασία μιας που όλοι οι πνευμονικοί ρουφάν αβέρτα.
Griffin 25 -πλέον- δε βρίσκω κανένα λόγο να πάρεις. Limitless προτιμώ μακράν από Avocado.
Ijoy Exo αν όχι ο top των τελευταίων μηνών, θεωρείται από τους top. Engine Nano αν το μάθεις
πολύ καλός, για τους άλλους Engine δεν έχω άποψη. Προσωπικά, μου αρέσει και ο Merlin Mini.
Από όσους έχω/έχεις αναφέρει μόνο o Exo δεν πέρασε από τα χέρια μου (τους παίρνω μόνο για test).

*(και αυτός έχει παλιώσει, δεν διάβασα κάτι αν στο είδος του ξεπεράστηκε)



EDIT: Δεν είμαι up-2-date στο θέμα πνευμονικοί. Πιθανώς τους τελευταίους
2-3 μήνες να βγήκαν και άλλοι αξιόλογοι και να μου διαφεύγουν (πχ Govad).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2017, 22:35 από FML »

Αποσυνδεδεμένος MicroStar

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3321 στις: Ιουνίου 24, 2017, 22:54 »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,
Μόλις ξεκίνησα να διαβάσω για τον Exo και μου αρέσει αρκετά σαν ατμοποιητής.

Σχετικά με τον Merlin Mini, λόγο χωρητικότητας (2ml), αν επιλέξω τον μεγάλο έχει διαφορά σαν ατμοποιητής ή μόνο το μέγεθος αλλάζει?

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3322 στις: Ιουνίου 24, 2017, 23:11 »
ψαχνω για dripper με μονη αντισταση , πλουσια γευση κ ελαφρως πνευμονικη τζουρα.....ειμαι ευχαριστημενος με εναν derringer αλλα ψαχνω κατι πιο καινουργιο.....αν καποιος εχει καμμια ιδεα  ευπροσδεκτη....

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3323 στις: Ιουνίου 24, 2017, 23:28 »
Hadaly φυσικά.. :)

Αποσυνδεδεμένος dimspy

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
  • https://secure.avaaz.org/campaign/el/free_ahed
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3324 στις: Ιουνίου 24, 2017, 23:35 »
ευχαριστω....αυτον κοιταγα κ εγω αλλα καπου φοβομουν τα περι τζουρας ....μηπως δεν ειναι τοσο πνευμονικη οσο θελω....να σου δωσω ενα παραδειγμα θελω τζουρα σαν του hussar με το 2,5 pin κ ισως ενα τικ πιο αερατη....

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3325 στις: Ιουνίου 24, 2017, 23:46 »
Σε αυτό θα σε κατατοπίσει άλλος αφού δεν έχω κανέναν από τους δυο, επειδή μίλησες για "ελαφρώς" πνευμονική ήταν ο πρώτος που μου ήρθε στο μυαλό απλώς. Κι από γεύση σύμφωνα με τα λεγόμενα πρέπει να είναι από τους top.. :)

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3326 στις: Ιουνίου 25, 2017, 01:20 »
Pulse?
Govad?

Αποσυνδεδεμένος nick11

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3327 στις: Ιουνίου 28, 2017, 02:19 »
Παιδιά για ακόμα μία φορά θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω έναν nautilus mini με το pico και θέλω έναν επισκευάσιμο για mtl με καλή γεύση. Είμαι ένα τσακ πριν αγοράσω τον kayfun v3  κλώνο από 3Fvape απλά για να μην το μετανιώσω είπα να πάρω και μία τελευταία γνώμη. Για παράδειγμα στα ίδια λεφτά παίρνω από Ελλάδα goblin mini που κακά τα ψέματα μου αρέσει και τρελά εξωτερικά . Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει καλύτερη γεύση από τον nautilus και αν και ξέρω ότι δεν είναι για Mtl παρόλα αυτά εάν θα μπορούσα με singe coil και στην πιο σφιχτή του ρύθμιση να πετύχω ότι με τον nautilus στις μεσαίες τρύπες από άποψη τζούρας. (στην μεγάλη τρύπα ο nautilus μου φαίνεται πολύ άγευστος).
Μπας και μπορέσω να γλιτώσω την αναμονή και να πάρω και κάτι "αυθεντικό". Απλά φαντάζομαι ότι επειδή είναι rta ότι θεωρητικά πρέπει να έχει καλύτερη γεύση και όσο αναφορά το mtl βολεύομαι και με λίγο πιο αεράτο αρκεί να μην είναι σκέτος αέρας χωρίς γεύση.
Οποιαδήποτε άλλη οικονομική πρόταση στα 22mm δεχτή.

Αποσυνδεδεμένος tzavardin

  • ***
  • 545
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3328 στις: Ιουνίου 28, 2017, 02:34 »
https://www.google.gr/amp/s/m.fasttech.com/p/amp/4278000 εδώ τον έχει φτηνότερα.  Κι εγώ το ίδιο με σένα ψαχνω, σε ανάλογη ερώτηση μου είπαν να τσεκαρω κ τους κλώνους doggystyle, καθώς κ αυτόν του cloud one. Ρίξε μία ματιά στα νήματα, βέβαια εμένα με έβαλαν σε περισσότερες σκέψεις, αλλά είμαι ψείρας  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 29, 2017, 04:40 από tzavardin »

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3329 στις: Ιουνίου 28, 2017, 10:37 »
@tzavardin Η 3Φ εχει "επωνυμους" κλωνους που ειναι προσεγμενη κατασκευη. Γενικα για καλο κλωνο θα απεφευγα FT κι ας ηταν επωνυμος, 3F θα πηγαινα αν ειχα επιλογη.

@nick11 Το goblin mini εχει 2 αντιστασεις και για mtl σιγουρα δεν ειναι. Παρε κατι να ναι φτιαγμενο γι αυτο, αλλιως θα ξενερωσεις. Μια χαρα ειναι το V3. Εχεις αρκετες επιλογες στην κατηγορια MTL, συνεχεια βλεπω να γραφουν απλα δεν δινω σημασια γιατι δεν ειναι αυτο το στυλ μου. Αυτα που θυμαμαι ειναι το Skyline, Taifun (gt3?), Siren gta, Cloudone, Tilemahos, Doggystyle και το kayfun V3 που ειπες. Δεν ξερω λεπτομερειες γι αυτα, μονο πως ειναι καλα MTL, σιγουρα υπαρχουν κι αλλα. Θα σου ελεγα ψαξου μονος σου και ξαναρωτα οταν θα εχεις μια πιο πληρης εικονα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180609 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33964 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237451 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15623 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136129 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085323 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12