vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Jorge, camber, thebull, hlias bax, giorgos1999, manoslykos, gfilip

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3015 στις: Μαρτίου 01, 2017, 19:42 »
Επείδη έχω doctora στον ναυτίλο :laugh1: :laugh1: ( παίζει να είμαι απο τους λίγους που τον χρησιμοποιώ 2 χρόνια τώρα παράλληλα)
Από κλειστό τελέιως τον αέρα μέχρι αν έιχε ο ναυτίλος 5η τρύπα

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3016 στις: Μαρτίου 01, 2017, 19:51 »
Με την ρυθμιση αερα και σε klp αλλα και σε doggy πιστευω θα βρεις την λιγο σφιχτη τζουρα που ψαχνεις. Και στους δυο στηνω με 28mm και πυρηνα 2-2,5mm στα 1.2-1.4Ω και παιζω απο 9-13W.(εχω ναυτιλο και ξερω πως ειναι η τριτη τρυπα)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2017, 19:57 από babis1993 »

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3017 στις: Μαρτίου 01, 2017, 19:55 »
Επείδη έχω doctora στον ναυτίλο :laugh1: :laugh1: ( παίζει να είμαι απο τους λίγους που τον χρησιμοποιώ 2 χρόνια τώρα παράλληλα)
Από κλειστό τελέιως τον αέρα μέχρι αν έιχε ο ναυτίλος 5η τρύπα
δεν καταλαβα τιποτα :o :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3018 στις: Μαρτίου 01, 2017, 19:57 »
Τι να κάνω αν δεν έχεις  ναυτίλο :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Σωστός, έιναι σαν αρκετά αεράτη τσιγαρίσια η φουλ ανοικτη του σκύλου, ποιο αεράτη από την 4η του ναυτίλου

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3019 στις: Μαρτίου 01, 2017, 20:11 »
Οκ καταλαβα ακριβως συγκριτικα με το ναυτιλο,οποτε μαλλον θα με βολεψει αρκετα ο ντογκυ στο θεμα αερα.
Αυτη τη στιγμη εχω την 1.8 στο ναυτιλο και κατι παιζει με την αντισταση δεν εξηγειται αλλιως,,ειμαι στη δευτερη σφιχτη τρυπα και ειναι σαν να εχω την τελευταια αερατη,,,,μου εχει ξανατυχει πριν αρκετο καιρο :wall:
Αυτες οι αντιστασεις της aspire παντως με τρελλαινουν ωρες ωρες,,μου βγαζουν μια γευση πετρελαιο σε κατι φασεις σκετη αηδια.
Δε μπορει να ειμαι ο μονος που το παθαινει αυτο.με το ναυτιλο κυριως κανω μπεμπεκα 6αρι,τα υπολοιπα υγρα famous-relax σε σαμπ,ειδικα τα 80-20.το 50-50 famous στο ναυτιλο μια χαρα αλλα δεν εχω χτυπημα και το ατμιζω πολυ γρηγορα οσα βατ κι αν ανεβω.
το μπεμπεκα το ατμιζω στο ναυτιλο απο 7.5-8.5 βατ το πολυ και ειναι υπερ αρκετο για τα δικα μου γουστα.
Οποτε εν αναμονη του ντογκυ μπας και βελτιωσουμε τη γευση.

Αποσυνδεδεμένος MOURGOS11

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3020 στις: Μαρτίου 01, 2017, 20:28 »
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις,,,ειστε γρηγοροι λεμε ;)
Λοιπον,απο οτι καταλαβα ο ντογκυ πρεπει να ειναι παιχνιδακι μιας και το λετε τοσοι πολλοι και για να πω και την αληθεια μου αρεσει αρκετα.
Δεν ειμαι της τζουρας στυλ kfl ,μου αρεσει λιγο πιο αερατη,στο σαμπατανκ ημουνα στην μονη τρυπα με αντισταση 1.2 στα 10 βατ και ημουνα καλυμενος,,στο ναυτιλο ατμιζω απο τις 4 τρυπες που εχει ,η 1η πιο σφιχτη,ατμιζω στην τριτη τρυπα.
Γενικα αναλογα τον ατμοποιητη μπορει να αλλαξω τη τζουρα μου αλλα οχι πολυ αερατη ποτε.
Για αβοκαντο που ειπε καποιος το σκεφτομουνα γιατι μου αρεσει αλλα πιστευω οτι θα εχω μεγαλη καταναλωση σε γενικες γραμμες σε σχεση με τους αλλους,,,επισης μου αρεσει και goblin v3 αλλα εχω διαβασει για διαρροες γενικα που ισως οφειλονται στο στησιμο του καθενος αλλα ισως οχι παντα.Καποιοι ατμο γενικα ειναι πιο αξιοπιστοι στο θεμα διαρροες και αυτο ψαχνω γενικα.
Ο ντογκυ ποσο σφιχτος ειναι δηλαδη αν μπορειτε να μου εξηγησετε συγκριτικα με αλλον ατμο.
φιλε μου κοιτα και τον μερλην που μπορης να παιξης με οτι τζουρα θελεις με μονο και διπλο ντεκ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3021 στις: Μαρτίου 01, 2017, 20:48 »
οκ θα τσεκαρω και merlin να δω τι παιζει,,να μπορουσα να δοκιμασω κιολας καλα θα ητανε.
Αρκετους τους εχω δοκιμασει αλλα δε μπορουμε να τα χουμε ολα :nope:
Ευχαριστω φιλε,θα ψαξω να δω τι λεει.

Αποσυνδεδεμένος Germ@k

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3022 στις: Μαρτίου 01, 2017, 22:16 »
Είχα ανοίξει νέο θέμα αλλά κλειδώθηκε γιατί υπάρχει εδώ σχετικό
Λοιπόν επαναλαμβάνω ότι ρώτησα μπας και βρω καμία ακρη.


Κύριοι/Κύριες θέλω να ξεκινήσω να σχολουμαι λίγο με τους επισκευασιμους
και έχω χαθεί με όλα αυτά που διαβάζω.
Ψάχνω έναν ατμοποιητη που να είναι και τσιγαρισιος και για πνευμονικές.
Να μην στάζει,να παίρνει όσο ποιο πολύ υγρό γίνεται και να είναι εύκολος στο στήσιμο.
Παιδιά είμαι εντελώς noob γιαυτο βοήθεια.
Έχω μέχρι στιγμής παίξει μόνο με εμπορειου και ποτέ κάτω από ένα ohm.
Δεν έχω δοκιμάσει subohm γιατί έχω καταλάβει πως ξεσκίζουν γρήγορα τα υγρά.δεν έχω ιδέα τι κάνει ο έλεγχος θερμοκρασίας τι είναι όλα αυτά τα σύρματα και ποιες οι διάφορες τους όπως και τα βαμβάκια.
Μπορείτε να μου δώσετε λίγο τα φώτα σας γιατί έχω διαβάσει πολλά άρθρα αλλά δεν βρήκα ακριβώς τις απαντήσεις.
Αν μπορείτε προτείνετε μου και κανένα ατμοποιητη.το κόστος δεν με ενδιαφέρει αρκεί να τον πάρω από Ελλάδα.

Εξηγήστε μου λίγο τι είναι το ντεκ τι είναι οι droppers και όλα τα αλλά τα συναφή!

Διόρθωση μεγέθους γραμματοσειράς


« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2017, 22:44 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3023 στις: Μαρτίου 01, 2017, 22:51 »
Ενας μου ηρθε αμεσως στο μυαλό. Ποιοτικός, μεγαλης χωρητικοτητας, με ευρος αερα, ευκολος στο στήσιμο, με  παρα πολυ καλή αποδοση και αγορά απο Ελλαδα ειναι σαν να περιγράφεις taifun gt3. Απο οποιο κατάστημα που τον διαθετει και να τον αγοράσεις θα εχεις την ευκαιρία να κανετε μαζί το 1ο στήσιμο ενώ εχουν πολύ καλή υποστήριξη για το μετά.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3024 στις: Μαρτίου 01, 2017, 23:51 »

Ψάχνω έναν ατμοποιητη που να είναι και τσιγαρισιος και για πνευμονικές.
Να μην στάζει,να παίρνει όσο ποιο πολύ υγρό γίνεται και να είναι εύκολος στο στήσιμο.

Διόρθωση μεγέθους γραμματοσειράς

Αυτό είναι που ψάχνεις
kayfun v5 http://www.vape-center.gr/atmopoihtes/product/211-kayfun-v5-316ss-by-sxk
kayfun v5 mini http://www.zerobacco.gr/ilektronika-tsigara/atmopoiites-episkeyasimoi/kayfun-v5-mini-316ss-by-sxk.html
 Εχω τον μεγάλο τον γνήσιο και τον δουλεύω με το MTL kit,τέλειος για μένα,απροβλημάτιστος, και παιχνιδάκι για αρχάριους

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3025 στις: Μαρτίου 02, 2017, 14:34 »
Εντάξει ρε παιδιά,εμείς που μάθαμε από επισκευασιμους στα 749 κομμάτια και 258 orings του kayfun v4 τι να πούμε(που λέει ο λόγος τόσα)..Απότι έχω δει στα video δεν είναι και ο πιο απλός που υπάρχει αλλά και δύσκολο ατμοποιητή δε τον λες!Τα 4-5 στησίματα φτάνουνε και για αρχάριο πιστεύω.

Το θεμα ειναι να ατμιζουμε με οσο το δυνατον απλους ατμοποιητες (πρωην κατοχος kf v4)


Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις,,,ειστε γρηγοροι λεμε ;) Λοιπον,απο οτι καταλαβα ο ντογκυ πρεπει να ειναι παιχνιδακι μιας και το λετε τοσοι πολλοι και για να πω και την αληθεια μου αρεσει αρκετα. Δεν ειμαι της τζουρας στυλ kfl ,μου αρεσει λιγο πιο αερατη,στο σαμπατανκ ημουνα στην μονη τρυπα με αντισταση 1.2 στα 10 βατ και ημουνα καλυμενος,,στο ναυτιλο ατμιζω απο τις 4 τρυπες που εχει ,η 1η πιο σφιχτη,ατμιζω στην τριτη τρυπα. Γενικα αναλογα τον ατμοποιητη μπορει να αλλαξω τη τζουρα μου αλλα οχι πολυ αερατη ποτε. Για αβοκαντο που ειπε καποιος το σκεφτομουνα γιατι μου αρεσει αλλα πιστευω οτι θα εχω μεγαλη καταναλωση σε γενικες γραμμες σε σχεση με τους αλλους,,,επισης μου αρεσει και goblin v3 αλλα εχω διαβασει για διαρροες γενικα που ισως οφειλονται στο στησιμο του καθενος αλλα ισως οχι παντα.Καποιοι ατμο γενικα ειναι πιο αξιοπιστοι στο θεμα διαρροες και αυτο ψαχνω γενικα. Ο ντογκυ ποσο σφιχτος ειναι δηλαδη αν μπορειτε να μου εξηγησετε συγκριτικα με αλλον ατμο.

Δεν θα προτεινα goblin v3,ειναι επιρρεπης σε διαρροες,δεν συγχωρει λαθη

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 03, 2017, 13:09 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3026 στις: Μαρτίου 02, 2017, 14:39 »
Το θέμα είναι η απόδοση πρώτα και μετά η απλότητα.Οι προταιρεότητες του καθένα βέβαια  είναι διαφορετικές οπότε... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος arxontas7

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3027 στις: Μαρτίου 03, 2017, 11:31 »
Καλημερα στην παρεα.Τι προτεινετε παιδες fody f2 ή goblin mini v3?Θελει να κανει μια αναβαθμιση η κοπελια που εχει goblin v1 mini.Θα ηθελε τσιγαρισια τζουρα και να μην εχει τρελη καταναλωση ml και φυσικα διαροες και ευκολο στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3028 στις: Μαρτίου 03, 2017, 14:26 »
Τους έχω και τους 2, για την χρήση που λες ψηφίζω fodi. Τον goblin v3 τον δουλεύω πλέον μόνο με το ντεκ της διπλής αντίστασης  με φουλ ανοιχτό αέρα για πνευμονικές
Πάντως με αυτά που ψάχνεις,περιέγραψες τον doggy ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3029 στις: Μαρτίου 03, 2017, 14:51 »
Έτσι ακριβώς. Σφιχτή τζούρα, μικρή κατανάλωση, μηδενικές διαρροές. Όλα αυτά τα χαρακτηριστικά υπάρχουν στον Doggystyle 2K16.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180522 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12