vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

344 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, Mimhsdr, Tem, camber, treloneritis

Twitter

Cloud One by Cloud Mods

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1725 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 00:40 »
[justify]Δεν είμαι έμπειρος ατμιστής, όμως αν προσπαθήσω ν' απαντήσω κι εγώ σε μία τέτοια ερώτηση θα πω πως, είναι ελάχιστα πιο σύνθετο το θέμα απ' όσα αρχικά βλέπουμε, και όλα ξεκαθαρίζουν με τον καιρό, (εξάλλου είναι ένα υπέροχο χόμπι όπου απολαμβάνουμε από την πρώτη στιγμή και τα γνωρίζουμε όλοι). Από τη μία, κάθε ατμοποιητής είναι ξεχωριστός σε σχεδιασμό, από την άλλη, κάπου ανήκει (κατηγορία ατμοποιητή). Μπορεί για παράδειγμα να έχουμε 2 ατμοποιητές στην ίδια κατηγορία όμως το αποτέλεσμά τους να είναι η μέρα με τη νύχτα, π.χ. ο αέρας στον πρώτο να είναι από το πλάι και στον άλλο από κάτω ή ακόμα κι από επάνω (ή και συνδυασμό αυτών), επίσης, διαφορετικές ρυθμίσεις ή καθόλου ρυθμίσεις (αέρα, υγρών κ.ο.κ.). Υλικά, κομμάτια, τμήματα κ.λπ. Στον Cloud συγκεκριμένα, είδα -και κυρίως μου έδειξαν- τι απολαυστικό ντουμάνι βγάζει σε συνδυασμό με μία καταπληκτική γεύση. Η εισαγωγή του αέρα έρχεται από κάτω και στο κέντρο της αντίστασης. Πρέπει να δώσω χώρο στον αέρα και να μην τον πνίγω έτσι ώστε να έχω όλες του τις ρυθμίσεις στο ακέραιο. Ένας από τους πιο απλούς τρόπους είναι αυτός, αφήνω μικρά κενά πλευρικά τής αντίστασης. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1726 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 01:18 »
Εγώ πάντως 4 μήνες που έιμαι κάτοχος του , απλά στρίβω βάζω βαμβάκι γέμιζω και ατμιζω!!!

Αποτέλεσμα? Παντα εκπληκτικό σε όλους τους τομείς

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1727 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 07:23 »
Έτσι Απόστολε - λίγα λόγια και καλά ( όχι ότι και τα πολλά λόγια είναι φτώχεια, βέβαια :) ): "Στρίβω - βάζω βαμβάκι - γεμίζω - ατμίζω - απολαμβάνω"!

Αυτός είναι ο CloudOne, και η σχεδόν ενός έτους εμπειρία μου μαζί του μου έχει δώσει την εντύπωση πως είναι ατμοποιητής που δεν πολυγουστάρει τα χαδέματα και τα beauté. Σωστό coil, σωστή ποσότητα βάμβακος, και άντε γειά!  :o

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1728 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 11:19 »
Εγώ βρήκα στον cloud τον ατμοποιητή που δεν χρειάζεται μες στη μέρα να ασχοληθώ καθόλου. Υπάρχει και κάνει τη δουλειά του άριστα όλη μέρα. Μονο στον kl+ το ειχα συναντήσει αυτό.
Το γέμισμα του πανεύκολο. Σημαντικό το οτι απλώς στριβεις το καπάκι για να γεμίσεις και ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ να ψαχνεις με ποια δαχτυλα να κρατας τα κομματια αν δεν έχεις κάπου να το ακουμπήσεις. Όλα τέλεια. Γιαυτό και μέσα σε μια βδομαδα πηρα 2 και σούταρα οτι είχα. Εκτός απο τους γεροκαηφούνηδες μου που έχουν συναισθηματική αξία...

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1729 στις: Οκτωβρίου 07, 2016, 12:44 »
2 μονο...ενας για γλυκα,ενας για καπνικα :D 


Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1730 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 15:42 »
Τον αγορασα με την προυποθεση να τον πουλησω, γιατι ημουν αρκετα σιγουρος οτι η τζουρα του θα ειναι εξαιρετικα αερατη. Ηθελα ομως να τον δοκιμασω.
Μετα απο 50 μλ βασης καμια 10αρια μλ σοκολατας και 10 μλ φρουτο με στησιματα σε 32μμ κανθαλ, 2.5 τρυπανι και 4-5 σπειρες , οι εντυπωσεις μου ειναι οι εξης:
Χτυπημα: Αναμενομενο και συμβατο με 9 αρια υγρα που κανω.
Κατασκευη: Εξαιρετικα ζυγισμενη καμπανα. Πολυ καλη ποιοτητα σπειρωματων.Κανενα θεμα με ο ριγκακια και βιδες. Λιγα κομματια και πολυ ευκολο σεταρισμα.
Αερας: Εδω με εντυπωσιασε. Ενω ειμαι της σφιχτης και αυτος δεν ειναι κλασικος σφιχτος(ουτε αερατος βεβαια) με καλυψε απολυτα. Και φιλη μου που ειναι της πολυ σφιχτης, την εντυπωσιασε εξισου θετικα.
Τοσο οσο. Θα προτιμουσα βεβαια να εχει λιγο μεγαλυτερο ευρος ως προς το  πιο κλειστο τμημα εισαγωγης αερα.
Τζουρα: Πολυ ωραια 'γεματη' τζουρα.Απολαυστικη.Πυκνος ατμος που γεμιζει το στομα. Ουτε ξηρη τζουρα αλλα ουτε και υγρη. Τοσο οσο. Εδω εμεινα εντυπωσιασμενος.
Τροφοδοσια: Νομιζω υποδειγματικη. Με 3  μισες βολτες ανοιχτη την καμπανα , τροφοδοτει αψογα. Αυτο συνδεεται αμεσα πιστευω και με την αποδοση γευσης.Και εδω εντυπωσιασμενος.
Γεμισμα: Ευκολο, που θα μπορουσε να γινει πιο ευκολο αν οι τρυπουλες ηταν λιγο πιο μεγαλες για να μπαινει πιο ανετα το σταγονομετρο.
Γευση: Ενταξει ,εβιβα δεν ειναι , αλλα πιστευω με τα λιγα μλ που εκανα οτι αποδιδει σε υψηλα επιπεδα.
Τιμη: Πιστευω οτι θα μπορουσε να ηταν πιο προσιτος και σιγουρα θα ειχε και μεγαλυτερο κοινο.
Τελος,παρα πολυ ικανοποιημενος απο την αγορα του. Τον ατμιζω ανελλειπως και τον εχω χαρει ταμαλα.
Οχι παιδια δεν τον πουλαω :))

Αποσυνδεδεμένος ElQuico

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1731 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 15:54 »
Μια φορά έτσι για την δοκιμή, στρίψε ένα 35άρι-36άρι σύρμα, 5-6 σπείρες, 2.5 πυρήνα. Προσωπικά δεν ήμουν καθόλου των χοντρών συρμάτων, το πολύ 32άρι έπαιζα... μέχρι που έστησα τον cloud με 36άρι... δοκίμασέ το και δε θα χάσεις ;)  

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1732 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 16:04 »
Το εχω διαβασει φιλε εδω μεσα... Και εγω με 28αρι παιζω μονιμα. Αγορασα 32 αρι για τον Cloud. Προς το παρον παει καλα. Καποια στιγμη θα το δοκιμασω και αυτο. Να εισαι καλα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1733 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 09:56 »
Παίζει γενικά με διάφορα σύρματα αλλα εμένα η αδυναμία μου είναι στο 0.28 με 5/6 σπείρες η στο 0.30 με 4/5 σε 2.5μμ με FF D2 1.6cm πάχος.

Αποσυνδεδεμένος niknikolas1

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1734 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 20:46 »
Παιδιά πρόσφατα αγορασα 36ga σύρμα κ μου βγήκε πολύ ψιλό.. Μου κάνει εντύπωση που λέτε οτι το 36αρι ειναι χοντρό...εκανα κάτι λάθος?? 

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1735 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 20:50 »
Άλλο το 36ga, και άλλο το 0,36 mm. Πήρες πολύ λεπτό σύρμα...

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1736 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 20:51 »
Ε , δεν το στηνεις και ετσι να μας πεις πως βγαινει... :D
Νομιζω οτι αυτο που πηρες ειναι 13 mm...

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1737 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 20:54 »
με 1.5 μμ πυρηνα θαναι κομπλε απλα θα πρεπει να βαλεις εξτρα βαμβακι στην πατουρα γτ θα γινει πλυμμηρα..δυσκολοδουλευτο συρμα και δυστυχως δεν θα δουλεψει οπως πρεπει σαυτον τον ατμο.καντο twisted 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1738 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 01:00 »
Παιδιά πρόσφατα αγορασα 36ga σύρμα κ μου βγήκε πολύ ψιλό.. Μου κάνει εντύπωση που λέτε οτι το 36αρι ειναι χοντρό...εκανα κάτι λάθος??

Φίλε niknikolas1.

Έκανες την χάρη στον εαυτό σου και του πήρες έναν αυθεντικό cloud που σου κόστισε αρκετές δεκάδες ευρώ. Κάνε του άλλη μια μικρή χάρη και ξέχνα πως αγόρασες αυτό το σύρμα με λίγα ευρώ (χάρισε το σε κάποιον που φτιάχνει clapton σύρματα μόνος του ή όποιον άλλο το θέλει). Είναι κρίμα να μην ευχαριστηθείς αυτόν τον υπέροχο ατμοποιητή γιατί θα προσπαθήσεις να τον στήσεις με το εντελώς λάθος σύρμα. Οι λύσεις clapton, parallel, twisted, κλπ είναι πολύ περίτεχνες και απαιτούν όρεξη, υπομονή και αρκετή πείρα. Γι’ αυτό πήγαινε να αγοράσεις ένα σύρμα από 0,25 mm και πάνω και πες πως έχασες ένα τάλιρο στο στοίχημα... :)


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Cloud One by Cloud Mods
« Απάντηση #1739 στις: Οκτωβρίου 11, 2016, 12:11 »
Τα μαύρα λαστιχάκια από τα καφέκόκκινα έχουν καμία διαφορά; 
Ο ελαφρώς μεταχειρισμένος που πήρα φοράει τα καφεκόκκινα, ο καινούριος μάυρο κάτω, καφεκόκκινο πάνω...
Τα διάφανα τανκάκια χρησιμοποιώ μόνο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538135 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238678 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1299 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16690 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139140 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz