vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος Timewarper

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2745 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 06:43 »
Λοιπον, ψάχνω εναν επισκευάσιμο ατμοποιητή για το istick pico μου, αρα 22mm διάμετρος.
Γενικά προτιμώ subohm, direct lung πνευμονικες, ανοιχτο airflow, καλη γεύση και να δουλευει με υψηλα vg.

Πρακτικά δηλαδή εναν single coil με καλο airflow για πνευμονικές και που να βγάζει καλη γεύση.

Αγόρασα πρόσφατα τον geekvape ammit. Δέν ειμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος, δυσκολεύεται αρκετά να κανει wick σε υψηλα vg, και μένουν φουσκες κοντα στο juice flow channel, επίσης παιζουν θέματα με leaking αν δεν προσέξεις.

Τώρα σκέφτομαι να παρω τον serpent mini 22mm, φτηνός, καλος για γεύση single coil και ακουω παντου καλα λόγια. Αλλες επιλογες ειναi o merlin mini, ο mage, avocado και οι αλλοι μεγάλοι single coil παιχτες για γεύση.

Ακούω γνώμες. Μαλλον θα παω στο σιγουρακι τον serpent βεβαια, μετάνιωσα που δεν τον πηρα σαν κλασσικη αξία και τζόγαρα με ammit που ειναι καινούργιος.

Βασικα οσον αφορα τον ammit, πραγματικα μπαινω στον πειρασμό μερικες φορες απλα να παω και να τον πεταξω σε ενα καδο σκουπιδιων μεσα στο ομορφο κουτακι του οπως ήρθε και να ξεχάσω οτι έδωσα 30 ευρω χωρις κανενα λογο. Mε κουράζει αρκετά και ειναι σχεδον unusable. Τελοσπάντων.

Αν ξέρει κανεις απο αυτα που ειπα πιο να πάρω ας πει, για να παραγγείλω κατι της προκοπης να χρησιμοποιώ και να μην απογοητευω παλι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 03, 2017, 06:50 από Timewarper »

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2746 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 11:10 »
Καταρχην, καλη χρονια σε ολους

Μου κανει εντυπωση αυτο που γραφεις για τον Ammit που εδω και τεσσερις μερες τον εχω κι εγω.
Συμφωνω για τα high VG υγρα, θα επρεπε να ειχε λιγο περισσοτερο αερα μεταξυ της καμπανας και του τζαμιου, ετσι οπως ειναι δημιουργειται ταση επιφανειας και παχυρρευστα υγρα δυσκολευονται. Παρολα αυτα, δεν εχω θεμα σε 70/30 υγρο.
Σοβαρες διαρροες δεν εχω, εκτος απο πανω απο τον αερα που ειμαι πλεον 99% σιγουρος οτι ειναι μαπα το o-ring (που και θα αλλαξω συντομα), κατα τα αλλα μεχρι και με ανοιχτα τα υγρα γεμιζω χωρις κανα σοβαρο θεμα.
Θα συμφωνησω ομως πως ειναι μπελαλιδικος στο wicking, το μονο που εχει πετυχει για σωστη τροφοδοσια ειναι να τοποθετω χωρις ιχνος πιεσης και στριμωγματος τις ακρες απο το βαμβακι, λιγο να πιεστουν δε τροφοδοτουν (σα στιχος απο τραγουδι ακουγεται αυτο) και το καψουλι παει συννεφο.
Σα γευση δε, τον βαζω πανω απο το avocado που αναφερεις. Στους αλλους δεν εχω εμπειρια, αλλα ακουγονται μονο καλα για τον Serpent.

Αποσυνδεδεμένος Timewarper

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2747 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 14:59 »
Κατι περίεργο που γίνεται, εβαλα λιγότερο βαμβακι τωρα, μου εκανε leak, ρουφαγα και φυσαγα αερα απο το driptip χωρις να ατμιζω και οι φουσκες πανε απευθειας πανω τωρα απο μονες τους με μαξ vg. Υποψιαζομαι οτι ειναι θεμα πιεσης στο tank κυριως το θεμα. δηλαδη αν παρατηρήσεις οταν εχεις φουσκες κατω και ανοιξεις το top cap, πανε κατευθειαν πανω. Δημιουργειται κενο στην δεξαμενη που δεν διευκολυνει το wicking. Γενικα νομιζω μπορει να δουλεψει ο ammit καλα, αλλα ειναι εξαιρετικα tricky και ιδιοτροπος. Μαλλον δεν αξιζει τον κοπο.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2017, 23:04 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2748 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 15:09 »
Με αυτα που γραφεις νομιζω πως εχεις στουμπωμενο το βαμβακι (ακομα κι αν θεωρεις πως δεν ειναι), με αποτελεσμα ο αερας να μην μπορει να φυγει ευκολα απο την τροφοδοσια. 

Κι εγω μερικες φορες την πρωτη που βαζω βαμβακι και δεν ειναι οπως πρεπει αναθεματιζω, αλλα τη δευτερη φορα που το πετυχαινω απολαμβανω ενα πολυ καλο ατμισμα.

Αποσυνδεδεμένος dieccast

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Create a vape society
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2749 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 15:19 »
Γεια χαρά παιδιά Καλή χρόνια
Θέλω να κάνω δωρο στον εαυτό μου!
Ψάχνω ατμοποιητη με εύκολο στήσιμο 2πλη αντίσταση ίσως και μόνη δεν ξέρω(τώρα έχω 2πλη) τύπου griffin με καλή γεύση και αερατο!
Σκέφτομαι για griffin τι λέτε?

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2750 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 16:40 »
Αμα θες τύπου griffin, μην πάρεις τον griffin.. :wall: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος dieccast

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Create a vape society
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2751 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 17:49 »
Χαχα σωστός! Μου είπανε για avocado και το windforce της fumytech και επίσης Gemini!

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2017, 23:04 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2752 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 18:00 »
Avocado 24,δεν τον λες και εύκολο,άποψη μου.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2753 στις: Ιανουαρίου 03, 2017, 23:11 »
Ψάχνω ατμοποιητη με εύκολο στήσιμο 2πλη αντίσταση ίσως και μόνη δεν ξέρω(τώρα έχω 2πλη) τύπου griffin με καλή γεύση και αερατο!
Σκέφτομαι για griffin τι λέτε?
22άρη ψάχνεις ή δεν έχεις θέμα με τη διάμετρο?   8) 

Επίσης σε τι βατ περίπου κυμαίνεσαι και τι σύρματα χρησιμοποιείς? 

Αποσυνδεδεμένος dieccast

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Create a vape society
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2754 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 00:38 »
Αυτή τη στιγμή παίζω με 25 watt λόγο ατμοποιητη και mod! Τώρα θα πάρω vtc mini 2 και καινούργιο ατμοποιητη οπότε δεν έχω θέμα με διάμετρο τόσο πολύ! Σύρματα μέχρι στιγμής παίζω μόνο kanthal 28 και φυσικά θέλω να δοκιμάσω πιο χοντρό κανθαλ και clapton κτλπ! Watt γενικά δεν νμζ να περάσω τα 45 νμζ θα είναι 30-35 γενικά αλλά δεν ξέρω όπως σου είπα γιατί δεν παίζω μέχρι 25



Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2017, 23:05 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2755 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 01:11 »
Έχεις θέμα με τη διάμετρο λοιπόν γιατί είτε εννοείς το evic two mini είτε εννοείς το evic vtwo dual πάνω από 23mm δεν παίρνουν χωρίς να προεξέχει. Βέβαια το μίνι αν φοράει θήκη σιλικόνης κρύβει το κενό και παίρνει και 24άρη άτμοποιητή άνετα.

Οι προτάσεις μου με σειρά προτίμησης είναι οι εξής: 

OBS Engine Mini (23mm)
Goblin Mini v3 (22mm) 
Merlin Mini (24mm) με επιφΰλαξη τον Μέρλιν γιατί δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το διπλό ντεκ μιας και τεστάρω το μονό εδώ και καμια 20αριά μέρες, αν και πιστεϋω ότι θα τα πηγαίνει πάρα πολΰ καλά.

Αποσυνδεδεμένος dieccast

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Create a vape society
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2756 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 02:44 »
Ναι εννοώ το vtc two mini ! Το ξέρω ότι θα προεξέχει λίγο αλλά δεν έχω θέμα! Ευχαριστώ για τις προτάσεις θα τους δω σε σχετικά βιντεάκια κιόλας για τα στησίματα! Από αυτούς που είπα δεν έχεις δοκιμάσει κάποιον φίλε μου?

Edit:δεν θέλω 2ml γιατί ατμιζω αρκετά και δεν θέλω να γεμίζω κάθε λίγο και λιγάκι, από αυτούς ο goblin ίσως αξίζει(μιλάω καθαρά για χωρητικότητα) γιατί έχει το έξτρα τανκ για να γίνει 4ml

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2017, 23:06 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2757 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 11:13 »
Τον windforce δεν τον έχω δοκιμάσει δυστυχώς. Τον έχω πιάσει ομως στα χέρι μου και τον έχω λύσει. Ειναι βαρύ πράγμα, στιβαρό, αλλά ειναι κτηνάρι ο άτιμος. Για μικρά μοντάκια δεν θα τον σύστηνα για κανένα λόγο.  :laugh1:

Ο avocado o 22άρης που είχα δοκιμάσει παλιότερα δεν μου έκανε καμία αίσθηση και είναι και ταλαιπωρία η όλη φάση με το λύσιμο του πόλου για τον καθαρισμό του... Άσε που αν δεν πας στον 24άρη, ο μικρός δεν έχει κάποιο τρόπο να τον γεμίζεις (όταν έχεις dual coil) παρά μόνο αν βγάλεις το  βαμβάκι από μϊα τρΰπα... :eyesplash:

Ο Griffin ο κλασσικό ο 22άρης καλούλης είναι αλλά αν θυμάμαι καλά είχε ένα μικρό, πολύ μικρό, θεματάκι. Το ίδιο που έχει και ο νέος Ammit, ήταν πολύ μικρό το κενό ανάμεσα στην καμπάνα και στο τζάμι του τάνκ οπότε δεν ήθελε να τον ζορίζεις πολύ με πολλαπλές απανωτές τζοΰρες σε ψηλά σχετικά βατ. Τον Gemini δεν τον έχω δοκιμάσει αλλα είναι σαν τον Griffin 22mm αλλά με λίγο μεγαλύτερες τρύπες τροφοδοσίας και με λίγο μεγαλύτερο κενό ανάμεσα στην καμπάνα και στο τανκ (αν θυμάμαι καλά τουλάχιστον για το τελευταίο...)  ;)

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2758 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 13:02 »
μετα απο 2 εβδομαδες που εχω τον bachelor nano κουραστικα. :wall: :wall: :wall:
Τι εννοω,καθε λιγο και λιγακι θελει γεμισμα.
Εχετε να μου δωσετε καμια προταση για νεο που να χωραει απο 4ml  και πανω?
Βεβαια θελω επισης να ειναι πολυ ευκολος σαν αυτον που εχω,να εχει παρομια χαρακ.
ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ να εχει τρελο αερα αυτος που θα μου πειτε.:sign_kiallo:


και στην καλυτερη να μπορει να φτιαχνει και καπουτσινο :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:.
Ακομα και κατι αλλο,ξερω οτι δεν ειναι για αυτο το νημα αλλα οποιος θελει τον πουλαω τον μικρο.

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2759 στις: Ιανουαρίου 04, 2017, 13:15 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180585 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536202 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237431 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12