vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

379 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, tibolaso, Milarepa, gama, Xxristos, ZoeM, Buliwyf, ThioVag, I.P

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #690 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 16:10 »
Η κατασκευή είναι η ίδια. Μόνο το logo αλλάζει από όσο δύναμαι να γνωρίζω.
Όσον αφορά το Service, ίσως θα πρέπει να επικοινωνήσεις με το κατάστημα που σε ενδιαφέρει, εφόσον έχεις σκοπό να ψωνίσεις από Ελλάδα, και να δεις τι σου προσφέρει.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #691 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 16:22 »
Στο θέμα της κατασκευής, πάντα ο κινέζος όταν φτιάχνει OEM, ειδική παρτίδα με τη φίρμα του καταστήματος επάνω, έχει λίγο ως πολύ τη δυνατότητα να διαφοροποιήσει κάποιες παραμέτρους ποιοτητας, αυξάνοντας το κόστος προς τον χονδρέμπορα ή μειώνοντάς του.
πχ... θα μπορούσε ΙΣΩΣ ένας πελάτης σαν τη νομπάκο να του πει :μάστορα, το κουμπί κουνάει πολύ... θέλει δραμαμίνη το δάχτυλο.
Και να του ανταπαντήσει ο Κινέζος: άρχοντα, στάξε μισό ντολαρ παραπάνω στο κουτάκι και στό' φτιαξα.


Ο παραπάνω διάλογος είναι υποθετικός, θα μπορούσε να συμβαίνει ή θα μπορούσε και όχι.


Για να σου απαντήσει κάποιος με το χέρι στο ευαγγέλιο, θα έπρεπε να έχει πάρει και τα δυο και να τα έχει δουλέψει. Μπορείς όμως να το κάνεις εσύ ο ίδιος. Μια βόλτα σε νομπάκο, μια βόλτα σε ecig και ζήτα να σου δείξουν 2-3 ο καθένας.
Επίσης για το σέρβις, και οι δυο εταιρίες το παρέχουν. Η ecig μέσω του joyetech service της.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #692 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 16:41 »
Ακριβως ετσι ειναι οπως τα ειπε η Βουλα ... η εμποροι που κολανε την δικη του φιρμα στα ηδη προιοντα που προυπαρχουν απο την μαμα εταιρεια και τα προωθουν σαν δικα τους βαζουν καποιες φορες και το χερακι τους (στην προκειμενη το χερακι του κινεζου) και εχτος απο το λογοτυπο κανουν και μερικες παρεμβασεις στα χαρακτηριστικα τους τοσες οσες να μην χαλαει η αξια και η επιτυχια του πρωτοτυπου ..

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #693 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 19:13 »
Αν και είναι μάλλον οφ-τοπικ το θεμα επιτρέψτε μου να διαφωνήσω σχετικα με την παραμετροποιηση των ΟΕΜ προϊόντων.
Μιλώ εκ πείρας διοτι στο παρελθόν ειχα ασχοληθεί με το θέμα αυτο αρκετά.

Είναι αλλο να ζητήσεις να τυπώσουν το λογότυπο σου που απαιτεί μια απλη διαδικασία αλλαγής ενός ονόματος στο κομπιούτερ..
και αλλο πράγμα να παρεμβεις στον επανασχεδιασμο του προϊόντος και στην γραμμη παραγωγής, εστω και για λιγο πιο σφιχτό κουμπί.
Για να γίνει κάτι τέτοιο οι ποσότητες παραγγελίας που απαιτούνται και τα κόστη είναι πολύ υψηλά.

Αυτα συνήθως ειναι παραμύθια που λενε οσοι πουλάνε Own Brand προϊόντα, επειδη πουλάνε συνήθως (όχι πάντοτε) υψηλότερα, πιστεύοντας πως επειδή εχουν το όνομά τους επανω εχουν ξεφύγει και απο τον ανταγωνισμό και εχουν το προιον μονοπώλιο.Δεν ειναι ετσι δυστυχώς.

Κι αν εχει τύχει ποτε να έχετε δει μικροδιαφορές σε τέτοια προϊόντα, αυτό οφείλεται καθαρά στις μικρο-παρεκκλίσεις που υπάρχουν από παρτίδα σε παρτίδα, καθώς η παραγγελία αυτου του πελάτη με το όνομά του επάνω ήταν και μια παρτίδα ξεχωριστή στην διαδικασία παραγωγής.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2014, 19:21 από tasfot »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #694 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 19:38 »
Τασο το ισως το τονισα για το λογο που αναφερεις.
Εχω συνεργασια με εταιρια που μονο οεμ προιοντα φερνει κ πολλακις τα συζηταμε.
Μια χαρα αλλαζουν καποιες φασεις της γραμμης παραγωγης.
Καποιες αλλες ομως οχι, οπως λες.
Κατα περιπτωση ισχυει.
Γι αυτο ανεφερα οτι ισως το κουμπι να αλλαξε ισως και οχι.
Παντα υπαρχει μινιμουμ ποσοτητα για αλλαγες στη γραμμη παραγωγης.οχι για το τυπωμα του λογοτυπου αλλα για ολα τα πριν. Και μπορει αν τρεις οεμ πελατες να ζητησουν καλυτερο κουμπι να το εχουν. Η μπορει και οχι.
Και παντα υπαρχει η πιθανοτητα καποιος οεμ πελατης να ειναι πονηρουλης , να παρει αρχικα την σουπερ ποιοτητα και μετα να ζητησει αλλαγες που μειωνουν το κοστος....πχ στα υλικα κλπ η να αλλαξει προμηθευτη η να πουλαει μιξ δυο προμηθευτες με διαφορετικα κοστολογια κ ποιοτητα

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #695 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 19:52 »
Πολλά "ίσως" και "μπορεί" για να σχηματίσω άποψη..
εμμένω σε αυτό που γνωρίζω μέχρι να δω αποδείξεις από κάποιον εισαγωγέα περί ειδικής συμφωνίας βελτιώσεων.
Μέχρι τότε ξέρω οτι αγοράζω το ίδιο ακριβώς προϊόν με άλλο όνομα.. και θα δεχτώ να διαφημίσω το όνομα και το κατάστημά του μόνο αν μου το προσφέρει σε καλύτερη τιμή..
αλλιώς προτιμώ να αναγράφει την επίσημη επωνυμία του κατασκευαστή.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #696 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 20:03 »
Ακριβως διοτι ουτε το δικηγορο της νομπακο θα κανω ουτε της ecig.
Αναφερω οτι τεχνικα υπαρχουν δυνατοτητες για βελτιωμενες εκδοσεις αλλα και για το αντιθετο σε καθε οεμ προιον. Αλλου λιγες αλλου πολλες.
Αλλα στα κιταπια των εταιριων δεν κοιταξα ουτε θεωρω δεδομενο οτι συμβαινει.
Σιγουρα πιο καλα μου καθεται να εχω το προιον με την αρχικη του ονομασια.
Και πιθανοτατα θα κατεληγα να το αγορασω απο το καταστημα με την καλυτερη τιμη η την καλυτερη εξυπηρετηση σε συνδυασμο με καλη τιμη

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #697 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 20:24 »
Αυτό που λέει η petra ισχύει. Εργάζομαι σε εταιρεία που φερνει κινεζικα προιόντα και βελτιωνουμε τα σημεια που θελουμε κατά την παρσγωγή. Και μετά βεβαια βάζουμε κ το λογότυπο μας. Απλά στην περίπτωση των διάφορων istick, δε νομίζω να υπάρχει κάποια αλλαγή στην παραγωγή ανά εταιρεία...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #698 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 21:20 »
Είπαμε, ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ, πως να το κάνουμε... :))

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #699 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 22:11 »
Είναι εντελώς ίδια. Προσωπικά προτιμώ αυτό με το λογότυπο της eleaf. Όχι επειδή είναι καλύτερο αλλά επειδή γενικότερα προτιμώ τα προϊόντα που έχουν το λογότυπο του κατασκευαστή.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #700 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 12:09 »
To istick bending adaptor το εχει παρει κανενας???
http://www.eleafworld.com/product/detail.php/istick-bending-adaptor.html

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #701 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 12:39 »
Θα προτιμούσα ΑΥΤΟ

Αποσυνδεδεμένος mpeos

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #702 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 13:18 »
anyway εγω αγορασα το Istick απο το dotshop!!

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #703 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 13:19 »
Διαθεσιμο παλι εδω
http://www.fasttech.com/products/1943502  στα 34,42$

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #704 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 13:25 »
Μια ερωτηση που θελω να κανω πριν παραλαβω το δικο μου κουτακι...

Ειμαι στην δουλεια πολλες ωρες μπορω  να το εχω με usb  στην θυρα του υπολογιστη μου ενω ατμιζω ?  επειδη οι θυρες μου ειναι πολυ κοντα στο γραφειο μου και με βολευουν .. θα εχω κανενα προβλημα με αυτη την συνδεση ?  καμια εμπειρια απο καποιον ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279185 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64420 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311316 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124077 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias