vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

202 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Galileo, Buliwyf, manoslykos, Jorge, gigelis78, paulxan

Twitter

Ποιος Επισκευασιμος Ατμοποιητης ειναι ο πιο ευκολος για Νεο Ατμιστη?

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
σιγουρα,και αν δει οτι το εχει βουταει στα βαθια...μην δωσει τζαμπα χρηματα

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Εχω τη γνωμη οτι αν παρει π.χ. εναν Α2 ή τυπου Α2 χωρις συρμα non και δοκιμασει τον επισ/μο και δει οτι του αρεσει,ολα πια θα ειναι ευκολα,αφου  πλεον θα ξερει αν του αρεσει ή οχι να ασχοληθει με το ολο θεμα...
 
Γνωμη μου...

Αποσυνδεδεμένος Drippakias

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
και εγω θα πω απο τη δικια μου εμπειρια , ο kayfun πρεπει να ειναι ο πιο ευκολος , μιας και θελει μονο ενα συρμα , και ειναι απροβληματιστος
οπως και να τον στησεις παιζει χωρις κανενα απο τα γνωστα κουσουρια οπως διαρροες , καμμενα κτλπ

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Σιγουρα ο Vision eternity, ετοιμα ειναι τα φυτιλακια του και εχει πολυ απλη συνδεσμολογια, τωρα κατα ποσο αξιζει να υπαρχει στους επισκευασιμους; αυτο δεν το γνωριζω :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Μα αφού είναι επισκευάσιμος, ανήκει στους επισκευάσιμους... τώρα αν αξίζει σαν αγορά η όχι είναι υποκειμενικό. Αν έχεις κάτι να παρατηρήσεις σχετικά με αυτόν, καλό είναι να πείς την άποψη σου στο σχετικό θέμα.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Τι εννοουμε λοιπον λεγοντας "επισκευασιμος"; Γιατι και οι CE4 θα μπορουσαν να λεγονται επισκευασιμοι, μιας και αλλαζει η αντιστασή τους.


Στον vision eternity π.χ. δεν το γνωριζω στα σιγουρα, επειδη ομως τον εχω, θεωρω σχεδον αδυνατο να του βαλεις δικη σου φιτιλοαντισταση, θα πρεπει να αγοραζεις τις δικες του ή να κανεις παντεντα με τους ακροδεκτες που ειχε η προηγουμενη αν σου καει (πραγμα που μπορεις να κανεις και με την ανταλακτικη αντισταση του CE4, CE5... κτλ, αν θες να μπεις στον κοπο)



Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Μικρή μου η εμπειρια αλλα νομιζω πως ειναι ο Dripper ανετα

Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Σε 10 μέρες περίπου κλείνω δυο χρόνια αποκλειστικου ατμισματος κ σχεδόν 11 μήνες με τον Αιολο.
Ο Αίολος ήταν κ ειναι ο πρώτος επισκευασιμος ατμοποιητης που χρησιμοποίησα κ συνεχίζω να χρησιμοποιώ.
Σαν καινούριος στους επισκευασιμους ο Αίολος είναι καυαπληκτικος σε απόδοση κ πολύ εύκολος στη χρήση του.
Προσωπικά έχω καλυφθει απόλυτα κ δεν μπήκα ποτέ στη διαδικασία να πάρω κάτι άλλο παρά κάποια στιγμή που έψαξα να πάρω κ έναν δεύτερο.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας

Στον vision eternity π.χ. δεν το γνωριζω στα σιγουρα, επειδη ομως τον εχω, θεωρω σχεδον αδυνατο να του βαλεις δικη σου φιτιλοαντισταση, θα πρεπει να αγοραζεις τις δικες του ή να κανεις παντεντα με τους ακροδεκτες που ειχε η προηγουμενη αν σου καει

Δεν είναι πατέντα!
Στον eternity περνάς τα ακρα της νέας  φ/α από τα ''ποδαράκια'' της προηγούμενης και τα βάζεις στους πόλους.
Είναι εναλλακτικός τρόπος σύνδεσης για αρχάριους ατμιστές, χωρίς εργαλεία.
Γι' αυτό κι είναι από τους πιο εύκολους για εισαγωγή στους επισκευάσιμους!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Ο Vision δεν εχει δυο πολους που μεσα εκει μπαινουν τα συρματα;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια, τον εχετε αγορασει τον eternity; Γιατι εγω που τον εχω μπροστα μου εχει απλα δυο πόλους ή ακροδεκτες ή οπως αλλιως θελετε να τους πειτε, οπου κουμπωνουν δυο δακτυλιδια τα οποία ειναι πανω στην έτοιμη φιτιλοαντισταση, και τα οποια δακτυλιδια ειναι τοσο στενα για να εφαρμοζουν που πολυ αμφιβαλω αν βαλεις δικη σου φιτιλοαντισταση να μπορεσει να κατσει αναμεσα, γενικοτερα υπαρχει καποιος που να το κανει αυτο (να βαζει δικη του φιτιλοαντισταση) απο το να χρησιμοποιει της αγορας;

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Ειχα 2 vision και τωρα omikron , δοκιμασε το μπαινουν  :thumpup:  Οι ετοιμες φυτιλοαντιστασεις για αυτους λογω κοντων φυτιλιων δεν ειναι τοσο καλες .

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια, τον εχετε αγορασει τον eternity; Γιατι εγω που τον εχω μπροστα μου εχει απλα δυο πόλους ή ακροδεκτες ή οπως αλλιως θελετε να τους πειτε, οπου κουμπωνουν δυο δακτυλιδια τα οποία ειναι πανω στην έτοιμη φιτιλοαντισταση, και τα οποια δακτυλιδια ειναι τοσο στενα για να εφαρμοζουν που πολυ αμφιβαλω αν βαλεις δικη σου φιτιλοαντισταση να μπορεσει να κατσει αναμεσα, γενικοτερα υπαρχει καποιος που να το κανει αυτο (να βαζει δικη του φιτιλοαντισταση) απο το να χρησιμοποιει της αγορας;
Θα βρείς πολλές πληροφορίες για τον eternity στο σχετικό θέμα :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14233.0.html
Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το κούμπωμα πάνω στους πόλους. Επομένως μπορείς άφοβα να περάσεις δική σου φιτιλοαντίσταση. Θα πρότεινα σύρμα διαμετρήματος από 0,15 έως 0,18. Και το 0,20 σύρμα μπαίνει αλλά είναι σχετικά οριακό.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
A7/ZEUS.
Είναι πολύ εύκολος, όπως αρκετοί άλλοι.

Η ανάγκη για επισκευάσιμο προκύπτει συνήθως από νοσταλγία στον καπνό.
Με τον Α7 μπορείς να ατμίσεις στα 15Watt και να σου δώσει χτύπημα ... ούτε τα Σέρτικα Λαμίας.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Θα συμφωνήσω... όμως σαν να εξαφανίστηκε τελευταία... υπάρχει πουθενά Α7?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310886 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207046 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias