vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

527 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tazz, dkostas, manoslykos, Jorge

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος didis

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • πουτ δε προβαρ σα κατ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2535 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 18:26 »
ε μετα θα παω για τον τογιοτα ,
ωπα συγνωμη κορολα

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2536 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2016, 19:15 »
μου κανει παραξενο που ολοι υμνουνε τον fodi ενω υπαρχει και ο corolla τι διαφορετικο εχει αυτος ο ατμο δηλαδη

Εγώ απορώ για όλους σχεδόν που υμνούν εδώ. 
Αλλά εν τέλει είναι αναλόγως τι ψάχνει ο καθένας. Πολλοί από εδώ επηρεάζονται απλώς ο ένας απ τον άλλον και καταλήγουν πολλοί να αγοράζουν τα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2537 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 01:39 »
Την γνώμη σας γι αυτόν? http://www.smoktech.com/atomizer/micro-tfv4 έχει κάποιο νήμα εδώ? Δεν βρίσκω
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 23:26 από ksenia »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2538 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2016, 10:45 »
καλημερα ξενια..αμα εισαι ετοιμη να σε παρουν οι αερηδες ειναι πολυ καλος..αλλα μιλαμε για αερα και καταναλωση οχι αστεια...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2539 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 13:46 »
Την γνώμη σας γι αυτόν? http://www.smoktech.com/atomizer/micro-tfv4 έχει κάποιο νήμα εδώ? Δεν βρίσκω

Προς το τέλος, θα βρεις αυτό που ψάχνεις: http://vaping.gr/index.php/topic,26541.0.html

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2540 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 19:08 »
@infernity κι εγώ θα πρότεινα την Εβιβα.Γεμισμα από πάνω ακόμα και με κουβα,γευσαρα ακόμα και χωρίς το κεραμεικο.Αν βάλεις όσο βαμβάκι χρειάζεται ποτε καμια διαρροή και τσιγαρισια τζουρα από καυφουνοειδη μέχρι άνετη τσιγαρισια.Καταναλωση χαμηλή και χαμηλές απαιτήσεις σε βατ άρα και οικονομια στις μπαταρίες.Το μόνο μείον ότι δε μπορείς να επεμβεις στην αντίσταση με υγρό σε τανκ.Προσωπικα με αυτόν τον ατμοποιητη δε μου χρειάστηκε ποτε

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2541 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 20:49 »
Θα συμφωνησω με την φίλη απο πάνω συμπληρωνοντας επισης οτι με 15 ευρώ τον μετατρεπεις και σε εναν πολυ γευσατο και τσιγαρισιo dripper!

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2542 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 23:22 »
Προς το τέλος, θα βρεις αυτό που ψάχνεις: http://vaping.gr/index.php/topic,26541.0.html
Σ ευχαριστώ πολύ!

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GHOST_G7

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2543 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 06:18 »
Καλημέρα.
( ατμιζω απο το Πάσχα με ατμοποιητη aspire triton mini και μοντ wismec presa 100 w )
Θέλω μια βοήθεια αν και είχα ρωτησει και πιο παλιά και μου ειχαν προτείνει να πάρω κλωνους να δοκιμασω και οποίος μου αρέσει να τον πάρω αυθεντικό αλλα δεν θέλω αυτή την στιγμή να μπλεξω με κλωνο. Θέλω να μου πει οποίος μπορεί μεταξύ των τσιγαρισιων υπάρχει τόσο εμφανή διάφορα στην γεύση ή πρεπει κάποιος να είναι πολύ έμπειρος για να κατάλαβει διάφορα;;; Δλδ εγώ θέλω να πάρω τον cloudone v2 αλλά αν στην θέση του καταληξω στον fodi f2 ή kayfun mini v3 ή τον corola που διαβασα πιό πριν θα χασω ουσιαστικά σε μεγάλη διάφορα γεύσης μεταξύ τους ή όχι;; Όλο λέω θα πάω αύριο να πάρω τον cloudone v2 αλλα μετά σκέφτομαι μήπως δεν αξίζει; ; μήπως αυτοί που δίνουν τόσα λεφτά ειναι επειδή θέλουν να έχουν έναν απο τους καλύτερους ατμοποιητες στην συλλογή τους και δεν είναι τελικά τόσο θέμα γεύσης αλλά φιγουρας. Ας μου πει κάποιος έμπειρος που έχει κάποιους επισκευσιμους τσιγαρισιους έχουν τόσο μεγάλη αποκληση στην απόδοση γεύσης; ;;
Ευχαριστώ οποιον μπει στην διαδικασία να διαβάσει την έκθεση μου. 

Αποσυνδεδεμένος nasos84

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2544 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 07:15 »
Το θέμα ποιός δίνει την καλύτερη γεύση Είναι εντελώς υποκειμενικό σε έναν ατμοποιητη, άλλο αρέσει σε μένα άλλο σε εσένα. Η γνώμη μου Είναι πάρε κάτι οικονομικό για κάνεις μια εισαγωγή στους επισκευασιμους, να δεις οτι το έχεις το σπορ μην κλαίς και 150 ετσι αδικα, και η γεύση θα έρθει και στον φθηνό,ψάξιμο και υπομονή θέλει ακόμα και ενα ντριπ τιπ να αλλάξεις αλλάζει όλη η γευση.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2545 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 08:22 »
Κι εγώ επιφυλακτική είμουν με την καλύτερη γεύση των επισκευάσιμων, μέχρι που δοκίμασα.... Συστήνω ανεπιφύλακτα κλώνο, να δοκιμάσεις πρώτα, γιατί οι αυθεντικοί είναι ακριβοί. Κάτι μπορεί να μη σου πηγαίνει.....

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2546 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 10:02 »
κι εγω μεχρι καποια στιγμη δουλευα με τριτον μινι.τελικα πηρα εναν kayfun v3 mini(κλωνο) και ναι οντως εχει μεγαλη διαφορα στην γευση.
ο kayfun εχει αρκετα ιδια τζουρα με του τριτον γεμισμα απο πανω και ευκολο στησιμο που σε παιρνει να κανεις λαθη ως αρχαριος χωρις να εχεις διαρροες και ειναι αυτος που θα σου προτεινω κιολας
τον cloudone δεν θα τον προτεινα σε νεοεισερχομενο στους επισκευασιμους για παρολο που εχει τελεια γευση που το τελος σε αποζημιωνει ειναι ιδιαιτερος ατμο θελει προσοχη στο στησιμο δεν σε παιρνει να κανεις λαθος και προσοχη στα υγρα που του βαζεις λογο πλαστικου τανκ
τον fodi δεν τον εχω δοκιμασει αλλα γενικοτερα οι genesis style ατμοποιητες εχουν τις δικες τους ιδιαιτεροτητες χωρις να εχεις προβλημα ως αρχαριος οποτε αν σε ψηνει ορμα τον
ελπιζω να σε καλυψα εν μερη
καλη σου μερα ;)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2547 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 10:33 »
Καλημέρα.
( ατμιζω απο το Πάσχα με ατμοποιητη aspire triton mini και μοντ wismec presa 100 w )
Θέλω μια βοήθεια αν και είχα ρωτησει και πιο παλιά και μου ειχαν προτείνει να πάρω κλωνους να δοκιμασω και οποίος μου αρέσει να τον πάρω αυθεντικό αλλα δεν θέλω αυτή την στιγμή να μπλεξω με κλωνο. Θέλω να μου πει οποίος μπορεί μεταξύ των τσιγαρισιων υπάρχει τόσο εμφανή διάφορα στην γεύση ή πρεπει κάποιος να είναι πολύ έμπειρος για να κατάλαβει διάφορα;;; Δλδ εγώ θέλω να πάρω τον cloudone v2 αλλά αν στην θέση του καταληξω στον fodi f2 ή kayfun mini v3 ή τον corola που διαβασα πιό πριν θα χασω ουσιαστικά σε μεγάλη διάφορα γεύσης μεταξύ τους ή όχι;; Όλο λέω θα πάω αύριο να πάρω τον cloudone v2 αλλα μετά σκέφτομαι μήπως δεν αξίζει; ; μήπως αυτοί που δίνουν τόσα λεφτά ειναι επειδή θέλουν να έχουν έναν απο τους καλύτερους ατμοποιητες στην συλλογή τους και δεν είναι τελικά τόσο θέμα γεύσης αλλά φιγουρας. Ας μου πει κάποιος έμπειρος που έχει κάποιους επισκευσιμους τσιγαρισιους έχουν τόσο μεγάλη αποκληση στην απόδοση γεύσης; ;;
Ευχαριστώ οποιον μπει στην διαδικασία να διαβάσει την έκθεση μου.

Μερικά πραγματάκια σε σχέση με αυτά που ρωτάς.
Η διαφορά στη γεύση είναι εμφανέστατη μεταξύ ενός καλού και ενός μέτριου ατμοποιητή, δεν χρειάζεται να είσαι γευσιγνώστης για να την καταλάβεις. Δοκιμάζεις με το ίδιο υγρό και βλέπεις αμέσως τη συμπεριφορά τους.
Στο θέμα κλώνοι και αυθεντικοί έχει πέσει μεγάλη συζήτηση διαχρονικά. Υπάρχουν κλώνοι διαφόρων ποιοτήτων, κάποιοι είναι σχεδόν ίδιοι με τον αυθεντικό, κάποιοι είναι πεταμένα λεφτά.
Δεν τίθεται τόσο μεγάλο θέμα στη γεύση, συνήθως πιάνουν σχεδόν την απόδοση του αυθεντικού ειδικά αν είναι 1 προς 1 κλώνοι. Το ζήτημα είναι η ποιότητα των υλικών από τα οποία κατασκευάζονται και η ποιότητα της κατεργασίας και του φινιρίσματος. Έχουμε δει κλώνους πχ με βίδες SS που σκουριάζουν για πλάκα, σκουριές σε πόλους, κακά σπειρώματα που καταστρέφουν τις βίδες, κεντρικούς πόλους που δεν σφίγγουν καλά, κτλ κτλ.
Δεν είναι μόνο φιγούρα το θέμα, έχει και πραγματικές χρηστικές προεκτάσεις.

Αποσυνδεδεμένος kurtz

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2548 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 11:24 »
Όταν πήρα τον kayfun v3 mini, μου φάνηκε η μέρα με την νύχτα σε σχέση με τον triton 2. Δεν ξέρω την διαφορά (αν υπάρχει ) του αυθεντικού σε σχέση με τον κλώνο, αλλά εγώ με τον κλώνο τα πάω μια χαρά. Θα σου πρότεινα αρχικά πάρε έναν κλώνο και αν σε βολέψει πάρε και τον αυθεντικό.

Αποσυνδεδεμένος GHOST_G7

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2549 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 11:31 »
Ευχαριστώ για την βοήθεια όλων σας. Απλώς επειδή έχω παρακολουθήσει πολύ και το θεμα κλωνου του cloudone,  kayfun 5 sxk , kayfun mini v3 και δεν είμαι τύπος που σε κάθε κυκλοφορία κάποιου Καινούργιου ατμοποιητη θα θέλω να τον πάρω , για αυτόν τον λόγο σκεφτηκα να δώσω μια και καλη τα λεφτά και να ησυχασω για λίγο καιρό πάλι. Αν πάρω κάποιο κλωνο θα πρέπει να αλλαζω λαστιχακια,  να αλλαζω τανκακια,  και γενικά σε οτι βγάζει πρόβλημα ο καθένας τους. Αλλά απο οτι κατάλαβα μπορεί να μου κάνει ο fodi f2 ή o kayfun mini v3 που τους βρίσκω πιο οικονομικά σε σχέση με τον cloudeone και να μου αρέσουν πιο πολύ απο τον cloudone . Θα μπω στο ψητο γιατί μπερδευτικα πιο πολύ , αξίζει να πάρω τον cloudeone v2 με σκοπό να έχω έναν ατμοποιητη βασικό καθημερινό για καπνικα υγρά ώστε να αντικαταστησω τον triton mini; ; ή αν πάρω κάποιον άλλο π.χ. fodi f2 θα μπορώ να εχω τα ίδια αποτελέσματα με πολύ πιο λίγα έξοδα; ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180558 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33951 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536158 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59769 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237400 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136120 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085297 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35403 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10228 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12