vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος mike_tein

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2340 στις: Ιουνίου 10, 2016, 13:03 »
Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα μια βοήθεια, χρησιμοποιώ το eleaf pico και θέλω μετά το καταπληκτικό για μένα TFV4 micro να δοκιμάσω έναν άλλο ατμοποιητή RTA. 
Αυτό που θέλω είναι: 
  • να γεμίζει από πάνω, 
  • να μπορώ  να κάνω διαχείριση αέρα από τέρμα κλειστή έως αρκετά ανοιχτή. Συνήθως δεν κάνω πνευμονικές. 
  • να μην έχω διαρροές 
  • και φυσικά να βγάζει πολύ καλή γεύση ο ατμός είναι καλοδεχούμενος αλλά προτιμώ την γεύση.
  • επίσης προτιμώ να μην παίζω σε πάρα πολλά WATT. 
Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι; 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2341 στις: Ιουνίου 10, 2016, 13:08 »
cloudone ... γεμισμα απο πανω , ρυθμιση αερα απο σφιχτη εως χαλαρη τζουρα , στησιμο ηλικιας 3+ ,τροφοδοσια πολυ καλη, γευση οσο δε φανταζεσε ( οτι μυριζεις στο μπουκαλι αυτο παιρνεις και στον ατμο) διαρροες μηδενικες !!!!

και αν εχεις και λευκο πικο , σε συνδιασμο με το διαφανο τανκ του cloud  το ασπρο ντριπτιπακι και το κοντο υψος του ατμοποιητη ειναι κολαση !!!!!!

ποιοτητα , γευση , εμφανιση ... τι αλλο να ζητηση ενας ατμιστης απο ενα σετακι ? 

για την τιμη δε θα πω τπτ, οτι δινεις παιρνεις και καποιες φορες δινεις χωρις να παρεις τπτ απολυτως ... ο cloud ανηκει στη πρωτη κατηγορια 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2016, 13:16 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος mike_tein

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2342 στις: Ιουνίου 10, 2016, 13:30 »
Σε ευχαριστώ πολύ Apostolos Kal, ανοίγεις πληγές με τον cloud! Τον έχω σταμπάρει καιρό τώρα τον Cloud One αλλά δυστυχώς είναι εκτός προυπολογισμού. Έχω ακούσει τα καλύτερα τόσο για τη γεύση του όσο και για τη ποιότητα αλλά δυστυχώς όπως είπα είναι πολύ εκτός προυπολογισμού.
Σε ευχαριστώ πολύ, όπως και να έχει για τη πρόταση σου.  Κάτι σε ποίο οικονομικό έχεις να προτείνεις;

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2343 στις: Ιουνίου 10, 2016, 13:34 »
επειδη απεχω πολυ καιρο απο τα δρωμενα του η.τ , δεν παρακολουθω πολυ τις εξελίξεις και εχω μεινει αρκετα πισω, αλλη μια επιλογη αξια λογου για εμενα ειναι ο τηλεμαχος .. αποτι βλεπω δε μπορεις να τον βρεις καινουριο αλλα τις τελευταιες μερες βλεπω πολλες αγγελιες για τον v2 και σε πολυ καλες τιμες .

δες μια εδω στις αγγελιες , νομιζω οτι υπαρχει και απο ατομα που ειναι εμπυστοσυνης οπως ο stepeha .. δε ξερω αν των εχει δωσει...

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2344 στις: Ιουνίου 10, 2016, 13:34 »
υπαρχει κ ο εβιβα που γεμιζει απο πανω..στυσιμο οχι ιδιαιτερα δυσκολο με το κεραμικο.το μαθαινεις σιγα σιγα κ απο γευση αλλου το μαραφετι..μεχει κανει να ξενερωνω οποτε πιανω τον φαινομενον(που λεει ο λογος)..ειναι βεβαια και αυτος στο 100αρικο περιπου αλλα αξιζει

Αποσυνδεδεμένος hiroshi

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2345 στις: Ιουνίου 10, 2016, 13:39 »
Εγω θα προτεινα τον kayfun mini v3.Νομιζω καλυπτει ολα τα κριτηρια που ζητας και το μεγεθος του ειναι διακριτικο.Τιμη επισης στο 100αρικο.Φυσικα και ο eviva που εχω δοκιμασει απο φιλο ειναι εξαιρετικος

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2346 στις: Ιουνίου 10, 2016, 13:41 »
συγνωμη που επεμβαινω σεβομενος τη καθε προταση , αλλα για 100 ευρω και καυφουν εγω δεν θα εδεινα με τπτ ενω υπαρχουν τοσο αξιολογοι ελληνικοι ατμοποιητες στα ιδια λεφτα και ισως και φθηνοτερα .. εχουν περασει πολλοι καυφουν απο τα χερια μου οπως και αλλοι ατμοποιητες και δε βρισκω λογο να δωσει καποιος χρηματα πλεων για καυφουν .. καποτε που ηταν απο τους πρωτους σε αυτο το στιλακι ναι , αλλα τωρα υπαρχουν απειρα κομματια ιδιας φιλοσοφιας και καλυτερης αποδοσης

οσο για τον εβιβα , τον ειχα και ειναι πολυ καλος ατμοποιητης αλλα θελει γνωση στο στισιμο... ειναι μερακλιδικος ατμοποιητης που αν δεν εχεις χρονο να παιξεις μαζι του καλυτερα να μη τον παρεις . αν πμως εχεις χρονο και τα βρεις μαζι του ειναι top κομματι ... ααα ειναι και 23αρις, αν θυμαμαι καλα δε βγαινει σε 22 μμ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2016, 13:49 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος gr1goris

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2347 στις: Ιουνίου 10, 2016, 13:50 »
Για δες και τον avoganto 24 πληρει τα κριτηρια που θες εκτος το γεμισμα απο επανω 
δεν τον εχω παραλαβει ακομα (μαλον αυριο )  :D αλλα εχω διαβασει πολλα θετικα σχολια για τον συγκεκριμενο 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2348 στις: Ιουνίου 10, 2016, 13:54 »
24άρης στο pico; ;)

Αποσυνδεδεμένος mike_tein

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2349 στις: Ιουνίου 10, 2016, 14:09 »
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις προτάσεις σας. 
O avocado αξίζει; Όχι ο 24ρης ο 22αρης. Έχω διαβάσει πολύ mixed κριτικές. Avocado mini goblinv2 ή serpent; 
Πάνω κάτω σε αυτές τις τιμές, τα 100 ευρώ είναι εκτός προυπολογισμού χωρίς σε καμιά περίπτωση να υποτιμώ τον κόπο τον χρόνο για την δημιουργία καινοτόμων ελληνικών αιμοποιητών. 

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2350 στις: Ιουνίου 10, 2016, 14:13 »
Θεώρημα απλά και ξάστερα.

Αποσυνδεδεμένος parabol

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2351 στις: Ιουνίου 10, 2016, 18:51 »
Για δες και τον avoganto 24 πληρει τα κριτηρια που θες εκτος το γεμισμα απο επανω
δεν τον εχω παραλαβει ακομα (μαλον αυριο )  :D αλλα εχω διαβασει πολλα θετικα σχολια για τον συγκεκριμενο
ο αβοκαντο(και ο 22αρης και ο 24αρης)γεμιζει κανονικα απο πανω.ο  22αρης εχει μια μικρη δυσκολια με 2πλη αντισταση.θελει λιγο παιδεμα στο να τον στησεις σωστα για να μην εχεις διαρροες αλλα αποζημιωνει στο επακρο παρα πολυ καλη γευση.ειναι εξαιρετικος ατμο και η τζουρα του ειναι απο σχετικα σφιχτη(καμια σχεση με cloudone) μεχρι φουλ αερατη.
ως δευτερη επιλογη θα εβαζα και τον elprinz(αν κι εγω προσωπικα απορριπτω ολους οσους δεν εχουν γυαλινο τανκ)
κλωνο δεν θα προτεινα πλεον γιατι ειναι λιγο λαχειο αν πετυχεις καλο απροβληματιστο κλωνο

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2352 στις: Ιουνίου 10, 2016, 20:04 »
Για τη συζήτηση περί γνήσιων και κλώνων, υπάρχει άλλο νήμα. Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν.

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2353 στις: Ιουνίου 13, 2016, 03:25 »
Παιδια μια βοηθεια..

Ηθελα να χω παραγγειλει απο προχτες επειδη θα παρω κ απο εξω κ θα αργησουν. Αλλα δεν μπορω να καταληξω σε ατμο... με τιποτα ομως, δυσκολευομαι πολυ να επιλεξω.

Θελω κατι σε velocity style, να 'ναι αερατος, να ρυθμιζεται κ οπως θελω αμα δεν θελω τοσο αερα.. Αλλα να παιρνει ομορφα τον αερα του, να βγαζει και γευση. Να γεμιζει απο πανω επισης και να ναι 22-23mm το πολυ. 24-25 δεν θελω. Χωρις διαρροες κλπ.
Σ'αυτα που γραφω παραπανω εχω βρει τον griffin, billow v3, gemini rta, smok tf-rta G2. Ολα ομως κατι εχουν που με προβληματιζουν και δεν τα θελω. Ο gemini ειναι καλυτερος απο τον griffin διαβαζω αλλα τα juice flow δεν κλειδωνουν και τα δαχτυλιδια κατω παιζουν με ασχημα αποτελεσματα σε καθημερινη χρηση. O griffin καλος αλλα σε 24-25 μονο, το πιο μικρο του υστερει σε αερα και γευση. Ο billow ν3 βλεπω τα βαζει κατω και τα 2 αλλα ο μεγαλος, για τον 23αρι δεν εχω διαβασει κατι ιδιαιτερο.. Προς αυτον εγερνα αλλα μετα ειδα πως γραφαν για τον billow plus τα καλα. Ειναι και αρκετα ασχημος αλλα ενταξει κοιταω το αλογο στα δοντια τωρα. Ο tf-rta εχει προβλημα με διαρροες και θελει πανω απο 30watt για να λειτουργησει σωστα.

Εχω δει και διαβασει reviews, top rta λιστες και τα παντα ολα που βγηκαν τον τελευταιο καιρο. Εχω δει κι αλλα, ομως δεν τα θυμαμαι, αυτα ηταν αυτα που ξεχωρισαν στις αναζητησεις μου. Υπαρχει κατι αλλο τελειο που δεν βρισκω? Εμπειριες, συμβουλες γι αυτα? Καποια προταση? Εχω ξεμεινει απο θεληση πια  :sign_voithia:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2016, 03:31 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2354 στις: Ιουνίου 13, 2016, 06:22 »
Avocado 22..; :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33944 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59763 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15540 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136112 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10222 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12