vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 4 χρήστες
vasim, Milarepa, JohnDag, manoslykos

Twitter

Nobacco Epsilon BDC

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 06, 2014, 17:37 »
Καλησπέρα,
Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια.Έχω έναν epsilon bdc και παρατηρώ ότι απ την μέρα που του έβαλα το δικό μου DIY υγρό κάνει μπουρμπουλήθρες...δοκίμασα και με άλλη κεφαλή αλλά συνεχίζει...καθάρισα τον ατμοποιητή αλλά μετά από λίγο πάλι έρχονται οι μπουρμπουλήθρες...τι μπορεί να φταίει?

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 06, 2014, 17:50 »
Οταν λες μπουρμπουληθρες εννοεις οταν ρουφας, οτι το ακους σαν να κανεις μπουρμπυληθρες, ετσι?
Το υγρο που εφτιαξες είναι πολύ ρευστό? εχεις κανει μεγαλη αραιωση μηπως? Αν βαλεις τωρα αλλο υγρο μεσα θα σταματήσει? Αν ναι, ειναι το υγρο σου (και μαλλον θεμα ρευστοτητας), αν οχι τοτε ισως η κεφαλη δεν παταει καλα.

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 06, 2014, 18:10 »
Το υγρό το έκανα με έτοιμη βάση balanced + άρωμα.Αρχικά τις ακούω τις μπουρμπουλήθρες αλλά αν δεν τον καθαρίσω μετά από μερικές τζούρες έρχεται υγρό στο στόμιο...δεν ξέρω τι παίζει και πως μπορώ να το διορθώσω...έχω αλλάξει και κεφαλή...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 06, 2014, 18:20 »
Αν η συσκευη σου εχει ρυθμιση τασης ανεβασε βολτ γιατι εχεις υπερτροφοδοσια και δεν μπορει να ατμοποιησει το υγρο που συσσωρεύεται στην αντισταση.


Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 06, 2014, 22:15 »
Seb δεν εχει ρύθμιση είναι μια απλή μπαταρία...

Υπάρχει κάποια λύση?


Από το συντoνισμό: Συγχώνευση συνεχόμενων μυνημάτων.
Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2014, 22:19 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος Green Dragon

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 27, 2014, 23:19 »
Καλησπέρα παιδιά,

ξεκινάω από σήμερα την προσπάθεια να μπω στο Η.Τ
πήρα έναν Epsilon S BDC να τον συνδυάσω με μία μπαταρία want μικρή και παλιά που μου βρισκόταν.

Νομίζεται ότι ταιριάζει η μπαταρία με τον epsillon S ή να ψάξω για κάποια άλλη;
Επίσης θέλω τη βοήθειά σας, κάθε πότε πρέπει να καθαρίζεται ο άτμο, με ποιό τρόπο
κάθε πότε πρέπει να αλλάζεται και

κάθε πότε θέλει αντικατάσταση η αντίσταση;

Ευχαριστώ για την υπομονή σας γιατί εμένα μου φαίνονται λιγο βουνό :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 27, 2014, 23:32 »
Ο ατμοποιητης καλός ,  τη  want  δεν τη θυμάμαι.Με ποια αλλη είναι αντίστοιχη?
Ναι , κεφαλές  bdc 1.8 om και αλλάγη αν δεν χαλασει εν τω μεταξύ, μετα  σπο καταναλωση 20 μλ υγρού.
Αν και δεν είμαι  ο αρμόδιος , περνα πρώτα, οπως ολοι μας , απο την αυτοπαρουσυαση νέων μελών του φόρουμ
Εγω ακούω και αρκετές διαφορετικες αποψεις για το η.τ.Αλλα απο τα τρια σχεδον πακετακια.... που καπνιζα , προτιμότερο ειναι το η.τ
Σιγουρα προτιμισε καπνικου τυπου υγρα.Ας πουμε οτι μαρλμπορο ειναι τα μαχχ , κάποιος μου οτι και το καουμπου αλλα δεν το εχω ατμίσει , οπως επισης καλο είναι , κατα τη γνωμη μου παντα και τα usa mix kai tobacco
Εχει προκύψει και νεο θεμα για το ποια υγρά εχουν  ελεγχθεί για διακετύλιο , προιοντων διασπασης αυτού και ακεταλδαυδη, μετα σχετικη εργασια του Κου Κ.Φαρσαλινου
Υπάρχει σχετικό νήμα( ( επιβλαβη για την υγεια  περιεχόμενα αρωματων και υγρων  ) που θα κατατοπισθεις γι αυτο
Τελευταία άνοιξε καινουργιο νήμα ο Atmos , που κάθε εταιρεία  η κατάστημα θα αναρτα τα αποτελεσματα του σχετικου ελέγχου
Αυτά τα ολίγα
Καλώς ήλθες στο φόρουμ
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2014, 02:55 από nikospap »

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 28, 2014, 01:12 »
Καλημέρα,
Ρε παίδες είπα να ξανα δώσω μια ευκαιρία στον BDC(από nobacco) σε σύγκριση με τον Crystal(Ce4++) βγάζει λιγότερα ντουμάνια...και ενώ κάνω 18mg δεν έχω ικανοποιητικό χτύπημα...Να τονίσω πως τα υγρά τα φτιάχνω μόνος μου με βάση PG/VG από ECIG (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο απλά το ανάφερα).
Καμιά πρόταση;;;

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 28, 2014, 01:33 »
Άλλαξε κεφαλή, βαλε μια καινουρια στα 1.8 ohm ή ακόμα καλύτερα στα 1.5 ohm...


πανω σε τι μπαταρια/mod τον εχεις τον bdc?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 28, 2014, 02:00 »
Νομιζω οτι o crystal c4 + einai μιας χρήσεως και εχει πολλα φιτιλια . Οταν πεσεις σε καλο κομμάτι , ναι είναι καλος  ατμοπ. και εχει καλα ντουμάνια και χτύπημα.
Αλλα ο αντιστοιχος BDC  1,8 μλ είναι καλύτερος.Πάρε 2 -3 ανταλακτικές κεφαλές 1. 8ωμ.Υγρα  DIY apo ECIG max b παίρνω και εγω.Μάλιστα ρωταω τι γίνεται με το  υπάρχων θεμα αλλα δεν μου λένε. Οι βάσεις  τους καλες είναι.
Τι μπατ χρησιμοποεις?

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 28, 2014, 02:14 »
Έχω 4 απλές ego μπαταρίες και μια vision spinner2.Στις απλές τα ντουμάνια είναι σαφώς λιγότερα από τον crystal++ v.2(δεν είναι μιας χρήσεως,παίρνει ανταλλακτικές κεφαλές),πάνω στην vision ο bdc από τα 3.8-4.0 βγάζει απλά πιο ζεστό ατμό αλλά όχι ντουμάνια,ενώ από τα 4.0-4.8 παίρνω καμένο.Να τονίσω πως έχω αλλάξει κεφαλή αλλά πάλι τα τρελά ντουμάνια που διαβάζω δεν τα έχω...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 28, 2014, 02:19 »
τότε μάλον τα υγρά που φτιάχνεις είτε είναι πολύ αραιωμένα με νερό ή έχουν πολύ PG.. Δοκίμασε με υγρό που να εχει περισσοτερη Vg και λιγοτερη Pg...
Χρησιμοποιώ BDC απο οταν πρωτοβγηκαν και δεν έχω κανενα παράπονο...
βεβαια μην περιμένεις πως θα βγάλουν ποτέ το ντουμάνι που βγάζει ένας kayfun σεταρισμένος με microcoil στο 0.8 Ohm...   :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 28, 2014, 02:30 »
Einai αραγε καλές οι κεφαλες που πηρες? ποσα ΩΜ? Βαλε μια φρέσκια , αστη 1-2 λεπτα να  μουσκεψουν τα φιτιλια της,βαλε τη spinner στην αρχη χαμηλα , στα 3.4 και αρχισε να ατμιζεις. Μετα απο λιγο βαλτη 3.6  3.7. Αν η κεφαλη ειναι 2 ωμ(το γραφει επάνω) θέλει εως 4 volt.Πιο ψηλα, το εχω πάθει και εγω, αρχιζει το καμμένο Με όλα αυτα κανονικά πρέπει να εισαι εντάξει.

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 28, 2014, 02:31 »
Οι αντιστάσεις μου είναι όλες στα 1,8Ω,έχω δοκιμάσει εως τώρα αρκετές αλλά δεν έχω ντουμάνια ούτε τρελό χτύπημα...δεν ξέρω τι φταίει...

Απ: Nobacco Epsilon BDC
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 28, 2014, 02:33 »
Εννοειτε βεβαια οτι οι bdc θέλουν κ τρεις τέσσερις τζουρες χωρίς κουμπί πριν χρισημοποιηθουν πρωτη φορα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 276 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21332 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix