vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

595 επισκέπτες, 7 χρήστες
jtheogr, Milarepa, athmichalop, manoslykos, dimitraf, Doubt, Kouros17

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4560 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 04:34 »
Κατά τη γνώμη μου, κάποιος δεν αποφασίζει να βάζει μια ουσία μέσα του αντί για καθαρό αέρα χωρίς να έχει ενημερωθεί καθόλου. Στην χειρότερη περίπτωση, έχει ενημερωθεί για το τσιγάρο (που μάλλον κάπνιζε) και για το ότι το ηλεκτρονικό αντίστοιχο μέχρις στιγμής φαίνεται πολύ προτιμότερο. Αλλιώς δεν θα έμπαινε στον πειρασμό να το αρχίσει.
Τώρα, αν δεν ήταν καπνιστής και αποφασίζει να ρουφάει ατμό χωρίς δεύτερη σκέψη... ε, ας απογοητευθεί, δεν πειράζει! Ελπίζουμε να προστατευθούν οι εθισμένοι, όχι να εθιστούν οι άσχετοι!

Ήθελες ίσως να μάθεις πως το ΗΤ είναι αποδεδειγμένα παντελώς αθώο; Δεν είναι. Και κατά πάσα πιθανότητα θα αποδειχτεί πως δεν είναι (αν δεν θεωρείται αποδεδειγμένο ήδη). Συνεπώς το άτμισμα είναι μια προσωπική απόφαση που θα πάρεις μόνος σου, ζυγίζοντας υπέρ και κατά. Έμαθες κάποια πράγματα που δεν ήταν ό,τι έλπιζες; Δεν νομίζω πως κανείς μπορεί να σε βοηθήσει πραγματικά σε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος analyzer

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4561 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 08:20 »
Καλα κανεις και ρωτας,ψαχνεις κλπ.

Εδω μεσα ειμαστε ....... δεν ξερω και 'γω ποσοι ειμαστε......

Για να υπαρχουν τοσα και τοσα ατομα που ασχολουνται με το η.τ. και απο πισω να υπαρχουν τοσες και τοσες εταιριες που κατασκευαζουν ενα κάρο πραγματα,κατι υπαρχει και ειναι καλο.


Καλα κάνεις και προσπαθεις να μαθεις οσο γιναιτε πιο πολλα,αλλα θα ηθελα να κρατησεις το εξης:

Απο 100 ανθροπους θα ακουσεις 100 γνωμες,αλλα καμια δεν θα σε αποτρεψει απο το να ατμιζεις.


Και κατι που εμαθα στο σχολειο......παλια. Πολυ παλια.... ;D ;D ;D

Ο οργανισμος μας ειναι ενας ανιχνευτης.Οτι και να μπει μεσα μας,το αποδεχεται ή οχι σε χρονο μηδεν.  Αν κατι ειναι κακο,αυτοματα το απορηπτει.

Οταν κανεις τζουρα απο κ.τ. εχεις την ιδια ευχαρηστηση οπως με το η.τ. ;;;
Δωσε εμπιστοσηνη στον οργανισμο σου.  Ξερει να διακρινει τι του αρεσει και τι οχι.


Φιλε shadockan θα διαφωνισω μαζι σου αν και υπερμαχος και χρήστης ΗΤ το οποιο σαφως υπερτερει απο το ΚΤ τουλαχιστον ως προς τα εμφανη αποτελεσματα γιατι για τα ιατρικα δεν εχω και δεν μπορω να εχω ακριβή αποψη

1. Το οτι ασχολουνται πολλοι με το ΗΤ (ανθρωποι εταιριες κλπ) δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι κατι καλο. Υπαρχουν απο πισω αλλοι παραγοντες οπως μοδα, αναγκη ευρεσης νεων γευσεων, διαφημιση, λεφτα κλπ κλπ (με τη σειρα που νομιζει ο καθενας).
Και στη βιομηχανια του ΚΤ απασχολουνται πολλα ατομα ενω αποδεδειγμενα ειναι καρκινοσωληνας.

2. Ο οργανισμος μας ΔΕΝ ειναι ανιχνευτης. Ουτε πειραματοζωο. Και τα πιο σκληρα ναρκωτικα τα κανει αποδεκτα και μαλιστα τα ζηταει κιολας μετα απο λιγο καιρο.
Ποσο δε μαλλον το ΗΤ που δεν εχει κατι κραυγαλέα μη ανεκτο απο τον ανθρωπινο οργανισμο.
Αυτα τα ολιγα.

Ο καθενας μας ζυγιζει και πραττει αναλόγως με ή χωρις τα ρίσκα του...



Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4562 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 17:34 »
Για τα ιατρικα,εχουμε να μας απαντουν οι γιατροι και οι επιστημονες του φορουμ... :D

Οταν λεω οτι ειναι πολλοι , λεω για εμας τους ιδιους.   Ολοι μας ημαστε καποτε καπνιστες και στο η.τ. βρηκαμε την υγεια μας,σε σχεση με το κ.τ.

Σαν παραδειγμα εφερα το σωμα μας για το εξης:

Εχεις το κ.τ. και περνεις μια τζουρα.  Τι αισθανεσαι;  Την απολαυση του η.τ. ή μια αηδια,μια καψηλα,μια βρομα ;;;

Αυτο λεω με το οτι το σωμα μας ειμαι ανιχνευτης

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4563 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 22:42 »

Ήθελες ίσως να μάθεις πως το ΗΤ είναι αποδεδειγμένα παντελώς αθώο; Δεν είναι. Και κατά πάσα πιθανότητα θα αποδειχτεί πως δεν είναι (αν δεν θεωρείται αποδεδειγμένο ήδη). Συνεπώς το άτμισμα είναι μια προσωπική απόφαση που θα πάρεις μόνος σου, ζυγίζοντας υπέρ και κατά. Έμαθες κάποια πράγματα που δεν ήταν ό,τι έλπιζες; Δεν νομίζω πως κανείς μπορεί να σε βοηθήσει πραγματικά σε αυτό.
Δεν περίμενα να είναι απολύτως αθώο. Το θέμα είναι αυτό που γράφεις για τα υπέρ και τα κατά. Αυτό δηλαδή που προσπαθώ να καταλάβω όσο διαβάζω είναι πόσα είναι τα υπέρ πόσα τα κατά για να μπορέσω να τα ζυγίσω. Ίσως επειδή απ την πρώτη στιγμή μου άρεσε πολύ το η.τ μάλλον δεν ήθελα να υπάρχουν και τα αρνητικά.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4564 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 23:32 »
καλησπερα που μπορω να βρω αρωματα της after 8??ωστε να τα φτιαξω μονος

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4565 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 23:41 »
Προς το παρών η διάθεση των άρωματων γινεται απο την ίδια την εταιρία
Μόνο έτοιμα έτοιμα υγρα εχει δώσει σε συνεργαζόμενα καταστήματα , αργότερα τα αρώματα και οι βάσεις για ιδιοκατασκευές υγρών .

Οπότε
http://www.after-8.net/

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4566 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 23:42 »
Www.after-8.net

Στάλθηκε από Sony XPERIA M μέσω TAPATALK.


Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4567 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 23:46 »
απο που ερχονται ποσο καιρο θα κανουν και ποσο ειναι τα μεταφορικα??ευχαριστω
σαν μελη εχουμε κανενα discount?

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4568 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 23:51 »
Για Αθήνα έρχονται πολύ γρήγορα , μου έχουν ερθει και την επομενη της παραγγελίας ! Στο site πάντως λέει για 2 εργάσιμες που ειναι και το πιο σύνηθες στις παραγγελίες μου.
Τα μεταφορικά έχουν να κάνουν και απο τον τροπο πληρωμής ,
Πάντως πάνω απο 35€ παραγγελία δεν χρεώνουν μεταφορικά .

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4569 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 12:13 »
Έβαλα κωδικό e kapnisma άλλα δεν είδα κάποια έκπτωση

Στάλθηκε από το HUAWEI U9508 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4570 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 12:19 »
Έβαλες και την παύλα; (e-kapnisma)

Αποσυνδεδεμένος kostas naxioths

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4571 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 12:30 »
βεβαια copy paste εκανα ποσο εκπτωση κανει?και στο discount και στο τελος εβαλα

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4572 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 12:39 »
Δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς έκπτωση κάνει. Νομίζω είναι 10-15%.
Πριν μια εβδομάδα που είχα κάνει εγώ παραγγελία μου είχε δεχτεί κανονικά τον κωδικό.
Ακόμα και τώρα που το δοκιμάζω δουλεύει.
Βάζεις το e-kapnisma στο πεδίο Enter Discount Code και μετά πατάς το "+" που έχει ακριβώς δίπλα.

Αν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα γράψε κι εδώ το θέμα σου για να σου απαντήσει και ο ίδιος ο παρασκευαστής
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,19582.msg702759.html#msg702759
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 24, 2014, 12:46 από metmat »

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4573 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 19:29 »
Εχω ενα θεμα με τον evod μου... Τον επλυνα για να βαλω αλλο υγρο (χρησιμοποιησα την ιδια αντισταση που ηταν στο αλλο υγρο) και αφου το αφησα για 10 λεπτα περιπου με το νεο υγρο να "ποτιστει", τραβαω μονο καμενο... Εχω χρησιμοποιησει 3 καινουριες αντιστασεις και δε φευγει. Μετα δοκιμασα να αλλαξω υγρο, το ιδιο...


Τελικα οταν θες να αλλαξεις υγρο αλλα να κρατησεις την αντισταση τι πρεπει να κανεις; Εχω διαβασει οτι απλα το αφηνεις να στεγνωσει και μετα το βαζεις κανονικα, εχω διαβασει οτι μπορεις να το βρεξεις με λιγο νερακι και μετα να στεγνωσει και μετα το βαζεις κανονικα...
Τι ισχυει τελικα;

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4574 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 19:40 »
Δεν υπάρχει κάτι που "πρέπει" να κάνεις.
Εγώ τις αντιστάσεις δεν τις ξεπλένω πριν αλλάξω υγρό. Κάποιος άλλος μπορεί να τις ξεπλένει. Είναι πως το προτιμάς εσύ. Εμένα στην αρχή μπορεί να μην μου δίνουν ξεκάθαρα την γεύση του νέου υγρού αλλά μετά από λίγο την δίνουν μια χαρά.

Για αυτό που λες τώρα με το καμμένο, δοκίμασε να τραβήξεις καναδυό τζούρες χωρίς να δίνεις ρεύμα για να μπει υγρό μέσα στην αντίσταση και να ποτιστεί καλύτερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 97 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix