vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος pournaroulis15

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1260 στις: Απριλίου 09, 2012, 21:10 »
@Giannispap ευχαριστώ γιάννη, μάλλον δεν είναι τυχαίο ότι ο πρώτος άνθρωπος που μου μιλά στο φόρουμ είναι επίσης πατρινός!


Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1262 στις: Απριλίου 09, 2012, 21:19 »
τι να κανω;;; εχω ζαλιστει!!! πειτε και κανα μαγαζι αξιοπιστο!!
Καλωσόρισες  :bye:
Πάρε έναν eGo-C - eGo-W - imist Όλοι αυτοί είναι ατμοποιητές και είναι συμβατοί-βιδώνουν- απευθείας σε όλες τος μπαταρίες eGo.
Το ίδιο και ο Ce4+ που είναι και αυτός αξιόπιστος.
Μπορείς να τα παραγγείλεις από τα e-shops και μάλιστα παρέχουν και εκπτώσεις για τα μέλη στο φόρουμ
H Nobacco δεν κάνει έκπτωση αν δεν έχεις κλείσει 1 μήνα ενεργό μέλος είναι στους όρους της.
Οποιαδήποτε απορία εδώ είμαστε  :) :)

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1263 στις: Απριλίου 10, 2012, 09:16 »
ποια ειναι η διαφορα αυτων των 3;;
εχω καταλαβει μεχρι στιγμης, και διορθωστε με, οτι  με το eGo-W πρεπει να αλλαζω συχνα (καθε μηνα χοντρικα) τον ατμοποιητη.
στο eGo-C ειναι 2 κομματια; με ποια συχνοτητα αλλαζει σε αυτο ποιο μερος του;; και το  imist; ποια η διαφορα του απο τα άλλα 2;; Please, πρεπει αμεσα να διαλεξω και να προχωρησω σε αγορα!
Στην περιοχη μου υπάρχει καταστημα Nobacco. ελεγα να παρω το hybrid αλλα απ ό,τι καταλαβα, δεν ειναι συμβατο με άλλα , αν θελησω να αλλάξω ατμοποιητη στο μελλον. ετσι δεν ειναι; απο την αλλη τα want και giant; ποια η διαφορα τους μεταξυ τους και ποια η διαφορα με τα άλλα eGo-C - eGo-W - imist;;;
Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για τις ερωτησεις μου και την αγνοια μου!! Απλά προσπαθω να καταλαβω πώς λειτουργει όλο αυτο!

Συνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1264 στις: Απριλίου 10, 2012, 09:23 »
Αυτό εννοεί είναι πανεύκολο να αλλάξεις το φιτίλι, το τραβάς και βάζεις άλλο
http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33457
Πήρα κι ένα σετάκι από δαύτα και όταν έρθει η ώρα θα ξαναδώ το θέμα με άλλο μάτι έχοντας και τον iMist στο χέρι. Μπορεί να έχεις δίκιο και να είναι πανεύκολο. :)



Φίλε Ηλία, ως ένας νέος στο ητ προς έναν άλλο ένα έχω να σου πω: μην παιδεύεσαι. Πάρε κάτι και ξεκίνα. Έτσι κι αλλιώς όλα, μέχρι ένα σημείο, είναι αναλώσιμα. Δες κι αυτά που σου λέει ο Γιάννης παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1265 στις: Απριλίου 10, 2012, 10:17 »
ποια ειναι η διαφορα αυτων των 3;;
εχω καταλαβει μεχρι στιγμης, και διορθωστε με, οτι  με το eGo-W πρεπει να αλλαζω συχνα (καθε μηνα χοντρικα) τον ατμοποιητη.
στο eGo-C ειναι 2 κομματια; με ποια συχνοτητα αλλαζει σε αυτο ποιο μερος του;; και το  imist; ποια η διαφορα του απο τα άλλα 2;; Please, πρεπει αμεσα να διαλεξω και να προχωρησω σε αγορα!
Στην περιοχη μου υπάρχει καταστημα Nobacco. ελεγα να παρω το hybrid αλλα απ ό,τι καταλαβα, δεν ειναι συμβατο με άλλα , αν θελησω να αλλάξω ατμοποιητη στο μελλον. ετσι δεν ειναι; απο την αλλη τα want και giant; ποια η διαφορα τους μεταξυ τους και ποια η διαφορα με τα άλλα eGo-C - eGo-W - imist;;;
Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για τις ερωτησεις μου και την αγνοια μου!! Απλά προσπαθω να καταλαβω πώς λειτουργει όλο αυτο!

Ατμοποιητή θα αλλάζεις κάθε μήνα στο πολύ ιδανικό.
Καλύτερα υπολόγιστε συχνότερα, ειδικά για αρχή 2 το μήνα. Η συχνότητα αλλαγής εξαρτάται πολύ από τον χρήστη.
hybrid κάρτο καλύτερα μην πάρεις, δεν έχει την ίδια απόδοση με τα παραπάνω.
Βέβαια και τα 3 αυτά έχουν κάποια μικροδυσκολία χρήσης για έναν αρχάριο. Οι πιο βασικές διαφορές τους είναι ότι ο C εχει σφιχτή τζούρα, ενώ ο μιστ την πιο αεράτη - πιο κοντά στο κ.τ. Επίσης, ο w γεμίζει λίγο πιο μπελαλίδικα, αλλά έχει πιο εύκολη συντήρηση.
Το w έχει αρκετές κακές κριτικές για την πολύ σφιχτή τζούρα του και την έλλειψη γεύσης, αλλά έχει και θαυμαστές. Ο giant για αρχή πιθανόν να μη σε βολέψει, γιατί δεν αλλάζει εύκολα γεύσεις.
Πιο εύκολα για έναν αρχάριο θεωρώ το τανκάκι 510Τ LR και το μικρό κάρτο 510D. Είναι και τα δυο, ειδικά το δεύτερο, γεμίζεις ατμίζεις, συντηρείς λίγο και πανεύκολα. Σαν σετ δεν θα τα βρεις με ego μπαταρίες, πρέπει να φτιάξεις μόνος σου το σετ, με αγορά μπαταριών, φορτιστή, ατμο, κάρτο σαν spare parts - ανταλλακτικά. Ούτε θα βρεις όλα αυτά στη νομπάκο.
Στη συνεχεια, κι αφου χαλάσεις τα αρχικά, μπορείς να δοκιμάσεις όλα τα προαναφερόμενα, ώστε να καταλήξεις σε 2-3 μοντέλα που θα σε βολεύουν.
Χωρίς να σου αποκλείω να πας κατευθείαν σε μια από τις 3 καλές λύσεις του giannis pap. Δεν ξέρω πόσο πιάνουν τα χέρια σου και πόσο υπομονή γενικότερα έχεις.
Πάντως, να ξέρεις ότι το η.τ. είναι ηλεκτρονική συσκευή και ως τέτοια, έχει τις ιδιοτροπίες της. Τα πάντα αντιμετωπίζονται, το αποτέλεσμα αξίζει πραγματικά τον κόπο.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1266 στις: Απριλίου 10, 2012, 10:28 »
ποια ειναι η διαφορα αυτων των 3;;
εχω καταλαβει μεχρι στιγμης, και διορθωστε με, οτι  με το eGo-W πρεπει να αλλαζω συχνα (καθε μηνα χοντρικα) τον ατμοποιητη.
στο eGo-C ειναι 2 κομματια; με ποια συχνοτητα αλλαζει σε αυτο ποιο μερος του;; και το  imist; ποια η διαφορα του απο τα άλλα 2;;
Η διαφορά είναι η εξής χοντρικά τώρα θα στα πω:
Imist αποτελείται από σώμα και βάση το σώμα δεν το αλλάζεις ποτέ η βάση χαλάει που έχει την αντίσταση και σου κρατάει από 20 μέρες και ....ως 3 μήνες ανάλογα τη χρήση. Έχει αραιή τζούρα και πανεύκολος στη συντήρηση με καθόλου διαρροές.
Ego-C αποτελείται από 3 κομμάτια κεφαλή-κώνος βάση. Εδώ αλλάζεις μόνο τη κεφαλή με κόστος 4 € μέγιστο και διάρκεια είναι 15-25 μέρες για την αλλαγή.Έχει νορμάλ τζούρα αλλά και κάποιες διαρροές λόγο υδρατμών.
Ego-W αποτελείται από καπάκι και την πιπέτα. Έχει σχετικά σφιχτή τζούρα, ζεστή και παίρνει και διπλάσια χωρητικότητα υγρού από τους άλλους δυο. Διάρκεια 20 μέρες περίπου κόστος 4 € μόνο ο ατμο.
Αυτά προς το παρόν. Καλή επιλογή
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8844.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7733.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2012, 10:43 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1267 στις: Απριλίου 10, 2012, 10:44 »
Σας ευχαριστω και τους 2 για τις αμεσες απαντησεις!
Ειμαι μπερδεμενος οπως καταλαβαινετε μιας και νεος στο ητ...
οποτε οπως λέει η Petra αφηνω τον HYbrid...
επειδη ομως ειμαι ασχετος και δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να παραγγειλω απο το ιντερνετ... (ελπιζω να καταλαβω σιγα σιγα... μην παραγγειλω κατι τσαμπα και δεν εχω τι να το κανω!!)
λέω να παω εδω στο Nobacco να κουβεντιασω με τον πωλητη και να παρω κατι για αρχη....
απ ό,τι καταλαβα αν πχ παρω το giant που εχει και μεγαλη διαρκεια μπαταριας, μετα μπορω να βαλω σ αυτη τη μπαταρια, και να δοκιμασω eGo-C - eGo-W - imist. ετσι δεν ειναι;;;

ευχαριστω Giannis Pap για τα λινκ! παω να τα διαβασω κι αυτα! (εχω ζαλιστει πραγματικα 2 μερες τωρα!!)

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1268 στις: Απριλίου 10, 2012, 10:45 »
ετσι ακριβως  :yes:


Αποσυνδεδεμένος ilias.2008

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
    • Εργαστήρι Αγιογραφίας - Ζωγραφικής
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1270 στις: Απριλίου 10, 2012, 10:48 »
Thanks! Για να δουμε!


Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1272 στις: Απριλίου 10, 2012, 10:57 »
Από όπου πάρεις ατμοποιητή πάρε μια 900 mAh eGo σπείρωμα με 10-15 € το πολύ
Στα παραπάνω καταστήματα υπάρχει και σοβαρή έκπτωση για τα μέλη του φόρουμ

900 mAh = 8 €
ατμο W ή CE4+ = 5 €
Φορτιστής Usb & τοίχου 8 €
Όλα μαζί 21 € και είσαι οκ :thumpup:
http://www.ecig-shop.gr/index.php?route=product/product&path=57_28&product_id=161
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2012, 11:03 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1273 στις: Απριλίου 10, 2012, 10:59 »
μπαταρια 1300 mAh http://www.zerobacco.gr/el/content/mpataria-ego-t κανενα 15αρι ευρω.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1274 στις: Απριλίου 10, 2012, 11:13 »
Βρε τι του λετε του ανθρωπου?

Αυτο μπορεις να παρεις με 12 ευρα + 9 ο φορτιστης αδερφε αλλα μετα τις 20 του μηνα που θα ξαναστοκαρει το μαγαζι...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8319.15.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 81 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix