vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

513 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, ZoeM, bloodlessz, Ηρακλης, testament, Tazz, manoslykos, Jorge, GeorgeGTS

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2460 στις: Αυγούστου 17, 2016, 23:21 »
Ο goblin είναι απωθημένο...ο μόνος λόγος που δεν τον πήρα όταν έψαχνα κάτι αντίστοιχο ήταν το γέμισμα απο κάτω με βίδα. Τώρα ζαχαρώνω τον v3 και μόλις είδα ότι έχει και extension tube...  :o
Ακόμα μου αρέσει πάντως... ;)

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2461 στις: Αυγούστου 17, 2016, 23:27 »
estrifan αυτες οι ιδιαιτεροτητες, καθολου δεν τις θελω οποτε δεν θα ηθελα το moonshot. Παιδια κι εγω θα μου το προτινα παντως μ'αυτα που εγραψα τωρα που το βλεπω :)) Το goblin v2 ειχε διαρροες απο κατω απ'οτι θυμαμαι, ολοι το λεγαν γι'αυτο δεν πηρα το ν2 τοτε και πηγα σε serpent. Το goblin v3 μου αρεσει πολυ σαν ιδεα ειδικα αν παιρνει και μια μονο αντισταση. Ξερετε αν εφτιαξαν αυτο το προβλημα?

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2462 στις: Αυγούστου 18, 2016, 00:10 »
Γιατί δεν κοιτάς τον Theorem?  :hmmm:

Yποβρύχιο
Γεύση
Κομψός
Πανεύκολος
καταπληκτική μέση αεράτη και αβίαστη τζούρα
τι άλλο θέλεις?

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2463 στις: Αυγούστου 18, 2016, 07:06 »
estrifan αυτες οι ιδιαιτεροτητες, καθολου δεν τις θελω οποτε δεν θα ηθελα το moonshot. Παιδια κι εγω θα μου το προτινα παντως μ'αυτα που εγραψα τωρα που το βλεπω :)) Το goblin v2 ειχε διαρροες απο κατω απ'οτι θυμαμαι, ολοι το λεγαν γι'αυτο δεν πηρα το ν2 τοτε και πηγα σε serpent. Το goblin v3 μου αρεσει πολυ σαν ιδεα ειδικα αν παιρνει και μια μονο αντισταση. Ξερετε αν εφτιαξαν αυτο το προβλημα?

φιλε μου αυτο ηταν το θεμα με τους goblin 1k2..ειχαν τον αερα απο κατω και θελοντας και μη ολο και καποια υγροποιηση θα υπαρξει η οποια θα μεινει στο μοντ..ασε που αν κατα λαθος ειχες πλυμμηρα εφευγε ολη πανω στο μοντ.ο v3 ομως εχει πια δαχτυλιδι αερα στο πλαι οποτε τερμα τα υγρα στον πολο :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2464 στις: Αυγούστου 18, 2016, 08:21 »
Kαι επίσης διαθέτει πλέον δύο διαφορετικά decks. Για διπλή και μονή αντίσταση κατά περίπτωση. Αναφέρομαι στον Goblin mini V3.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2465 στις: Αυγούστου 18, 2016, 16:34 »
savo γνωριζεις αν ειναι πιο αερατος απο τον serpent? Γενικα φοβαμαι λιγο τα rdta αλλα αν δεν εχω καλες επιλογες θα δω και αυτην την κατηγορια. Και αλλα αν ξερεις να προτινεις ειμαι ανοιχτος (στα 22 παντα), γευστικα και αερατα.
kosta ευχαριστω, πολυ καλο αυτο που ειπες δεν το ξερα  :thumpup: , πολυ καλη αναβαθμηση για το ν3. Tem ξερεις κατα τυχη αν εχει μεσα και τα 2 deck λοιπον η συσκευασια? Χτες που το ειδα στην gearbest νομιζω δεν ελεγε κατι για optional deck, μονο για το extension tube που το κανει 4αρι και δεν το χει μαζι... Μονο 2ml χωραει η βλακεια και το 4αρι θα το κανει μεγαλο  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2466 στις: Αυγούστου 18, 2016, 16:45 »
Κι εγώ με serpent mini που θέλω κάτι πιο αεράτο παρήγγειλα moonshot. Για τα δικά μου θέλω ήταν εκτός ανταγωνισμού από τους υπόλοιπους, όμως μπορείς να δεις ένα καλό συγκριτικό που είχα πετύχει και συγκρίνει τους 4 που προαναφέρθηκαν (και εξηγεί γιατί να μείνεις μακριά από τον theorem  :tongue_smilie: ):


Αποσυνδεδεμένος mixalis90

  • ***
  • 822
  • Φύλο: Άντρας
  • !ΣΥΝΝΕΦΑ ΑΤΜΟΥ!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2467 στις: Αυγούστου 18, 2016, 16:48 »
::fight_shot_thickgun: AVOCADO 24MM  :fight_shot_thickgun: :fight_shot_thickgun: :fight_shot_thickgun: :fight_shot_thickgun:

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2468 στις: Αυγούστου 18, 2016, 17:50 »
Αυτο που καποιοι ( ^ ) μπαινουν και προτινουν αερα πατερα χωρις να διαβασουν τι ζηταει ο αλλος με ξεπερνα..

Κι εγώ με serpent mini που θέλω κάτι πιο αεράτο παρήγγειλα moonshot. Για τα δικά μου θέλω ήταν εκτός ανταγωνισμού από τους υπόλοιπους, όμως μπορείς να δεις ένα καλό συγκριτικό που είχα πετύχει και συγκρίνει τους 4 που προαναφέρθηκαν (και εξηγεί γιατί να μείνεις μακριά από τον theorem  :tongue_smilie: ):



Το ειχα δει αυτο και δεν πηρα goblin ή moonshot τοτε superfuzz, ειχα ξεχασει πως ο theorem ηταν εκει μεσα! Μαλλον το goblin τωρα μου κλεινει το ματι, δεν βλεπω αλλες επιλογες.

edit: Τωρα που το ξαναδα ο τυπος λεει για το moonshot πως ειναι για λιγα watt μετριο αερα οποτε δεν μου κανει. Θα περιμενω λιγες μερες να χτυπησω σε προσφορα το goblinακι λοιπον  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2016, 18:02 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2469 στις: Αυγούστου 18, 2016, 18:29 »
μη νομιζεις οτι με το extension tank θα γινει και τερας..σε πολυ καλο μεγεθος θαναι για το Pico..μακαρι να σε βολεψει και να μην με βριζεις.χαχαχαχαχα.

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2470 στις: Αυγούστου 18, 2016, 18:32 »
edit: Τωρα που το ξαναδα ο τυπος λεει για το moonshot πως ειναι για λιγα watt μετριο αερα οποτε δεν μου κανει.

Χμ, χωρίς έχω σκοπό να προτείνω το moonshot γιατί έχει ιδιαιτερότητες και δεν το έχω καν στα χέρια μου ακόμη, αλλά νομίζω πως αυτό ισχύει γενικά. Δηλαδή δεν γίνεται και να έχεις τεράστιους αεαραγωγούς σαν του moonshot τέρμα ανοιχτούς και λίγα watt ταυτόχρονα. Δεν θα έχεις ατμό έτσι. Είναι θέμα φυσικής όχι ατμοποιητή  :tongue_smilie:

Τώρα αν εννοείς πως ο moonshot αποδίδει καλύτερα στα λίγα watt με μέτριο αέρα, δεν λέει αυτό, αποδίδει καλύτερα στα ψηλά watt. Διπλή αντίσταση εξάλλου δεν είναι για λίγα watt.

Καλός πάντως κι ο v3 και το extension θα είναι χρήσιμο είναι η αλήθεια.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2471 στις: Αυγούστου 18, 2016, 23:16 »
kosta βλεπω να φτανει το gemini που χωραει 3.5! Νταξει θα κουβαλαω μαζι μου μπουκαλακια τι να κανουμε, τουλαχιστον θα ναι μικρο. Ας βγει κανα review καμια συγκριση γιατι preorder ειναι ακομα. Την βγαζω με το serpent κανα μηνα ακομα.

superfuzz ο τυπος στο βιντεο απλα ειπε πως ο moonshot ειναι για χαμηλα watt, ισως καταλαβα κατι λαθος και ειπε για ψηλα? Στο τελος ειναι περιπου. Τον theorem παντως τον εβγαλε σκουπιδαριο  :tongue_smilie:

edit: Λοιπον 1-2 review που ειδα λενε για περιορισμενη πνευμονικη τζουρα στο goblin v3 mini, αρα κατι αντιστοιχο του serpent (?) φανταζομαι.. Απλα λενε για ισως καλυτερη γευση απο το 2ο. Back to research...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 19, 2016, 01:59 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2472 στις: Αυγούστου 19, 2016, 01:51 »
Εχμ ξέρω γω αν θεωρείς τα 50w λίγα, καλά κατάλαβες  :tongue_smilie:
Λέει πως αυτός τον τρέχει με 0.3Ω και αέρα στη μέση στα 50w αλλα μπορείς με φουλ αέρα να πας άνετα στα 100. Κάτι λέει μετά για την επιλογή να πας σε χαμηλότερα watt με τον Moonshot, αλλά δεν ξέρω γιατί το λέει αυτό. Θεωρώ πως και με τους υπόλοιπους μπορείς να το κάνεις αυτό, και πως ο moonshot είναι αυτός που θέλει τα περισσότερα watt από όλους. Ίσως ο goblin δεν αποδίδει καλά στα χαμηλά, δεν ξέρω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 19, 2016, 01:59 από superfuzz »

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2473 στις: Αυγούστου 19, 2016, 02:06 »
Α οκ καταλαβα το αντιθετο λοιπον ;D. Ξερουμε να συγκρινουμε τον αερα των goblin v3(ή και v2)/serpent/moonshot? Με αυτην την πληροφορια θα ξερω να παω σε ν3 ή moonshot. Αν ειναι τοσο αερατος και ο goblin v3 ειναι σαν το serpent mini (που θα βρεθω με την αντισταση του στο στομα καμια μερα απ'την προσπαθεια μου να ρουφηξω παραπανω), θα δεχτω τον moonshot με τα ελλατωματα του  ;)

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2474 στις: Αυγούστου 19, 2016, 02:15 »
Λοιπόν... O Goblin v2 τουλάχιστον έχει παρόμοιο αέρα με του Serpent mini (πάντα στημένος με διπλή ο goblin, με μονή δεν δοκίμασα ποτέ, αλλά θεωρητικά θα έχει το μισό σχεδόν αέρα). O moonshot o 24άρης που έχω εγώ έχει άνετα διπλάσιο αέρα και από τους δύο μικρούς. Ο 22άρης, αν δεν έχει ίδιο με τον 24άρη, θα έχει λίιιιιγο λιγότερο. Έτσι όπως τα συζητάτε δεν νομίζω να σας κάνει ο moonshot. Μάλλον για goblin v3 περισσότερο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8318 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180600 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536216 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237438 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12