vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, camber, taskol65, Jorge, tony1976, bloodlessz, giorgos1999, Tazz

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2415 στις: Ιουλίου 17, 2016, 22:48 »
Eπίσης δες phenomenon και Squape r(s).


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2416 στις: Ιουλίου 18, 2016, 10:08 »
Αυτή την "υγρή" ή αλλιώς ίσως "saturated" τζούρα του Phenomenon, ποιός άλλος ατμοποιητής την δίνει παιδιά?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2417 στις: Ιουλίου 18, 2016, 16:22 »
[justify]@vicious, καλησπέρα.[/justify]
[justify]Επειδή ακόμα δεν απάντησαν κι άλλοι φίλοι, κι επειδή είναι ενδιαφέρουσα σύγκριση, (συν το ότι δεν θέλω να υπάρχει ίχνος αερολογίας απ' τη μεριά μου), παραθέτω μερικές εικόνες για να έχεις μία πρώτη ιδέα. [/justify]

[justify]Επίσης, μπορεί ν' ακούσεις για δύσκολα πρώτα στησίματα στον CloudOne. Δεν ισχύει κανένα μυστικό, ελάχιστη προσοχή στο βαμβάκι-τοποθέτηση, (συν πως ο v2 είναι απλά πιο εύχρηστος με το στοπ στο δαχτυλίδι εισαγωγής αέρα / προσθήκη βαθουλωμάτων στη βάση για παραπάνω σταθερότητα στο βαμβάκι). Όλα μα όλα είναι ίδια με v1, γεύση, πυκνότητα ατμού, κ.λπ. Για τον V5 δεν θα πω κάτι παραπάνω.[/justify]

[justify]@NikoGrigo, καλησπέρα.
Αν μου επιτρέπεις, θα πω πως η σύγκριση αδικεί τον Cloud. O SQuape είναι σε άλλο επίπεδο ατμοποιητών, (μην παρεξηγηθώ, δική μου γνώμη λέω, χωρίς να είναι και το σωστό).[/justify]




Αποσυνδεδεμένος vicious

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2418 στις: Ιουλίου 20, 2016, 09:55 »
JoeBarTeam ευχαριστώ πολύ, δεν είχα κανένα ενδοιασμό ως προς την ευκολία του στησίματος του CloudOne, έχοντας διαβάσει το αντίστοιχο νήμα, εξάλλου ήταν από τους βασικούς λόγους επιλογής. Με βοήθησε ιδιαίτερα η φωτογραφία με το μέγεθος των ατμοποιητών.

Αν κάτι με προβληματίζει ακόμα, καθότι από ότι φαίνεται η γεύση και η ποιότητα ατμού πρέπει να είναι ανώτερη στον CloudOne, είναι η δυνατότητα αναπλήρωσης από πάνω με τα λεπτά γυάλινα σταγονόμετρα των υγρών αναπλήρωσης μια και με αυτά γεμίζω ακόμα και τον Kayfun L+ και τα έχω βολευτεί πολύ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2016, 12:43 από vicious »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2419 στις: Ιουλίου 20, 2016, 12:25 »
[justify]@vicious, καλημέρα. [/justify]
[justify]Εγώ ευχαριστώ πολύ. Η σύγκριση των 2 ατμοποιητών ήταν μία καλή ευκαιρία και για μένα ν' ασχοληθώ παραπάνω με τον Cloud One που τον είχα στα σκοτάδια. [/justify]

[justify]Σαν μεγέθη, ο Cloud είναι ξεκάθαρος νικητής, ως πιο ντελικάτος, πιο διακριτικός. Βέβαια, στα δικά μου μάτια και οι 2 είναι πολύ όμορφοι ατμοποιητές. [/justify]

[justify]Σε γεύση. Ναι, θα έλεγα πως κι εδώ ο Cloud είναι νικητής, μόνο και μόνο γιατί πιάνει μεγαλύτερο εύρος υγρών χωρίς απαιτήσεις (στα καπνικά όμως ο v5 είναι ο δικός μου νικητής). Από θέμα τζούρας, πάλι προτιμώ τον v5 (σε αντίθεση με αρκετούς φίλους), μου δίνει άνετες εισπνοές που εγώ απολαμβάνω. [/justify]

[justify]Σε γέμισμα. Εδώ είναι ξεκάθαρος νικητής ο v5. Γεμίζω με κουβά. Από την άλλη, κανένα μα κανένα πρόβλημα με τον Cloud. Κι εγώ πάντα χρησιμοποιώ γυάλινα σταγονόμετρα. Μπορεί μεν οι οπές αναπλήρωσης υγρού επάνω στον Cloud να είναι μικρότερες, όμως στο γέμισμα είναι εξοικείωση δευτερολέπτων απ' τον χρήστη. Απλώς χρειάζεται ένα μικρό κομμάτι χαρτοπετσέτας για να σκουπίσω τη μικρή σταγόνα που θα απλωθεί στην επιφάνεια. Τίποτε άλλο. Δεν χρειάζεται ν' αλλάξω καμία συνήθεια ή μπουκαλάκι. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος vicious

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2420 στις: Ιουλίου 20, 2016, 12:52 »

JoeBarTeam ευχαριστώ ακόμα μια φορά και εφόσον μου αναφέρεις κάποια πράγματα σε σχέση με την τζούρα του kayfun v5 να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις πόσο πιο αεράτη είναι σε σχέση με τον kayfun mini v3 τον οποίο έχω εδώ και κάποιους μήνες και ο οποίος αν και στην αρχή με ξένισε γιατί ήταν ποιό αεράτος από τον Lite+ συνέχεια με βόλεψε πολύ.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2421 στις: Ιουλίου 20, 2016, 13:03 »
[justify]Πρέπει να είμαι ειλικρινής. Οι “μάχες” που έγιναν στο νήμα του v5, όσοι φίλοι δυσανασχέτησαν για το αεράτο θέμα του v5 είχαν σε πολλά δίκιο. Δεν είναι ατμοποιητής για σφιχτές τζούρες. Ακόμα και απ' τον v3 είναι πιο αεράτος. Εγώ αντίθετα, έμαθα πολλά απ' τον v5. Έμαθα πως δεν ανήκω στις σφιχτές τζούρες.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος vicious

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2422 στις: Ιουλίου 20, 2016, 13:29 »


JoeBarTeam οι απαντήσεις σου με βοηθούν πολύ να καταλάβω τι περίπου γίνεται, και παρότι και εγώ παίζω με πιο αεράτες τζούρες, στην παρούσα φάση φαίνεται ότι ο CloudOne βρίσκεται πιο κοντά σε αυτά που ψάχνω, πολύ περισσότερο που μπορώ να τον γεμίζω με το σταγονόμετρο.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2423 στις: Ιουλίου 20, 2016, 14:01 »
@JoeBarTeam
1) Φοβερές φωτογραφίες.
2) Αντικειμενικότατη & αμερόληπτη κρίση. Θα λαμβάνω σοβαρότατα υπόψη τα reviews σου.
Εγώ πάλι με τον V5 δεν μπορώ να τα βρω με τίποτε. Χρησιμοποιώ λεπτά σύρματα (0,25mm Kanthal & ss) και χαμηλά w. Εκεί είναι απογοήτευση. Θα δοκιμάσω απόψε με 0,32mm kanthal αλλά και πάλι με χαλάει η υπερβολικά αεράτη τζούρα του. Γεύση πάντως δίνει, ακόμη και με στησίματα (μου) που δεν του ταιριάζουν...
Αντίθετα έχω καταβολευτεί τον V3 ο οποίος μου φαίνεται πιο όμορφος & μαζεμένος από τον μεγάλο του αδερφό. Έχω 2 και είναι οι on the go ατμοποιητές μου.

@vicious
Το παραππάνω μήνυμα το έγραψα πριν ώρα & δεν το έστειλα γιατί κάτι έτυχε. Δεν έχει καμία σχέση η τζούρα των 2 άτμοποιητών. Με τον V5 δεν γεμίζει το στόμα σου ατμό αλλά αέρα...

Αποσυνδεδεμένος vicious

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2424 στις: Ιουλίου 22, 2016, 17:20 »

JoeBarTeam οι απαντήσεις σου με βοηθούν πολύ να καταλάβω τι περίπου γίνεται, και παρότι και εγώ παίζω με πιο αεράτες τζούρες, στην παρούσα φάση φαίνεται ότι ο CloudOne βρίσκεται πιο κοντά σε αυτά που ψάχνω, πολύ περισσότερο που μπορώ να τον γεμίζω με το σταγονόμετρο.

Τελικά απόκτησα σήμερα τον CloudOne από esmokeguru, και μου φαίνεται μέχρι στιγμής με το πρώτο μου στήσιμο ότι ήταν πολύ σωστή επιλογή.
Παίδες ευχαριστώ πολύ για την άμεση βοήθεια!!!!!

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2425 στις: Ιουλίου 23, 2016, 22:15 »
Τα φωτα σας παρακαλω!Ειμαι αναμεσα σε cloudone-hurricane-phenomenon.Οι εχοντες και τους 3 τι θα προτειναν?

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2426 στις: Ιουλίου 23, 2016, 22:51 »
hurricane δεν εχω, εχω τους αλλους 2.
ο cloud εχει ευκολο στησιμο, απροβληματιστη λειτουργεια, πλουσιο ατμο και σχετικα καλη γευση..
fainomenon, για καποιον σχετικα αρχαριο δεν θα τον προτινα παρ' ολο που ειναι ο αγαπημενος μου, θελει μια καμπυλη εκμαθησης στο στησιμο,
ακομα και στο γεμισμα, και αυτος εχει πλουσιο ατμο και ( για μενα παντα) ανωτερη γευση απο cloud..
και οι δυο ειναι φοβεροι ατμο, το θεμα ειναι τι ακριβως ζητας....

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2427 στις: Ιουλίου 23, 2016, 23:03 »
Ακομα ειμαι στα λημερια του kayfun v4 και v3 mini οποτε αποφασισα να δοκιμασω και κατι αλλο,σιγουρα τσιγαρισιο ατμο αντε και λιγο πιο αερατο.Απο τα λεγομενα σου πιστευω πως στα μετρα μου ειναι ο cloud μιας και δεν θα ηθελα να μπλεξω με ιδιοτροπα στησιματα.Επισης ο hurricane απο αυτα που εχω διαβασει μου φαινεται πολυ καλος.

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2428 στις: Ιουλίου 23, 2016, 23:50 »
Πάρε cloudone, μην το συζητάς καθόλου. Έχω αυτή τη στιγμή μπροστά μου αυτόν, τον V3 & τον phenomenon (κλώνους).
Τέτοιον πλούσιο, παχύ, γευσάτο ατμό δεν τον έχουν οι άλλοι δύο με τίποτε...

Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2429 στις: Ιουλίου 24, 2016, 00:43 »
Με εψησες εφυγε παραγγελια cloudone :-)εκανα βεβαια και μια βολτα απο το νημα του hurricane αλλα δεν με επεισε.Ευχαριστω παιδες.

Στάλθηκε από το GT-I8260 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536101 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59762 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136109 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10221 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12