vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

515 επισκέπτες, 3 χρήστες
FaniFox, manoslykos, Jorge

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3180 στις: Μαΐου 01, 2017, 03:10 »
dieccast και doctor_pan
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Μια τελευταία ερώτηση. Από γεύση πως φαίνεται, σας ικανοποιεί;
Κανένα άλλο τιπ τρικ για να τα πάμε καλά; 
Το παρήγγειλα και το περιμένω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2017, 03:17 από unlucky »

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3181 στις: Μαΐου 01, 2017, 07:26 »
Έχει δοκιμάσει κανεις τον pharaoh rta να πει γνώμες;
τον έχω περίπου 1 μήνα. Πολύ καλός. σύγκριση κάνω μόνο με Ammit και serpent mini γιατί αυτούς έχω.
Τον Pharaoh τον θεωρώ καλύτερο. Τεράστιο, πολύ εύκολο ντεκ. Πολύ καλή γεύση. Μεγάλη χωρητικότητα και με extension.
Διαρροές δεν έχει. Απλά δακρύζει από τη βάση (όπως και ο Ammit) αν τον αφήσεις όλο το βράδυ με ανοιχτά τα υγρά.
Στα μείον βάζω μόνο τις χαλαρές ρυθμίσεις αέρα. θα ήθελα πιο σφιχτά orings. Και το driptip.

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3182 στις: Μαΐου 01, 2017, 14:07 »
dieccast και doctor_pan Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Μια τελευταία ερώτηση. Από γεύση πως φαίνεται, σας ικανοποιεί; Κανένα άλλο τιπ τρικ για να τα πάμε καλά; Το παρήγγειλα και το περιμένω.

Κοίτα, τον έχω στήσει και με μονό και με διπλό ντεκ, είτε χωρίς το extension, είτε με αυτό.
Καλή γεύση έχει, όχι όμως όσο ένας dripper, κάτι το αναμενόμενο.
Με το tip για λίγο περισσότερο βαμβάκι που μου έγραψε ένας φίλος στο forum, έλυσα και το πρόβλημα με το δάκρυσμα του υγρού.
Τον θεωρώ πλήρη ατμοποιητή στην τιμή που προσφέρεται, καθώς έχεις την ευελιξία να παίξεις με ό,τι τρόπο θέλεις συν ότι τον κάνεις 6μελο κι έχεις και περισσότερη αυτονομία.
Το στήσιμό του είναι εύκολο. Η ποιότητα κατασκευής του πολύ καλή. 
Είναι αρκετά αεράτος, δεν ξέρω τα γούστα σου περί αυτού.
Στα αρνητικά του ότι με το διπλό ντεκ επάνω μου ζεσταίνεται λίγο στη βάση του στις συνεχόμενες τζούρες και πως θέλει λίγο προσοχή στο ξεβίδωμα για το γέμισμα με υγρό, ώστε να μη σου πάρει μαζί και την καμπάνα, είναι αρκετά σφιχτό το 
top section.
Καλοάτμιστος φίλε! :thumpup:

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3183 στις: Μαΐου 01, 2017, 14:23 »
Φίλε doctor_pan.
η απάντηση σου είναι κατατοπιστική. έλυσες τις απορίες μου.
κ σ εμένα άρεσει η δυνατότητα που δίνει στην χωρητικότητα και στην "καθαρή" single coil deck χωρίς κεραμικά, πλαστικά.
αεράτος και ξερό ψωμί :D
στο ξεβίδωμα θα είανι προσεχτικός

τέλος, πιστεύω με μονο coil και 3 μλ τζαμάκι (ώστε το chimney να είναι κοντό) θα έχω καλύτερη γεύση σε σχέση με 6 μλ τζαμάκι.
ευχαριστώ πάλι  :respect:

Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3184 στις: Μαΐου 01, 2017, 14:39 »
Κ γω θα θελα να ζητησω γνωμες. Ψαχνω RTA 22 η' 23αρι για τσιγαρισια η' ημιπνευμονικη τζουρα για στησιμο μονης αντιστασης. Εκτος απο kayfun κ αμμιτ. ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3185 στις: Μαΐου 01, 2017, 14:57 »
Τηλεμαχος armed
Unfollow v2
Doggy style
Hurricane (κάνει και τσιγαρισιες)

Αυτούς έχω εγώ και  :love_hearts:
Ψαχτους
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 01, 2017, 21:31 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3186 στις: Μαΐου 02, 2017, 08:30 »
Μιας και έχεις και τους δύο, να σε ρωτήσω φίλε μου, την  σφιχτή τζούρα του unfollow με ποιό pin αέρα του armed θα την προσομοίαζες?

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3187 στις: Μαΐου 02, 2017, 09:05 »
Μάλλον με το μεσαίο πιν με σχεδόν τέρμα κλειστό αέρα.
Η ρύθμιση αυτή του αέρα είναι λίγο tricky γιατί μικρές μετακινήσεις του δακτυλιδιου σημαίνουν μεγάλες αλλαγές στην τζουρα. 
Γενικά το δαχτυλίδι του αέρα είναι σαν να μην υπάρχει για μένα. Δεν μπορεί να κάνει καμία ρύθμιση εκτός του τέρμα ανοιχτού η κλειστού. Οτιδήποτε ενδιαμεσο δεν το έχει...
Το μοναδικό θέμα του armed. 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2017, 09:18 από antonelos »

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3188 στις: Μαΐου 02, 2017, 11:43 »
Οκ. Σα να λέμε μια χαρά τσιγαρίσιες κάνει κι ο unfollow, έστω προς το λίγο ανοιχτό τους.
Τον armed τον έχω, για τον gus το ψάχνω  ;)

Αποσυνδεδεμένος doctor_pan

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3189 στις: Μαΐου 02, 2017, 11:53 »
πιστεύω με μονο coil και 3 μλ τζαμάκι (ώστε το chimney να είναι κοντό) θα έχω καλύτερη γεύση σε σχέση με 6 μλ τζαμάκι. ευχαριστώ πάλι :respect:

Όντως χωρίς το extension έχει καλύτερη γεύση, κοντύτερο chimney, μικρότερη διαδρομή.
Μόνο να σε ενημερώσω ότι η χωρητικότητα έτσι είναι στα 2-2.2 ml, όχι 3ml (μετρημένο με σύριγγα, εντάξει είμαι ψείρας...  :-[)
Ξέχασα να αναφέρω και το βιδωτό reducer που σε συνδυασμό με την περιστροφή του δαχτυλιδιού του αέρα σου κάνει τη τζούρα πιο σφιχτή, πάλι όμως δε θα έλεγα ότι σε πάει σε επίπεδο mouth to lung, αλλά όπως είδα δεν είναι αυτό το στυλ σου.  
Να είσαι καλά και με το καλό να τον δεχτείς και να τον ευχαριστηθείς! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3190 στις: Μαΐου 02, 2017, 14:10 »
Οκ. Σα να λέμε μια χαρά τσιγαρίσιες κάνει κι ο unfollow, έστω προς το λίγο ανοιχτό τους.
Τον armed τον έχω, για τον gus το ψάχνω  ;)
Άνετες τσιγαρίσιες θα έλεγα. Αν θέλεις πολύ σφιχτη τζουρα, κρατάς την μισή από την μία τρύπα του unfollow  ;)

Αποσυνδεδεμένος Adversus

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3191 στις: Μαΐου 03, 2017, 22:03 »
Καλησπέρα παιδιά.

Ψάχνω για κάποιον επισκευάσιμο είτε rdta ή rta.
Δοκίμασα limitless plus / ijoy combo / avocado 24 bottom airflow αλλά δεν βρήκα αυτό που ήθελα.
Θέλω αεράτο αλλά όχι τόσο πολύ, στους παραπάνω δεν ένιωθα καμία ικανοποίηση, εκεί που είχα κατέβει στα 1.5mg νικοτίνη όσο ήμουν με sub ohm και δεν είχα κανένα πρόβλημα, με αυτούς ανάγκαστικα να πάω πάλι στα 4-5 για να αρκεστώ.
Επίσης με ενδιαφέρει και η γεύση κατα πολύ. 

Έχω παραγγείλει τον merlin μετά από διάφορες γνώμες σε σελίδες του FB αλλά ήθελα να δω αν υπάρχει και τίποτα άλλο να τον πάρω κι αυτόν.

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3192 στις: Μαΐου 03, 2017, 22:07 »
Pharaoh RTA/troll RTA  δες,ειναι ωραιοι!

Αποσυνδεδεμένος emere

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3193 στις: Μαΐου 03, 2017, 22:18 »
Exo rta, ammiT, pharaoh rta, mage... έχεις πολλές επιλογές

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Adversus

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3194 στις: Μαΐου 03, 2017, 22:27 »
Τον pharaoh και τον exo τον συγκρίνουν σε αέρα με τον combo...δεν ισχύει ; 
Όπως είπα θέλω πιο σφιχτή τζούρα ( όχι στα επίπεδα ενός πολύ τσιγαρίσιου βέβαια )
Πάω να ρίξω μια ματιά στον troll , τον mage και τον ammit

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536427 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59825 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12