vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2505 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2016, 17:10 »
Τον V1.3 σου λέω, δεν έχει καμία σχέση με V2 και πάνω.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2506 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 10:57 »
καλημερα,ψαχνω επυσκευασιμο κοντουλι χωρις προβληματα τροφοδοσιας και φυσικα γευσατο..
εχω υποψιν μου cloud v2 (αν και ειναι λιγο ψιλος για τα δικα μου γουστα αλλα οκ..) και pitbull 1.5 εχει καποιος να μου προτηνει καποιον αλλο ατμο?

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2507 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 11:01 »
ριξε μια ματια σε αυτον
http://vaping.gr/index.php/topic,30955.0.html

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2508 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 11:05 »
ευχαριστω αντωνη,νομιζω πως ειναι ιδιος με avogado τουλαχιστον απο θεμα τροφοδοσιας και εξωτερικης σχεδιασης.

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2509 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 11:08 »
ναι ειναι τυπου genesis ατμοποιητης αλλα ειναι για τσιγαρισιες τζουρες ενω  ο avocado για πνευμονικες

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2510 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 17:55 »
Τα περισσότερα από την λίστα τα έχει ο Taifun GSL

Να έχει τζούρα παρομοια με KFL+ -> Έχει αρκετές ρυθμίσεις για αέρα και σίγουρα θα βρεις αυτό που θες
Να έχει επιλογές αέρα σε σχετικά σφιχτά επίπεδα -> Ομοίως με πάνω
Να έχει ωραία γεύση ειδικά σε γλυκά υγρά -> Για μένα η καλύτερη γεύση που έχω πάρει από ατμοποιητή με βαμβάκι, σε όλους τους τύπους υγρών
Να στήνεται πανεύκολα (ακόμα και με ένα χέρι 😅) -> Το εύκολο είναι σχετικό.  Θα σε δυσκολέψει στην αρχή, θα σου φανεί παιχνίδι μετά
Να έχεις πρόσβαση στην αντίσταση για αλλαγές διορθώσεις χωρίς να αδειάζεις υγρα -> Το έχει
Να μην έχει διαρροές -> Μόνο με κακό στήσιμο και εύκολα διορθώσιμο
Να μην σφυρίζει όταν ρουφας -> Τελείως αθόρυβος, σε σημείο που δεν ξέρω αν δουλέυει
Να μην χρειάζεται να δώσεις ένα νεφρό για να τον αγοράσεις (άντε μισό νεφρό) μέχρι 100€-130€ -> Λίγο παραπάνω, στα 160€ νομίζω
Να έχει χωρητηκοτητα καλή, όχι 2-3ml αλλά γύρω στα 4ml η 5. -> Αν θυμάμαι καλά, το μαμά τανκάκι δίνει κοντά στα 5ml.  Εγώ τον χρησιμοποιώ με έξτρα από Steamtuners πάντως
Δεν με νοιάζει αν γεμίζει από πάνω ή από κάτω -> Εύκολο γέμισμα από κάτω
Να μην έχει τίποτα σφιχτά o ring όπως διαβάζω σε κάποιες περιπτώσεις -> δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θέμα με τα orings και έχω 3, οπότε όλο και κάτι θα είχα δει
Να μην αποτελείται από πολλά κομμάτια και να μην είναι τεράστιος -> Εδώ τα χαλάμε.  Είναι στα 23mm διάμετρος στην βάση και με τα δαχτυλίδια πάει κοντά στα 23.5mm και είναι ψηλός.  Με το τανκ από ST σώνεται η κατάσταση αλλά και πάλι.  Για να είμαι ειλικρινής, αν ήταν πιο μικρός για μένα θα ήταν ο τέλειος ατμοποιητής, τώρα του δίνω 9/10 

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2511 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 18:03 »
Καλησπέρα,
Εχω τους εξής: KFL+, expromizer V2, Phenomenon lite, Cloud one clone.
Ο ένας μου μυρίζει ο άλλος μου βρωμάει!

Υπάρχει ατμόποιητής που:

Να έχει τζούρα παρομοια με KFL+
Να έχει επιλογές αέρα σε σχετικά σφιχτά επίπεδα
Να έχει ωραία γεύση ειδικά σε γλυκά υγρά
Να στήνεται πανεύκολα (ακόμα και με ένα χέρι 😅)
Να έχεις πρόσβαση στην αντίσταση για αλλαγές διορθώσεις χωρίς να αδειάζεις υγρα
Να μην έχει διαρροές
Να μην σφυρίζει όταν ρουφας
Να μην χρειάζεται να δώσεις ένα νεφρό για να τον αγοράσεις (άντε μισό νεφρό) μέχρι 100€-130€
Να έχει χωρητηκοτητα καλή, όχι 2-3ml αλλά γύρω στα 4ml η 5.
Δεν με νοιάζει αν γεμίζει από πάνω ή από κάτω
Να μην έχει τίποτα σφιχτά o ring όπως διαβάζω σε κάποιες περιπτώσεις
Να μην αποτελείται από πολλά κομμάτια και να μην είναι τεράστιος
φίλε, μόλις φωτογράφησες τον Τηλέμαχο v2+ που έχω στο χέρι τώρα.

Για την τζούρα μόνο θα χρειαστείς ένα κομμάτι mesh χωρίς να το κάψεις, απλά θα κόψεις 1cm x 1.2cm θα το κάνεις ρολό και θα το βάλεις στην τρύπα του αέρα. ~90ευρώ + 2-3 ευρώ για ένα κομματάκι mesh.

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2512 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 18:11 »
Taifun gsl ε; hmmmm δεν τον είχα ψάξει ποτέ!
Θα διαβάσω για αυτόν! 

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2513 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 18:17 »
Καλησπέρα,
Εχω τους εξής: KFL+, expromizer V2, Phenomenon lite, Cloud one clone.
Ο ένας μου μυρίζει ο άλλος μου βρωμάει!

Υπάρχει ατμόποιητής που:

Να έχει τζούρα παρομοια με KFL+
Να έχει επιλογές αέρα σε σχετικά σφιχτά επίπεδα
Να έχει ωραία γεύση ειδικά σε γλυκά υγρά
Να στήνεται πανεύκολα (ακόμα και με ένα χέρι 😅)
Να έχεις πρόσβαση στην αντίσταση για αλλαγές διορθώσεις χωρίς να αδειάζεις υγρα
Να μην έχει διαρροές
Να μην σφυρίζει όταν ρουφας
Να μην χρειάζεται να δώσεις ένα νεφρό για να τον αγοράσεις (άντε μισό νεφρό) μέχρι 100€-130€
Να έχει χωρητηκοτητα καλή, όχι 2-3ml αλλά γύρω στα 4ml η 5.
Δεν με νοιάζει αν γεμίζει από πάνω ή από κάτω
Να μην έχει τίποτα σφιχτά o ring όπως διαβάζω σε κάποιες περιπτώσεις
Να μην αποτελείται από πολλά κομμάτια και να μην είναι τεράστιος


Από όσα διαβάζω δεν ζητάς και πολλά ... :thumbsup_move_1:

φίλε, μόλις φωτογράφησες τον Τηλέμαχο v2+ που έχω στο χέρι τώρα.

Για την τζούρα μόνο θα χρειαστείς ένα κομμάτι mesh χωρίς να το κάψεις, απλά θα κόψεις 1cm x 1.2cm θα το κάνεις ρολό και θα το βάλεις στην τρύπα του αέρα. ~90ευρώ + 2-3 ευρώ για ένα κομματάκι mesh.

Αυτών που σου λέει και ο φίλος και συνατμιστης tzifos με κλειστά Μάτια , αλλά δεν ξέρω αν βρεις γνήσιο :confused1: 

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2514 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 18:25 »
φίλε, μόλις φωτογράφησες τον Τηλέμαχο v2+ που έχω στο χέρι τώρα.

:)) :)) :))

Ντάξει, κλαίω.

Στα αριστερά τι περιέγραψε ο συνατμιστής - Στα δεξιά τι του προτείνεις.

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2515 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 18:43 »
Ο Τηλέμαχος μόνο που πρέπει να κάνω αυτήν την πατέντα που μου προτείνεις για τον αέρα με αποτρέπει...

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2516 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 18:51 »
Φίλε μου αν δε σου αρέσουν αυτοί που ανέφερες, έχεις θέμα...
Πάρε έναν κλώνο kayfun V3 μήπως τα βρεις μαζί του αλλιώς μείνε με αυτούς που έχεις και πάλεψέ το δυνατότερα...

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2517 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 18:57 »
θα συμφωνησω με τον απο πανω..εχεις μερικους απτους καλυτερους σφιχτοτζουριδες ατμο που κυκλωφορουν...αν ζητουσες πιο πολυ αερα θα το καταλαβαινα αλλα σφιχτη τζουρα εχεις ηδη στα χερια σου οτι θες και βασικα λεγονται φενομενο και κλαουντ

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2518 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 21:51 »
Το ξέρω ότι έχω κάποιους από τους πιο καλούς σφιχτούς αλλά όπως έγραψα στην αρχή σε κάθε έναν υπάρχουν μια δυο λεπτομέρειες που με χαλάνε. Στο φενο δεν μου αρέσει πχ η καμπάνα που μου βγάζει το λάδι για να βιδώνει σωστά ή τα o rings που είναι σφιχτά για να τα σπρώξω προς τα κάτω να ανοίξει. Στον cloud δεν βρίσκω πολύ ένταση στην γεύση και θα τον ήθελα λιγο πιο σφιχτό στην τζούρα. Στον kfl+ με ξενερώνει η βίδα για να γεμίσω και το ελαφρύ σφυρίγματακι που κάνει όταν ρουφας κτλ κτλ διαφορά αλλά τέτοια. 
Η λίστα που έγραψα είναι η επιθυμία μου ως προς τον τέλειο ατμόποιητή όπως τον σκέφτομαι εγώ. Φαντάζομαι βέβαια ότι και άλλοι θα συμφωνείται στα περισσότερα. 
Δεν πιστεύω ότι είναι πολλά αυτά που ζητάω 😀Κάποιος κατασκευαστής πρέπει να έχει φτιάξει κατι τέτοιο!

Αποσυνδεδεμένος dogonala

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2519 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2016, 16:09 »
εχω τον kayfun v5 (αυθεντικο) τα δινει όλα αυτα που ζητας με εξερεση την σφιχτή τζουρα, αν και εχει βγει ματζαφλαρακι για περιορισμό του αερα. αληθεια το χει δοκιμασει κανεις σας? με ενδιαφερει να το παρω αμα δουλευει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180685 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33996 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536409 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136160 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10279 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12