vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

531 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Tazz, bloodlessz, manoslykos, funes, giorgos1999, giorgoscr

Twitter

KUMA ULTON RTA clone

Αποσυνδεδεμένος Mensanos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕΤΡΟΝΑΡΙΣΤΟΝ
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #90 στις: Ιουνίου 23, 2023, 18:13 »
Καλημέρα, το σύρμα τα βαμβάκια σου δεν ειναι ευθεία με τους οδηγούς, ίσως γι αυτό έχεις θεματάκια.


Χρησιμοποιω 3αρι πυρηνα, ενω απο την δικη σου φωτο μαλλον χρησιμοποιεις 2-2,5. Με τον τριαρι λοιπον και με 5 σπειρες δεν εχει περιθωριο να ερθει στην ευθεια με τους οδηγους. Ακουμπαει η αντισταση στις βασεις κατα πρωτον και κατα δευτερον δεν υπαρχει χωρος για τα βαμβακια.


υ.γ. με κιτρινο ειναι τα σημεια με τις οπες τροφοδοσιας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2023, 18:23 από Mensanos »

Αποσυνδεδεμένος GEORGEFK

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #91 στις: Ιουνίου 23, 2023, 19:42 »
το βρήκες μόνο σου...δοκίμασε 2,5αρι πυρηνα και το βαμβάκι θα είναι πάνω στους οδηγούς. Ετσι τον έχω και εγώ και δουλεύει απροβλημάτιστα :)

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #92 στις: Ιουνίου 23, 2023, 20:50 »
Πάντως ούτε εγώ έχω πρόβλημα με τα orings και τον έχω μαζί στην δουλειά μέσα στην τσέπη και τον τραβάω από τον άτμο για να τον βγάλω. Και το μοντάκι μου δεν είναι και το ελαφρύτερο(thelema solo). Όσο για το ντεκ με 8 σπείρες σε μονόκλωνο σύρμα μπαίνει μια χαρά στην ευθεία το βαμβάκι. Αλλά και στην ευθεία να μην είναι δεν πειράζει. Μπορείς να το βάλεις και στα πλάγια που γυρίζει το βαμβάκι όπως σε μερικά στησίματα στον fev που κάνουν κάποιοι αρκεί να έχει βαμβάκι κάτω από τα "wicks". :)   

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #93 στις: Ιουνίου 23, 2023, 21:34 »
Πάντως ούτε εγώ έχω πρόβλημα με τα orings και τον έχω μαζί στην δουλειά μέσα στην τσέπη και τον τραβάω από τον άτμο για να τον βγάλω. Και το μοντάκι μου δεν είναι και το ελαφρύτερο(thelema solo).   

Εγώ που το έχω ακόμα βαρύτερο (το...mod  ::)   ) , τί να πω; Lost Vape  Grus, με 21700 μπαταρία, 240 gr. Πειραματίστηκα & με τα 2μπάταρα θηρία Legent (το κλασσικό, το τεθωρακισμένο, το αλεξίσφαιρο), όπως & με το X217, το 2μπάταρο 21700 της Voopoo. Και δεν τα σήκωσα κρατώντας τα απλώς από τον Kuma, αλλά τα "ταλαιπώρησα" κουνώντας τα (σχετικά βίαια) πάνω-κάτω.  Το συμπέρασμά μου είναι πως ο ατμοποιητής θα ανοίξει είτε σκόπιμα από εμένα, η...αν (ίσως, δεν το δοκίμασα) αν γίνω βίαιος με τις παλινδρομικές πάνω-κάτω κινήσεις. Οι μ@λ@κίες όμως πληρώνονται, γιατί να το κάνω...κομπρεσέρ...  :-[

Αποσυνδεδεμένος Mensanos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕΤΡΟΝΑΡΙΣΤΟΝ
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #94 στις: Ιουνίου 23, 2023, 22:43 »
Ναι θα δοκιμασω στο επομενο στησιμο με 2,5αρι και νομιζω πως θα ειναι οκ.
Σχετικα με τα origs τα δικα μου οχι μονο ηταν χαλαρα, αλλα πηγαινε περα-δωθε η καμπανα.
Βρε μπας και εχω ελλατωματικο κομματι και δεν φταινε τα οριγκακια? Το αναφερω γιατι η καμπανα οπως θα δειτε και στην φωτο ενω χρησιμοποιω τα original, φαινεται να ειναι αρκετα φαρδυτερη...

Σε εσας εχει τετοια διαφορα?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2023, 23:26 από Mensanos »

Αποσυνδεδεμένος GEORGEFK

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #95 στις: Ιουνίου 23, 2023, 22:58 »
αμα με τα γνησια η καμπανα  καθεται σφιχτά τοσο οσο, ώστε να ξεκουμπώνει με λίγο δύναμη αριστερα-δεξια και προς τα επάνω μια χαρά είναι ο ατμοποιητής σου.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #96 στις: Ιουνίου 24, 2023, 00:41 »
Βρε μπας και εχω ελλατωματικο κομματι και δεν φταινε τα οριγκακια? Σε εσας εχει τετοια διαφορα?]
Απαπαααααα!!!!!. Επειδή οι κινέζοι είναι πιό επιδέξιοι έμποροι ακόμα & από τους κοζανίτες ή τους εβραίους (τί στερεότυπο) να κάνω μία ερώτηση & ένα γκάλοπ; Από πού είναι αγορασμένοι αυτοί με το πρόβλημα; Ελλάδα ή Κίνα; Κάνω την αρχή, εγώ από Κίνα. Την 2Fdeal, τουλάχιστον, που πλέον την γνωρίζω, ξέρω πως (ειδικά την προκορόνα περίοδο) έδινε μεγάλη σημασία στο feedback μας, δεν είχε πρόβλημα να κριτικάρει αρνητικά κάποιο προϊόν, αλλά & να διορθώσει το όποιο πρόβλημα με επόμενο batch του εκάστοτε κατασκευαστή.

Αποσυνδεδεμένος Mensanos

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΕΤΡΟΝΑΡΙΣΤΟΝ
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #97 στις: Ιουνίου 24, 2023, 04:07 »
Ο δικος μου απο Ελλαδα ως ulton. Τον βλεπεις ως ελλατωματικο δηλαδη?

Αποσυνδεδεμένος kiltsikis21

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπάρχει πάντα ένας τρόπος εάν είσαι αποφασισμένος
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #98 στις: Ιουνίου 24, 2023, 08:32 »
Από 2fdeal ο δικός μου και εχθές που διάβαζα από νωρίς έλεγα τι τυχερός που είμαι που δεν είχα πρόβλημα και δεν άνοιξε ποτέ από μόνος του αν και τον έχω όλη μέρα στο τσαντάκι και τρώει πολλή ταλαιπωρία όλη μέρα λόγο δουλειάς
Το βράδυ άνοιξε και χάθηκε και όσο και αν έψαξα δρν τον βρήκα
Μου έμεινε η βάση πάνω στο μοντ
Πάω για καινούριο η έχει και spares να τον ξανακάνω ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος gama

Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #99 στις: Ιουνίου 24, 2023, 08:32 »
Ο δικος μου απο Ελλαδα ως ulton. Τον βλεπεις ως ελλατωματικο δηλαδη?
Και ο δικός μου αγορασμένος από Ελλάδα έχει ακριβώς το ίδιο θέμα. Τον χρησιμοποιώ 4-5 μέρες και μάλλον θα παραμείνει για χρήση εντός σπιτιού. Μου δημιουργεί ανασφάλεια η εύκολη απόσπαση της καμπάνας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #100 στις: Ιουνίου 24, 2023, 08:38 »
Καλημέρα, πρώτη φορά το βλέπω σε kuma αυτό. Μόλις είδα την φωτογραφία τράβηξα και εγώ την καμπάνα λίγο απάνω αλλά τόσο δεν έπαιζε. Με το ένα oring να φαίνεται το παίξιμο δεν είναι ούτε μισό χιλιοστό. Κατά την ταπεινή μου γνώμη κάποιο πρόβλημα έχει το συγκεκριμένο κομμάτι. Το κάνει και με τις 3 καμπάνες αυτό;
Εγώ από 2fdeal τον πήρα.

Αποσυνδεδεμένος gama

Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #101 στις: Ιουνίου 24, 2023, 09:52 »
Ναι σε όλες έχει τζόγο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GEORGEFK

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #102 στις: Ιουνίου 24, 2023, 10:55 »
εσείς που λέτε οτι παιζει η καμπάνα θεωρώ οτι έχετε τα o-rings της ulton (...ειναι πολυ λεπτά και δεν συγκρατουν καλα το deck με την καμπανα). Εγω τα άλλαξα με τα γνησια που ειναι πιο χοντρα και τωρα δεν κουνιεται καθολου η καμπανα. Ελπιζω να βοήθησα...ο ατμο γενικα δεν εχει κανενα αλλο θεμα...μονο o-rings αλλαγή και καθαρίσατε...ολοι οι κλωνοι σχεδόν έχουν αθλια  o-rings!!!

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #103 στις: Ιουνίου 24, 2023, 13:03 »
Εγώ πάντως με τα κινέζικα (Ulton) orings από την αρχή δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μπορεί να έτυχε σε εμένα. Ούτε παίζει ούτε τζόγο έχουνε. Και επειδή έκανα ΝΕΤ υγρά από την πρώτη μέρα που τον έχω, κάθε δεύτερη μέρα άλλαζα στήσιμο. Δεν έχουν πάθει τίποτα τόσο καιρό. Δεν χρειάστηκε να τα αλλάξω.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: KUMA ULTON RTA clone
« Απάντηση #104 στις: Ιουνίου 24, 2023, 13:12 »
εσείς που λέτε οτι παιζει η καμπάνα θεωρώ οτι έχετε τα o-rings της ulton (...ειναι πολυ λεπτά και δεν συγκρατουν καλα το deck με την καμπανα). Εγω τα άλλαξα με τα γνησια που ειναι πιο χοντρα και τωρα δεν κουνιεται καθολου η καμπανα. Ελπιζω να βοήθησα...ο ατμο γενικα δεν εχει κανενα αλλο θεμα...μονο o-rings αλλαγή και καθαρίσατε...ολοι οι κλωνοι σχεδόν έχουν αθλια  o-rings!!!
Γνησια που εχει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180432 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535524 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237273 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 562 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14988 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085232 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10168 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12