vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #60 στις: Μαρτίου 09, 2012, 15:15 »
Τα αντικαταθλιπτικά δεν προκαλούν αυτοκτονικό ιδεασμό αλλά αποτρέπουν από αυτόν.
Κατάθλιψη μπορεί να προκληθεί από την έλλειψη νικοτίνης και σε ''βαριές μορφές'' κατάθλιψης υπάρχει αυτοκτονικός ιδεασμός. Η διακοπή του καπνίσματος δεν οδηγεί και σε αυτοκτονία, στη χειρότερη των περιπτώσεων σε βραχεία χρονικά κατάθλιψη.
Τα τσιρότα και οι τσίχλες δεν παίζουν εδώ, μάλλον άκουσες για τα χάπια διακοπής καπνίσματος που επιδρούν στις εγκεφαλικές λειτουργίες.

Αποσυνδεδεμένος johnpetr

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #61 στις: Μαρτίου 09, 2012, 15:24 »
Δεύτερη έρευνα στον ατμό των η.τ. της Ruyan (1)
Δεύτερη έρευνα στον ατμό των η.τ. της Ruyan (2)
Σύγκριση ηλεκτρονικών και συμβατικών τσιγάρων
Κλινικές δοκιμές στη Νότιο Αφρική.
Οι ανακοινώσεις του FDA για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα (Ιούλιος 2009)
Απάντηση της προέδρου του συμβουλίου υγείας στον FDA
Για προειλημμένες αποφάσεις μιλάει το Reason
Λίστα βλαβερών ουσιών που υπάρχουν στα κανονικά τσιγάρα
Καλύτερα ητ για την υπόλοιπη ζωή, παρά 1 μήνας καπνίσματος;
Δημοσκοπική ερευνα για τη χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρο
Γερμανική έρευνα για τον τρόπο που επιδρά ο ατμός στον χώρο
Νέα έρευνα για ύπαρξη ή όχι καρκινογόνων στοιχείων στον ατμό
Έρευνα για τις επιδράσεις της νικοτίνης των ηλεκτρονικών τσιγάρων
Προώθηση και όχι διωγμό του η.τ. προτείνει η βρετανική κυβέρνηση.
Επίδραση του ηλεκτρονικού τσιγάρου στη μείωση ή διακοπή του καπνίσματος   
Επιστημονικό άρθρο για το ΗΤ από το Πανεπιστήμιο Βοστώνης
Η άποψη ενός καθηγητή τοξικολογίας για το η.τ.   
Ελληνική έρευνα για το ενεργητικό και παθητικό κάπνισμα η.τ. και κ.τ. Η πρώτη έρευνα παγκοσμίως που συγκρίνει τις επιδράσεις στο αναπνευστικό από το ενεργητικό και παθητικό κάπνισμα κανονικού και ηλεκτρονικού τσιγάρου.

Αποσυνδεδεμένος johnpetr

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #62 στις: Μαρτίου 09, 2012, 15:31 »

Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #63 στις: Μαρτίου 09, 2012, 21:05 »
αυτο τα λεει ολα. μπραβο johnpetr    :thumpup: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #64 στις: Μαρτίου 10, 2012, 20:05 »
Παιδιά αυτό που καταλαβαίνω εγώ με την εμπειρία των 28 ετών μου είναι πως ότι δεν επιφέρει κέρδος στους μεγάλους είναι και υπεύθηνο για όλα τα κακά της ανθρωπότητας..... :tongue_smilie: :tongue_smilie: οπότε ο καθείς ας βγάλει τα συμπεράσματά του :bow: :bow: :bow:

Αποσυνδεδεμένος Torpi

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #65 στις: Μαρτίου 10, 2012, 21:11 »
Πριν από λίγα λεπτά πρόλαβα το τέλος του ρεπορτάζ στο Μέγκα για το η.τ. και τα "ευρήματα" της ευρωπαϊκής πνευμονολογικής εταιρίας. Από τον τρόπο της παρουσίασης είμαι σίγουρος ότι τρομοκράτησαν πολύ κόσμο. Όσο για τις δηλώσεις Μπεχράκη, αυτός ζει στο δικό του κόσμο άγνοιας : "και ΕΝΑ η.τ. τσιγάρο να καπνίσεις επιβαρύνεις την υγεία σου". Είναι προφανές ότι δεν έχει ιδέα για το  η.τ...

