vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 8 χρήστες
Doubt, Tem, dkostas, Tazz, manoslykos, Jorge, aalex, ΣΠΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝΗΣ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3120 στις: Μαρτίου 29, 2017, 15:05 »
[justify]@dimitrist, καλημέρα. Πολύ καλή ερώτηση, αν και μάλλον έχει δίκιο ο φίλος pugsang και θα μας κλειδώσουν-μεταφέρουν σε άλλο νήμα. Προσωπικά, δεν είμαι σε θέση να δείξω κάτι, όμως θα πω τι πιστεύω. Για μένα, ο Ναυτίλος αξίζει να μείνει για πάντα στο ατμιστικό μας οπλοστάσιο, είναι πλούτος για τη συλλογή μας ένας κλασικός Ναυτίλος, (τον απέκτησα ξανά εδώ και λίγες ημέρες / τον 1ο, τον είχα προσφέρει σε αγαπημένο φίλο).[/justify]

[justify]Επίσης. α) μπορείς να έχεις και επιλογή Ναυτίλος με απλή κεφαλή + επισκευάσιμη κεφαλή. β) για κάποιον επισκευάσιμο, αντίστοιχο ή καλύτερο με Ναυτίλο που να παίρνει και κεφαλές, π.χ. μπορείς να δεις κάτι σαν τον Keras nano. γ) Γνώμη μου, απαραίτητη προϋπόθεση: δοκιμή πριν την οποιαδήποτε σκέψη για αγορά. Τέλος, εγώ σαν Joe, είμαι της άποψης πως η υπομονή πάντα μας ανταμείβει, αν μαζέψουμε όλα τα βασικά δεδομένα που χρειάζονται για τα δικά μας γούστα, τότε μία καλή αγορά είναι αυτή ενός γνήσιου, αφού πρώτα ξέρω πως θέλω κάτι για μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς προαπαιτούμενα ή τα όποια δοκιμαστικά στάδια (π.χ. “ας πάρω πρώτα κάτι φθηνό κι αν με καλύπτει τότε προχωράω”). Οι επιλογές είναι αμέτρητες, απλώς θέλει λίγο υπομονή, να τα βάλω κάτω και να συγκρίνω.  [/justify]

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3121 στις: Μαρτίου 29, 2017, 15:11 »
Διάβασα το νήμα αλλά μου είναι λίγο δύσκολο να καταλάβω τι θα εξυπηρετεί την δική μου περίπτωση. Και σαν πρώτος επισκευάσιμος τουλάχιστον να είναι καλύτερος από τον Ναυτίλο! Αυτός είναι και ο λόγος που έφτιαξα νέο νήμα.Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση!
@JOE ακριβή η πρότασή σου αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις!! Συμφωνώ και εγώ για το τρίτο που λες. Το κακό είναι ότι οι πιο πολλοί επισκευάσιμοι που έχω δοκιμάσει έχουν αρκετά αεράτη τζούρα και δεν με καλύπτει. Αν και δεν ξέρω όπως ξαναέγραψα αν στην τεταρτη τρύπα του ναυτίλου θεωρείται σφιχτή ή αεράτη τζούρα!! Σε ευχαριστώ πολύ!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2017, 15:44 από dimitrist »

Αποσυνδεδεμένος kurtz

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3122 στις: Μαρτίου 29, 2017, 15:41 »
https://www.fasttech.com/p/6238000

Δεν παίρνει έτοιμες αντιστάσεις αλλά τσιγαρίσιο πιο εύκολο στο στήσιμο δεν βρίσκεις.

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3123 στις: Μαρτίου 29, 2017, 16:06 »
Ότι απάντησε ο φίλος παραπάνω. 
ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ για σχολείο κ όχι μόνο στους επισκευασιμους.
Ετοιμη αντισταση;
Με τον παραπάνω δεν παίζει να χρειαστείς. Γιατι;γιατι θα στηνεις στο πόδι στο 5λεπτο.
Τζουρα τσιγαρισια κανονικα κ με τον νόμο κ με παραπανω χτύπημα απο ναυτιλο.
Κανείς μια βόλτα απο το νήμα του κλωνου κ πάρε τον.
Είμαι για χοντρες δουλειές εγώ αλλα αφου έστησα με αυτον κ μάλιστα με επιτυχία θα στήσεις κ εσύ. 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3124 στις: Μαρτίου 29, 2017, 16:42 »
[justify]@dimitrist, ναι, είναι αλήθεια, ο καλύτερος κριτής επιβάλεται να είμαστε εμείς, όπου θα πάρουμε και την τελική απόφαση. Όμορφο παράδειγμα η κουβέντα που κάνουμε εδώ, όλοι. Και οι παραπάνω φίλοι έχουν δίκιο, δεν είναι τυχαίο π.χ. που στο ανάλογο νήμα της πρότασής τους να υπάρχουν πάνω από 100.000 κλικ. Δεν χάνεις, είναι σίγουρο. Απλώς, η δική μου γνώμη είναι τι θα έκανα εγώ. Δεν αποθηκεύω ποτέ δοκιμαστικά στάδια, θέλω να εξαντλώ αλλιώς τις όποιες επιλογές μου. Π.χ. γίγαντες όπως Phenomenon, Eviva κ.λπ., δεν θα υπήρχε καμία περίπτωση να μην τους είχα στην ατμιστική μου διαδρομή, ακόμα κι αν έμπαινα σε διαδικασία κλώνου. Κάπως έτσι δηλ. λειτουργώ και γι΄ αυτό ίσως ακούγεται “κάπως” η γνώμη μου.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος makiskar

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3125 στις: Μαρτίου 29, 2017, 16:57 »
συμφωνω απολυτα με τους προλαλησαντες
ο απολυτος τσιγαρισιος ατμοποιητης ειναι ο σκυλος κορυφη σε ολα του
πηρα και τον ναυτιλο 2 πολυ καλος αλλα τον σκυλο δεν τον φτανει σε καμια περιπτωση

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3126 στις: Μαρτίου 29, 2017, 17:10 »
Συνυπογράφω,
πανεύκολος στο στήσιμο ο σκύλος, τεράστια κεφάλια στις βίδες για να πιάνει εύκολα το σύρμα, πανεύκολο πέρασμα του βαμβακιού στους οδηγούς, ρύθμιση αέρα από πολύ σφιχτή μέχρι μέτρια τζούρα, μηδέν διαρροές, πολύ καλή  γεύση και σχετικά καλό ντουμάνι.
Για 10€ κελεπούρι, εμφανισιακά προτιμητέος για μένα ο κλώνος της sxk λόγω του διάφανου τανκ, για τον φίλο που ψάχνει τσιγαρίσια τζούρα επίσης να προτιμήσει τον sxk γιατί έχει μικρότερη τρύπα αέρα από τον sjmy.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2017, 17:40 από thenetpoet »

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3127 στις: Μαρτίου 29, 2017, 20:55 »
Ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις. 10 Ε πραγματικά είναι χώμα η τιμή και από ότι είδα στα αντίστοιχα νήματα, πολύ καλά λόγια. Άρα εκτός απροόπτου θα πάω για αυτό! Σίγουρα ότι πληρώνεις παίρνεις αλλά το συγκεκριμένο φαίνεται value for money! Πάω για διαβασμα στο thread με τους επισκευάσιμους! Ευχαριστώ και πάλι. 

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3128 στις: Μαρτίου 29, 2017, 22:04 »
Με τα λεφτά που δίνεις για τους κλωνοσκύλους (sjmy ή sxk ) μάλλον παίρνεις πολύ περισσότερα από όσα πληρώνεις...
( Σπάνια περίπτωση σε αυτή τη ζωή αλλά εδώ ισχύει και με το παραπάνω  ;) )

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3129 στις: Απριλίου 07, 2017, 15:54 »
[justify]Avocado 22 RDTA Special Edition ή  Geekvape Ammit?[/justify]

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3130 στις: Απριλίου 07, 2017, 19:31 »
Θέλω έναν tank ατμοποιητή με σφιχτή έως μετρια αεράτη τσιγαρίσια με πολύ καλή γεύση οπότε είμαι ανάμεσα σε doggy, fodi f2 και unfollow v2.
Στη τζουρα είμαι σίγουρος θα τα βρω και με τους 3 αλλά ποιος έχει την πιο γεμάτη και σωστή απόδοση γεύσης;

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3131 στις: Απριλίου 07, 2017, 19:34 »
Εγώ θα πρότεινα τον τελευταίο στη σειρά.λιγο μπελαλιδικο στήσιμο αλλά τρομερή αποδοση

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3132 στις: Απριλίου 07, 2017, 20:00 »
Θα συμφωνήσω με τον Κώστα.
Το στήσιμό του δεν είναι καθόλου μπελαλίδικο, το γέμισμά του όμως είναι...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3133 στις: Απριλίου 07, 2017, 20:15 »
Να 'ρθω κι εγώ να τον μπερδέψουμε ακόμα περισσότερο. Εγώ λοιπόν βρίσκω το στήσιμο του πολύ εύκολο (πιο εύκολο από phenomenon lite...) και το γέμισμα του το ευκολότερο από όλους τους ατμο που διαθέτω (έφευγε βέβαια το τανκάκι καμιά φορά στη τσέπη αλλά άλλαξα τα οριγκάκια και τέλος κι αυτό το πρόβλημα). Τελικά είμαστε μυστήρια φρούτα εμείς οι ατμιστές (ή εμείς οι Έλληνες)... :yes:


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3134 στις: Απριλίου 07, 2017, 20:20 »
Καλα εγώ δεν τον έχω τον ατμο αλλά είχα το λάιτ που ήθελα μαεστρία στο στυσιμο γιαυτό προτεινα gus γιατί σε γευση είναι εγγύηση

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180656 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33982 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59804 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237515 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15682 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35423 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12