vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 7 χρήστες
bloodlessz, dkostas, dallaskdp, manoslykos, Jorge, kon95, Xxristos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3225 στις: Μαΐου 16, 2017, 18:51 »
Καλησπέρα ψάχνω για έναν RDA που να δίνει καλή γεύση, κατα προτίμηση μονή αντίσταση και να πιάνει εύκολα κανένα κλαπτον που και που.
Με μια πρόχειρη έρευνα πιστεύω ότι θα μου ταίριαζαν ενα πο τους παρακάτω: o-atty, narda, Hadaly.
Έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι άλλο ή κάποιον απο τους 3 που προανέφερα;

Αποσυνδεδεμένος grag

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3226 στις: Μαΐου 16, 2017, 19:52 »
Από τους τρεις μόνο τον hadaly δοκιμασα. Καλός μεν αλλά θέλει χοντρά σύρματα και μεγάλη διάμετρο αντίστασης. Επίσης θέλει να στάζεις συνέχεια γιατί χωράει πολύ λίγο υγρό και πίνει πολυ. Αν δεν είναι έξω από την λογική που ζητάς, δεν κοιτάς και τον apollo?

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3227 στις: Μαΐου 16, 2017, 19:54 »
Πολύ καλές επιλογές και οι 3. Ωστόσο, αυτοί οι 3 είναι για μια «σφιχτή» πνευμονική όπως λέμε και όχι για πολλά μποφόρ. Αν θέλεις παραπάνω αέρα, κοίτα και τον wasp. Τώρα για αυτούς που ανέφερες, αν ψάχνεις αυθεντικούς μόνο, ο narda είναι πολύ δύσκολο να τον βρεις κάπου διαθέσιμο. 

Τον O-atty τον έχω σε κλώνο από την SXK και τον Hadaly ορίτζιναλ. Εξαιρετικοί και οι δύο. Βέβαια, ο Hadaly έχει αισθητά πιο εύκολο στήσιμο, καθώς στον o-atty βγάζεις το θετικό post για να στήσεις με την άνεση σου. Όποιον και να πάρεις όμως, αποτελούν εξαιρετικές επιλογές, καθώς αποδίδουν εξαιρετικά.

Αποσυνδεδεμένος firvain

  • ****
  • 1084
  • Φύλο: Άντρας
  • What can change the nature of a man?
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3228 στις: Μαΐου 16, 2017, 20:08 »
Καλησπέρα ψάχνω για έναν RDA που να δίνει καλή γεύση, κατα προτίμηση μονή αντίσταση και να πιάνει εύκολα κανένα κλαπτον που και που.
Με μια πρόχειρη έρευνα πιστεύω ότι θα μου ταίριαζαν ενα πο τους παρακάτω: o-atty, narda, Hadaly.
Έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι άλλο ή κάποιον απο τους 3 που προανέφερα;
In'Sane by Athea Mods 
hadaly suxxxxxxxz χωρίς squonker 

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3229 στις: Μαΐου 16, 2017, 20:12 »
Ναι αυτό με ενδιαφέρει μια σφιχτη πνευμονική τζουρα, ελαφρώς αεράτη δηλαδή. Επίσης να αναφέρω ότι ότι πάρω θα τον πάρω σε κλώνο.
Όσο για τον apollo δεν θα τον προτιμούσα γιατί θέλω έναν RDA να χωράει άνετα χοντρά σύρματα διότι θέλω να δοκιμάσω και εκεί την τύχη μου σιγά σιγά.
Ευχαριστώ πάντως!

Αποσυνδεδεμένος XanderT

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3230 στις: Μαΐου 22, 2017, 13:55 »
Καλησπέρα :)

Θα ήθελα μια άποψη για καινούργιο ατμοποιητή..
Έχω τον Merlin Mini αρκετό καιρό και σκέφτομαι να αγοράσω κάτι καινούργιο.

Είμαι ανάμεσα σε 2. Τον Exo RTA απο IJoy και τον Kylin από Vandy Vape.
Δυστυχώς δεν έχω βρεί κάποια σχετική σύγκριση των συγκεκριμένων.
Η αλήθεια ειναι οτι το γεγονός οτι ο Exo παρέχει 2 decks είναι μεγάλο συν σε σχέση με τον Kylin,
αλλά και ο δεύτερος θεωρείται πολύ καλός.
Συνήθως με μονό coil ατμίζω αλλά δεν έχω θέμα και με διπλό.
Ο Kylin απ'οτι έχω δεί ειναι φτιαγμένος για διπλο coil αν και λογικά μπορεί κάποιος να στήσει και μονό.
Μιλάμε πάντα για πνευμονικές τζούρες και όχι σφιχτές + ότι η χρήση θα γίνει με το μεγάλο tank (6ml) και όχι το μικρό.

Υ.Γ. Έχω δεί και τον Ammit Dual αλλα δεν τον προτιμώ γιατί ειναι μεγάλος και θα φαίνεται άσχημα στο mod.
Έχω το Alien 220W της Smok.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3231 στις: Μαΐου 22, 2017, 14:22 »
Δεν έχω άποψη για τον kylin, διάβασε όμως την συζήτηση που γίνεται στο νήμα του (από εδώ και κάτω) όπου τα παιδιά που τον έχουν μιλάνε για σχεδιαστικό και κατασκευαστικό λάθος. Λάθος μάλιστα που αφορά το σύνολο των kylin απ' ότι φαίνεται και όχι μόνο μερικά κομμάτια... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3232 στις: Μαΐου 22, 2017, 14:31 »
Έχω τον Exo, αν σε βγάλει ο δρόμος από Βούλα, έλα να τον δοκιμάσεις.
Είναι ΟΚ, αλλά δεν έχω πάθει και πλάκα από τη γεύση του (π.χ. από έναν Serpent mini 25 που προμηθεύτηκα εχθές, θεωρώ ότι υπολείπεται σε γεύση).
Από την άλλη είναι πανεύκολος κι απροβλημάτιστος.
Θα σου έλεγα να δεις και τον Pharaoh RTA, έχει μεγάλη χωρητικότητα, παίρνει extension, ποικιλία από decks, ακόμα πιο εύκολο στήσιμο και τα reviews που διαβάζω είναι εξαιρετικά, αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει προσωπικά.
Καλό κυνήγι!  ;)

Αποσυνδεδεμένος XanderT

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3233 στις: Μαΐου 22, 2017, 14:56 »
Δεν έχω άποψη για τον kylin, διάβασε όμως την συζήτηση που γίνεται στο νήμα του (από εδώ και κάτω) όπου τα παιδιά που τον έχουν μιλάνε για σχεδιαστικό και κατασκευαστικό λάθος. Λάθος μάλιστα που αφορά το σύνολο των kylin απ' ότι φαίνεται και όχι μόνο μερικά κομμάτια... :dontknow:
Ευχαριστώ πολύ!
Θα το κοιτάξω άμεσα..
Υ.Γ. Έψαξα και εγώ λίγο πρίν και βρήκα μια περίπτωση να λενε για τον Kylin οτι με το μεγάλο tank,
αν γεμίσει κάποιος υγρό πάνω απο τα 3/4 του tank υπάρχει θέμα leaking.
Μπορεί να μην είναι έγκυρο αλλά θα δώ και τη συζήτηση! Ευχαριστώ και πάλι!

___________________________________

Για τον Exo το μόνο που μου έχει πει γνωστός (δεν ειναι Αθήνα), ειναι οτι η βάση του ειναι λίγο περίεργη.. 
Είναι εύκολο να βγει το O Ring αναμεσα σε βάση και tank οποτε πρεπει να εισαι αρκετα προσεκτικός..
Μπορεί να του έτυχε βέβαια γιατι απ'οτι καταλαβα παιδεύτηκε λίγο.
Για τον Pharaoh δεν ξέρω πολλά.. Έχω δει 1-2 reviews μόνο. 
Το μόνο που θυμάμαι ειναι οτι λένε πως καλύτερα να χρησιμοποιούνται μεγάλα σύρματα για να αποδώσει..



Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων  

ΚΑΙ

διαγραφή άμεσης παράθεσης

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2017, 23:34 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3234 στις: Μαΐου 22, 2017, 15:28 »
Καλησπέρα :)

Θα ήθελα μια άποψη για καινούργιο ατμοποιητή..
Έχω τον Merlin Mini αρκετό καιρό και σκέφτομαι να αγοράσω κάτι καινούργιο.

Είμαι ανάμεσα σε 2. Τον Exo RTA απο IJoy και τον Kylin από Vandy Vape.
Δυστυχώς δεν έχω βρεί κάποια σχετική σύγκριση των συγκεκριμένων.
Η αλήθεια ειναι οτι το γεγονός οτι ο Exo παρέχει 2 decks είναι μεγάλο συν σε σχέση με τον Kylin,
αλλά και ο δεύτερος θεωρείται πολύ καλός.
Συνήθως με μονό coil ατμίζω αλλά δεν έχω θέμα και με διπλό.
Ο Kylin απ'οτι έχω δεί ειναι φτιαγμένος για διπλο coil αν και λογικά μπορεί κάποιος να στήσει και μονό.
Μιλάμε πάντα για πνευμονικές τζούρες και όχι σφιχτές + ότι η χρήση θα γίνει με το μεγάλο tank (6ml) και όχι το μικρό.

Υ.Γ. Έχω δεί και τον Ammit Dual αλλα δεν τον προτιμώ γιατί ειναι μεγάλος και θα φαίνεται άσχημα στο mod.
Έχω το Alien 220W της Smok.
Δεν υπαρχει θεμα συγκρισης,οτι αρεσει σε εσενα ειναι. Τον exo προσωπικα τον δοκιμασα 2-3 μερες,δε με τρελανε.
Τον kylin τον δοκιμασα αλλες τοσες και ειναι πολυ καλος ΑΛΛΑ θελει μεγαλα συρματα,η καταναλωση ειναι στο θεο και εχει και περιεργο στησιμο.Γενικα περιεργη κατηγορια αυτη που κοιτας, πανε να τα συνδιασουν ολα και συνηθως το αποτελεσμα ειναι 0.

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3235 στις: Μαΐου 22, 2017, 15:32 »
Έχω exo κ Μέρλιν ... Προσωπικά τον exo τον θεωρώ κατώτερο σε γεύση και πολύ πιο δύσκολος στο καθάρισμα καθώς έχει πολλά ορινγκσ. Το ότι ο Μέρλιν χωράει 2μλ δεν με ενοχλεί καθώς ο exo με το extension είναι γαϊδούρι έτσι κ αλλιώς.

Sent from my Le X820 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος XanderT

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3236 στις: Μαΐου 22, 2017, 16:04 »

Παράθεση
Παράθεση από: nwlis στις Μάιος 22, 2017, 15:28
Δεν υπαρχει θεμα συγκρισης,οτι αρεσει σε εσενα ειναι. Τον exo προσωπικα τον δοκιμασα 2-3 μερες,δε με τρελανε.
Τον kylin τον δοκιμασα αλλες τοσες και ειναι πολυ καλος ΑΛΛΑ θελει μεγαλα συρματα,η καταναλωση ειναι στο θεο και εχει και περιεργο στησιμο.Γενικα περιεργη κατηγορια αυτη που κοιτας, πανε να τα συνδιασουν ολα και συνηθως το αποτελεσμα ειναι 0.


Ναι το καταλαβαίνω..
Ο Merlin mini είναι πολύ καλός αλλα πλέον με το tank των 2ml δε βολεύομαι και κοιτάω για ατμοποιητές με μεγαλύτερη χωρητικότητα.
Το ξέρω είναι περίεργη κατηγορία αλλά ο Merlin σιγα σιγα παραδίδει πνεύμα και κοιτάω για κάτι αντίστοιχο ή έστω κατι κοντινό + μεγαλύτερο tank.
Ένας λόγος που ρώτησα είναι γιατί ο Kylin είναι οντως περιεργος σαν ατμοποιητής.
Αυτό με τα μεγάλα σύρματα δεν το ήξερα..
Εγώ με απλά σύρματα δουλεύω [26-32 / 28-32]. (Τώρα δουλεύω fused clapton 28 * 2 - 32 και είναι φοβερό).

Διάβασα και το σχετικό thread με τα θεματα του Kylin, οπότε ενημερώθηκα

Μάλλον φαίνεται οτι πρέπει να ψάξω και τίποτε άλλο μέχρι 25αρι

______________________________________________
Κατάλαβα..
Γενικά πλεόν το 2ml tank ειναι μικρό.. ένα 4αρι ίσως να ηταν/ειναι ιδανικό γενικά (αποψη μου)

Διίστανται οι απόψεις για τον Exo σε σχέση με τον Merlin Mini τουλάχιστον..
Άλλοι λένε ειναι καλύτερος σε γεύση και πιο εύκολος.. Άλλοι το αντίθετο..
Το μόνο κοινό που έχω διαβάσει, ότι για πνευμονικές τζούρες ο Exo κερδίζει, είναι αεράτος.

Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης ΑΛΛΑ ΚΑΙ Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2017, 23:46 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3237 στις: Μαΐου 22, 2017, 16:21 »
Συμφωνω οτι ειναι υπερβολικα αερατος... αν ψαχνεις για αερα παρτον... αν η γευση δεν παιζει τοσο σημαντικο ρολο παρε engine nano χωριτικοτητα+αερας... Απλα να θυμασαι οσο πιο μακρυς ενας ατμοποιητης τοσο λιγοτερη γευση θα παρεις υπαρχουν βεβαια και εξαιρεσεις... Ο exo με το extension χανει λιγο σε γευση... Ετσι και αλλιως ατμοποιητης με γεμισμα απο πανω κανει το refill παιχνιδι... 

Αποσυνδεδεμένος XanderT

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3238 στις: Μαΐου 22, 2017, 16:28 »


Καλα ναι σίγουρα! Γιαυτό και πιστεύω οτι το ιδανικό θα ήταν ενα tank 4ml
που να μην είναι πολυ μακρύ για να υπάρχει ισορροπία :)
Με ενδιαφέρει η γεύση αρκετά.. Με τον Merlin Mini έχω βολευτεί πολύ απλά όπως φαίνεται ήρθε η ώρα για καινούργιο σιγά σιγά..
Το να χάσω λίγη γεύση δε με πειράζει, αλλά εαν η γεύση στον Exo σε σχέση με Merlin Mini είναι μέρα με τη νύχτα τότε θέλει ψάξιμο  :tongue_smilie:

Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2017, 23:38 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3239 στις: Μαΐου 22, 2017, 16:57 »
Δεν ειναι μερα με την νυχτα προς θεου... Συγκριτικα μιλησα... Μερα με την νυχτα πιστευω οτι ειναι σε σχεση με τον engine...  Καλα λογια χωρις να το εχω είναι αυτος...
https://www.fasttech.com/products/0/10023504/7428301-authentic-coilart-azeroth-rta-rebuildable-tank
Αλλα επιλογη για μονη δεν εχει...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180571 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536174 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237414 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136122 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085307 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35407 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10229 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12