vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

600 επισκέπτες, 6 χρήστες
nightdream, bakoulini, JohnDag, maprix, manoslykos, tibolaso

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1950 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 02:17 »
Φίλε τώρα είναι και η δική σου ώρα να πεις ΟΧΙ στο Καταραμένο Τσιγάρο , καλά έκανες και ανέβασες την νικοτίνη και εμένα τα υγρά μου έφερναν γλυκίλα.
Αντι για πακέτο κτ παρε αλλον ατμοποιητη προτιμησε επισκευασιμο δεν κοστίζουν περισσότερο από αυτούς που χρησιμοποιεις τώρα,θα έχεις γεύση και χτύπημα ,εγώ έτσι σώθηκα.Κοιτα στο φορουμ και θα δεις διάφορους ατμό με λίγα λέφτα 15-20euro η Κινέζικη και από 50 οι δικοί μας.Υγρά φτιάξε μονος σου
Σίγουρα θα τα καταφέρεις

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1951 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 02:27 »
Για κάποιον που δε θέλει τα υγρά με γλυκιά επίγευση,
τα HoL είναι καλή επιλογή, όπως και η φωτιά του atmos.
Το πούρο του HoL είναι πολύ έντονο και ίσως κουραστικό για συνέχεια. Ενα καλό κόλπο είναι η επιλογή ενός ελάχιστα γλυκού υγρού και η ανάμειξή του με HOL ή η ανάμειξη του πούρου με αρκετή σκέτη βάση.


Η επιλογή επισκευάσιμου σε νέο με τάσεις φυγής προς το κ.τ. είναι δίκοπο μαχαίρι.
Αν το δει ως προκληση και χόμπι μαζί, θα τον κρατήσει.
Αν όμως αντιμετωπίσει προβλήματα στο σετάρισμα, έφυγε τρέχοντας για το πλησιέστερο περίπτερο.
Αν μάλιστα ο επισκευάσιμος με την καλύτερη - όπως λένε - γεύση του τονίσει ακόμη περισσότερο τη γλυκιά επίγευση, ακόμη χειρότερα.

Αποσυνδεδεμένος kitrinos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1952 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 03:50 »
 Κι εγώ δεν θέλω να μπω ακόμα στους επισκευάσιμους αν και έχω περάσει τους 8 μήνες και θεωρητικά την έψαξα αρκετά, αλλά η ιδέα για επισκευάσιμα με κουράζει μόνο που το σκέφτομαι, παρόλο που παρακολουθώντας κάποια βίντεο φαίνεται (σε κάποιες περιπτώσεις τουλάχιστον) εύκολη περίπτωση.
Αυτή τη στιγμή είμαι με τανκάκια/κάρτο κι έχω ήσυχο το κεφάλι μου.
 
Όσο αφορά τα υγρά, είχα ξεκινήσει με νικοτίνη 12mg αλλά εδώ και 3 μήνες την ανέβασα στα 18mg γιατί αντιλήφθηκα ότι είχα κάνει πιπίλα το η.τ, κάτι που σήμαινε ότι δεν με κάλυπτε, άσχετα αν αρχικά νόμιζα το αντίθετο η έτσι ήθελα να πιστεύω.

Από γεύσεις έχω καταλήξει στο τσιγαρίλο ελ τορο, eden με επιγευση μήλου, αλλά δεν γλυκίζει (πάλι ελ τορο) και RY4 της janty γλυκίζει λιγάκι όχι κάτι κουραστικό όμως, αυτά τα χρησιμοποιώ σε τανκάκια/κάρτο, για τις άλλες γεύσεις, φρουτάκια και γλυκείες χρησιμοποιώ c4, vivi nova, T2, που έτσι κι αλλιώς ατμίζω σπανιότερα και για λίγη ώρα.

 
Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός, αν ασχοληθεί με πράγματα, που θέλουν μια γνώση παραπάνω, έχοντας και το στερητικό του κ.τ, δεν λέει!!! Εύκολα γυρίζεις στην απλότητα του “βγάζεις, βάζεις, ανάβεις καπνίζεις…”
Εύκολα και καλά πραγματάκια για την αρχή. Δες το λίγο πιο χαλαρά με πείσμα όμως για να τα καταφέρεις. Οι πολλές πληροφορίες και απόψεις μερικές φορές αντί να βοηθήσουν σε μπερδεύουν περισσότερο. Με υπομονή και δoκιμές θα βρεις σίγουρα αυτό που σου ταιριάζει. Εγώ χρειάστηκα 5-6 μήνες για να καταλήξω σε αυτά που με καλύπτουν.  :thumpup:
 


Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1953 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 13:03 »

El Toro Cigarillos και Puros


Που τα βρισκω τα 2 πρωτα???
Hellas Blend από Decadence το ειχα δοκιμασει παλια αλλα δεν ειχα τρελαθει, παντως ηταν οντως πικρο, εμοιαζε με τσιγαρο αλλα αν θυμαμαι ηταν το υγρο που ενοχλουσε ολους τους γυρω μου.
Τους μυριζε παστουρμα!!!

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1954 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 13:15 »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1955 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 13:20 »
Αγαπητέ, παρε ενα vivinova, με κεφαλή στα 1,8. Είμαι χρήστης επισκευάσιμων και εχω ησυχάσει με αυτόν και δέν τον ξεκολλάω απο το μοντ.
Παρε μια AtmosLab Balanced βάση, στα 20mg, σκέτη και δοκίμασέ τη.
Ισως, ίσως λεω, το γδάρσιμο που νοιώθεις δέν ειναι λόγω υψηλής νικοτίνης αλλα λόγω PG, και επειδή το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ, η Balanced σκέτη ΔΕΝ με πειράζει.
Θα έλεγα αν βρείς ευκαιρη , παρε και μια βάση Dirty της Inawera. Απο αμιγώς τσιγαρίσιες γεύσεις, χωρις αρώματα και φρου φρου είναι πιο κοντά απ όλα. Αλλα αν βρείς να δοκιμάσεις καλύτερα. Γιατι είτε τη λατρεύεις είτε την μισείς.
Ως αρχή στο θέμα σου το να παρεις εναν ατμο και μια βάση είναι οτι πιο φτηνό! Και μετά βλεπεις. Μην γεμιζεις με μοντ και ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1956 στις: Οκτωβρίου 23, 2012, 17:30 »
Αγαπητέ glko, εγώ έχω να σου πω πως εκεί γύρω στο μήνα, πολλοί παθαίνουν αυτό ακριβώς που έχεις, και μάλιστα το ίδιο παθαίνουν και αυτοί που κόβουν το τσιγάρο εντελώς. Δεν έχω πραγματικά ιδέα σε τι οφείλεται, αλλά πιθανολογώ πως κάτι από τα υπόλοιπα (πλην νικοτίνης) που έχει το τσιγάρο και στα οποία είμαστε εξίσου εθισμένοι, πεθαίνει στον εγκέφαλό μας και σπαράζοντας μάς βγάζει αυτό το τελευταίο στερητικό. Αν είναι έτσι, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι υπομονή μια βδομάδα και θα επανέλθεις χωρίς πολλά πολλά. Κάνε όμως μια βδομάδα την καρδιά σου πέτρα και άντεξε. Μπορείς να δοκιμάσεις και τα υπόλοιπα κόλπα, να ξέρεις όμως πως το "τέρας" θα "βρυχάται" μέχρι να το τσακίσεις με την αντοχή σου :)
(λίγο ξέφυγα στον μελοδραματισμό, αλλά μόλις διάβασα την Ατμιάδα και είμαι κάπως επηρεασμένη).
Καλές αντοχές!

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1957 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 10:59 »
Πέρασα αρκετή ταλαιπωρία με τους ατμοποιητές στην αρχή μέχρι να καταλήξω οριστικά σε επισκευάσιμους. Το μεγάλο μου θέμα είναι ότι θέλω ΠΟΛΛΕΣ γεύσεις. Έχω περίπου 40 αρώματα και περιμένω άλλα 10 αυτή τη στιγμή. Θέλω να δοκιμάσω σχεδόν ότι αξιόλογο κυκλοφορεί σε DYI για να καταλήξω και μέχρι στιγμής που έχω δοκιμάσει πάνω από 60-70 αρώματα το πολύ 10 να μείνουν στον τελικό γύρο. Από την άλλη ίσως ποτέ δεν αρκεστώ σε μια γεύση οπότε το άλλο που κάνει το θέμα πολύπλοκο για μένα είναι η στρατια των ατμοποιητών. Έχω πάνω από 10 CE4, Vivi Nova οι που μέχρι πρότεινος χρησίμευαν σαν "μπαρ" αλλά πλέον δεν τους μπορώ καθόλου. Από τότε που πέρασα σε επισκευάσιμους με χαλάνε (δυστυχώς). Έτσι είμαι με 1 Steam Machine, δυο SM Gini, ένα DID και 3 trap tank τα οποία τελευταία επίσης έχω θέμα με τα καρτο.

Ε αυτό το αλαλούμ και τα 500 εξαρτήματα και το ένα ντουλάπι πράγματα το βλέπουν οι φίλοι και μου λένε "ε δεν πας καλά είσαι άρωστος".

Από την άλλη δεν μπορώ ούτε να φανταστώ εδώ και πολλούς μήνες τσιγάρο στο στόμα μου (το σιχαίνομαι και το έχω ξεχάσει τελείως), πέφτω σε νικοτίνη σταθερά και σταδιακά (από 24mg, είμαι 15 και σε κάθε παραγγελία βάσεων πέφτω 1-2 mg απλά αγοράζω πολύ για 2-3 μήνες).

Νομίζω ότι πλέον δεν πρέπει να το συγκρίνω με κάπνισμα αλλά το βλέπω ως χόμπι ατμιστικής γευσιγνωσίας γιατί αλλιώς....

Αποσυνδεδεμένος basileiosx

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1958 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 18:55 »
Ηθελα να ρωτησω ποσο καιρο σας κρατανε οι ατμοποιητες του ego-c και ποιοι εχουν τις καλυτερες τιμες.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1959 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 18:58 »
οταν ειχα μου κρατουσαν απο 2 μερες-20 μερες.
εχουν πολλα μαγαζια πλεον και απο ελλαδα σε φθηνες τιμες.

γενικα για μενα ο c ειναι λιγο παλιος πλεον!
αλλα αν σου αρεσει..  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Mikes

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
  • Keep vapeing
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1960 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 19:02 »
Και πουρακι και πιστα? ??? ??? ??? :confused1: 
ΑΑΑΑΑ  εχεις λεφτα εσυ Δημητρα....... :yes: :laugh1: :)) :thumpup: :thumpup: :thumpup:



Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2012, 19:10 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1961 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 19:09 »
Παλιός παλιός, αλλά πάνω σε vv με 4.2v, κεντάει!

Ζεσταίνεται πολύ ο κώνος βέβαια και μικραίνει και ο χρόνος ζωής.

Αποσυνδεδεμένος basileiosx

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1962 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 19:10 »
μου αρεσει γι αυτο ρωταω ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος kitrinos

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1963 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 19:11 »
κουραστικό λεγοντας δεν εννοουμε σωματικη κουραση....δεν σκαβουμε και κηπο..... ;D ;D η μικρη αυτονομια των μπαταριων που πρεπει να εχουμε παντα στο νου μας ποσες εχουμε φορτισμενες αν μας βγαζουν και βγαλε τις 3....να βαλεις τις επομενες......και το αγχος θα μου φτασουν δυο?ολο αυτο εννοω εγω τουλαχιστον κουραση για την φορτιση.......
Καταλαβαίνω πως το εννοείς και όποιος άλλος, αλλά εννοείται ο καθένας αναλόγως τις ανάγκες του κανονίζει να έχει τουλάχιστον τις διπλάσιες μπαταρίες συν αυτές του “άγχους” που λέω εγώ.
Αν έχεις μπαταρίες τσίμα τσίμα, σίγουρα θα σε κουράσει η διαδικασία.
Άρα το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, αγοράζοντας μερικές μπαταρίες ακόμα. Φυσικά έτσι δημιουργείτε άλλος κίνδυνος, αυτός του δεν βαριέσαι, έχω για σήμερα…  ::)
 

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1964 στις: Οκτωβρίου 24, 2012, 21:59 »
Ηθελα να ρωτησω ποσο καιρο σας κρατανε οι ατμοποιητες του ego-c και ποιοι εχουν τις καλυτερες τιμες.
Οι κεφαλές των eGo-C αν είναι της Joyetech έχουν αρκετή αξιοπιστία και διάρκεια απόδοσης πάνω από 20 μέρες αλλά με κατανάλωση 2 ml /μέρα και όχι με συνεχόμενες τζούρες όπου εκεί δείχνουν από υπερθέρμανση τα προβλήματα τους.
Παρόλα αυτά είναι καλές για την αξιοπιστία τους και για την ουδέτερη από πλευράς θερμότητας τζούρα τους.
Θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κατάστημα με γνήσια προϊόντα της joyetech όπου οι τιμές πλέον είναι αρκετά χαμηλές και γύρω στα 3-4 € ανά κεφαλή.
Αν κάνεις μια βόλτα από τις σελίδες στο φόρουμ θα δεις και μόνος ποια είναι αυτά τα καταστήματα τα οποία δίνουν και έκπτωση στα μέλη μας τις περισσότερες φορές που οι τιμές των κεφαλών γίνονται οικονομικότερες
Για τις εκπτώσεις μπορείς να ενημερωθείς εδώ
Σχετικό νήμα στο φόρουμ: εδώ και εδώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 84 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65389 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix