vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 8 χρήστες
ZiovanioS, Sergios, dkostas, maprix, white varadero, camber, Jorge, manoslykos

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
 :)) :))
Είχαν κι ένα πολύ έξυπνο επιστόμιο που το έκανε με σέρα, αλλά είναι άουτ οφ στοκ......

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
ο kayfun ειναι οτι ευκολοτερο υπαρχει.και τωρα με τους κλωνους 1:1 μπορουν να παρουν ολοι.
παιζει καλα οπως και να τον στησεις , εχει τανκ και δεν χρειαζεται συρμα "χωρις"

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
Eπισκευάσιμος για νέο ατμιστή? χμμμ μάλλον κανένας όπως ήδη είπαν αρκετοί.

Ο πιο εύκολος από τους υπάρχοντες? Σχετικά απλό... αν αποκλείσουμε:

- Τους μεσάτους (φλόγιστρα κλπ τρομάζουν σίγουρα τους νέους),
- Τους ντρίπερς (δεν έχω δει νέο ατμιστή να γυρνάει με μπουκαλάκι στο χέρι),
- Όσους δεν έχουν διάφανο τζαμάκι (ο νέος θα αντικαταστήσει μάλλον κάποιον κλιαρομάιζερ),
- Όσους μπαίνουν σε τανκ (πολύ μικροί για να τους στήνει νέος ατμιστής),
- Όσους θέλουν σύρμα με και χωρίς αντίσταση,
- Τους πολύ ακριβούς (τιμή πάνω από 100 ευρώ δεν είναι για νέο ατμιστή) και
- Όσους δεν συγχωρούν λάθη στο στήσιμο, τρως εύκολα καμμένο, πλημμυρίζουν κλπ.

Ε, τι μένει? Λίγες επιλογές αλλά υπάρχουν: Kayfun, Russian91%, Fogger και οι κλώνοι τους.

Προσωπική εκτίμηση φυσικά όλα τα παραπάνω, επειδή ψάχτηκα πρόσφατα κι ευχαριστώ τον
Πολυκράτη που μου άνοιξε τα μάτια, όπως κάποτε η Πέτρα με είχε σώσει με τα κάρτος.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Από την άλλη, όλοι αυτοί έχουν μεγάλη διάσταση 20mm και έτσι δεν κάθονται σε μπαταρίες ego που κατά πλειοψηφία έχουν οι νέοι χρήστες (και όχι μόνο). Ταιριάζουν σε βαμο, προβάρια, μηχανικά 18xxx, κλπ μεγαλώνοντας ακόμη περισσότερο όλα αυτά τα μεγαλούτσικα mod...

Αποσυνδεδεμένος bokostas

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
    • aqua4fun
slammer έχεις δίκιο, αυτό δεν το σκέφτηκα. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Για μικρους υπαρχει και το μικρο αδερφι του kayfun 3.1 και lite, ο mini 2.1 ES. Αλλά οι Κινεζοι δεν τον εκτιμησαν για να βγαλουν φωτοκοπια, οποτε στα 100 ευρω ερχεται ακριβος για νεο ατμιστη (αλλιως, οχι πως δεν τ' αξιζει).

Αλλιως για διαμετρο 14 (ego) εχουμε τους πολυ καλους diver, killer και sofia που μπορουν να μπουν σε μικρο τανκ, τον ετερνιτυ - ομικρον, τον steam machine και μερικους μικρους drippers (μπορει να ξεχναω καποιον παρομοιο). Με τα "μειονεκτηματα" του ο καθενας (tank στυλ ego-t, sera, συρμα με και χωρις, σταξιμο καθε λιγο) αν το δεις απο την πλευρα του νεου.

Για μεγαλυτερο μεγεθος, οπου το αβανταζ της μικρης μπαταριας δεν παιζει, οποτε τα προαναφερθεντα "μειονεκτηματα" γινονται σημαντικοτερα, ειμαι φανατικος υποστηρικτης του kayfun ή των "σοβαρων" (sic) κλωνων του για καποιον νεο, γιατι δεν θαχει να ασχοληθει με τιποτα άλλο εκτος του να κανει αξιοπρεπεις αντιστασεις, εχοντας μηδεν διαρροες, καλη τροφοδοσια, μεγαλη χωρητικοτητα, σταθεροτητα και οπτικη επαφη με το υγρο του.

Αν το προβλημα ειναι το μεγεθος, η επομενη υποχωρηση θα ηταν να συστησω καποιον απο τους πολλους drippers απο Κινα διαμέτρου ego. Θεωρω το dripping ως το μικροτερο "μπελα" για καποιον νεο (για το σπιτι ή καπου χαλαρα) που με μια μπαταρια εγκο (άντε twist ή spinner ή vv) θα μπορουσε να ασχοληθει με αντιστασεις να δει αν "το εχει", σταζοντας λιγο, χωρις να ξοδεψει και τιποτα, και αν του αρεσει το αθλημα, να ψαχτει για μεγαλυτερους.

Και αφου ψαχτει, να παρει εναν kayfun  :))


Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Λοιπόν, για ευκολία, είναι το ίδιο πράγμα, καθώς του ίδιου ατμοποιητές είναι αντίγραφα. Τώρα για ποιότητα, όσο έχω διαβάσει εδώ το τονίζω, δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για τον Rocket. Από την άλλη και τον άλλο (5-6 άτομα τουλάχιστον που μου έρχονται στο μυαλό) τον έχουν παραγγείλει αλλά δεν τον έχουν στα χέρια τους (συμπεριλαμβανομένου και εμού) καθώς δεν φαίνεται πως τον φτιάχνει ακόμα το εργοστάσιο. Διαβάζοντας κριτικές εκτός του φόρουμ, και βλέποντας φωτογραφίες (αν είναι τυπικοί στις φωτό) είναι πιο ποιοτικός. Αλλά παίρνεις τα ρίσκα σου σε κάθε περίπτωση, είτε περιμένεις να δοκιμαστεί πρώτα και ο SvoeMesto Kayfun v3.1 ES Styled, όπως περιγράφεται..

Αποσυνδεδεμένος koslap62

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Επισκευασιμος Ατμοποιητης πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη κατα τη γνωμη μου ειναι αυτος που οταν τον αγοραζεις τον κανεις να ατμιζει θαυμασια και τον συντηρεις σαν να ειναι ο μοναδικος.
Απο συσκευη και αξια οτι μποει ο καθενας και εχει αρκει να ειναι μακρια απο το τσιγαρο χωρις να το σκεφτεται

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Μόνο και μόνο από τα βιντεάκια που έχω δει, τείνω σε Spheroid και Kayfun + clones. Μόλις έρθει με το καλό ο κλώνος από τη FT, ελπίζω να το επιβεβαιώσω κιόλας.



Αποσυνδεδεμένος MichalisF

  • ***
  • 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μετριοφροσύνη είναι για τους μέτριους!
    • https://www.flickr.com/photos/97769829@N08/
Spheroid δαγκωτο, ότι και να του βάλεις παίζει ,
εδω και ενα μήνα τον δοκιμάζω αντί για φυτίλι και με βαμβάκι και ειναι τέλειος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vilsnick

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Κyfun 3.1 +, ειναι πανευκολος και συγχωρει λαθακια :thumpup:

Κάποια μηνύματα που δεν αφορούσαν το παρόν νήμα μεταφέρθηκαν στο νήμα Ποιον επισκευασιμο ατμοποιητη ?
Παρακαλούμε στο θέμα μας
Εκ του Συντονισμού

Αποσυνδεδεμένος vagellis

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Ειμαι νεος ατμιστης και εχω την σοφια ειμαι πολυ ευχαριστημενος. πολυ καλη γευση το ιδιο και ντουμανι.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Για μενα εκτος του Kayfun EINAI kαι ο Fogger(yi-loong).
Ταμαμ για νεο Ατμιστη.
Καλος και φτηνος και ας μη υπαρχει στον καταλογο.
Πετρος  :thumpup:



 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2014, 00:06 από TSARLY »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8460 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34095 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537166 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237981 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16217 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085504 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35551 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12