vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, mathimatikos1966, bloodlessz, Tazz, manoslykos, Jorge, Xameno_Skli

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος emere

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3195 στις: Μαΐου 03, 2017, 22:41 »
Τον exo στον αναφέρω κυρίως για το ντεκ της μονής αντίστασης..ο pharaoh αν ανέβεις σε ohm 0.5-0.6 κ κλείσεις εντελως το πάνω airflow θα περιοριστεί σε αέρα...

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3196 στις: Μαΐου 03, 2017, 22:57 »
Δοκιμασε τον μερλιν αφου το πηρες ηδη οταν ερθει και ξαναδες τι θες. Αυτος (διαβασα) ειναι και για λιγο τσιγαρισια και για αερα, οποτε θα σου κατσει καλα. Ο εξο που εχω ειναι για πιο πνευμονικες και καταπινει πολυ. Εγω στο 1/3 το χω πχ και ειναι ηδη αρκετα αερατος, οποτε ισως δεν βολεψει εσενα. Παιξε λιγο με το μερλιν παντως θα ελεγα, μεχρι να το βαρεθεις. Θα κλεψουν κι αλλοι ατμο το "καινουριο" ντεκ exo/ammit/kylin που ειναι γευσατο, οποτε μη βιαζεσαι και πολυ.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3197 στις: Μαΐου 05, 2017, 17:01 »
Ποιος είναι αυτός ο kyli ρε παιδια; Σωστα το γράφω; στο fastech  & Gearbest δεν βρίσκω τίποτα.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3198 στις: Μαΐου 05, 2017, 17:11 »
Κylin από Vandyvapes.  Με μια πρόχειρη αναζήτηση, τον βρήκα στη fasttech αλλά όχι στη gearbest

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3199 στις: Μαΐου 05, 2017, 19:03 »
Για πολύ ντουμανι σε έτοιμο τι κοιτάω?  Κανέναν tvf8?.



Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3200 στις: Μαΐου 06, 2017, 14:23 »
Καλησπέρα στην παρέα.
Είμαι προς αναζήτηση τέταρτου επισκευασιμου και θέλω τις γνώσεις σας και την γνώμη σας.
Αυτή τη στιγμή εχω fodi f2,doggy κλώνο και unfollow v2 κλώνο.
Γενικά δεν εχω παράπονο απο τους παραπάνω με τα θετικά και τα αρνητικά τους τους δουλεύω και τους τρεις.

Πάμε... σκέφτομαι για.

Original Wotofo Serpent Mini RTA Atomizer

Coppervape Kf V5 RTA Atomizer

Original Wotofo Conqueror RTA Atomizer

Βασικά ψάχνω κάτι για εξω να κάνει βόλτα με τον σκύλο.
Δλδ εύκολο γέμισμα, να είναι στεγνός και να χωράει 3μλ και πάνω.

Να προσθέσω οτι είμαι πιο πολύ προς wotofo mini λόγο ύψους γιατί ο V5 θα δυσκολέψει λίγο τώρα που έρχεται και καλοκαίρι.
Για προσθέστε και κάνα ακόμα να δω για αγορά απο GB αν γίνεται γιατί θα φέρω και αλλα μαζί.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 06, 2017, 14:57 από blade »

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3201 στις: Μαΐου 06, 2017, 15:00 »
Ο serpent είναι αυτό που ψάχνεις.  Έτσι κινούμαι και εγώ,  doggy και serpent πιο πολύ για έξω , γιατί βολεύει στο γέμισμα, και είναι και μικρός.  Έχω και ένα vario TOC,  που είναι ο πιο μικρός και διακριτικός που υπάρχει 

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3202 στις: Μαΐου 06, 2017, 16:37 »
... λόγο ύψους γιατί ο V5 θα δυσκολέψει λίγο τώρα που έρχεται και καλοκαίρι...
κοίτα και τον V5 mini http://www.nexxton-ecig.com/index.php?route=product/product&product_id=1973

Αποσυνδεδεμένος Adversus

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3203 στις: Μαΐου 06, 2017, 20:50 »
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά
Γνώμη για τον Serpent Rdta έχετε ;

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3204 στις: Μαΐου 07, 2017, 07:01 »

Πάμε... σκέφτομαι για.

Original Wotofo Serpent Mini RTA Atomizer

Coppervape Kf V5 RTA Atomizer

Original Wotofo Conqueror RTA Atomizer

Βασικά ψάχνω κάτι για εξω να κάνει βόλτα με τον σκύλο.
Δλδ εύκολο γέμισμα, να είναι στεγνός και να χωράει 3μλ και πάνω.

Στεγνος δεν ηταν ποτε ο σερπεντ μινι σε μενα. Σε 1-2 γεμισματα φευγαν παντα τα βαμβακια απ'την θεση τους. Γενικα ηταν ή του dryhit χωρις leak ή το αντιθετο. Εχω πολυ ωραιες μνημες απο αυτο... Να το σκουπιζω, να ζηταω οδοντογλυφιδες (σε καφε και μπαρ) για να στρωσω το βαμβακι μετα το σκουπισμα/γεμισμα, να το τυλιγω σε χαρτοπετσετα και να το αφηνω γιατι με κουρασε και να κανω τρακα στριφτο... Τι να πω, το 2ο μου rta ηταν ισως δεν ηξερα και καλα, υποκειμενικα ομως δεν το εμπιστευομαι πια. Πολλες οι εμπειριες.

Το Κ5 μινι το πηρα και ησυχασα απο τοτε για εξοδους. Δεν εχει τον πολυ αερα που θελω βεβαια αλλα ειναι πιο διακριτικο, την δουλεια την κανει και η ηρεμια μυαλου που εχω αξιζει οσο τιποτα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2017, 08:04 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος aggelos887

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3205 στις: Μαΐου 07, 2017, 19:03 »
Ώρα να ξαναγράψω εδώ....

Λοιπόν απο ατμοποιητές έχω:

  • Mello III με επισκευάσιμη: Ο κύριος ατμοποιητής που χρησιμοποιώ αυτη την στιγμή. Κανένα παράπονο.
  • Κλώνο Hurricane Junior απο tobeco: Όταν ο mello δεν ήταν διαθέσιμος χρησιμοποιούσα αυτόν. Έχει αποσυρθεί πλέον γιατί ψιλοέλιωσε το πλαστικό του
  • Cubis Pro με επισκευάσιμη: Έχω πάψει να προσπαθώ να στήσω σωστά αντίσταση, στο συρτάρι.
  • Bachelor Nano: Πιο πολλές διαρροές κι απ' το survivor. Έπεσε και κάποια στιγμή, στράβωσε λίγο και απο τότε και αυτός στο συρτάρι


Γεύση, ελάχιστες διαρροές, ψιλοαεράτος, να μην έχει πλαστικό τανκακι και αγορά απο Ελληνικό eshop είναι αυτά που με ενδιαφέρουν. Ίσως είναι καλύτερο να πάω σε κάτι κλασικό-δημοφιλές αν αυτό σημαίνει πως θα έχω περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας!

Το istick pico έχω για μπαταρία, αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο


Αποσυνδεδεμένος ridis

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3207 στις: Μαΐου 08, 2017, 20:21 »
Καλησπέρα σε όλους, έχω διαβάσει αρκετά μηνύματα σε αυτό το νήμα και έχω μπει σε βαθιές σκέψεις για την αναβάθμιση του rta μου, μέχρι στιγμής έχω τον SXK Kayfun V5 mini και είμαι σχετικά ευχαριστημένος. Παίζω με clapton (στο περίπου 0,80 ohm στα 25 watt) η αλήθεια είναι ότι ζεσταίνει αρκετά στις απανωτές τζούρες αλλά μου αρέσει η γεύση περισσότερο από το απλό kanthal. Και πάνω από όλα δεν έχει διαρροές πέρα από κάποια δάκρυα που και που.

Στο ζουμί τώρα, έχει κάποιος κάποια πρόταση για κάτι πιο updated σαν deck που να παίζει μεγαλούτσικες αντιστάσεις με καλή γεύση και όχι διαρροές? Έχω δει ότι πολλά παιδιά λένε για τον Exo, και ότι έχει από τσιγάρισια μέχρι πνευμονική με αρκετά καλή γεύση.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3208 στις: Μαΐου 08, 2017, 20:38 »
Από τα καλύτερα ανέκδοτα της Joyetech: Επισκευάσιμη αντίσταση για Cubis :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3209 στις: Μαΐου 08, 2017, 21:03 »
Έχω δει ότι πολλά παιδιά λένε για τον Exo, και ότι έχει από τσιγάρισια μέχρι πνευμονική με αρκετά καλή γεύση.

Καλησπέρα και σ' εσένα.
Επειδή έχω τον Exo, δε θα έλεγα ότι κάνει για τσιγαρίσιος, με την έννοια της σφιχτής τσιγαρίσιας τζούρας, ακόμα και με βιδωμένο τον reducer που έχει.
Ίσως με ελάχιστα ανοιχτό το bottom airflow, αλλά και πάλι νομίζω ότι δεν είναι αυτός ο χαρακτήρας του συγκεκριμένου ατμοποιητή.



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180583 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59777 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136123 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085312 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12