vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

66 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

UWELL NUNCHAKU 80W

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
UWELL NUNCHAKU 80W
« στις: Δεκεμβρίου 23, 2018, 15:12 »
Ενα μοντακι με πλακετα σε στυλ σωληνα (σουληνα  :laugh1:)  με 18650 μπαταρια.
Πολυ  ομορφο και ευκολο στην χρηση.
Τα κουμπια του ειναι πολυ αμεσα.
Εχει 3,fire και λειτουργιες.
Η μικρη οθονουλα που εχει δεν με παιδεψε καθολου,ειναι καθαρη και ευαναγνωστη.
Δειχνει τα απαραιτητα.
Δεν εχω γνωση απο ρευματα,οποτε δεν μπορω να ξερω εαν ειναι καλα ή οχι.

Παταω, δινει αμεσως. Eιναι πιο fast απο το aegis της geek vape και ιδιο με το sx mini (οσο αφορα την ανταπoκριση του fire)

Κουμπωνει πολυ καλα στο χερι.Σαν μεγεθος ειναι οριο της μπουνιας μου.

Μου εκανε εντυπωση η συσκευασια του,πολυ προσεγμενη και εχει μεσα ενα σακουλακι για την υγρασια,αυτο δεν το εχω δει σε κανενα μοντακι που εχω παρει μεχρι στιγμης.

Χαρακτηριστικα
Introduction
1. Size: diameter 27.4 mm × height 94.5 mm
2. Material: stainless steel
3. Power range: 5-80W
4. A new generation of E-cigarette control panel by our independent R&D, makes the tube as safe as a box mod.
5. Multiple work modes: power mode, TC mode(NI,SS), bypass mode.
6. Replaceable 18650 battery, or charge over USB.
7. Ergonomic design makes it feel perfect in hand.
8. Simple interaction system.

Package Contents
1×NUNCHAKU mod
1×Micro USB cable
1×User's manua


Αποσυνδεδεμένος ZoeM

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 23, 2018, 15:42 »
Το παρέλαβες κιόλας? Μπράβο ταχύτητα! Άντε καλορίζικο και σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω
Οσο για το σακουλάκι για την υγρασία το είχε στην συσκευασία και ο ατμοποιητής Uwell Valyrian που αγόρασα πέρυσι, μου είχε κάνει κι εμένα εντύπωση γιατί δεν το έχω δεί ούτε σε μοντάκι ούτε σε ατμοποιητή που έχω αγοράσει μέχρι σήμερα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2018, 15:53 από ZoeM »

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 17:12 »
Κοντα μια εβδομαδα με τον μικρουλι αυτον
και εχουμε και λεμε......
Το fire κουμπι θα μπορουσε να ειναι λιγο ποιο σκληρο στην επαφη,εαν δεν το βαζεις σε τσαντακια ή σε τσεπη ειναι οκ,ειναι αρκετα <<ευκολο>>.

Η διαχειριση της μπαταριας ειναι πολυ καλη,μου κραταει μια μερα στα 14-16 watt 
και κοντα στα 7ml υγρου.Μην ξεχναμε οτι περνει μια 18650.
Πρεπει να ξαναπω αυτο που εγραψα στο  παραπανω ποστ.Το fire δινει αμεσα στο πατημα του κουμπιου.

Ειναι μια τιμια αγορα.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 17:35 »
Αυτές οι πεντάλφες στα σχέδια και η τιμή της αντίστασης στα 9,99 Ω στην 3η φωτό πολύ ύποπτα μου φαίνονται, :)).

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 17:57 »
Μπορω να πω οτι η συμπτωση ειναι λιγο υποπτη .....λγο υποχθονιο φαινεται!!
Παντως το μοντ δειχνει ωραιο και μου θυμιζει αλλες εποχες

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 19:27 »
[justify]Με πρόλαβε ο Ντίνος αλλά αφού είχα έτοιμη μια σύντομη παρουσίαση από σήμερα το πρωί, νομίζω ότι δεν είναι κακό να μπεί και αυτή. Την έγραψα με αφορμή μια πρόσφατη συζήτηση που ξεκίνησε εδώ. [/justify]

[justify]Το Nunchaku είναι το πρώτο mod της Uwell, μιας εταιρείας που έγινε  πιο γνωστή στο διεθνές ατμιστικό κοινό με την κυκλοφορία του sub ohm ατμοποιητή Crown.  [/justify]
[justify]Η αλήθεια είναι ότι τα mods σωλήνες  (tube mods) έρχονται από το πολύ μακρινό παρελθόν. Με την εμφάνιση των box mods έφυγαν από το προσκήνιο. Εκτός από τα εξαιρετικά mods της Dicodes που κοστίζουν περισσότερα από 200 €, ελάχιστα ηλεκτρονικά mods σωλήνες έχουμε δεί να μπαίνουν σαν πρόσφατες κυκλοφορίες στην αγορά. Προηγήθηκε η EHPro με την κυκλοφορία του mod tube 101 ενώ δεν έλειψαν και κάποιες κυκλοφορίες ακόμα που πέρασαν όμως σχετικά απαρατήρητες. Σε σχέση με τo ehpro 101 pro 75w είναι σαφώς μικρότερο, ενώ σε σχέση με τα ijoy saber 100w και joyetech ultex t80 έχει περίπου τις ίδιες διαστάσεις σε ότι αφορά το συνολικό μήκος/ύψος.    [/justify]

[justify][/justify]

[justify][/justify]

[justify]Περιεχόμενα συσκευασίας:[/justify]
  • 1×NUNCHAKU mod
  • 1×Micro USB καλώδιο
  • 1×εγχειρίδιο οδηγιών χρήσης





[justify]Κατασκευαστικά Χαρακτηριστικά:[/justify]
[justify]• Μέγεθος: πλάτος 27,4 mm × ύψος 94,5 mm[/justify]
[justify]• Υλικό: ανοξείδωτο ατσάλι [/justify]
[justify]• Εύρος ισχύος: 5-80 W[/justify]
[justify]• Πολλαπλές λειτουργίες: λειτουργία power mode, λειτουργία TC (NI, SS), λειτουργία bypass[/justify]
[justify]• Αποσπώμενη μπαταρία : 18650 (μπορεί να φορτιστεί εσωτερικά μέσω USB)[/justify]
[justify]• Απλό σύστημα αλληλεπίδρασης[/justify]



[justify]Το Nunchaku είναι ένα αρκετά όμορφο mod που διατίθεται σε επτά διαφορετικά χρώματα. Εκτός από το κλασσικό ανοξείδωτο και το μαύρο, θα το δούμε επίσης σε χρώμα ιριδίζον(ουράνιο τόξο), σε μεταλλικό πράσινο, σε μαύρο και χρυσό, σε ζαφειρί μπλε και τέλος σε μωβ. [/justify]




[justify]Το καπάκι της μπαταρίας και ο 510 πόλος.[/justify]

[justify][/justify]

[justify][/justify]


[justify]Το σχήμα του σωλήνα διογκώνεται στη μέση και στη συνέχεια ανοίγει στο πάνως μέρος , εκεί που βρίσκεται ο 510 πόλος. Είναι αρκετά άνετο στο κράτημα, αν και μπορεί να αποδειχθεί σχετικά  μεγάλο για τα μικρά χέρια. Είναι επίσης αρκετά βαρύ. Η διάμετρος στο πιο φαρδύ σημείο είναι 27,4 mm. Σε σχέση με ένα μικρό box mod φαίνεται σαφώς αρκετά μεγάλο. [/justify]


[justify][/justify]

[justify][/justify]

[justify]Σε γενικές γραμμές είναι ένα από οικονομική άποψη σχετικά προσιτό μοντέλο σωλήνας με λειτουργία TC, με αρκετά υψηλή ποιότητα κατασκευής και πολύ καλή απόδοση. Η οθόνη του είναι μικρή, απλή και λειτουργική και σίγουρα δεν πρόκειται να προβληματίσει κατά τη χρήση. Θα περίμενα ίσως να έχει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας....και γι αυτό θεωρώ σκόπιμο να έχει κανείς μαζί του μια δεύτερη ή μια τρίτη μπαταρία. Έχω την αίσθηση ότι στη λειτουργία bypass δίνει καλύτερους χρόνους αυτονομίας. Να αναφέρω επίσης ότι στη λειτουργία TC δεν προσφέρεται η δυνατότητα ρύθμισης της τιμής των watts (στην οθόνη μένει σταθερά η τιμή 60w). Tέλος, η αυξομείωση των watts στη λειτουργία power γίνεται σε βήματα με τιμή 0.5 , δηλαδή για παράδειγμα από το 5w πηγαίνεις στο 5.5w και στη συνέχεια στο 6w.[/justify]

[justify][/justify]
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2019, 08:55 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 20:52 »
Επισης εαν καποιος θελει να παρει αυτο με το χρυσο κουμπι
ΜΗΝ  ΤΟ κανει γιατι ξεβαφη.Το ειδα με τα ματια μου και ειναι χαλια.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 21:17 »
Εννοείς ότι ξεβάφει το κουμπί ή γενικά το mod ?

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 29, 2018, 21:19 »
το κουμπι του fire.
Το ειδα στο καταστημα που το πηρα.
Το ειχε ο μαγαζατορας.
Το μοντακι μια χαρα ,το κουμπι μισο χρυσο και μισο ασημενιο.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 06, 2019, 21:41 »
κοντα 2 μηνες +
καθε μερα παιζει κοντα στις 5-7 ωρες.
Γιατι το λεω?γιατι ειχε καποια θεματα το μαυρο με το χρυσο κουμπι.(χαλουσε το χρωμα)
Ε.....το μαυρο με το μαυρο κουμπι.................αθανατο.
Το χρωμα του ειναι  οπως την πρωτη μερα.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 06, 2019, 23:04 »
Έτσι ακριβώς Ντίνο. Πραγματικά δεν παθαίνει το παραμικρό. Κι εγώ το χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά κάθε μέρα.

Απ: UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 09, 2020, 09:49 »
Καλημέρα,
Ένας φίλος μου χάρισε το Zenith Pro το οποίο μου έχει αρέσει πολύ.
Θα ήθελα να το συνδυάσω με ένα regulated tube mod και σκέφτομαι το Nunchaku είτε το Nunchaku 2.
Ανησυχώ λίγο για το βάρος και μέγεθος του δεύτερου αν και μου αρέσει πολύ ως σχέδιο.
Η γνώμη σας;
Επίσης, δεν μπορώ να τα βρω πουθενά στην Ελλάδα στο silver που ψάχνω;
Έχει βγει εκτός αγοράς;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 09, 2020, 11:40 »
To αρχικό  NUNCHAKU υπάρχει ακόμα σε κάποια καταστήματα. Το 2 δύσκολα θα το βρείς, και δεν είμαι καθόλου βέβαιος αν αυτό το αυτόματο σύστημα ρυθμίσεων είναι τελικά βολικό.
Σαν κατασκευή είναι και τα δύο ποιοτικά. Το βάρος τους όμως μπορεί πραγματικά να προβληματίσει, αν και αυτό είναι και θέμα συνήθειας.

edit : Το NUNCHAKU 2 υπάρχει διαθέσιμο στο Black Code Vapor - BCV.
Βλέπω ότι δεν ανοίγει η ιστοσελίδα του καταστήματος αλλά η σελίδα του στο facebook λειτουργεί κανονικά.

Μπορείς να ρωτήσεις αν υπάρχει στην απόχρωση που σε ενδιαφέρει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 09, 2020, 11:50 από Tem »

Απ: UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 09, 2020, 15:09 »
Σε ευχαριστώ πολύ, θα το κοιτάξω.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL NUNCHAKU 80W
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 10, 2020, 00:22 »
Όπως βλέπω τώρα ανοίγει κανονικά η σελίδα του καταστήματος που ανέφερα παραπάνω
Απλά έχουν βάλει, προφανώς από λάθος, φωτογραφίες από το πρώτο Nunchaku.
edit : Τώρα έχει τις σωστές.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2020, 14:07 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20912 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93684 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix