vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 7 χρήστες
polydimi5, lounik, Aspirecigs, myiorgos, dvelev, Milarepa, Sergios

Twitter

Υγρά e-liquid από Nobacco

Αποσυνδεδεμένος fredy

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #765 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 21:15 »
Δοκίμασα πρόσφατα το "3" απο τη σειρά nobacco numbers και μου άρεσε πάρα πολύ.

Μήπως υπάρχει κάποιος που το έχει δοκιμάσει και το έχει "αποκρυπτογραφήσει" για να κάνω απόπειρα να το πετύχω όσο πιο κοντά γίνετε σε DIY.

Δεν έχω καλό ατμοποιητή ούτε μεγάλη εμπειρία σε υγρά αλλα αυτό που κατάλαβα είναι:

καπνικό με επίγευση ξηρού καρπού, στυλ "camila atmos lab" + σοκολάτα + κακάο + καφές + κανέλα

Στο site της atmos βρήκα αυτή την συνταγή που δείχνει πολύ κοντά σε αυτό που κατάλαβα για το υγρό αλλα μπορεί να πέφτω τελείως έξω.

http://atmoslab.com/en/recipe/smokers-de-light

Αν μπορούν κάποιοι που έχουν δοκιμάσει το "numbers 3" να πουν την γνώμη τους θα το εκτιμούσα και ίσως μπορέσω να βγάλω άκρη.

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Aeolianfire

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #766 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 13:59 »
Το τελευταίο διάστημα εκτός από τα DIY προτιμώ από την Nobacco το Seven από την σειρά Numbers...


Μη καπνικό υγρό με γεύσης μπισκότο και καρύδα. ( με την καρύδα να υπέρτερη στην εκπνοή), ένα ωραίο υγρό για όλες της ώρες. [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος paolo21r

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #767 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 14:27 »
η  EXCLUSIVE VANILLA ηταν αυτη που ξεκινησα το ατμισμα και μου αρεσε πολυ,μετα απο διαβασμα ομως ειδα οτι περιεχει acetyl και δεν την ξαναπηρα!

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #768 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 00:54 »
Από εδώ ξεκίνησα το ηλ.τς. Κ έχω δοκιμάσει μπόλικα υγρά τους.κυρίως μου άρεσε το no1 12 mg νικοτίνης, για γεύση αλλά η νικοτίνη κ το χτύπημα δεν, κ το golden margy 18 mg.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #769 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 01:20 »
Το νο1 ήταν και για μένα το πρώτο μου υγρό και μπορώ να πω ότι ήταν το βασικό μου υγρό για κάμποσο καιρό. Από την ίδια σειρά συνέχισα με το νο4 που είναι εξίσου καλό και η γεύση των ξηρών καρπών έγινε λατρεμένη για λίγο διάστημα. Θεωρώ πάντως πως η σειρά με τα νούμερα είναι σχετικά επιτυχημένη και έχει απήχηση σε νέους ατμιστές. (και η τιμή τους είναι σε νορμάλ επίπεδα, κάτι που παίζει σημαντικό ρόλο).

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #770 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 01:48 »
Σωστός! Όντως οι τιμές είναι λογικές. Έχει κάποια ποικιλία αλλά καλό είναι να βγαίνει κάποιος από το καβούκι του(για μένα λέω)  κ να δει κ παραπέρα..Κ άλλα υγρά από διάφορες εταιρείες. Μου άρεσαν αυτά τα δύο κ το golden margy μου αρέσει ακόμα.. Ένιωθα περιορισμένος όμως κάθε φορά που πήγαινα για υγρό. Έχει κ άλλα ωραία άλλων κατασκευαστών..


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #771 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 14:53 »
To Tobbaco- Echo ήταν το πρώτο μου υγρό και με έκανε να ξεχάσω γρήγορα το κ.τ μου. ( καπνός με μια μικρή γλυκάδα μελιού στην εκπνοή)
Το Number 4 είναι αυτό που μου έλυσε το θεματάκι που έιχα με τον πρωινό καφέ και αγαπημένο για εξόδους με ποτό. Η γεύση των ξηρών καρπών είναι απίθανη.

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #772 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 23:31 »
Πήρα σήμερα το number three και πραγματικά το έχω κάνει πιπίλα. Πιστεύω είναι ακριβώς ότι έψαχνα στο ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #773 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 05:25 »
Το Number 3 που αναφέρθηκε ποιο πανω ειναι μια καπνικο γεύση σε συνδυασμό με μοκα :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #774 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 17:02 »
Ναι, μπράβο.


Σε βίντεο που είχα δει, έλεγε ο άνθρωπος που έκανε το review για τα numbers της nobacco, οτι το 3 έχει κάτι σαν καβουρδισμένο καφέ, καβουρδισμένους ξηρούς καρπούς κλπ..


Βίντεο:


[youtube]6xoDvCWkoTY[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #775 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 23:08 »
stop στα υγρα της nobacco exlucive......... :'( tobacco . American tobacco , strawberry)  finich  :bye: !!!!!!!!! my favorites  :respect: τωρα θα παιζουν με atmos lab τα χειροτερα υγρα για εμενα ever !!!!!!!!!!!!!!!!! και οτι μενει απο το πανεπιστημιο πατρων

Αποσυνδεδεμένος bill_duck

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
  • Γεια σας!Δεν εχω istick αλλα θα παρω!!!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #776 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 15:30 »
Γεια σας και απο εμενα.Το πρωτο μου υγρο ηταν το tobacho echo 6mg το οποιο ατμιζω μεχρι και σημερα.Δοκιμασα αρκετα υγρα απο nobacco golden margy,number 1,number 4 κ.α αλλα κατεληξα σε αυτο.


Πριν απο λιγες μερες που το αγορασα παρατηρησα μια διαφορα στην γευση του.Ο καταστηματαρχης μου ειπε πως πλεον παρασκευαζονται τα υγρα στο Πανεπιστημιο Πατρας και το υγρο που πηρα χανει αυτης της γλυκας που σου αφηνε στην εκπνοη.Δεν ξερω αν ειναι δικη μου ιδεα ή αν το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος.


Οσον αφορα το χρωμα του πλεον ειναι πιο ανοιχτοχρωμο απο το προηγουμενο.

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #777 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 04:42 »
Χαίρεται κ από μένα.
Το πρώτο μου υγρό της Nobacco ήταν το Pothos, αρκετά ωραίο καπνικό, πιπίλα το είχα ωστόσο μετά απο κάποιο διάστημα κούρασε λίγο και ειναι αρκετα ακριβουτσικο πιστευω.
Στη συνέχεια δοκιμασα τα υγρα του Πανεπιστημιου Πατρων, τα οποια δεν με κερδισαν.
Το καλυτερο απο αυτα για μενα ηταν το Dragon tail ωστοσο και παλι δεν το προτιμησα.
Αυτη τη στιγμη κανω το number 2 και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.
Επομενο υγρο golden margy που το δοκιμασα και μου αρεσε παρα πολυ!!!
Καλη συνεχεια

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #778 στις: Μαρτίου 07, 2015, 12:21 »
Αγαπημένο υγρό της Nobacco είναι για μένα το 7 από τα numbers  :respect: :respect: :respect: :respect:   με έκανε και μου αρέσει η καρυδα και δεν το περιμενα , επισης ειναι ενα υγρο που δεν το βαριέμαι ποτε γιατι έχει εναλλαγες στην γευση ,καρυδα κρέμα και φρεσκοψημένο μπισκότο !!! Θες να φας το στόμιο !  τρελη πιπιλα !!!!
Μια αλλη επιλογη που μου αρεσει αρκετα ειναι το Intenso !

Αποσυνδεδεμένος dimcore81

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα είναι απόλαυση!!
Απ: Υγρά e-liquid από Nobacco
« Απάντηση #779 στις: Μαρτίου 13, 2015, 12:02 »
το αγαπημενο μου υγρο ειναι το golden margy!αυτο που θα θυμαμαι παντα και εχω νοσταλγησει ειναι απο την σειρα plan b το royal steam!!!!θα ηθελα να ρωτησω αν ισχυει η εκπτωση 20% και πως την περνουμε!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 771 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro