vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2655 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 01:52 »
Να ρωτήσω και κάτι τώρα που θυμήθηκα; Μου είπε κάποιος στα Τρίκαλα ότι αγόρασε e-lips και δεν το χρησιμοποίησε κι όταν πήγε να το αρχίσει δεν λειτουργούσε. Πήγε στο μαγαζί που το πήρε και του είπαν πως στους 4 μήνες αν δεν τα χρησιμοποιήσεις, λήγουν. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2656 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 01:56 »
Σε καμία περίπτωση.
Εκτός αν εννοούσε ότι έληξε η εγγύηση. Αυτό είναι θέμα πολιτικής του καταστήματος.

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2657 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 01:56 »
Το μόνο που μπορεί να λήξει ειναι τα υγρα σε θέμα Ηλ τσιγάρου !
Τωρα και οι μπαταριες αν μείνουν αφορτιστες για μεγάλο διάστημα και αυτές "λήγουν " αλλά μπορείς να τις αναστησεις σε πολλές περιπτώσεις !

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2658 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 02:13 »
Μου ξεκαθάρισε ότι έχουν ημερομηνία λήξης και του είπα πως δεν έχω δει κάτι τέτοιο. Μου είπε ότι θα επικοινωνούσε για να του στείλω το φόρουμ, αλλά δεν το έκανε κι εγώ δεν έχω τα στοιχεία του. Ευχαριστώ για την απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2659 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 14:19 »
Να πάει πίσω στο μαγαζί και να απαιτήσει την εγγύηση. Εκτός αν του είπαν ρητά ότι οι μπαταρίες έχουν εγγύηση DOA. Αλλά και πάλι, θεωρώ ότι ο έμπορος έχει ηθική υποχρέωση να το ψάξει και να το κυνηγήσει το θέμα ικανοποιώντας τον πελάτη του. Ας του δώσει στο φινάλε μπαταρίες καινούριες σε καλύτερη τιμή. ΠΟΛΥ καλύτερη τιμή!

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2660 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 15:37 »
θα ηθελα να ρωτησω τι διαφορα εχει ο ο ατμοποιητης ego c απο τον  ego c β και απο τον ego c lr

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2661 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 15:46 »
O eGo-c type B εχει tank με χωρητικοτητα υγρου 2ml, ενω o eGo-c εχει tank χωρητικοτητας υγρου 1ml.
Η διαφορα του eGo-c με τον eGo-c lr ειναι η αντισταση της κεφαλης του ατμοποιητη. Ο eGo-c εχει αντισταση 2,4ωμ, ενω ο eGo-c lr 1,8ωμ.


Που σε νοιαζει εσενα αυτο πρακτικα τωρα θα μου πεις.
Αν χρησιμοποιησεις τον ατμοποιητη με eGo μπαταριες, που λογικα αυτο θα κανεις,
να προτιμησεις κεφαλες eGo-c lr γιατι ετσι θα εχεις περισσοτερο ντουμανι και κτυπημα στο λαιμο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 02, 2013, 15:53 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2662 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 16:03 »
δηλαδη ο lr me 1,8 ειναι ποιο δυνατος απο τον 2.4? οσο ποιο μικρος ειναι ο αριθμος τοσο ποιο δυνατος ειναι κ ο ατμοποιητης?

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2663 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 16:13 »
Για την ιδια μπαταρια, και με το ιδιο υγρο, ναι.

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2664 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 16:17 »
ευχαριστω παιδια για τις γρηγορες απαντησεις στα ερωτηματα μ κ πιστευω για μενα καταλληλος ατμοποιητης ειναι ο κανονικος ο ποιο αδυνατος δοκιμασα κ ποιο δυνατους ατμοποιητες κ δεν μ αρεσαν

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2665 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 19:44 »
Πήρα σήμερα μπαταρία και ατμοποιητή. Επειδή ό,τι κεφαλή για clearomizer έχω πάρει από Θεσσαλονίκη, μου χάλασε σε 2 μέρες το πολύ, τους ζήτησα να μην μου δώσουν τίποτα με φυτίλια. Θέλω να τον κρατήσω επειδή είναι φούξια, αλλά δεν θέλω να αγοράζω κεφαλή κάθε μέρα.

Μου έχουν πει ότι τις χαλάω επειδή κάνω τσιγαρίσια τζούρα που την συγχωρούσαν τα καρτο μου και δεν αναγκάστηκα να μάθω. Αλλά όσοι με έχουν δει να ατμίζω, μου είπαν ότι ξέρω να ατμίζω. Σταμάτησα να τραβάω και απλά πάταγα την μπαταρία και μου είπαν ότι χαλάει επειδή κάνει όλη τη δουλειά η κεφαλή και ζορίζεται, αλλά μετά άλλος μου είπε ότι είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω. Μου έχουν πει να τον βράζω για να καθαρίσει από υγρό που μάζεψε μέσα και να μην τον βράζω επειδή είναι κολλημένος ο ατμοποιητής με πίεση και θα χαλάσει ολόκληρος. Μου έχουν πει να τον καθαρίζω με μπαταρία και οινόπνευμα και να μην τον καθαρίζω, απλά να τον φυσάω. Έχω δοκιμάσει όλα τα παραπάνω και πάλι μου χαλάνε σε 2 μέρες. Επίσης μου έχουν πει ότι δεν υπάρχει ce4+ ή crystal και ότι ο smokebomb δεν έχει φυτίλια και ότι η μπαταρία που πήρα σήμερα είναι με την εγγύηση της ovale και μου έδωσαν janty ego-vv, που δεν υπάρχει στο σάιτ της ovale. Και μου έχουν πει και ότι ο ce4 είναι το πιο τελευταίο θαύμα της τεχνολογίας και οι κεφαλές του κρατάνε τουλάχιστον μήνα.

Μπορεί κάποιος να μου πει αν πήρα φόλες, πώς να μην χαλάσω τον smokebomb και να μου συστήσει με πμ κάποιο μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που να μην με κάνουν έξαλλη;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2666 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 19:54 »
η janty ego vv passthrough είναι μια εξαιρετική μπαταρία.
Για τον ατμοποιητή που πήρες μας τα λες λίγο μπερδεμένα.

Οταν ατμίζεις, πατάς πρώτα λίγο το κουμπάκι και μετά ρουφάς.
Αλλοι ατμοποιητές σηκώνουν βράσιμο και άλλοι όχι. Είναι εύκολα κατανοητό. Αν έχουν ενώσεις πλαστικού με μέταλο μην τους βράζεις. Το πλύσιμο και το οινοπνευμα κακό δεν κάνουν, αλλά μπορείς και να τα παραλείψεις.
crystal ce4+ v3 ή ce5 όπως τους λένε κάποιοι, ιδιαίτερα με τη σήμανση thor ή nobacco epsilon να πάρεις, είναι καλοί, αλλά μήνα δεν κρατάνε οι κεφαλές. Ακόμη και τα σώματα 2-3 μήνες να υπολογίσεις. Οι κεφαλές κρατάνε από 4-15 μέρες, με συνηθέστερο το βδομάδα.

Για καταστήματα θα σου συνιστούσα να απαευθυνθείς σ΄αυτα που έχουν πίνακα ή νήμα στο φόρουμ και οι ιδιοκτήτες τους είναι ατμιστές και γνωστοί σε όλους μας.
e-smokers, dr antismoke, vape club, carto.gr Διάλεξε όποιο είναι πιο κοντά σου.

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2667 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 19:59 »
Ο thor δεν είναι ένας με 2 φυτίλια; Μία μέρα κράτησα την κεφαλή και 2 ολόκληρο. Τον έβαλα στην τσέπη μου μόνο του και όρθιο και έσπασε σε 3 κομμάτια. Υποθέτω ότι ήταν ελαττωματικός επειδή αυτός που μου τον έδωσε δεν πάει καν στο μαγαζί πλέον. Έχει βάλει ένα χαρτί με το κινητό του, αλλά τον παίρνω και είναι κλειστός.

Βασικά, αυτό που θέλω να ξέρω είναι τι μπορεί να κάνει κάποιος για να χαλάσει έτσι αμέσως την κεφαλή. Άμα στον smokebomb δεν τραβάω τζούρα καν και πατάω μόνο την μπαταρία, θα τον ζορίσω; Φοβάμαι και να τον πιάσω, βασικά...

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2668 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 20:01 »
τι να πω, εγώ έχω τους epsilon της nobacco και τους αλλάζω αντίσταση μία φορά το μήνα, όχι γιατί χαλάνε, αλλά γιατί θεωρώ ότι τα έβγαλαν τα λεφτά τους.Τους φυσάω αν νιώσω ¨μπουρμπουλήθρες¨και κάθε δυό με τρία γεμίσματα τους λύνω και τους κάνω μπανάκι ή όταν θέλω να κάνω αλλαγή γεύσης.Τους αφήνω να στεγνώσουν καλά,τους μοντάρω κι αυτό είναι όλο.Τώρα τί θα πει σωστός τρόπος να ατμίζει κανείς, δε ξέρω, εγώ και αργές μακρόσυρτες τζούρες κάνω και μικρές διακεκομένες και κοφτές και απ'όλα, ποτέ δεν επηρεάστηκε ο κλιαρομάιζερ...Επίσης τα παιδιά στην Π.Μελλά με Π.Π.Γερμανού είναι πολύ εξυπηρετικά, ακόμα και στα τηλέφωνα και πάντα πρόθυμα να βοηθήσουν.Οι συγκεκριμένοι ταιριάζουν σε κάθε σπείρωμα τύπου 510 και είναι σκυλιά.

υγ μπουρμπουλήθρες κάνουν όταν δε γεμίζω προσεχτικά
υγ2 τους αλλάζω όχι γιατί καίγονται αλλά συνήθως επειδή από τα πλυσίματα μαδάει κάπως το φυτίλι
υγ3 δεν ατμίζω συνέχεια όλη μέρα όπως κι εσύ απ'ότι διάβασα κάπου

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2669 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 20:01 »
Έχει δίκιο η petra..όλοι οι ατμοποιητες δεν είναι ίδιοι και έτσι όπως μας τα είπες όλα μαζί,δεν κατάλαβα ποιος σου έκανε τι περίεργο και τον πεταγες στις 2 μέρες... αν θες απάντηση στο θέμα "αν πήρες φολες" περιέγραψε στα νήματα καθενός ατμοποιητη οσο πιο αναλυτικά μπορείς τι έγινε..

Όσον αφορά αυτά που σου έλεγαν...κάποια πράγματα ταιριάζουν σε κάποιους ατμοποιητες..αλλά άλλα είναι λίγο "περίεργα",όπως ότι δεν υπάρχουν ce4+ και crystal...

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 96 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20499 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173907 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93457 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix