vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, bloodlessz, manoslykos, SEB

Twitter

Lost Vape URSA Nano 2 & URSA Baby 2

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Lost Vape URSA Nano 2 & URSA Baby 2
« στις: Νοεμβρίου 13, 2023, 19:35 »
(Τα προϊόντα τα παρέλαβα απευθείας από τη Lost Vape)


Strong. Spirit. Survivor.

Όχι ντάξει, δεν θα το κάνουμε ίνσταγκραμ εδώ. Πάμε στη κλασική παρουσίαση! ;D

Γεια σας, είμαι ο ζάμπλουτος και μου αρέσουν τα ποντάκια της Lost Vape. Γειαααααασουυυυ ζάμπλουτε! Εντάξει σταματάω στ'αλήθεια τώρα χαχα!

Ότι γράφω ισχύει και για τις δύο συσκευές το ίδιο. Πέρα από τον σχεδιασμό, όλα είναι ίδια.

Το Lost Vape URSA Baby 2 και το URSA Nano 2 είναι τα δύο νέα ποντάκια της εταιρείας που συνεχίζει, ευτυχώς θεέ μου, την παράδοση και είναι συμβατά με τις ίδιες αντιστάσεις όπως τα προηγούμενα.

Το Ursa Nano 2 είναι κατασκευασμένo από zinc alloy και πλαστικό, έχει διαστάσεις 83.7x25.5x16.05mm, ζυγίζει 85γ, τα ποντάκια έχουν 2.5μλ χωρητικότητα υγρού και έχει ενσωματωμένη μπαταρία 900mAh. Μπορεί να παίξει μέχρι 22W με τη μπαταρία πλήρως φορτισμένη και φορτίζει μέσω της θύρας Type-C που διαθέτει.

Η συσκευασία περιλαμβάνει την συσκευή, δύο ποντ,
ένα λουράκι για τον λαιμό και ένα καλώδιο Type-C.


Η συσκευή πωλείται στα παρακάτω χρώματα






Kick Joy! Kick Pop! Trendy and unique design!

Είπα να προσπαθήσω ξανα χαχα. Πάμε στα της παρουσίασης τώρα!

Το Lost Vape Baby 2  είναι κατασκευασμένo από πλαστικό, έχει διαστάσεις 49x17.5x69mm, ζυγίζει 48.5γ, τα ποντάκια έχουν 2.5μλ χωρητικότητα υγρού και έχει ενσωματωμένη μπαταρία 900mAh. Μπορεί να παίξει μέχρι 22W με τη μπαταρία πλήρως φορτισμένη και φορτίζει μέσω της θύρας Type-C που διαθέτει.

Η συσκευασία περιλαμβάνει την συσκευή, δύο ποντ,
ένα λουράκι για τον λαιμό και ένα καλώδιο Type-C.



Η συσκευή πωλείται στα παρακάτω χρώματα


Η συγκεκριμένη συσκευή είναι μικρούλα, εύκολη στη χρήση και το μόνο που μπορούμε να πειράξουμε είναι ο αέρας. Πράγμα πολύ θετικό και μου αρέσει που πλέον το βάζουν παντού και μπορώ να παίξω με τον αέρα ακόμα και σε αυτό το ίσως μικρό εύρος που δίνει. Δεν ξέρω αν όντως η στεγανοποίηση του ποντ είναι τόσο καλή ή εγώ δεν ατμίζω όπως άτμιζα παλιότερα αλλά σπάνια να δω διαρροές στο εσωτερικό. Πλέον ξεχνάω και να τσεκάρω γιατί έτυχε να πιάσω το συγκεκριμένο ποντάκι που το είχα παρατημένο σε τσαντάκι 4-5 μέρες και δεν είχε φύγει σταγόνα οπότε γιατί να ασχολούμαι άλλο. Ίσως κάποιος πιο θεριακλής να δει δάκρυ ή κάτι τέτοιο, εγώ είμαι ευχαριστημένος με τις μη διαρροές.


Πέρα από τον αέρα που μπορούμε να πειράξουμε λίγο και να το πάμε εκεί που μας βολεύει, μπορούμε να δούμε και την στάθμη της μπαταρίας μας όταν τραβάμε τζούρα. Η μία πλευρά με τα σχέδια φωτίζει κόκκινο/μπλε/πράσινο ανάλογα με το που βρίσκεται η στάθμη της μπαταρίας. Είναι λίγο έντονο το φωτάκι γιατί φωτίζει όλη η πλευρά αλλά αν δεν είστε τίποτα περίεργοι δεν θα σας ενοχλήσει και ποτέ.

Τα ποντ είναι τα γνωστά που έχω κουραστεί να λέω καλά λόγια εδώ και τόσο καιρό. Εύκολο γέμισμα, χωρητικότητα υγρού θα ήθελα να είναι έστω 3μλ αλλά δεν θα το κάνουμε και θέμα, μπορείς εύκολα να δεις την στάθμη του υγρού και για ακόμα μία φορά, δεν μου έχει κάνει ποτέ διαρροές.


Τα πράγματα είναι απλά. Βάζουμε το ποντ-αντίσταση στη συσκευή και ατμίζουμε. Ούτε κουμπιά, ούτε τίποτα. Οι συγκεκριμένες αντιστάσεις με έχουν βολέψει πάρα πολύ, ειδικότερα η 0.6Ω και η 0.8Ω με τον αέρα στη μέση έχουν πολύ ωραία σφιχτή πνευμονική τζούρα για τα δικά μου γούστα. Οπότε έχω όλα τα ποντάκια της εταιρείας μαζεμένα σε ένα σημείο και ανάλογα που θα πάω ή τι με βολεύει, παίρνω το ανάλογο ποντ, βάζω μία από τις αντιστάσεις που έχω έτοιμες και φεύγω. Η ευκολία που μου έχει δώσει η εταιρεία να διαλέγω όποια συσκευή της θέλω και να είναι συμβατές όλες με τις ίδιες τις αντιστάσεις εμένα με κερδίζει. Στα ποντάκια μου δεν θέλω τίποτα άλλο, μόνο η ευκολία με νοιάζει.

Αυτά.




« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2023, 20:13 από zamploutos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180346 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237235 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 552 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136092 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085176 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10112 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12