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #66 στις: Μαρτίου 10, 2012, 21:16 »
Ειναι προφανες οτι ειναι και εκεινος απο τους Μαζι τα φαγαμε....οχι κυριε, δεν τα φαγαμε μαζι....ουτε τα καπνιζαμε μαζι γιατι εμεις ατμιζουμε πλεον!!!!  :wall:

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #67 στις: Μαρτίου 10, 2012, 21:16 »
Δεν εχασες και πολλα πραγματα  :laugh1:
Λες και εγω που το ειδα ολο τι καταλαβα;
Απλα εχω εμπεδωσει πλεον οτι εχω και το πρωτο αντιψυκτικο στον οργανισμο μου  :idiot1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #68 στις: Μαρτίου 10, 2012, 21:16 »
Ναι κι εγώ το άκουσα. Αναμενόμενο ήταν. Δεν ξέρουν με τί τρόπο καπνοβιομηχανίες και κράτος να επανακτήσουν τα χαμένα τους κέρδη.  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #69 στις: Μαρτίου 10, 2012, 21:20 »
Θα επανακτήσουν τα χαμένα τους κέρδη οταν βγαλουν κι αυτοι υγρα για η.τ με αληθινη καπνικη γευση!  :yes: :))

Αποσυνδεδεμένος Μπίλυ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τη Στιρέλα! Τη Στιρέλα!
    • http://www.facebook.com/pages/%CE%A1%CE%9F%CE%9A-%CE%91-%CE%9C%CF%80%CE%AF%CE%BB%CF%85-%CE%BF-%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8C%CF%82/166036306763416
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 10, 2012, 21:38 »
Διαιθυλαινογλυκόλη ακούστηκε στο δελτίο σήμερα. Ουσία τοξική και καρκινογόνα. Δεν διευκρινίστηκε αν υπάρχει σε όλα τα η.τ. Αναφέρθηκε ότι εντοπίστηκε σε η.τ. γενικά. Πολύ ασαφές το τοπίο. Υπάρχει αυτή η ουσία στα δικά μας βρε παιδιά; Δεν την έχω ξανακούσει.
Δεν προσπαθώ να υπεραμυνθώ της επιλογής μου να ατμίζω η.τ. όπως και δε μπορώ να κρίνω τον κύριο που μίλησε (εμπαθώς παρόλαυτα διέκρινα) ακόμα και για το ένα η.τ. και τις επιπτώσεις του. Θα ήθελα όμως πάρα πολύ να μου εξηγήσει αυτός ο επιστήμονας το γιατί. Και απορώ γιατί δεν βγαίνει επίσημα κανένα πόρισμα, παρά ακούγονται διάσπαρτα κατηγορίες αβάσιμες. Είναι τόσο μα τόσο δύσκολο να βγάλει συμπέρασμα η επιστήμη για τις γλυκόλες και τις γλυκερίνες, όταν ανακαλύπτει πολύπλοκα εμβόλια για επικίνδυνους ιούς, γρίππες και νόσους πουλερικών και μηρυκαστικών ή μη θηλαστικών;  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #71 στις: Μαρτίου 10, 2012, 23:24 »
Το μηνυμα ηταν σαφες.
Θελουμε λεφτα για να μην βγαινουμε στα καναλια.
Over
 8)

Αποσυνδεδεμένος O_o_P_s_S

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #72 στις: Μαρτίου 10, 2012, 23:26 »
μαγκες από τι καταλαβαίνετε αυτοί με τα συμφέροντα δεν πρόκειται να το βάλουν κάτω.  :thumpdown:

πατήστε στην εικόνα με λεζάντα «Τοξικό... τσιγάρο;»
http://www.megatv.com/megagegonota/summary.asp?catid=17650#toppage

τα σχόλια σας!

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #73 στις: Μαρτίου 10, 2012, 23:32 »
το όλο θέμα είναι απλό όταν θα πάρουν άδεια οι καπνοβιομηχανίες να παράγουν υγρά με την φίρμα τους και φορολογηθούν από τα κράτη τότε το πανηγυράκι αυτό που έχουν στήσει θα λάβει τέλος άντε μετά να αρχίσουν γκρίνια για το ποιά υγρά είναι καλά(επικερδή) και ποιά όχι........... :bye: :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #74 στις: Μαρτίου 10, 2012, 23:33 »
αυτο που εχω εγω να προτεινω ειναι οπως βγαινουν καθε 3 και λιγο ορισμενοι και κατακρινουν το η.τ. γιατι να μην απευθυνθουμε σε καποιο καναλι και να γινει μια εκπομπη με καλεσμενους μονο ατμιστες και τον πετροπουλο???
μην ξεχναμε οτι υπαρχουν μεσα στο φορουμ και γιατροι ατμιστες που η δικια τους γνωμη μονο βαρυσημαντη θα ειναι...
καποιον απο το φορουμ που να ειναι καλα διαβασμενος οσον αφορα τις οποιες αλλες μελετες εχουν γινει μεχρι τωρα που παραθετονται μεσα στα ιατρικα θεματα και να ''ανοιξει'' τα ματια στον κοσμο διοτι μεχρι τωρα μοναχα μονοπλευρη προσεγγιση βλεπουν..
και οσο αν μου πειτε οτι δεν θα δεχτουν , αν ακουσουν τον αριθμο των ατμιστων οι οποιοι θα ειναι συντονισμενοι εκεινη την ωρα στο συγκεκριμενο καναλι μαλλον δεν θα πουν και οχι.
ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΑ...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2012, 23:48 από nikosier »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 68 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65336 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix