vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2355 στις: Ιουνίου 13, 2016, 09:04 »
Υπαρχει κατι αλλο τελειο που δεν βρισκω? 
Το τέλειο δεν έχει κατασκευαστεί ακόμη.... :)) Πάντως θα σου έλεγα να ρίξεις και μια ματιά στον Crius v3. Έχει όλα αυτά που ζητάς και κατ' εμέ εξαιρετική ποιότητα τζούρας/ατμού.

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2356 στις: Ιουνίου 13, 2016, 11:44 »
Τα φώτα σας για rta 22αρη, χωρις κεφαλές, με κεραμικό coil θα προτιμούσα προαιρετικα, να παίρνει μια αντίσταση αλλά προαιρετικά παλι να εχει τη δυνατότητα να λειτουργει και με δύο, να ειναι απλός στη κατασκευή των coils, και με κανθαλ και με κλαπτον, χωρητικότητας τουλάχιστον 3,5-4 ml και άνω, να αποδίδει σε γευση τα μέγιστα, να μην εχει θεματα με διαρροές, να βρίσκω ανταλλακτικά, να μην ειναι σφιχτος στη τζούρα αλλα ουτε και να παραείναι αεράτος και να λειτουργει με χαμηλα w απο 6 ως 10 με καλύπτει. Δεν μ ενδιαφέρει αν γεμιζει απο πανω. Συγκεντρωτικά μ ενδιαφέρει, γεύση, κεραμικό αν ειναι δυνατον, απλότητα, χωρις κεφαλές, χαμηλα βατ, οχι σφιχτή τζούρα ουτε πολυ αεράτη και καθόλου διαρροες. Σας κούρασα. Ευχαριστω πολύ!


Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2357 στις: Ιουνίου 13, 2016, 12:04 »
Τώρα τελειώνω έναν τέτοιο στο εργαστήριο, να στον στείλω για δοκιμή? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2358 στις: Ιουνίου 13, 2016, 12:16 »
 :)) Ribot RTA. Ανταλλακτικά θα έχει ή...θα σε ψάχνουμε?

Αποσυνδεδεμένος Γιαννης1964

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2359 στις: Ιουνίου 13, 2016, 12:22 »
margo μου, αυτόν περιμένουμε όλοι μας να βγεί!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2360 στις: Ιουνίου 13, 2016, 12:23 »
Avocado 22..; :)
Διστυχως Μακη, μονο ο 24mm παιζει Α'εθνικη. Γενικα και serpent mini και goblin v2 δεν τα καταφεραν σε σχεση με τα αλλα που εβαλα. Σ'ευχαριστω πολυ παντως, ετσι γνωμες και ιδεες ψαχνω!  :bow:
Το τέλειο δεν έχει κατασκευαστεί ακόμη.... :)) Πάντως θα σου έλεγα να ρίξεις και μια ματιά στον Crius v3. Έχει όλα αυτά που ζητάς και κατ' εμέ εξαιρετική ποιότητα τζούρας/ατμού.
Ναι ρε γμτ και ειναι τοσο κοντα  :)) Τον ειδα τωρα, συμπαθητικοτατος αλλα griffin/gemini μαλλον τον βαζουν κατω. Σ'ευχαριστω παντως, δεν τον ειχα δει αυτον!
Θελω κατι σε velocity style, να 'ναι αερατος, να ρυθμιζεται κ οπως θελω αμα δεν θελω τοσο αερα.. Αλλα να παιρνει ομορφα τον αερα του, να βγαζει και γευση. Να γεμιζει απο πανω επισης και να ναι 22-23mm το πολυ. 24-25 δεν θελω. Χωρις διαρροες κλπ.
Σ'αυτα που γραφω παραπανω εχω βρει τον griffin, billow v3, gemini rta, smok tf-rta G2. Ολα ομως κατι εχουν που με προβληματιζουν και δεν τα θελω. Ο gemini ειναι καλυτερος απο τον griffin διαβαζω αλλα τα juice flow δεν κλειδωνουν και τα δαχτυλιδια κατω παιζουν με ασχημα αποτελεσματα σε καθημερινη χρηση. O griffin καλος αλλα σε 24-25 μονο, το πιο μικρο του υστερει σε αερα και γευση. Ο billow ν3 βλεπω τα βαζει κατω και τα 2 αλλα ο μεγαλος, για τον 23αρι δεν εχω διαβασει κατι ιδιαιτερο.. Προς αυτον εγερνα αλλα μετα ειδα πως γραφαν για τον billow plus τα καλα. Ειναι και αρκετα ασχημος αλλα ενταξει κοιταω το αλογο στα δοντια τωρα. Ο tf-rta εχει προβλημα με διαρροες και θελει πανω απο 30watt για να λειτουργησει σωστα.
Καποιες αλλες ιδεες/γνωμες που ισως βοηθησουν??

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2361 στις: Ιουνίου 13, 2016, 12:28 »
:)) Ribot RTA. Ανταλλακτικά θα έχει ή...θα σε ψάχνουμε?
Για σε παρακαλώ Γιώργο μου, τι ερωτήσεις είναι αυτές? Φυσικά και θα με ψάχνετε, πρέπει να δημιουργήσω το ανάλογο hype! Πώς θα πουλήσω μετά τα σχέδια στους Κινέζους, να παίρνω το ποσοστό μου βρέξει-χιονίσει? :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2362 στις: Ιουνίου 13, 2016, 13:03 »
MERLIN RTA BY AUGVAPE

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2363 στις: Ιουνίου 13, 2016, 15:39 »
Τώρα τελειώνω έναν τέτοιο στο εργαστήριο, να στον στείλω για δοκιμή? :laugh1:

Καλά τα υπόλοιπα είναι ευκολάκια.. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

αλλά να σε δώ να κάνεις το clapton να πυρώνει στα 6-10 watt και να κάνω τούμπες..

[font="Helvetica Neue",Helvetica,sans-serif]Κράτα το[/font][/color]

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2364 στις: Ιουνίου 13, 2016, 15:42 »
Σιγά το δύσκολο! Κάνεις μια σπείρα και γίνεται καμινέτο. :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2365 στις: Ιουνίου 13, 2016, 15:55 »
Καλα βρες τον εσυ οπως τον θελω και ριχνουμε κλήρο ποιος θα κανει τουμπες. .)))
Ααα και σ ολα τα παραπανω ξεχασα να βαλω να εχει και velocity deck!!
@deimos θα κοιταξω τον merlin καθως και τον bellus που μου εχει ήδη προταθει..
 Αντε να υποχωρησω για κλαπτον..αλλα να εμμεινω στο κεραμικό
Ευτυχως το εργαστήριο του @ribot δουλευει πυρετωδως μερα νυχτα και θα σώσει πολλούς :))
Πλάκα  εχουμε τελικα..

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2366 στις: Ιουνίου 14, 2016, 04:03 »
έχει περίπου δυο βδομάδες που παρέλαβα τους Phenomenon , Callix και Cloudone (όλοι απο fasttech κλώνοι) ακούγοντας τις συμβουλές σας. :respect:

Ο callix δυστυχώς δεν λειτούργησε ποτέ καθώς μου βγάζει συνέχεια Atomizer Short ή Atomizer Low , μάλλον κάποιο κατασκευαστικό πρόβλημα έχει και βραχυκυκλώνει κάπου (το κάνει ακόμα και χωρίς αντίσταση πάνω). Ήμουν άτυχος και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη. Ελπίζω σύντομα να έχω βγάλει άκρη με την fasttech αφού τους έστειλα και το video που ζήτησαν.

Ο phenomenon είναι αρκετά καλός, έχει καλή γεύση και πάντα έχω καλή τροφοδοσία . Ωστόσο βρίσκω την τζούρα του λίγο πιο σφιχτή και γεμάτη ενώ ο ατμός του είναι πάντα λίγο πιο ζεστός (στις ίδιες ρυθμίσεις) απο τον cloudone. Δεν έχω διαρροές και γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Ο cloudone μου άρεσε ακόμα περισσότερο. Ωραία τζούρα, ελαφρός πιο αεράτη απο τον phenomenon αλλα δεν την λές και αέρα πατέρα! Απο γεύση στα ίδια επίπεδα με phenomenon ( δεν είμαι σε θέση να εντοπίσω σημαντικές διαφορές ακόμα). Παρότι στην αρχή είχα αρκετές διαρροές πλέον έχουν ελαττωθεί αισθητά , ωστόσο πάντα έχω λίγο δάκρυσμα μετά το δεύτερο γέμισμα. Κάποια στιγμή ίσως βρω την λύση. Απο τροφοδοσία πάντα πολύ καλή.

Ένα πρόβλημα που έχουν και οι δύο, με τον cloudone να υποφέρει περισσότερο είναι τα πλαστικά τανκ με τα οποία έρχονται. Στον cloud ήδη πήγε περίπατο μετά την πρώτη δοκιμή δυνατού υγρού (TPA lime+ TPA Pineapple), έσπασε το σπείρωμα που κρατάει την ροδέλα που καλύπτει την εισαγωγή υγρού απο πάνω ενώ επίσης παρουσίασε μικρές ρωγμές. Το τανκ του phenomenon κρατάει ακόμα αν και έχει και αυτό παρουσιάσει μερικές ρωγμές.
Οπότε αν κάποιος τους δοκιμάσει θα πρότεινα να πάρει και μερικά tank εφεδρικά.

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2367 στις: Ιουνίου 14, 2016, 17:54 »
καλησπερα ενδιαφερομαι για την αγορα επισκευασιμου που πληρει τα εξης χαρακτιριστικα:

να ειναι γνησιος και απροβληματιστος χωρις διαρροες
τζουρα τσιγαρισια οχι πολυ σφιχτη κατι σαν kayfun v3 mini δηλαδη
κατασκευη ατσαλι και γυαλι
διαμετρος οχι πανω απο 22mm 
καλη γευση
ευκολο γεμισμα απο πανω αν το τανκ ειναι μικροτερο απο 3μλ.αν ειναι 3μλ+ δεν εχω θεμα

το budget που διαθετω ειναι 40 ευρω και η αγορα θα γινει απο ελλαδα
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2368 στις: Ιουνίου 14, 2016, 17:58 »
 Ένα πρόβλημα που έχουν και οι δύο, με τον cloudone να υποφέρει περισσότερο είναι τα πλαστικά τανκ με τα οποία έρχονται. Στον cloud ήδη πήγε περίπατο μετά την πρώτη δοκιμή δυνατού υγρού (TPA lime+ TPA Pineapple), έσπασε το σπείρωμα που κρατάει την ροδέλα που καλύπτει την εισαγωγή υγρού απο πάνω ενώ επίσης παρουσίασε μικρές ρωγμές. Το τανκ του phenomenon κρατάει ακόμα αν και έχει και αυτό παρουσιάσει μερικές ρωγμές. Οπότε αν κάποιος τους δοκιμάσει θα πρότεινα να πάρει και μερικά tank εφεδρικά.

δε βαζουμε ποτε σε πλαστικα τανκ υγρα φρουτενια , γλυκα , γλυκοξυνα η οτι αλλοειναι οξυνο . το τανκ διαβρωνετε και σπαει

το σπασιμο ειναι το λιγοτερο , δε ξερω αν εχεις θεμα και με την υγεια αν το τανκ κραταει μερες και διαβρωνετε σιγα σιγα μεχρι να σπασει , πλατσουριζοντας μεσα το υγρο .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2016, 18:03 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος mpikou

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2369 στις: Ιουνίου 14, 2016, 18:33 »
καλησπερα ενδιαφερομαι για την αγορα επισκευασιμου που πληρει τα εξης χαρακτιριστικα:

να ειναι γνησιος και απροβληματιστος χωρις διαρροες
τζουρα τσιγαρισια οχι πολυ σφιχτη κατι σαν kayfun v3 mini δηλαδη
κατασκευη ατσαλι και γυαλι
διαμετρος οχι πανω απο 22mm
καλη γευση
ευκολο γεμισμα απο πανω αν το τανκ ειναι μικροτερο απο 3μλ.αν ειναι 3μλ+ δεν εχω θεμα

το budget που διαθετω ειναι 40 ευρω και η αγορα θα γινει απο ελλαδα
ευχαριστω

Φίλε μου, εσύ ψάχνεις τον τέλειο ατμοποιητή  σε τιμή ευκαιρίας.... 
Δεν υπάρχει ατμοποιητής που να πληροί όλες αυτές τις προϋποθέσεις, και μάλιστα σε αυτό το κόστος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180585 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536199 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237430 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12