vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

571 επισκέπτες, 8 χρήστες
lemon78, john67, bakoulini, pngtszs1976, Milarepa, maprix, manoslykos, tibolaso

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος PhilipGeo

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1290 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 12:40 »
Καλησπερα
ειμαι ο Φιλιππος 37 ετων και μενω Αθηνα

Ειμαι καινουργιος στο ατμισμα και ελπιζω σε βοηθεια απο εσας ωστε να μην δεινω τζαμπα χρημα σε χαζες αγορες

Ειμαι οδηγος σε μεταφορικη εταιρια.

Αποσυνδεδεμένος billys

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1291 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 19:42 »
γεια σας ειμαι ο βασιλης απο Λαρισα 21 ετων..εκανα εγγραφη στο φορουμ για να μαθω καποια πραγματα για το η.τ και να κανω την πρωτη μου αγορα..ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες

Αποσυνδεδεμένος kiros

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
  • ...άργησα αλλά κατάλαβα..
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1292 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 00:48 »
Καλησπέρα σε όλη τη παρέα..
..είμαι ο Κυριάκος, από τη Θεσσαλονίκη, 48 ετών αισίως σήμερα, Αρχιτέκτονας.
Εγγεγραμμένος στο φόρουμ εδώ και 1 μήνα.. καιρός να συμμετέχω.
Καταρχήν συγχαρητήρια στους ιδρυτές & διαχειριστές του φόρουμ, για την καταπληκτική δουλειά, τη στήριξη και τις συμβουλές τους.
Καπνίζω από τα 15 μου, 33 ολόκληρα χρόνια από τα οποία τα τελευταία 14 χρόνια παθιασμένα & αποκλειστικά, πουράκια & πούρα(25-35 την ημέρα).
Η επιθυμία μου να το "κόψω το ρημάδι" ήτανε ξεκάθαρη τουλάχιστον τη τελευταία 10ετία.. παράλληλα  και ο μεγαλύτερος φόβος μου.. λόγω του έντονου πάθους ότι δεν θα τα καταφέρω.
Και... επειδή "ρωτώντας πας στην πόλη", από τον Σεπτέμβριο του '11 δεν έχανα την ευκαιρία να παίρνω "συνεντεύξεις" από κάθε Ατμιστή που γνώριζα, σχετικά με τη διαδικασία και το τρόπο μετάβασης από το κ.τ. στο η.τ. ....εντέλει, άργησα αλλά κατάλαβα.
Έτσι, στις 20 Γενάρη επισκέφθηκα 2-3 καταστήματα εμπορίας η.τ. στη Θεσσαλονίκη για το πρώτο μου "δειλό ραντεβουδάκι" με τον νέο "έρωτα". Αφού συζήτησα πολλά, δοκίμασα αρκετά, Hardware-αναλώσιμα, γεύσεις & αρώματα, πήρα την απόφαση... αλλά δεν υπήρχε διαθέσιμο αυτό που επέλεξα για ξεκίνημα... έναν "Γίγαντα", που μου τον υποσχέθηκαν για παράδοση μετά από 3 ημέρες..  ο διάολος, πολλά εμπόδια σου βάζει για να μη φύγεις από κοντά του.
Επίσημα λοιπόν(υπερπαραγωγή), ανακοίνωσα στην οικογένεια και τους φίλους την οριστική μου απόφαση για διακοπή του κ.τ. από τη Δευτέρα 23 Γενάρη.
Σε αυτή τη διαδικασία βέβαια ήμουν και τυχερός. Μεταξύ των καταστημάτων, επισκέφθηκα και το "e-smokers" όπου γνώρισα  τον Τάσο. Εξαιρετικός Επαγγελματίας, με γνώσεις κέφι και μεράκι, με βοήθησε ιδιαίτερα για τη τελική μου "μετάβαση".
Τη Δευτέρα λοιπόν περίμενα πώς και πως τη στιγμή να παραλάβω τον "Γίγαντά μου" - ο διάολος βέβαια έχει πολλά ποδάρια - ο οποίος δυστυχώς δεν παρελήφθη...
... ευτυχώς για μένα, ο Τάσος έσωσε τη κατάσταση.. προσφέρθηκε να μου δώσει για χρήση λίγων ημερών μία δική του μπαταρία με ένα καινούργιο DC Cartomiser.. και ξεκίνησα.. με Giant & Tuscane.
Εεεεε...ρε  πανηγύρια..
Δευτέρα 23 Γενάρη 2011 / Τάσος / 2-3 κολλητοί / Giant & Tuscane , δεν νομίζω να τα ξεχάσω ποτέ.. "ορόσημα" για τα μετέπειτα χρόνια μου.

Σήμερα, 35 ημέρες μετά, όχι μόνο δεν μου λείπει το κ.τ. αλλά νοιώθω ήδη τα θετικά της διακοπής του(γεύση-όσφρηση-αντοχή). Με το η.τ. απολαμβάνω περισσότερο (γεύσεις & αρώματα) και είμαι σίγουρος πλέον ότι εξαιτίας του, πήρα ίσως τη μεγαλύτερη απόφαση της τελευταίας 10ετίας.
Σίγουρα και το η.τ. είναι - για μένα τουλάχιστον - ένα πάθος.. αλλά απολαυστικότατο πάθος.. σίγουρα και αυτό βλάπτει.. δεν είναι τίποτα όμως μπροστά στον "διάολο".
Επιπλέον:
- χρειάζομαι νέο ντουλάπι για τα "1002 καλούδια μου".. κάποιος διαμαρτύρεται αλλά δεν πειράζει
- έκοψα τη βραδινή τηλεόραση καθότι μελετάω.. στο φόρουμ εννοείται.. πλήρης κάλυψη..
- δεν επιβαρύνω με το κάπνισμα το άμεσο μου περιβάλλον (οικογένεια και εργασία)
- ήδη 2-3 καπνιστές, βλέποντας με & με την παραίνεση μου, ετοιμάζονται για τη μετάβαση..
..και πολλά πολλά άλλα

Δεν ξέρω, ίσως να σας φαίνονται υπερβολικά όπως τα γράφω, αλλά έτσι πραγματικά νοιώθω...
..."Παθιασμένος Ατμιστής, Σταυροφόρος υπέρ του η.τ."
 
Εύχομαι η τεχνολογία του η.τ. να εξελιχθεί τάχιστα για να το κάνει ακόμα πιο απολαυστικό και προσιτό, οι έρευνες και οι μελέτες για την "πραγματική βοήθεια" που προσφέρει στη διαδικασία διακοπής του καπνίσματος να αναγνωριστούν και να βοηθηθούν και άλλοι καπνιστές να απεξαρτηθούν από τα προϊόντα καπνού.
Και από κάθε έναν από μας εξαρτάται.. όπως και εγώ βασίστηκα σε αυτή τη διαδικασία σε γνώμες και παραινέσεις άλλων μελών του φόρουμ..

Συγχαρητήρια και πάλι σε όλους τους συν-φορουμίτες, ιδρυτές διαχειριστές & μέλη.
Με φιλικούς χαιρετισμούς
Κυριάκος

Αποσυνδεδεμένος Entombed

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1293 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 00:59 »
Καλησπερα και απο μενα Παιδια (μικρα και μεγαλα  :D )
Με λενε Αλέξανδρο και ειμαι 32 ετων ,ειμαι κομμωτης και 13 χρονια πρωην καπνιστης,
Εχω παρακολουθησει διαφορα φορυμ κατα καιρους σαν απλος θεατης ,αλλα ειλικρινα το συκγεκριμενο ειναι το πιο ζωντανο και ανθρωπινο.

Εχω να δηλωσω (συγχωρεστεμε αν βγαινω εκτος θεματος) οτι με χαροποιει ιδαιετερα το γεγονος οτι μεσα απο ενα αψυχο pc δημιουργουνται τοσο ομροφες σχεσεις διαδικτυακες η μη ,σε μεα εποχη που η χωρα μας "αμοραγει"  και ταυτχορονα "αιμοραγουμε" και μεις μαζι της συναισθηματικα.

Υπαρχουεν και δω προστριβες και διεμεξεις αλαλ ειναι απολυτα φυσιολογικο χωρις τη θετικη ενεργεια δε θα υπηρχε και η αρνητικη (σαν οικογενεια) θα ταν αφυσικο.Αλλα ειναι πολυ ζωντανο και παλι ευγε σε ολους.

Μονο το γεγονος οτι ξυπναω και δε φτυνω,δεν εχω κιτρινα δοντια, δε βρωμανε πελον τα χερια μου οταν παω να ακουμηπσω τους πελατες μου (οσοι εχουνε μεινει πλεον ) :wall: με εχει κανει αλλο ανθρωπο.
Ασ συνειχσουμε ολοι την προσπαθεια μας χωρις υπερβολες και με αισιοδοξια για τον ομορφο τοπο μας.
Σας φιλω  :respect:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1294 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 01:09 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.

Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

 (Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2012, 01:39 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος kostaskoko

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1295 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 01:28 »
Καλησπέρα ή μάλλον καλημέρα και απο εμένα.Κώστας απο Θεσσαλονική.Έχει 2 βδομάδες που αγόρασα ένα η.κ τo apovoe S.
Ελπίζω με την βοήθεια σας να καταφέρω να λύσω κάποιες απορίες μου,και να σταματήσω τελείως το κ.τ.   :wall:   :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1296 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:40 »
Καλημερα και απο εμενα σε ολους, ειμαι ο Κωστας 48 ετων μανιακος του κ.τ πανω απο 30 χρονια και 3 πακετα MARLBORO την ημερα.Εδω και ενα μηνα εγινα και εγω ατμιστης,εκοψα τελειως το κ.τ και οχι μονο αυτο, αλλα ξεκινησα κατευθειαν απο την κατηγορια FLOREX,και εδω ελπιζω να μεινω μεχρι να κοψω και το η.τ.Παντως χαρις σε ολους εσας στο FORUM ηδη εχω φτιαξει τα πρωτα μου υγρα με υλικα απο funstore.Αυτα τα λιγα για αρχη.

Αποσυνδεδεμένος Domin

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1297 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 02:45 »
Γεια σας,Μπαμπης απο Νορβηγια,πρωην καπνιστης οπως πολλοι αλλωστε εδω μεσα,σας διαβαζω ανελλιπως αν και στη χωρα που βρισκομαι δεν ειναι νομιμο το ητ.  για να πωλειται  :dontknow:,παρα μονο για προσωπικη χρηση.Εχω 10 μερες που προμηθευτηκα ενα ητ[δεμα απο Ελλαδα με ολα τα καλουδια] και απο τοτε ... :confused1: :o φτου κακο τσιγαρο  :yes: Να ειστε ολοι καλα!!

Αποσυνδεδεμένος ακαλυπτος

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1298 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 19:04 »
καλησπερα και καλως σας βρηκα ,ειμαι ατμιστης 6 μηνες πραγμα απιστευτο για μενα να μην καπνιζω καιο ειμαι πολυ χαρουμενος γι αυτο.

Αποσυνδεδεμένος mondomio

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1299 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 19:14 »
Γεια χαρά και από εμένα, είμαι 50 χρονών και κάπνιζα από 17 χρονών γυρω στο 1 με 1,5 πακετο την ημέρα.
Δυο βδομάδες τωρα δεν το χω βάλει στο στόμα μου χάρη στο e-τσιγάρο.
Τα συναισθήματα είναι ανάμικτα γιατί απ τη μία είμαι χαρούμενος που πέταξα αυτή τη βρώμα απο πάνω μου αλλά φοβάμαι μήπως το e-τσιγάρο γίνει κι αυτό με τη σειρά του πάθος και μάλιστα ισχυρότρο απ το κτ, οχι τίποτα αλλά είναι και πιο ωραίο το άτιμο......

Αποσυνδεδεμένος chrisgeo908

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1300 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 14:50 »
Γειά σας παιδιά με λένε Χρήστο είμαι 21 και καπνίζω 5 χρόνια..Ξεκίνησα και εγώ μια προσπάθεια μήπως και καταφέρω να το κόψω και μέχρι στιγμή πάει καλύτερα απο όσο περίμενα!Χέρομαι που μπήκα στην παρέα σας  ;D!!!

Αποσυνδεδεμένος alexan

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1301 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 18:43 »
Καλησπέρα σε όλους τους συνατμιστές.
Το όνομα μου είναι Αλέξανδρος και είμαι αρκετούς μήνες ατμιστής.
Είμαι φοιτητής, παρότι 26, αυτό που λένε για μακροχρόνιους σπουδαστές, you can count me in   ::)
Ελπίζω να περάσω καλά, με όλους εσάς, ή με τους περισσότερους, αν μη τι άλλο.
Άρχισα να ατμίζω, όχι για να κόψω το τσιγάρο, αλλά σαν ένα εναλλακτικό τρόπο απλά και μόνο για να δω, να νιώσω, να μυρίσω και να γευτώ κάτι καινούριο.
Αλλά με συνεπήρε το όλο σκηνικό και εκτός του ότι δεν μπορώ πια ούτε καν να καπνίσω τα τσιγάρα μου, Marlbor? red, έχει εξεληχθεί το άτμισμα σε ένα πολύ ωραίο hobby + ευχαρίστηση.
Αυτά τα λίγα από μένα. Τα λέμε μέσα στο forum.
cyazzzz  :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 29, 2012, 20:36 από alexan »

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1302 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 21:36 »
Χαιρετω τους παντες.
Νεος ατμιστης εδω και 2 μερες και πραγματικα ειμαι εκπληκτος.

Πραγματικα πολυ καλη απολαυση .

Πηρα το Ovale eGo-C και φαινεται πολλα υποσχομενο.

Αλλα μου φαινεται πως θα αρχισω να διαβαζω λιγο εδω μεσα προτου συνεχισω να λεω εντυπωσεις.

;)

Αποσυνδεδεμένος Torpi

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1303 στις: Μαρτίου 01, 2012, 00:43 »
Καλησπέρα σε όλους, είμαι 40  ετών, εγγεγραμμένος στο φόρουμ εδώ και λίγες εβδομάδες, το διαβάζω όμως φανατικά από τον Νοέμβριο του 2011, όταν το ανακάλυψα τυχαία, ψάχνοντας για το η.τ.
Καπνίζω 22 χρόνια , περίπου 30 τσιγάρα την ημέρα, μάρλμπορο σκληρό, το έκοψα μόνο μια φορά μαχαίρι πριν από 15 χρόνια, για τέσσερις μήνες...
Ξεκίνησα το η.τ. στις 21-12-2011, εδώ και 70 περίπου μέρες, και από τότε δεν έκανα ούτε τζούρα από κ.τ. :D  . Πρώτο η.τ. δανεικό bio ego-w για 10 μέρες και μετά alter ego-t, μέχρι σήμερα. Κάνω 1 ml την ημέρα, με 9 mg νικοτίνη.
Κλείνοντας να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους διαχειριστές του φόρουμ, για την καταπληκτική δουλειά τους, - αν δεν ήταν το φόρουμ θα είχα πελαγώσει (συσκευές, ατμο, υγρά, θέματα υγείας...)- αλλά και πολλά ευχαριστώ στα μέλη που μοιράζονται τις εμπειρίες και να δίνουν τις συμβουλές τους.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1304 στις: Μαρτίου 01, 2012, 01:32 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.

Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 83 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix