vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, ZoeM, bloodlessz, Ηρακλης

Twitter

Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??

Αποσυνδεδεμένος MOURGOS11

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2160 στις: Μαΐου 08, 2016, 08:31 »
μια ερωτιση σαν νεος στους επισκευασιμους μεταξη v3 kai v4 πιον να παρω? μπορει να με βοηθήσει  καποιος :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2161 στις: Μαΐου 08, 2016, 08:35 »
Απο εμένα, μεταξύ των δύο, Kayfun Mini V3 ..

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2162 στις: Μαΐου 08, 2016, 08:52 »
V3 mini ασυζητητί, ένα παραπάνω επειδή είσαι νέος στους επισκευάσιμους.. ;)

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2163 στις: Μαΐου 08, 2016, 10:52 »
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους! Θα ήθελα την γνώμη σας για τον eviva από fasttech. Αξίζει τον κόπο; Γενικά ψάχνω ατμοποιητή για τσιγαρίσιες και με καλή γεύση.
Ευχαριστώ!
Milarepa καλημερα. Η eviva ειναι για τσιγαρισιες τζουρες, επισης ειναι και ο kfl lite plus και o kfl v3.
Για κλωνους ομως απο fst δεν εχω αποψη. Ειναι θεμα τυχης. Προσωπικη μου αποψη . :)


Διορθωση παραθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2016, 10:58 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2164 στις: Μαΐου 08, 2016, 11:20 »
Eviva καθαρά για τσιγαρίσιες.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2165 στις: Μαΐου 08, 2016, 11:35 »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Αν υπάρχει κάποιος που έχει τον κλώνο eviva και μας έλεγε μια γνώμη θα το εκτιμούσα πολύ! Έχω έναν κλώνο kayfun lite plus από fasttech και είμαι πολύ ευχαριστημένος, απλά ψάχνω και έναν αναπληρωματικό. Μετά σκέφτομαι για Phenomenon η tilemaho (Από fasttech)

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2166 στις: Μαΐου 08, 2016, 15:30 »

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2167 στις: Μαΐου 08, 2016, 16:36 »
thanks!!

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2168 στις: Μαΐου 09, 2016, 22:00 »
Γνωριζει κανεις αν εχει βγει κανενας ατμο επισκευασιμος (οχι κλωνος) στην ελληνικη αγορα τυπου kayfun, expromizer (σφικτος) σε προσιτη τιμη; 

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2169 στις: Μαΐου 09, 2016, 22:29 »
Αν η τζούρα του εβιβα ειναι τςιγαριςια τοτε μάλλον οι υπόλοιποι ατμοποιητες (expromizer, phenomenon zest ,nautilus) που εχω δοκιμασει με σφιχτή τζούρα ήταν απάτη. Αν πηρα ελαττωματικό Κοματι αλλάζει το θέμα αλλα αυτο μου έδωσε αυτο λέω δεν μπορώ να πάω μα ψάξω όλους τους εβιβα να δω τι φταίει ουτε ηθελα να γίνω βαρετός στο κατάστημα. Τον πούλησα και τέλος



Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

 Μια λοιπόν που δε μας λες τι θεωρείς εσύ τη τζούρα του εβίβα και μας αφήνεις σ΄αγωνία, έψαξα την αγγελία σου, όπου έλεγες ότι δεν τα βρήκες μαζί του επειδή προτιμάς λίγο πιο σφιχτή τζούρα. 
Η αρχική μου απορία είναι η εξής: Εχει 3 ρυθμίσεις αέρα. με 3,2,1 τρύπες. Στη ρύθμιση με μια τρύπα παραείναι σφιχτός. Σχεδόν μισο πλεμόνι στο ντριπ τιπ αφήνεις με κάθε εισπνοή. Ακόμη και στη μονή είσοδο αέρα, λοιπον, πνευμονικές έκανες; 
Η επόμενη απορία μου. Μιλάς για ελαττωματικό κομμάτι, που σίγουρα έπρεπε να το ψάξεις απευθυνόμενος στο κατάστημα κι αυτοί να σε εξυπηρετήσουν, που θα το έκαναν. Δεν το έκανες και παρά το γεγονός ότι ήσουν σχεδόν σίγουρος ότι έχεις ελαττωματικό κομμάτι στα χέρια σου, δεν το επέστρεψες, δεν το πέταξες, αλλά το ξεσαβούριασες με αγγελία σε κάποιον καλοπροαίρετο γράφοντας απλώς "ήθελα να έχει λίγο πιο σφιχτή τζούρα;" Χωρίς να αναφέρεις ότι "παραείναι αεράτος για μένα, υποψιάζομαι ότι είναι ελαττωματικός, αλλά δεν μπορώ να ψάξω πίσω στο κατάστημα όλους τους εβίβα και να γίνω βαρετός."
Οκ, εδώ ένα σημαδάκι έχει κάποιο κομμάτι και το φωτογραφίζουμε για να το δει ο επόμενος, ώστε να μην τον πάρει αν δεν το αποδέχεται. 

Τεσπα.. ξέρω, είμαι ψείρας σε ορισμένα πράγματα, πραγματικά εύχομαι να ήταν ιδέα σου τα περί αεράτου, ή απλά να μετάνιωσες και να ήθελες cloud, οπως λες στην αγγελία σου. ΚΑι τώρα να μας κάνει Εβίβα ο συνατμιστής που τον έχει.  

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2170 στις: Μαΐου 09, 2016, 22:36 »
Γνωριζει κανεις αν εχει βγει κανενας ατμο επισκευασιμος (οχι κλωνος) στην ελληνικη αγορα τυπου kayfun, expromizer (σφικτος) σε προσιτη τιμη;

Αυτός είναι ένας τίμιος ατμοποιητής με τα χαρακτηριστικά που ζητάς. Δεν γνωρίζω γιατί δεν περπάτησε ιδιαίτερα στην αγορά αλλά τον είχα και θεωρώ ότι είναι ένας πολύ καλός ατμοποιητής τόσο από ποιότητα κατασκευής όσο και απόδοσης.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2171 στις: Μαΐου 09, 2016, 22:38 »
Ισως λογω εμφανισης αλλα οπως  τον βλεπω δειχνει τιμιος, μοιαζει πολυ με τον lite plus, ρυθμιζεται οπως ο kayfun ο ρυθμιστης αερα; 

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2172 στις: Μαΐου 09, 2016, 22:55 »
Μια λοιπόν που δε μας λες τι θεωρείς εσύ τη τζούρα του εβίβα και μας αφήνεις σ΄αγωνία, έψαξα την αγγελία σου, όπου έλεγες ότι δεν τα βρήκες μαζί του επειδή προτιμάς λίγο πιο σφιχτή τζούρα.
Η αρχική μου απορία είναι η εξής: Εχει 3 ρυθμίσεις αέρα. με 3,2,1 τρύπες. Στη ρύθμιση με μια τρύπα παραείναι σφιχτός. Σχεδόν μισο πλεμόνι στο ντριπ τιπ αφήνεις με κάθε εισπνοή. Ακόμη και στη μονή είσοδο αέρα, λοιπον, πνευμονικές έκανες;
Η επόμενη απορία μου. Μιλάς για ελαττωματικό κομμάτι, που σίγουρα έπρεπε να το ψάξεις απευθυνόμενος στο κατάστημα κι αυτοί να σε εξυπηρετήσουν, που θα το έκαναν. Δεν το έκανες και παρά το γεγονός ότι ήσουν σχεδόν σίγουρος ότι έχεις ελαττωματικό κομμάτι στα χέρια σου, δεν το επέστρεψες, δεν το πέταξες, αλλά το ξεσαβούριασες με αγγελία σε κάποιον καλοπροαίρετο γράφοντας απλώς "ήθελα να έχει λίγο πιο σφιχτή τζούρα;" Χωρίς να αναφέρεις ότι "παραείναι αεράτος για μένα, υποψιάζομαι ότι είναι ελαττωματικός, αλλά δεν μπορώ να ψάξω πίσω στο κατάστημα όλους τους εβίβα και να γίνω βαρετός."
Οκ, εδώ ένα σημαδάκι έχει κάποιο κομμάτι και το φωτογραφίζουμε για να το δει ο επόμενος, ώστε να μην τον πάρει αν δεν το αποδέχεται.

Τεσπα.. ξέρω, είμαι ψείρας σε ορισμένα πράγματα, πραγματικά εύχομαι να ήταν ιδέα σου τα περί αεράτου, ή απλά να μετάνιωσες και να ήθελες cloud, οπως λες στην αγγελία σου. ΚΑι τώρα να μας κάνει Εβίβα ο συνατμιστής που τον έχει. 
Μπορει και να ήταν η ιδέα μου δεν ήμουν και δεν ειμαι σίγουρος ιςως ο εβιβα ήταν λιγότερο σφιχτός απ οτι ηθελα. Μπορει να ήταν και υπερβολικά σφιχτός και καθώς προσπαθούσα εγω να κανω τζούρα να άκουγα τον αέρα και με έκανε να σκεφτώ Οτι παραείναι αεράτος για μένα . Βασικά θεωρούσα και θεωρω περισοτερο οτι έφταιγε το να μην μου παει εμενα η τζούρα του εβιβα. Δεν πήγα να κοροϊδέψω αυτόν που θα τον επερνε αλωςτε του είπα οτι προβλημα εχει να μου πει. Ειχε ξαναδοκιμασει εβιβα οποτε αν ήταν προβληματικός θα του επέστρεφα τα λεφτά.
Αλωςτε και εσυ σε ενα ποστ σου οταν ο phenomenon σου έκανε διαροες και δεν σου ξεκουμπωνε είχες σκοπό να τον πουλήσεις τοτε απ οτι θυμάμαι. Αν κατι δεν παει καλα ειναι λογικό να παραπονιόμαστε και εγω σαν αρχάριος δεν ήμουν σίγουρος αν έφταιγα εγω η ο ατμοποιητης. Απο τη στιγμή που μετα το πρώτο στηςιμο δοκιμάστηκε για λιγο απο το κατάστημα θεώρησα οτι δεν ήταν προβληματικός!!!

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2173 στις: Μαΐου 09, 2016, 23:00 »
Ισως λογω εμφανισης αλλα οπως  τον βλεπω δειχνει τιμιος, μοιαζει πολυ με τον lite plus, ρυθμιζεται οπως ο kayfun ο ρυθμιστης αερα;

Ναι αλλά έχει δύο τρύπες εισαγωγής αέρα. Αυτό τον κάνει πιο παραμετροποιήσιμο στην τζούρα χωρίς σε καμία περίπτωση να θεωρείται αεράτος (για πνευμονικές) 

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ??
« Απάντηση #2174 στις: Μαΐου 09, 2016, 23:02 »
Αρα γινεται και σε αυτον τοσο σφικτη οσο και στον lite plus αν καταλαβα καλα.. Με καλυψες, δεν ηθελα να ειναι πνευμονικος αλλα τσιγαρισιος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8318 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180601 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237442 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15606 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136126 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12