vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3000 στις: Φεβρουαρίου 28, 2017, 23:13 »
Καλησπερα σε ολους,,σκεφτομαι για επισκευασιμο,ειμαι αναμεσα σε doggystyle και taifun gt3 mini.Τους εχω βρει και τους δυο απο coppervape,φανταζομαι απο γευση πρεπει να ειναι στα ιδια επιπεδα αλλα και απο στησιμο και οι δυο μου φαινονται αρκετα καλοι και ευκολοι.
Μετα απο ενα χρονο σε σαμπτανκ και μικρο διαστημα με καιφουν 4,θελω κατι διαφορετικο.
Για τον ντογκυ εχω διαβασει σε νημα πολυ καλα λογια αλλα και για τον ταιφουν,,ετσι οπως το βλεπω μαλλον θα τους χτυπησω και τους 2 .
Δουλευω πολυ 28 αρι συρμα και γενικα το στησιμο μου ειναι πανω απο 1-1.2 ομ ,στα 10-15 βατ,θα εχω καποιο προβλημα με τοσο λεπτο συρμα σε καποιον απο τους 2 η ολα καλα?
Αυτο που με ενδιαφερει πολυ ειναι να μην εχουν διαρροες γι αυτο και κοιταω γι αυτους.φυσικα παιζει ρολο το στησιμο να ειναι καλο αλλα σε  γενικες γραμμες απ οσο διαβασα και οι 2 δεν εχουν ιδιαιτερο θεμα με διαρροες.
Εντυπωση μου εκανε και ο kalix v3 αλλα δεν το εψαξα παραπανω αλλα θεωρω οτι ειναι αρκετα καλος,,καποια στιγμη θα το ψαξω.
Καιφουν 5 που τον ειχα στα χερια μου για 2 μερες ,μπορω να πω οτι μου αρεσε αλλα δυστυχως ποτε δεν μου αρεσε εμφανισιακα και τοσο πολυ,,αν και αυτο ειναι υποκειμενικο.Παντως εχω την εντυπωση οτι ο καιφουν 4 ειχε λιγο καλυτερη γευση,αν και μπορει να ειναι η ιδεα μου.
Οποιαδηποτε γνωμη κια συμβουλη δεκτη και καλοδεχουμενη :)

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3001 στις: Φεβρουαρίου 28, 2017, 23:26 »
Αν και δεν έχω τον taifun, εγώ θα σου προτέινω τον doggy. ¨εχω kayfunv.3 και expromizer v2.1.
Πιό έυκολο στησιμο από το doggy δεν έχω συναντήσει. Μεγάλες βίδες και ούτε πολλά πολλά με το βαμβάκι. Λίγο σπαστικό έιναι το ξεβίδωμα για την επαναγέμιση, αλλά θα δέις υπάρχουν διάφορες λύσεις. Εγώ που έχω και  ναυτίλο δεν το βρίσκω δύσκολο ( εκεί να δείς τανάλια που έπεσε στις αρχές :)))
Δυστυχως δεν ξέρω τον άλλο να σου πώ γνώμη.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3002 στις: Φεβρουαρίου 28, 2017, 23:36 »
Τους doggy τους έχουμε όλοι αγαπήσει, εξαιτίας της ευκολίας τους, της εμφάνισης τους και για τις μηδενικές διαρροές. Βέβαια, δεν έχουν ακόμη δοκιμαστεί στο χρόνο. Οι Kayfun, αν είναι και αυθεντικοί, είναι η ασφαλής αγορά. Εχω τον κλώνο kayfun v3 mini και τον doggy. O 2oς μου μοιάζει με παιχνίδι, αλλά μέχρι στιγμής δεν με έχει προβληματίσει. Το θέμα του δαχτυλιδιού του αέρα, λύθηκε εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3003 στις: Φεβρουαρίου 28, 2017, 23:38 »
Rose V3 Mini.Μακραν ο καλυτερος ολων κατα την γνωμη μου.ακολουθει ο Pico.

Αποσυνδεδεμένος N1k0la0s

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3004 στις: Μαρτίου 01, 2017, 02:00 »
Fodi F2 χαλαρά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vas24

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3005 στις: Μαρτίου 01, 2017, 04:40 »
Ο doggy είναι πολύ καλός ατμοποιητης όντως αλλά αφού χργσιμοποιουσες σανπτανκ έχε υπόψην σ οτι έχει πολύ στενή τζουρα σχετικα μ τ σαμπτανκ...επίσης προσωπικά τ μονο π ενοχλεί είναι οτι ακόμη δεν έχω καταφέρει ν βρω τ ίδιο χτυπά π περνώ σ καυφουνη..κατα τ αλλά έχει παρά πολύ καλη γεύση και διαρροες μηδέν..έχω τον αφήνω οριζόντια φαντασου κ δεν χάνει απο πουθενά ..επίσης κ ο ν3 δεν έχει καθόλου διαρροες μ παρόμοια γεύση αλλά πιο δύσκολο στήσιμο κ ευκολο γέμισμα..αρκεί ν ναι γνήσιος γτ απ τον κλώνο δεν είδα προκοπή!

 Υ.Γ. επίσης ο ντογκυ έχει πολυυ μικρή κατανάλωση σε σχέση μ γνωστους επισκευασιμους όπως τ σαμπτανκ ..
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2017, 08:02 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος 3Citian

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3006 στις: Μαρτίου 01, 2017, 07:21 »
Μπορειτε να μου προτεινεται εναν επισκευασιμο single coil [tank οχι dripping] για γευση κυριως?
Τον θελω για το istick pico, επομενως καποιοι μεγαλοι οπως moonshot δεν κανουν.
Serpent mini, merlin ή κατι αλλο να παρω?
Φίλε μου, θα σου προτείνω τον Avocado 22 Special Edition, που τον πήρα πριν από λίγες μέρες. Πολύ δυνατή γεύση, εύκολο στήσιμο για μία ή δύο αντιστάσεις, εύκολο γέμισμα απ' το πλάι, διακριτικός, χωρίς τα προβλήματα των προηγούμενων avocado και φαντάζομαι ότι σαν 22άρης θα κολλάει μια χαρά πάνω στο Pico. Τσέκαρε τον.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3007 στις: Μαρτίου 01, 2017, 08:47 »
Καλησπερα σε ολους,,σκεφτομαι για επισκευασιμο,ειμαι αναμεσα σε doggystyle και taifun gt3 mini.Τους εχω βρει και τους δυο απο coppervape,φανταζομαι απο γευση πρεπει να ειναι στα ιδια επιπεδα αλλα και απο στησιμο και οι δυο μου φαινονται αρκετα καλοι και ευκολοι.
Μετα απο ενα χρονο σε σαμπτανκ και μικρο διαστημα με καιφουν 4,θελω κατι διαφορετικο.
Για τον ντογκυ εχω διαβασει σε νημα πολυ καλα λογια αλλα και για τον ταιφουν,,ετσι οπως το βλεπω μαλλον θα τους χτυπησω και τους 2 .
Δουλευω πολυ 28 αρι συρμα και γενικα το στησιμο μου ειναι πανω απο 1-1.2 ομ ,στα 10-15 βατ,θα εχω καποιο προβλημα με τοσο λεπτο συρμα σε καποιον απο τους 2 η ολα καλα?
Αυτο που με ενδιαφερει πολυ ειναι να μην εχουν διαρροες γι αυτο και κοιταω γι αυτους.φυσικα παιζει ρολο το στησιμο να ειναι καλο αλλα σε  γενικες γραμμες απ οσο διαβασα και οι 2 δεν εχουν ιδιαιτερο θεμα με διαρροες.
Εντυπωση μου εκανε και ο kalix v3 αλλα δεν το εψαξα παραπανω αλλα θεωρω οτι ειναι αρκετα καλος,,καποια στιγμη θα το ψαξω.
Καιφουν 5 που τον ειχα στα χερια μου για 2 μερες ,μπορω να πω οτι μου αρεσε αλλα δυστυχως ποτε δεν μου αρεσε εμφανισιακα και τοσο πολυ,,αν και αυτο ειναι υποκειμενικο.Παντως εχω την εντυπωση οτι ο καιφουν 4 ειχε λιγο καλυτερη γευση,αν και μπορει να ειναι η ιδεα μου.
Οποιαδηποτε γνωμη κια συμβουλη δεκτη και καλοδεχουμενη :)
Για τέτοιο σύρμα και αντιστάσεις που παίζεις θα κοίταζα κάποιον μικρο με σφιχτή τζούρα σαν τον doggy.Ο taifun είναι πολύ πιο αεράτος παίζει καλύτερα με χοντρότερα σύρματα.

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3008 στις: Μαρτίου 01, 2017, 10:57 »
για τοσο λεπτα συρματα ο doggy ειναι μανα.κι εγω με 28αρι τον δουλευω.μετρια γευση.τελεια τροφοδοσια και μηδεν διαρροες.το γεμισμα δεν με προβληματισε ιδιαιτερα γιατι τον γεμιζω μια φορα την ημερα....

ο rose v3 που προταθηκε ειναι εξαιρετικος και μαλλον ο προσωπικος αγαπημενος μου
γευση στον θεο απιστευτα παραμετροποιησιμο AFC που δουλευει πολυ καλα σε ολες τις ρυθμισεις, του καλη αλλα πολυπλοκη κατασκευη με ωραια σπειρωματα.(11 βασικα κομματια με 13 o-rings)
διαρροες ποτε.ευκολο στησιμο σε postless deck.γεμισμα απο πανω.παρολ΄ αυτα δεν τον προτεινω αν ψαχνεις κατι απλο.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3009 στις: Μαρτίου 01, 2017, 14:00 »
Στην τελευταια παραγραφο για το rose v3 τα λες ολα.Περιεργος ατμοποιητης καλος μεν αλλα κι εγω δεν θα τον προτεινα.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2017, 17:54 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3010 στις: Μαρτίου 01, 2017, 14:48 »
ειναι μεχρι να τον μαθεις.για εμενα ειναι κορυφαιος ατμοποιητης και αξιζει μια δοκιμη αν υπαρχει χρονος και διαθεση να τον μαθει καποιος
σιγουρα δεν ειναι ατμο για να μπεις στους επισκευασιμους αλλα αν εχεις καποια εμπειρια τον εμαθες σε λιγοτερο απο 4-5 στησιματα.εγω προσωπικα τον στηνω με SS316 28awg 2.5mm πυρηνα στα 0.7-0.8ω και αποδιδει τελεια!

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3011 στις: Μαρτίου 01, 2017, 15:21 »
Εντάξει ρε παιδιά,εμείς που μάθαμε από επισκευασιμους  στα 749 κομμάτια και 258 orings του kayfun v4 τι να πούμε(που λέει ο λόγος τόσα)..Απότι έχω δει στα video δεν είναι και ο πιο απλός που υπάρχει αλλά και δύσκολο ατμοποιητή δε τον λες!Τα 4-5 στησίματα φτάνουνε και για αρχάριο πιστεύω.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3012 στις: Μαρτίου 01, 2017, 15:51 »
Καλησπερα σε ολους,,σκεφτομαι για επισκευασιμο,ειμαι αναμεσα σε doggystyle και taifun gt3 mini.Τους εχω βρει και τους δυο απο coppervape,φανταζομαι απο γευση πρεπει να ειναι στα ιδια επιπεδα αλλα και απο στησιμο και οι δυο μου φαινονται αρκετα καλοι και ευκολοι.
Μετα απο ενα χρονο σε σαμπτανκ και μικρο διαστημα με καιφουν 4,θελω κατι διαφορετικο.
Για τον ντογκυ εχω διαβασει σε νημα πολυ καλα λογια αλλα και για τον ταιφουν,,ετσι οπως το βλεπω μαλλον θα τους χτυπησω και τους 2 .
Δουλευω πολυ 28 αρι συρμα και γενικα το στησιμο μου ειναι πανω απο 1-1.2 ομ ,στα 10-15 βατ,θα εχω καποιο προβλημα με τοσο λεπτο συρμα σε καποιον απο τους 2 η ολα καλα?
Αυτο που με ενδιαφερει πολυ ειναι να μην εχουν διαρροες γι αυτο και κοιταω γι αυτους.φυσικα παιζει ρολο το στησιμο να ειναι καλο αλλα σε  γενικες γραμμες απ οσο διαβασα και οι 2 δεν εχουν ιδιαιτερο θεμα με διαρροες.
Εντυπωση μου εκανε και ο kalix v3 αλλα δεν το εψαξα παραπανω αλλα θεωρω οτι ειναι αρκετα καλος,,καποια στιγμη θα το ψαξω.
Καιφουν 5 που τον ειχα στα χερια μου για 2 μερες ,μπορω να πω οτι μου αρεσε αλλα δυστυχως ποτε δεν μου αρεσε εμφανισιακα και τοσο πολυ,,αν και αυτο ειναι υποκειμενικο.Παντως εχω την εντυπωση οτι ο καιφουν 4 ειχε λιγο καλυτερη γευση,αν και μπορει να ειναι η ιδεα μου.
Οποιαδηποτε γνωμη κια συμβουλη δεκτη και καλοδεχουμενη :)
εντελως διαφορετικοι ατμ....ο ενας προς τον αερατο(taifun) και ο αλλος πιο σφιχτος,οποτε αναλογα με τον τροπο που ατμιζεις πας στον ατμ που θελεις,διαρροη δεν εχει κανενας με σωστο στησιμο

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3013 στις: Μαρτίου 01, 2017, 15:57 »
Καλησπερα επειδη εγω στηνω μονο με 28mm εχω τον doggy και τον kl+ (κανω μονο mtl). Επειδη αναφερθηκε ο avocado (αερατος) δεν νομιζω να σε βολεψει με τετοιο συρμα για κανενα λογο. Η εμπειρια μ ειναι η εξης τον doggy τον εχω μια βδομαδα και τον kl+ 2 μηνες και τα δυο ειναι πολυ καλοι μου φιλοι πιστοι και οι δυο χωρις καποιο προβλημα. Στον σκυλο θα δωσω ακομα χρονο καθως δεν τον εχω καιρο. Αλλα ο ενας κανει 60 € και ο αλλος 10 €. Για μενα ξεκινα με σκυλι που ειναι χωμα η τιμη του και βλεπεις. Παντως και οι δυο ειναι πανευκολοι με μηδεν διαρροες. Το μονο κακο ειναι οτι και οι δυο εχουν λιγο περιεργο γεμισμα. Αλλα μπροστα στο καλο ατμισμα τι σημασια εχει;  :D

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΟΣ TDM 900

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #3014 στις: Μαρτίου 01, 2017, 19:35 »
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις,,,ειστε γρηγοροι λεμε ;)
Λοιπον,απο οτι καταλαβα ο ντογκυ πρεπει να ειναι παιχνιδακι μιας και το λετε τοσοι πολλοι και για να πω και την αληθεια μου αρεσει αρκετα.
Δεν ειμαι της τζουρας στυλ kfl ,μου αρεσει λιγο πιο αερατη,στο σαμπατανκ ημουνα στην μονη τρυπα με αντισταση 1.2 στα 10 βατ και ημουνα καλυμενος,,στο ναυτιλο ατμιζω απο τις 4 τρυπες που εχει ,η 1η πιο σφιχτη,ατμιζω στην τριτη τρυπα.
Γενικα αναλογα τον ατμοποιητη μπορει να αλλαξω τη τζουρα μου αλλα οχι πολυ αερατη ποτε.
Για αβοκαντο που ειπε καποιος το σκεφτομουνα γιατι μου αρεσει αλλα πιστευω οτι θα εχω μεγαλη καταναλωση σε γενικες γραμμες σε σχεση με τους αλλους,,,επισης μου αρεσει και goblin v3 αλλα εχω διαβασει για διαρροες γενικα που ισως οφειλονται στο στησιμο του καθενος αλλα ισως οχι παντα.Καποιοι ατμο γενικα ειναι πιο αξιοπιστοι στο θεμα διαρροες και αυτο ψαχνω γενικα.
Ο ντογκυ ποσο σφιχτος ειναι δηλαδη αν μπορειτε να μου εξηγησετε συγκριτικα με αλλον ατμο.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180684 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33996 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536405 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12