vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

539 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, th3ofilos, FaniFox, Parolos, dallaskdp

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2760 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 13:29 »
@dinos_74 Αν δεν έχεις πρόβλημα να πάρεις ατμοποιητή αποκλειστικά για διπλή αντίσταση θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα τον Billow v2.5. Έχει πάρα πολύ καλή γεύση, είναι εύκολος στο στήσιμο, έχει ρύθμιση υγρών και 6.2ml (!!!) tank! Το κακό είναι ότι είναι κτηνάρι, κάτι το οποίο εμένα δεν με απασχολεί γιατί τον βάζω πάνω στο RX200s.  :tongue_smilie:

Αν θες μονή αντίσταση δεν έχω κάποιον να προτείνω τον οποίο έχω δοκιμάσει, αλλά υπάρχει ο Merlin ο οποίος θεωρείται πολύ καλός (και αν εϊναι όπως ο mini θα είναι πράγματι πολύ καλός) και υπάρχει και ο τρελά αεράτος Ammit ο οποίος όμως έχει μικρό κενό ανάμεσα στην καμπάνα και στο τανκ και απ´ότι λένε πιθανόν να έχεις πρόβλημα με υγρά άνω του 70% VG.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2761 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 13:48 »
ευχαριστω πολυ για τις προτασεις σας
ειδα πολυ προσεχτικα τα video  απο τους ατμο. που μου στειλατε

μαλλον ποι καντα στα γουστα μου ειναι ο ammit rta.

και μαλλον κατα 99% αυτον θα παρω
ξανα ευχαριστω παρα πολυ :) :)


γιατι τοσο μεγαλη διαφορα?
http://royalstar.gr/GEEK-VAPE-AMMIT-RTA

http://vaping360.com/deals/geekvape-ammit-rta/
μηπος κοιταω λαθος?

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2017, 22:56 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2762 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 13:58 »
Εεεεεεε συγνώμη κιόλας αλλα το ένα είναι Ελλάδα... you know.....

Εδω ας πουμε έχει 24 ντολλαρς

http://www.3fvape.com/rebuildable-atomizer-supply/12537-authentic-geekvape-ammit-rta-rebuildable-tank-atomizer-silver-stainless-steel-glass-35ml-22mm-diameter.html?search_query=ammit&results=2#.WGzi_H2t_XU

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2763 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 14:01 »
a..............ωραιαααααααα
δεν ξερω να κανω παραγ. απο εξωτερικο,οποτε θα τον πληρωσω βαπορισιο.

Αποσυνδεδεμένος skordoman

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Τι δεν καταλαβαίνεις ;
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2764 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 14:03 »
τον έχω βρει σε ελληνικό μαγαζι / site με 35 ευρώ, κάνε μια έρευνα αγοράς πρώτα μην πας μονοκούκι :)

@dinos_74 έχεις pm

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2765 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 14:08 »
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2766 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 17:19 »
Λοιπον, ψάχνω εναν επισκευάσιμο ατμοποιητή για το istick pico μου, αρα 22mm διάμετρος.
Γενικά προτιμώ subohm, direct lung πνευμονικες, ανοιχτο airflow, καλη γεύση και να δουλευει με υψηλα vg.

Πρακτικά δηλαδή εναν single coil με καλο airflow για πνευμονικές και που να βγάζει καλη γεύση.

Αγόρασα πρόσφατα τον geekvape ammit. Δέν ειμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος, δυσκολεύεται αρκετά να κανει wick σε υψηλα vg, και μένουν φουσκες κοντα στο juice flow channel, επίσης παιζουν θέματα με leaking αν δεν προσέξεις.

Τώρα σκέφτομαι να παρω τον serpent mini 22mm, φτηνός, καλος για γεύση single coil και ακουω παντου καλα λόγια. Αλλες επιλογες ειναi o merlin mini, ο mage, avocado και οι αλλοι μεγάλοι single coil παιχτες για γεύση.

Ακούω γνώμες. Μαλλον θα παω στο σιγουρακι τον serpent βεβαια, μετάνιωσα που δεν τον πηρα σαν κλασσικη αξία και τζόγαρα με ammit που ειναι καινούργιος.

Βασικα οσον αφορα τον ammit, πραγματικα μπαινω στον πειρασμό μερικες φορες απλα να παω και να τον πεταξω σε ενα καδο σκουπιδιων μεσα στο ομορφο κουτακι του οπως ήρθε και να ξεχάσω οτι έδωσα 30 ευρω χωρις κανενα λογο. Mε κουράζει αρκετά και ειναι σχεδον unusable. Τελοσπάντων.

Αν ξέρει κανεις απο αυτα που ειπα πιο να πάρω ας πει, για να παραγγείλω κατι της προκοπης να χρησιμοποιώ και να μην απογοητευω παλι.
Πάρε τον κανονικό merlin και θα με θυμηθείς. Ο mini δεν θα χωράει στο Pico,ο κανονικός χωράει, τσεκαρισμένο. Πέρνα μια βόλτα από το θέμα του να διαβάσεις τις απόψεις.

Αποσυνδεδεμένος dieccast

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Create a vape society
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2767 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 19:45 »
Τον windforce δεν τον έχω δοκιμάσει δυστυχώς. Τον έχω πιάσει ομως στα χέρι μου και τον έχω λύσει. Ειναι βαρύ πράγμα, στιβαρό, αλλά ειναι κτηνάρι ο άτιμος. Για μικρά μοντάκια δεν θα τον σύστηνα για κανένα λόγο.  :laugh1:

Ο avocado o 22άρης που είχα δοκιμάσει παλιότερα δεν μου έκανε καμία αίσθηση και είναι και ταλαιπωρία η όλη φάση με το λύσιμο του πόλου για τον καθαρισμό του... Άσε που αν δεν πας στον 24άρη, ο μικρός δεν έχει κάποιο τρόπο να τον γεμίζεις (όταν έχεις dual coil) παρά μόνο αν βγάλεις το  βαμβάκι από μϊα τρΰπα... :eyesplash:

Ο Griffin ο κλασσικό ο 22άρης καλούλης είναι αλλά αν θυμάμαι καλά είχε ένα μικρό, πολύ μικρό, θεματάκι. Το ίδιο που έχει και ο νέος Ammit, ήταν πολύ μικρό το κενό ανάμεσα στην καμπάνα και στο τζάμι του τάνκ οπότε δεν ήθελε να τον ζορίζεις πολύ με πολλαπλές απανωτές τζοΰρες σε ψηλά σχετικά βατ. Τον Gemini δεν τον έχω δοκιμάσει αλλα είναι σαν τον Griffin 22mm αλλά με λίγο μεγαλύτερες τρύπες τροφοδοσίας και με λίγο μεγαλύτερο κενό ανάμεσα στην καμπάνα και στο τανκ (αν θυμάμαι καλά τουλάχιστον για το τελευταίο...)  ;)
Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε και τις πληροφορίες!! Ο windgforce θα έχει θέμα στο vtc two mini 75w?? Τόσο ψηλά λες να χρειαστεί να παίζει?

Άρα griffin να μην κοιτάω??  

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2768 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 19:49 »
Είναι κτήνος ο windforce ρε συ... Παίζει να ναι και ο πιο ψηλός άτμο που έχω δει, και εϊναι και αυτός ή 24 ή 25mm... και επίσης αν δεν θες να ξεζουμίζεις τη μπαταρία σου καλό θα ναι να μην ανεβαίνεις σε πάνω από 40-45w (γενικός κανόνας για όλα τα μονομπάταρα μοντάκια). Προσωπικά θα πήγαινα ή σε goblin mini v3 με το extension. ::)

Αποσυνδεδεμένος dieccast

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Create a vape society
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2769 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 19:51 »
Θέλω να παίζω το πολύ 40 το πάρα πολύ βασικά!! Οκ θα δω για goblin! Τώρα έναν έχω έναν fumytech ferotank Rt και με έχει βολεψει πολύ έχει velocity deck 2 αντιστάσεις 4.5 ml και γεμίζει εύκολα.απο πάνω ! Γι'αυτό θέλω να πάω σε κάτι παραπλήσιο!

Avocado 24 ο καινούργιος?Φαίνεται άψογος έχεις γνώμη πάνω σε αυτόν?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2017, 22:58 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος jimyst

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2770 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 21:25 »
Καλός με καλή γεύση και εύκολο γέμισμα, παίζει με ότι σύρμα γουστάρεις.

Αποσυνδεδεμένος dieccast

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Create a vape society
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2771 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 22:53 »
ευχαριστώ φίλε! Χρειάζεται αρκετά watt για να παίξει καλά? Εννοώ με vtc vtwo mini θα είιμαι καλά?

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2017, 22:58 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος jimyst

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2772 στις: Ιανουαρίου 05, 2017, 22:27 »
Μια χαρά είναι το vtc mini

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2773 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 17:27 »
μην ξεγραψεις τον γκομπλινακο..ειναι εξαιρετικη επιλογη και εχει και οσα ζητας και εχει και μονο και διπλο ντεκ

Αποσυνδεδεμένος dieccast

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Create a vape society
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2774 στις: Ιανουαρίου 07, 2017, 22:23 »
μην ξεγραψεις τον γκομπλινακο..ειναι εξαιρετικη επιλογη και εχει και οσα ζητας και εχει και μονο και διπλο ντεκ
Όχι δεν το ξεγραφω το σκέφτομαι πολύ! Εύκολο στήσιμο ε?
Μια χαρά είναι το vtc mini
Ωραία σε ευχαριστώ φιλε

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59812 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237548 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12