vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αρκετή νικοτίνη για έλεγχο στο άτμισμα ή λιγη ως καθόλου και φουγάρο

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Παρατήρησα στον εαυτο μου οτι απο τοτε που μειωσα την νικοτινη το ego-t το εχω σαν πιπιλα  :baby:. Το τι ειναι  καλυτερο δεν νομιζω να ξερουμε.. σιγουρα να μην ατμιζουμε και καθολου... γι' αυτο ρωταω τι ''προτιμάτε''..
Εγω προτιμαω να ελεγχω τον εαυτο μου και γι'αυτο ψηφιζω αρκετή νικοτίνη ώστε να με βοηθάει να έλεγχο την συχνότητα ατμίσματος.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2013, 12:28 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Μετρον αριστον...ελεγαν οι αρχαιοι.

Πολυ νικοτινη....θα μπορω ομως να "κρατιεμαι" να μη το κανω πιπιλα?

Λιγη νικοτινη και πιπιλα....μηπως ομως θα εχω αλλες παρενεργειες απο τις ποσοτητες PG που εισπνεω;

Προσωπικα, προς το παρον ειμαι με 18αρα κ προσπαθω να μην το εχω πιπιλα (δε πετυχαινω παντα)....σκοπευω να ελαττωσω και νικοτινη αλλα κ τη συνηθεια πιπιλας.

Επειδη παντως, βλεπω στον εαυτο μου οτι ευκολα παρασερνομα στο θεμα "πιπιλας", η προσωρινη λυση ειναι λιγοτερη νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Teodor, ετσι ακριβως προβληματιζομαι κι εγω. Και κατεληξα στην 12αρα πιπιλα  :baby:

Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Και εγω είχα αυτή τη σκέψη που λέτε.
Και τώρα εχω καταλήξει επειδή είμαι και λίγο κροκόδειλος σε 6-9 το πολύ νικοτίνη αλλά με περίπου 10-15 ml τη μερα,οσο και αν το χω προσπαθήσει δε μπορώ να κάνω λιγότερο,σίγουρα όμως στη πορεία πιστεύω οτι θα ρίξω και άλλο τη νικοτίνη  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
9αρι λατακια και πιπιλαμε ολη μερα  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Άρχισα να έχω πρόβλημα εδω κ δυο μέρες.....Δεν ξέρω τι είναι το καλλίτερο τώρα...... Ειλικρινά άτμιζα με 11 κ με 6 mg νικοτίνης δίχως προβλήματα μα.... τώρα φοβάμαι ότι θέλω περισσότερη νικοτίνη!!!!

Κάποτε με πείραζε το συνεχόμενο άτμισμα με 11 τώρα δεν μου λέει τίποτα!!! Δεν νομίζω ότι με το άτιμσα εγώ προσωπικά μετά από περίπου ενάμιση χρόνο μπορώ να σας πώ....ατμίστε σταθερά με τόση ....νικοτίνη  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Ίσως  κάτι συμβαίνει κ συνηθίζουμε την νικοτίνη κ μετά ζητάμε περισσότερη ? δεν ξέρω ειλικρινά! Αυτές τις μέρες προσπαθώ να το ξεπεράσω μα με το ατμόπλοιο στο στόμα συνεχώς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Γεια ΣΕΕ όλες κια όλους και χρονια πολλά
εγώ ξεκίνησα με 0 για περίπου 1 1/2 μηνα (μαζι με τσιγάρα δυστηχως)μετά 18 για 3 μήνες(χωρίς τσιγορο!!) μετά 12 για 3μην. 9  για 3 μην. 6 και τώρα 4,5τα επόμενα υγρά είναι 3 ,οκ ατμίζω αρκετά αλλα η διαδικασία που ακολουθώ είναι ότι μειώνω την νικοτίνη σιγά-σιγά και ατμίζω σαν καράβι.
Άλλωστε μου αρέσει η γεύση του tribecca.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
δεν μπορω να ψηφισω μιας κ ειμαι καπου στο ενδιαμεσο με 10-12μγ νικοτινη αλλα πιπιλα ολη μερα, οποτε........?

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
εγω ειμαι στα 18-20 και σκοπευω μηνα με το μηνα να μειωνω....

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Αρχισα με 18 με πειραζε.
Συνεχισα με 12 για τα χαρμανια και 6 για πιπιλα.
Κατηργησα το 12 και συνεχιζω 6.
Απο αυριο δοκιμαζω 6 για χαρμανιασμα και 3-4 για πιπιλα,
με σκοπο να παω στο φλωρεξ.
Για να κατεβασουμε την νικοτινη νομιζω,
οτι πρεπει να παμε σε ποιο εντονα αρωματα.
Εχω 6 eGo Mega Dual Coil Cartomizer,
γεματα με διαφορες γευσεις και ατμιζω εναλλαξ.

ΥΓ Καπνιζα ως τις 2/10/2011 Καρελια αφιλτρα,
και φυσικα δεν τα ξαναβαλα στο στομα μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2011, 14:17 από Νικος »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
ΥΓ Καπνιζα ως τις 2/10/2001 Καρελια αφιλτρα,
και φυσικα δεν τα ξαναβαλα στο στομα μου.
Νικο μηπως 2/10/2011  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος armados

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
12αρι και πιπιλα.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Παράθεση
Νικο μηπως 2/10/2011

Το διορθωσα   :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας


Κάποτε με πείραζε το συνεχόμενο άτμισμα με 11 τώρα δεν μου λέει τίποτα!!! Δεν νομίζω ότι με το άτιμσα εγώ προσωπικά μετά από περίπου ενάμιση χρόνο μπορώ να σας πώ....ατμίστε σταθερά με τόση ....νικοτίνη  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Ίσως  κάτι συμβαίνει κ συνηθίζουμε την νικοτίνη κ μετά ζητάμε περισσότερη ? δεν ξέρω ειλικρινά! Αυτές τις μέρες προσπαθώ να το ξεπεράσω μα με το ατμόπλοιο στο στόμα συνεχώς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  :yes: :yes: :yes: :yes:

Το ίδιο γίνεται και στο  κάπνισμα  υπεύθυνη είναι η νικοτίνη 

αντιγραφή από εδώ http://www.chaniapersonaltraining.gr/blog/96-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82-%CE%B5%CE%BE%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%B7.html

Ο μηχανισμός της εξάρτησης καθορίζεται από ένα ύπουλο παιχνίδι στο νευρικό σύστημα. Όταν καπνίζουμε, η νικοτίνη από το τσιγάρο μεταφέρεται κατ’ ευθείαν στον εγκέφαλο, και συγκεκριμένα στους υποδοχείς της νικοτίνης. Αμέσως μετά προσεγγίζει ένα άλλο σημείο τον εγκεφάλου, όπου απελευθερώνει μια χημική ουσία που βελτιώνει τη διάθεση. Η ουσία αυτή είναι η ντοπαμίνη.
Όπως μας εξηγεί ο κύριος Χάλαρης, «η ντοπαμίνη έχει πολλά αποτελέσματα στον οργανισμό. Δημιουργεί ένα αίσθημα ικανοποίησης, ένα αίσθημα πνευματικής ευεξίας. Αυξάνεται η συγκέντρωση που έχει το άτομο, μειώνεται η ένταση, μειώνεται το άγχος αν θέλετε, και το κέφι φτιάχνει. Όλα αυτά γίνονται με την πρόσληψη της νικοτίνης.»
Τα τελευταία χρόνια οι ειδικοί κατανόησαν καλύτερα τον συγκεκριμένο μηχανισμό. Αυτό συνέβαλλε στη δημιουργία φαρμάκων, και έδωσε την ιδέα για ένα εμβόλιο, που στο μέλλον ενδέχεται να εξουδετερώνει την εξαρτησιογόνο δράση της νικοτίνης. Ο γιατρός περιγράφει τον τρόπο που εκτιμάται ότι θα δρα το εμβόλιο. «Εάν ο καπνιστής που έχει εμβολιαστεί καπνίσει, το εμβόλιο θα του έχει δημιουργήσει αντισώματα. Τα αντισώματα αυτά θα αρπάξουν τη νικοτίνη, πριν αυτή κάνει ό,τι κάνει στον εγκέφαλο. Σε οποιαδήποτε χρονική στιγμή και αν εμβολιαστεί, είτε ως καπνιστής, είτε πριν αρχίσει να καπνίζει, δεν θα αισθανθεί κανένα αποτέλεσμα από τη νικοτίνη.»
Ωστόσο, οι ειδικοί υπολογίζουν ότι η ιδέα του εμβολίου θα αργήσει να υλοποιηθεί και θα χρειαστούν τουλάχιστον 5 χρόνια για την παρασκευή του. Για την ώρα, οι καπνιστές προσπαθούν να νικήσουν την εξάρτηση με τα υπάρχοντα μέσα, και κυρίως με τη δύναμη του χαρακτήρα τους._

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Εγω ξεκίνησα με κατι 18ρια, και μου επεφταν βαρια στο λαιμο κυρίως. Η καταληξη μετα απο πειραματα για να μη μακρυγορώ, αίναι οτι εκει που ατμιζα καπου 5 ml τη μερα και δεν εβρισκα τη ρεγουλα, τωρα εχω φτιαξει υγρα 12ρια που με πανε για 2 ml και μετα βαζω αλλο 1ml 6mg και με παει για το υπολοιπο της μερας. Με πολυ αρωμα μεσα ολα ομως.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix