vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2475 στις: Αυγούστου 19, 2016, 02:23 »
Δεν ξέρω Ψηλέ για μένα ο serpent έχει μέτριο αέρα και τον τρέχω σε πολύ λίγα watt (20-25). Γεύση εξαιρετική, ατμός πολύ χαμηλός, διάρκεια μπαταρίας τέλεια. Θεωρώ πως με τον moonshot θα έχω διπλάσιο αέρα, ατμό, στα ακριβώς διπλάσια watt και πάνω, θα χάσω την μπαταρία και η γεύση είναι ερωτηματικό ακόμα. Επίσης θεωρώ πως ο moonshot είναι φτιαγμένος για πολλά watt. Ο goblin για μένα είναι εκτός γιατί είναι... άσχημος  :D

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2476 στις: Αυγούστου 19, 2016, 02:24 »
O moonshot όμως δεν έχει απλά περισσότερο αέρα, αλλά έχει και πολύ, μα πολύ όμως, μεγαλύτερες τρΰπες για την τροφοδοσία του υγροΰ στην καμπάνα.  :delicious: 
Ο goblin σε περισσότερα από 40-45watt δίνει εύκολα καμμένο γιατί έχει πολύ μικρές τρΰπες τροφοδοσίας (και εγώ ρουφάω σαν κανίβαλος το νέρω...). Το ίδιο συμβαίνει και στον serpent. Αυτός με τρελό ψαλίδισμα στο βαμβάκι, στα όρια της πλυμμήρας, καταφέρνει να δουλέψει και λίγο πιο ψηλά. :laugh1: Αν κάποιος θέλει πνευμονικές μέχρι τα δάχτυλα των ποδιών χωρίς ίχνος υποτροφοδοσίας πάει σε moonshot. Αν όμως θέλει πιο σφιχτή τζοϋρα και κάτω από 40w νομϊζω πως θα εκτιμίσει τον goblin....

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2477 στις: Αυγούστου 19, 2016, 02:26 »
Προσωπικά τα θέλω και τα 2 γι αυτό πήρα και τους 2. Αν ο σερπεντ είχε όντως μεγαλύτερη τροφοδοσία θα με κάλυπτε, αλλά δεν την έχει.

edit: Γενικά ο Moonshot έχει ιδιοφυές σύστημα τροφοδοσίας και βαμβακιού. Μπορεί να τον κράζουν πολλοί, αλλά νομίζω πως το κόστος της ιδιαίτερης σχεδίασης του deck αποζημιώνεται από το wicking.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2478 στις: Αυγούστου 19, 2016, 02:27 »
Το μήνυμα το έγραψα πριν δω το δικό σου και συμπληρώνω...
Προσωπικά δεν μπορώ καν να ατμίσω πλέον και να το ευχαριστηθώ σε λιγότερα από 50watt γενικότερα, δεν έχω άποψη. Τα ψηλά watt ναι ο moonshot προφανώς και τα αντέχει. Εγώ τώρα τον έχω στα 60-70 φαντάσου.  :) Τον έχω δοκιμάσει μέχρι και 100 απλά για να δω πως τραβάει το μηχάνημα.  :))

ΥΓ. Όσο για οι goblin v2 θεωρώ πως ήταν τέλειος αλλά δυστυχώς έπαιζε τέλεια μέχρι τα 30-35w.

Edit: Από γεϋση να δεις πως αποζημιώνεσαι!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Ίδια καλή τροφοδοσία έχει και ο Griffin mini και ο tornado nano αλλά ο moonshot είναι άλλη φάση.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2479 στις: Αυγούστου 19, 2016, 02:31 »
Ψηλε μαλλον δεν το γραψα καθαρα, ο serpent mini δεν με ικανοποιει καθολου σε αερα θελω το διπλασιο που λες. Αν οχι διπλασιο, χρειαζομαι τουλαχιστον 1,5 φορα παραπανω αερα. Αλλα το σημαντικο ειναι πως λες οτι ο goblin με τον serpent δινουν τον ιδιο αερα. Αν ο v3 λοιπον εχει ιδιο αερα με τον v2 (γιατι το μηλο κατω απ'την μηλια θα πεσει), και ο ν2 ιδιο αερα με τον serpent, τοτε παω καρφι για moonshot. Ηλπιζα ο goblin να δινει παραπανω. Πανω απο 40w δεν νομιζω να παιζω παντως. Απλα χρειαζομαι παραπανω αερα απο τον serpent πριν ρουφηξω τα σωθηκα του απο το τραβηγμα

edit: Με τον serpent νιωθω λες και κανω kayfun ωρες-ωρες τοσο λιγο που τραβαει

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2480 στις: Αυγούστου 19, 2016, 02:34 »
Eγώ θα τους έπαιρνα όλους και μετά από testdrive θα διάλεγα :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2481 στις: Αυγούστου 19, 2016, 02:38 »
Δεν προσπαθώ να σε αποτρέψω να πάρεις τον moonshot απλά προσπαθώ να σε ενημερώσω όσο μπορώ. Αέρα θα έχεις λοιπόν στον moonshot ναι. Και αρκετά περισσότερο. Απλά έχω ενδοιασμούς για την απόδοσή του μιας και δεν μπορώ να φανταστώ καν πως θα παίζει ο moonshot στα 40w πόσο μάλλον λιγότερα. Τρομερός ατμοποιητής πάντως.   :thumpup:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Eγώ θα τους έπαιρνα όλους και μετά από testdrive θα διάλεγα :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:



Έτσι έκανα! (Περίπου)  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2482 στις: Αυγούστου 19, 2016, 02:45 »
Η τροφοδοσια παντως που ειπες δεν με νοιαζει και πολυ. Εχω αλλο ατμο για ψηλα και δεν τον πολυακουμπαω κιολας. Κι ο serpent αν εδινε λιγο παραπανω αερα οπως παιζει στα 20-25 watt θεικος θα ταν και δεν θα επαιρνα αλλο. Δεν θελω πιο δυνατο ατμοποιητη, παραπανω αερα θελω. Θα πιασω το τρυπανι μου φαινεται  :))
Τιποτα αλλο να παιζει σε αυτα τα watt με πιο πολυ αερα μπα ε?

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2483 στις: Αυγούστου 19, 2016, 02:45 »
Μια χαρά παίζει και στα 30 και στα 40watt...παρόλο που παίζω με έλεγχο θερμοκρασίας και θα μου πεις σου κόβει τα watt, τον έχω δοκιμάσει και με πιο υψηλή θερμοκρασία αλλά εγώ δεν προλάβαινα να μην καώ αφού η τζούρα μου δεν είναι και τόσο δυνατή...
Απο την άλλη, ακόμα και να μου κόβει τα watt ο έλεγχος θερμοκρασίας αλλά να είμαι υπερευχαριστημένος απο την απόδοσή του, καταλαβαίνουμε ότι παίζει μια χαρά λοιπόν και σε ακόμα χαμηλότερα watt... ;)
Βέβαια αν δείτε που έχω εγώ τον αέρα θα καταλάβετε και τί τζούρα κάνω...που ακόμα και με τον αέρα εκεί, εμένα πάλι μου φαίνεται αεράτος αρκετά! Πόσο μάλλον τέρμα ανοιχτό που κάνει ο PsilosX...
Εγώ νομίζω ότι είναι ένας ατμοποιητής για όλα τα γούστα σε επίπεδο πνευμονικών...

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2484 στις: Αυγούστου 19, 2016, 02:51 »
Υπάρχει και ο theorem.... Έχει σίγουρα αέρα αρκετό κι αυτός αλλα για μονή αντϊσταση αποκλειστικά. Στις 2 χάνει για διάφορους λόγους.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2485 στις: Αυγούστου 19, 2016, 03:02 »
Και ο estrifan μπηκε μπαλαντερ να σωσει τον moonshot  ;)
Οκ λοιπον μαλλον προς τα κει θα παω λοιπον και θα τις μαθω τις παραξενιες του. Ευχαριστω πολυ, αυτες οι μικρες πληροφοριες δεν φανταζεστε ποσο βοηθησαν. Θα ψαξω και λιγο να δω αν ο αερας του goblin ειναι ιδιος με τον serpent οντως, γιατι απ'οτι καταλαβα ψηλε οτιδηποτε μικροτερο απο φουγαρο εσυ το βλεπεις λιγο  :tongue_smilie: Με βλεπω moonshot παντως και η βλακεια ειναι πως η gearbest δεν το χει και η fastteck το χει κοντα 30  :(

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

update: Μιλησα με 2 ατομα που εχουν πιασει και τα 3 στα χερια τους (ο ενας δουλευει σε αλυσιδα με η.τ.) και μου ειπαν ο goblin V3 δινει σιγουρα περισσοτερο αερα απο τον serpent mini. Αρα σε αυτον θα παω. Θελω να παρω και το moonshot παντως αν βρω καποια λογικη τιμη, απλα δεν ειναι προτεραιοτητα μιας και παιζει ψηλα. Ισως παρω και κανα RDA αντι αυτου για να χω γευση και πιο νορμαλ deck να δουλεψω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 19, 2016, 19:07 από Tortugas »

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2486 στις: Αυγούστου 20, 2016, 02:03 »
Έχω τον aromamizer v1 και λέω να χτυπησω τον supreme και έναν ακόμα για μονή αντισταση σε πιο χαμηλά watts.
Τον merlin τον έχει κανεις? Είναι τοσο καλός όσο ακούω?

Αποσυνδεδεμένος deathblade

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2487 στις: Αυγούστου 23, 2016, 22:19 »
Καλησπέρα παιδιά..Ατμίζω από το περασμένο Σεπτέμβρη με ένα Nobacco Epsilon-s bvc και τώρα τελευταία πήρα το evic vtc mini με μια μπαταρία sony vtc5..

Προς το παρόν έχω πάνω τον K3 της Aspire που παίρνει τις bvc κεφαλές του nautilus(1.6 και 1.8 ohm) αλλά θα ήθελα να πάω σε κάτι καλύτερο
όσον αφορά την γεύση και την ποσότητα του καπνού..

Έψαξα λίγο,είδα και κάποια βιντεάκια στο youtube όμως υπάρχουν τόσοι πολλοί και δεν ξέρω τι να διαλέξω σαν αρχάριος που είμαι...
Ένας που είδα είναι αυτός ο καινούργιος ο TFV8 της smok αλλά απ'ότι διαβάζω δεν είμαι σίγουρος αν θα δουλέψει σωστά στο mod μου...

Όποιος γνωρίζει ας μου προτείνει κάποιους ατμοποιητές που θα με καλύψουν ακόμη και επισκευάσιμους...

Ευχαριστώ,
Χρήστος  :)




« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 23, 2016, 23:43 από deathblade »

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2488 στις: Αυγούστου 23, 2016, 23:21 »
σε επισκευασιμο δες τα νηματα για avocado και fodi f2 ο πρωτος ειναι αερατος ο δευτερος τσιγαρισιος και για τους δυο ακουγονται καλα λογια,εργοστασιακους δεν κατεχω και πολλα δες κατι σε nautilus x ή triton min,ολοι οι ατμο με 510 σπειρωμα θα δουλεψουν καλα στο vtc

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2489 στις: Αυγούστου 23, 2016, 23:27 »
θα σου προτεινα αρκετους, αλλα καλυτερα ειναι να πας σε καποιο καταστημα κ να δεις, δοκιμασεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180917 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34135 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16372 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12