vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 5 χρήστες
white varadero, dkostas, Milarepa, danys620, maprix

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος kourlis

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7200 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 20:34 »
Σαs ευχαριστω ολουs για τιs προτασειs σαs Σιγουρα δεν θελω επισκευασιμο ατμοποιητη Αν ειναι ευκολο θα ηθελα να μου προτεινεται καποιο καταστημα στην αθηνα η καποιο σαιτ που μπορω να δω τον nautilus η τον subtak mini ΥΓ Το ονομα μου ειναι Δημητρηs

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7201 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 23:32 »
Δημήτρη επειδή το κοιτούσα κι εγώ για μένα χθες τα alter ego είχαν τον nautilus στα 35€ αν δεν απατώμαι. Πιθανόν να μπορείς να τον βρεις και αλλού 3-5€ φτηνότερα, αλλά κατ' εμέ μικρό το κακό. Μπες www.alterego.gr και δες ποιο κατάστημα είναι πιο κοντά σου. Καλού κακού πάρε κι ένα τηλ πρώτα να σιγουρέψεις οτί τον έχουν κιόλας πριν τρέξεις και είσαι κομπλέ!
Ελπίζω να σε βοήθησα. Κι εγώ νεούδι είμαι, μη νομίζεις! (Μετράω γυρω στις 24 μέρες άκαπνος)

ΥΓ. Το κουτί έχει και ανταλλακτική αντίσταση αν δεν απατώμαι οπότε θα είσαι και καλά για ένα λογικό διάστημα. Α και ότι απορίες έχεις ρίχτες όλες στον πωλητή, μην τον ντραπείς! Για να γίνει σωστά η δουλειά!

EDIT: Δεν κάνω καμιά διαφήμιση στα alter ego απλά ειχα τσεκάρει online άλλα 5-6 καταστήματα άλλων εταιρειών εντός Αττικής και δεν είχαν απόθεμα Nautilus.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2016, 04:15 από PsilosX »

Αποσυνδεδεμένος kourlis

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7202 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 16:29 »
Οσο διαβαζειs μαθαινειs Την ερωτηση για σαιτ την εκανα επειδη δεν γνωριζα οτι ο nautilus και o subtak mini ειναι τυποs και οχι μαρκα ατμοποιητη Δεν εχω λογια για την αμεση ανταποκριση

Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7203 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 17:42 »
Σχεδόν οποιαδήποτε Κινέζικη εταιρία στα 500 κομματάκια παραγγελεία σου βάζει πάνω οτι λογότυπο θες, δεν είναι κάτι δύσκολο είναι το στάνταρ  ;D

Αποσυνδεδεμένος nikos7

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7204 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 09:07 »
εγω φιλε μου ξεκινησα με subtank mini πριν 5 μηνες και με αυτον ειμαι ακομα!πολυ καλος για καποιον αρχαριο που θελει να αρχισει με ετοιμες κεφαλες και αργοτερα να τον επισκευαζει και μονος του .ειναι ενας ατμοποιητης που σου δινει την δυνατοτητα να δοκιμασεις πολλα σαν αρχαριος και δεν χρειαζεται τρελα ρευματα σαν τον smok tfv4 πχ για να αποδωσει σωστα.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7205 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 21:40 »
γεια κ παλι... μια (ακομα) ερωτηση...ισως φανει γελοια, αλλα απειδη τα υγρα ειναι τοξικα χρειαζομαι τη συβμουλη σας. εχω τα μπουκαλακια μου σε ενα υφασματινο τσαντακι. χωρις να το καταλαβω, χυθηκε λιγο απο ενα μπουκαλακι, κ αναρωτιεμαι αν ειναι καλυτερο να το πλυνω μονο του ή ειναι οκ να το βαλω στο πλυντηριο μαζι με τη μπουγαδα?
γενικα με αγχωνει το θεμα με την τοξικοτητα των υγρων. εκτος απο το σημερινο ατυχημα, πολλες φορες στο γεμισμα ολο κ απο λιγο εχει πεσει στο χερι μου κ τρεχω μεσα ατον πανικο να πλυθω. πολλες φορες κ  το η.τ. εχει τυχει να μου πεταει σταγονιτσες στο στομα κ τρομαζω αλλα απο οτι διαβασα ειναι κατι που μερικες φορες συμβαινει.
 

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7206 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 21:43 »
Με ποσότητες του τύπου σταγόνα δεν υπάρχει θέμα. Καλά κάνεις βέβαια και πλένεσαι αλλά δεν χρειάζεται πανικός. Ούτε με τι μπουγάδα θα έχεις θέμα κι εγώ μαζί τα βάζω όλα και πλένονται. Το πρόβλημα με την τοξικότητα υπάρχει όταν πέσει αρκετή ποσότητα στο δέρμα σου ή αν το πιεις, ανάλογα βέβαια και τι ποσότητα νικοτίνης είναι τα υγρά σου

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7207 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 21:48 »
Η νικοτίνη απορροφάται και μέσω του δέρματος, γιαυτό οι προειδοποιήσεις περί τοξικότητας.
Κατά τ'άλλα μάλλον υπερβάλλεις :)
Το τσαντάκι απλά ξέπλυνε το με τρεχούμενο νερό και ρίχτο στον κάδο άφοβα.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7208 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 22:15 »
παιδια ευχαριστω, παω να βαλω πλυντηριο :)
επισης δεν εχω καταλαβει, σαν νεο μελος οτι ερωτηση εχω πρεπει να τη γραφω εδω ή αν υπαρχει αναλογο θεμα (πχ για τα υγρα αναπληρωσης) να πηγαινω στα αντιστοιχα θεματα;

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7209 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 22:22 »
Φυσικά θα πηγαίνεις στα αντίστοιχα θέματα που αφορούν τις ερωτήσεις σου.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7210 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 00:05 »
[..] επισης δεν εχω καταλαβει, σαν νεο μελος οτι ερωτηση εχω πρεπει να τη γραφω εδω ή αν υπαρχει αναλογο θεμα (πχ για τα υγρα αναπληρωσης) να πηγαινω στα αντιστοιχα θεματα;

Όπως απάντησε κι ο φίλος billythekid από πάνω, στα ανάλογα θέματα.
Επίσης, για δική σου διευκόλυνση, καλό θα είναι να κοιτάζεις πάντα το πρώτο μήνυμα του κάθε θέματος. Μερικές φορές περιέχει συντονιστικές ή άλλες πληροφορίες που θα σου φανούν χρήσιμες. Όπως και στο παρόν π.χ. που είχε απαντηθεί η ερώτησή σου ήδη πριν γίνει.  ;)
Καλή συνέχεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2022, 01:32 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος sertikos

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7211 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 18:18 »

Το δυσκολότερο πράγμα σε αυτή την ζωή είναι να πάψεις να πιστεύεις στον θεό που πίστευες χωρίς να τον κάνεις δαίμονα.

Ξανά μαζί σας.

Συγγραφή του διδακτορικού, και τα τσιγάρα φεύγανε δυο-δυο. Chain smoking άλλα με διπλούς κρίκους. :o Την πρώτη φορά δοκίμασα η/τ απο περιέργεια. Κάποιος μου είπε ότι είναι σαν ναργιλεδάκι και είπα γιατί όχι. Ας δοκιμάσω και από αυτό. Να έχω κάτι να γλυτώσω τα "'άδικα" συγγραφικά τσιγάρα. Δεν σκόπευα ούτε ήθελα να το κόψω. Ήμουν και λίιγο νεότερος τότε. Εποχή που είχε μόλις έρθει το Mini and more. Σιγά σίγα όμως το η/τ άρχισε να με διώχνει απο το κάπνισμα και σταδιακά έμεινα τελείως άκαπνος για κάποιους μήνες όσο έμπαινα βαθια στον ατμό.


Fast forward, καλοκαίρι σε ιστιοπλοικό. 2 modάκια Vamo 5 & clone με kick , 2 Σοφίες φρέσκα υγρά five pawns. Οι δέκα μέρες του ταξιδιού και ένα ατύχημα που είχα μετά ήταν αρκετές για να ξαναγίνει το κακό. Τότε το είχα πάρει αψήφιστα το ότι ξανακύλησα. Δεν  είχα βάλει καλά στο κεφάλι μου πως ήθελα να το κόψω το ρημάδι.

Γιατί ξανακύλησα:

Ένα ευαίσθητο και ακριβό μαρκούτσι 250γρ δεν είναι ότι πιο βολικό να έχεις πάνω στο κατάστρωμα ενός ιστιοφόρου.
Αρμύρα, αέρας, συνεχής κίνηση του πλοίου επίσης δεν βοηθάγανε το ηλεκτρονικό.
Με μπούχτισαν απίστευτα τα 5pawns. Είχα 2 τανκάκια με υγρά που τελικά δεν μου άρεσαν.
Η παρέα.
Το συνεχές στήσιμο, σκούπισμα, φορτισμα.
Το ατύχημα μετά που με καθήλωσε ένα μήνα και με άυτωσε ψυχολογικά.
Κάτι έρευνες που είχα ακούσει από κάποιον που τις είχε ακούσει από κάποιον άλλο που τις είχε διαβάσει η θεία του (διακετυλενιο κλπ) και μου βάλαν δαιμόνια στο μυαλό.

Και άρχισα το κάπνισμα ξανά. Στην αρχή ήταν αηδία βέβαια αλλά... συνηθίζεται ευκολα. :'(

Fast forward 1- 1,5 χρόνο τσιγάρων πιάνω τον εαυτό μου να λαχανιάζει. Και λέω δεν γ**εις. 32 είμαι. Μην πεθάνω ακόμα. Αυτή την φορά το πήρα απόφαση. Θα δείξει. Μέχρι τώρα 6ή μέρα εντελώς άκαπνος, και με μεγάλη ευκολία. Την δεύτερη φορά είναι πιό ευκολο. Ξέρεις τι να περιμένεις και δεν φρικάρεις. (Αυξημένη ανάγκη για νερό, υψηλή νικοτίνη κλπ κλπ). Και αν είσαι εντελώς άκαπνος (ούτε ένα τσιγάρο) νιώθεις τα ευεργετικά αποτελέσματα άμεσα. Κατάλαβα πως είμαι σε καλό δρόμο όταν φίλησα την κοπέλα μου και ένιωσα την πικρή γεύση της πίσσας στο στόμα της. :laugh1:


Τα πράγματα είναι καλύτερα τώρα. Τα πράγματα είναι καλύτερα τώρα. Νιώθω καλύτερα τώρα


Γιατί τα έγραψα όλα αυτά; Για κανέναν λόγο. Ίσως βοηθήσουν κάποιον. Ίσως διασκεδάσουν κάποιον άλλον. Ίσως και όχι.

Θέλω να κάνω δυο παρατηρήσεις/σχόλια:


1) Η ταλαιπωρία είναι ο μεγαλύτερος εχθρός του ατμίσματος. Αυτές τις 6 μερες είναι σχεδον full time job το στήσιμο,σκούπισμα,φορτισμα,κουβάλημα και πρόνοια.

Αν κάποιος μπορεί να με παραπέμψει σε ή να μου πει οδηγίες/video για το στήσιμο της Σοφίας (v1 με κεραμικό  με Cotton Βio wick και έτοιμη κολλημένη αντίσταση NR-R-NR θα του είμαι βαθύτατα ευγνώμων

2) Μέσα σε αυτές τις 6 μέρες κρύωσα. Και έκανα μια νομίζω ενδιαφέρουσα παρατήρηση που εικάζω/ελπίζω θα αφορά και θα βοηθήσει αρκετούς:

Αν κάποιος είτε λόγο κρυώματος - είτε λόγο κορεσμού έχει απώλεια ή κορεσμό της γέυσης μπορεί να λύσει άμεσα το προβλημα μυρίζοντας δυνατά (ή τρίβωντας λίγο περιφερειακα των ρουθουνιών απ'εξω - προσοχή θα κάψει κάπως) αιθέριο έλαιο Mente Poivre.

Αυτά για την ώρα.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7212 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 21:14 »

Αν κάποιος είτε λόγο κρυώματος - είτε λόγο κορεσμού έχει απώλεια ή κορεσμό της γέυσης μπορεί να λύσει άμεσα το προβλημα μυρίζοντας δυνατά (ή τρίβωντας λίγο περιφερειακα των ρουθουνιών απ'εξω - προσοχή θα κάψει κάπως) αιθέριο έλαιο Mente Poivre.





ΔΕΝ πρεπει να καψει, τα αιθερια ελαια δεν εφαρμοζονται αδιαλυτα στο δερμα γιατι το να καψει ειναι το λιγοτερο (παιζει μεχρι αλεργικο σοκ).
Κανονικη διαλυση σε λαδακι (οτι λαδι θελει ο καθενας) κι ειναι οκ
Η συμπηκνωση δε θα φερει καλυτερα αποτελεσματα αντιθετα ειναι επικινδυνη.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7213 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 21:48 »
@ sertikos
Για τη Σοφία θα βρεις πολλές πληροφορίες, αλλά και μπορείς να ρωτήσεις ό,τι θέλεις, εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php?topic=18979.0

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7214 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 22:29 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2108 310308 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:49
από ThioVag
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278708 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206762 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias