vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2175 στις: Μαΐου 09, 2016, 23:03 »
 :yes:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2176 στις: Μαΐου 09, 2016, 23:04 »
Μπορει και να ήταν η ιδέα μου δεν ήμουν και δεν ειμαι σίγουρος ιςως ο εβιβα ήταν λιγότερο σφιχτός απ οτι ηθελα. Μπορει να ήταν και υπερβολικά σφιχτός και καθώς προσπαθούσα εγω να κανω τζούρα να άκουγα τον αέρα και με έκανε να σκεφτώ Οτι παραείναι αεράτος για μένα . Βασικά θεωρούσα και θεωρω περισοτερο οτι έφταιγε το να μην μου παει εμενα η τζούρα του εβιβα. Δεν πήγα να κοροϊδέψω αυτόν που θα τον επερνε αλωςτε του είπα οτι προβλημα εχει να μου πει. Ειχε ξαναδοκιμασει εβιβα οποτε αν ήταν προβληματικός θα του επέστρεφα τα λεφτά.
Αλωςτε και εσυ σε ενα ποστ σου οταν ο phenomenon σου έκανε διαροες και δεν σου ξεκουμπωνε είχες σκοπό να τον πουλήσεις τοτε απ οτι θυμάμαι. Αν κατι δεν παει καλα ειναι λογικό να παραπονιόμαστε και εγω σαν αρχάριος δεν ήμουν σίγουρος αν έφταιγα εγω η ο ατμοποιητης. Απο τη στιγμή που μετα το πρώτο στηςιμο δοκιμάστηκε για λιγο απο το κατάστημα θεώρησα οτι δεν ήταν προβληματικός!!!


Προφανώς θα ήταν γενικά ιδέα σου. Και για να λες τώρα ότι μπορεί να ήταν και υπερβολικά σφιχτός, αλλά να άκουγες το σφύριγμά του και να τον νόμιζες αεράτο ή πνευμονικό... άστο... κεφάλι καζάνι έκανα.

Με μια διαφορά όμως για τον φαινόμενό μου. Αν ποτέ τον βγάλω για πούλημα, όλοι θα ξέρουν ότι τον πουλάω επειδή δεν αντέχω τις διαρροές του. Οποιος θέλει, τον παίρνει. 
Δεν τον θεώρησα ποτέ ελαττωματικό κομμάτι. Είναι γενικότερο χούι του ατμοποιητή να κλαίει εύκολα. Στα χεράκια κάποιων ακόμη ευκολότερα. 

Αποσυνδεδεμένος Aner23

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2177 στις: Μαΐου 09, 2016, 23:18 »
Γεια σας παιδες. Έκανα αυτό το θέμα για να αναφέρουν οι πιο έμπειροι βέβαια ατμιστες, τους επισκευασιμους που θα πρότειναν σε κάποιον που πρόκειται να ασχοληθεί με τους επισκευασιμους για πρώτη φορά και ψάχνεται για την αγορά του πρώτου τέτοιου είδους ατμοποιητη. Έτσι , αυτοί που όντως ψάχνουν τον πρωτο τους επισκευασιμο, θα μπορέσουν να κάνουν την αναζήτηση τους ίσως λίγο πιο εύκολη από την ανάγνωση των απαντήσεων σας. Αν υπάρχει ηδη παρόμοιο θέμα πείτε μου να το διαγραψω αυτό και συγνώμη αν συμβεί κάτι τέτοιο. Ας δούμε τις γνώμες σας :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2178 στις: Μαΐου 10, 2016, 00:03 »
Επί το πλείστον οι αρχάριοι ρωτάνε σ' αυτό εδώ το θέμα, γι' αυτό συγχωνεύτηκε το θέμα σου εδώ. :)

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2179 στις: Μαΐου 10, 2016, 09:51 »
Καλημέρα...εδώ και 2 μήνες εχω ξεκινήσει και στήνω στην rba του zephyrus 2 με ss. Βέβαια ποτε δεν κατάφερα μια διπλή χωρίς αλλοιωση στη γευση έτσι έχω αράξει στις μονές περίπου 0.7 ohm. Επειδή ομως η rba νοιώθω να με περιορίζει σκεφτομουν εναν καθαρά γευσάτο ατμοποιητη με νορμάλ τζουρα και deck για μονες κυριως με πρόσβαση στο deck χωρίς να αδειάχει και κυρίως ποιοτικο. Είμαι μπερδεμένος ανάμεσα σε phenomeno τηλεμαχο (εδώ φοβάμαι διαθεσιμότητες και spare parts) calix . Δώστε καμια ιδεα και καμία προταση ρε παιδια....

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2180 στις: Μαΐου 10, 2016, 10:46 »
Κayfun mini 3

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2181 στις: Μαΐου 10, 2016, 11:40 »
:yes:
Καλεσα στο καταστημα που τον πηρες και δεν ειναι διαθεσιμος,καμια αλλη ιδεα;

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2182 στις: Μαΐου 10, 2016, 12:16 »
Σκεφτομαι και εγω να παρω αλλον εναν ατμοποιητη αλλα ποιον :hmmm:

Θελω γεμισμα απο πανω φυσικα,μονη αντισταση οχι πολυ σφιχτο,ουτε και αερατο χωρις διαρροες, με γυαλι οχι πλαστικο τανκ και να μην ειναι σαν πυραυλος κατω απο 60 χιλιοστα υψος.
Ενας; smok micro που εχω τωρα με εχει βολεψει και εχει ολα τα παραπανω αλλα ειπα να μην παρω και δευτερο τετοιον  ::)
Απο εξωτερικο θα γινει η αγορα..
Για πειτε καμια γνωμη :)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2183 στις: Μαΐου 10, 2016, 12:22 »
Ο smok micro ομως δεν ειναι καθαρος επισκευασιμος,σωστα;

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2184 στις: Μαΐου 10, 2016, 12:31 »
Καλεσα στο καταστημα που τον πηρες και δεν ειναι διαθεσιμος,καμια αλλη ιδεα;

Δες και εδώ. Κάτι που πρέπει να προσέξεις αν τον αγοράσεις είναι το γυαλάκι του που θέλει λίγη προσοχή στο βάλε βγάλε για να μη σπάσει..
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2016, 12:39 από mankar72 »

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2185 στις: Μαΐου 10, 2016, 12:40 »
Σωστα,παιρνει και εργοστασιακες κεφαλες αλλα προσωπικα μονο με την επισκευασιμη τον δουλευω και ειναι αστερι  :thumpup:
Γιαυτο ρωταω να βρω κατι αντιστοιχο σε επισκευασιμο αλλιως αναγκαστικα θα παρω και δευτερο  :))

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2186 στις: Μαΐου 10, 2016, 12:48 »
κανει σφικτες τζουρες αυτος;

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2187 στις: Μαΐου 10, 2016, 13:20 »
Κayfun mini 3
Το εχω σκεφτει και είναι πράγματι καλός αλλά με χαλάει το σουλούπι του (το ύψος του σε συνδυασμό με τα 19mm διαμέτρου). Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2188 στις: Μαΐου 10, 2016, 13:47 »
κανει σφικτες τζουρες αυτος;
Δεν εχω δοκιμασει kayfun που λενε ολοι οτι ειναι για σφιχτες τζουρες για να σου πω σε σχεση με αυτον αν κανει,εμενα ειναι ακριβως στα γουστα μου αλλα δεν κανω τσιγαρισιες ,για να κανεις τσιγαρισια στον smok micro πρεπει να κλεισεις σχεδον τελειως τον αερα 
Απλα στην επισκευασιμη που εχει σου δινει και ενα πινακι με πιο μικρη τρυπα για να κανεις πιο σφιχτες τζουρες ,εμενα με αυτο το πιν με ικανοποιει.
Τον θεωρω πολυ τιμιο ατμοποιητη με πολλες επιλογες απο πνευμονικες μεχρι σφιχτη τζουρα,απο 2.5 μεχρι 5ml μπορεις να τον μετατρεψεις και γεμιζεις για πλακα απο πανω χωρις να λυσεις τιποτα, αλλα δεν νομιζω οτι κανει για τσιγαρισιες.
Εχει αψογη τροφοδοσια και γευση ,δεν εχει διαρροες προς το παρον.
Τον εχω στησει 4-5 φορες μεχρι τωρα και παιζει το ιδιο απροβληματιστα
 Ειναι ο μονος απο αυτους που εχω ειχα που μου δουλεψε οπως ηθελα χωρις προβληματα απτο πρωτο στησιμο :thumpup:

Δεν λεω οτι ειναι ο καλυτερος ατμοποιητης αλλα αυτος που μου κατσε εξαρχης σε ολα ;)

Αποσυνδεδεμένος Aner23

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2189 στις: Μαΐου 10, 2016, 14:26 »
Γεια παιδιά. Ατμιζω εδώ και 4 μήνες και έχω στην κατοχή μου εξαρχής το istick tc 40w με τον eleaf gs air. Επειδή όμως ο συγκεκριμένος ατμοποιητης δεν με καλύπτει εύκολα πλέον , σκέφτομαι να στραφω στους επισκευασιμους. Θα ήθελα να μου προτεινετε έναν επισκευασιμο πασπαρτου, να μπορείς, όσο γίνεται, να εναλλασσεις τις τζουρες από τσιγαρισιες σε πνευμονικές, να είναι ποιοτικός όσο γίνεται σε γεύση και ντουμανι και να συγχωρεί τα λάθη ενός  άπειρου προς το παρών ατμιστη με τους επισκευασιμους. Ευχαριστώ :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180590 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085315 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10238 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12