vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

506 επισκέπτες, 1 χρήστης
laniel

Twitter

Vaporesso Swag 2

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Vaporesso Swag 2
« Απάντηση #45 στις: Απριλίου 14, 2021, 13:54 »
Ενα που πηρα οταν πρωτοκυκλοφορησε, το εχω ακομη και παιζει ακομη, χωρις να παρουσιασει τα διαφορα προβληματα που αναφεραν αλλοι χρηστες του.
(δεν το εχω χρησιμοποιησει πολυ εντατικα ουτε καθημερινα παντως)

Το μονο θεμα του ειναι οτι ξεβαψε το καπακι της μπαταριας, αλλα αυτο δεν με ενοχλει ιδιαιτερα.

Τελικα ειναι εντελως οτι κατσει....

Αποσυνδεδεμένος atsinoni

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Swag 2
« Απάντηση #46 στις: Απριλίου 15, 2021, 19:01 »
Παιδιά σήμερα μετά από 15 μήνες καλής λειτουργίας κόλλησε κάτω το κουμπί fire , οπότε το άνοιξα για να δω τι παίζει. Το θέμα είναι ότι μόλις άνοιξε πετάχτηκε έξω το μαύρο δίχαλο και δεν ξέρω πως να το βάλω αφού δεν είδα πως ήταν τοποθετημένο. Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόδεκτη.

Αποσυνδεδεμένος tassos

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Swag 2
« Απάντηση #47 στις: Απριλίου 15, 2021, 19:51 »
Αυτό το κομμάτι μάλλον έχει σπάσει και ήταν πάνω απο το μπουτόν του fire. Δες το βιντεο του djlsb vapes

Αποσυνδεδεμένος atsinoni

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Swag 2
« Απάντηση #48 στις: Απριλίου 15, 2021, 20:15 »
Ευχαριστώ πολύ. Το πάω αύριο για επισκευή.

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Swag 2
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 22, 2021, 03:53 »
Έχω ένα swag 2 που χρησιμοποιουσα καθημερινά. Μόνιμα όλες οι μπαταρίες που χρησιμοποιουσα έφταναν μέχρι το 50%και μετα μου έβγαζε low battery. Πήρα ένα easy box γιατί ήθελα να δοκιμάσω τα sbs mods(ερωτεύτηκα) και χρησιμοποιώ τις ίδιες μπαταρίες. Μου βγάζουν λίγο παραπάνω σε αυτονομία και με ίδιες συνθήκες ατμισματος,και το γραφικό της μπαταρίας φαίνεται λίγο πιο ακριβές. Ξέρει κανείς γιατί το κάνει αυτό το swag στο 50% περίπου και αν φταίει κάποια ρύθμιση που πρέπει να αλλάξω;

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λόγο υλικού το καπάκι τις μπαταρίας εσωτερικά καθως και τα σπειρώματα χρειάζονται καλο καθάρισμα και συχνά θα έλεγα . Για κανε ενα καλο καθάρισμα ,αν δεν το εχεις κανει και τσεκαρε αν δουλέψει καλύτερα το μοντακι 

Αποσυνδεδεμένος mathimatikos1966

  • **
  • 310
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Swag 2
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 22, 2021, 10:58 »
Πάντως καπάκι μπαταρίας τόσο κοφτερό πρώτη φορά βλέπω σε μοντάκι .Κόβεασι στο λεπτό !

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Swag 2
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 22, 2021, 11:15 »
Λόγο υλικού το καπάκι τις μπαταρίας εσωτερικά καθως και τα σπειρώματα χρειάζονται καλο καθάρισμα και συχνά θα έλεγα . Για κανε ενα καλο καθάρισμα ,αν δεν το εχεις κανει και τσεκαρε αν δουλέψει καλύτερα το μοντακι
To καθάριζα συνέχεια. Η αλήθεια είναι οτι με το καινούργιο μοντακι το γραφικό της μπαταρίας (δεν έχει ποσοστό) είναι πιο ακριβές νομίζω και επίσης κρατάνε και οι ίδιες μπαταρίες περισσοτερο

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Swag 2
« Απάντηση #52 στις: Απριλίου 22, 2021, 15:18 »
εχω το swag 2 απο τοτε που πρωτοκυκλοφορησε πραγματικα δεν εχει παθει τιποτα μεχρι σημερα με καθημερινη χρηση κιολας...  γενικα μου βγηκε τελειο το modακι αυτο...!  ωραια ρευματα.. μικρο και ελαφρυ..  και πολυ καλη Διαχείριση της μπαταριας... 

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Vaporesso Swag 2
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 30, 2021, 13:48 »

Δεν θα ξαναγράψω ψέματα στο φόρουμ!
Δεν θα ξαναγράψω ψέματα στο φόρουμ!
Δεν θα ξαναγράψω ψέματα στο φόρουμ!

...

Εντάξει. Να γράψω πρώτα το ποστ μου και συνεχίζω την τιμωρία μετά...


...Το μοντάκι το πέταξα στα σκουπίδια...

Αυτό είναι το ψέμα που έγραψα στο φόρουμ τότε. Το μοντάκι το πέταξα μεν αλλά όχι στα σκουπίδια. Το πέταξα σ' ένα συρτάρι που είναι περίπου το ίδιο αλλά όχι ακριβώς το ίδιο. Γιατί αν το είχα πετάξει στα σκουπίδια δεν θα μπορούσα να αρχίσω σε κάποια στιγμή να το χρησιμοποιώ ξανά επειδή μου έλειπε ένα μοντάκι που να σηκώνει 24άρηδες ατμοποιητές. Είχαμε και lockdown και δεν μ' άφηνε ο Χαρδαλιάς να πάω να πάρω καινούργιο μοντάκι, ε παρασύρθηκα κύριε πρόεδρε και το χρησιμοποίησα κάνα δίμηνο. Μέχρι το ΣΥΜΒΑΝ...

Το πρόβλημα είναι πως δεν ακούω τον εαυτό μου. Το είχα γράψει ξεκάθαρα τότε πως το μοντάκι αυτό είναι σκουπίδι αλλά είμαι κλασική περίπτωση του "δάσκαλε που δίδασκες και νόμο δεν εκράτεις". Τιμωρήθηκα πάντως με το παραπάνω αφού παραλίγο να χάσω το μάτι μου! Όπως κράταγα που λες το μοντάκι στο αριστερό χέρι (κοντά στο μάτι αλλά όχι εντελώς σε ευθεία με την ίριδα...) και ενώ τα δάκτυλα μου δεν ήταν καν κοντά στο fire, το μοντάκι άρχισε να δίνει ρεύμα από μόνο του και μάλιστα στα 50 βατ, όχι στα 16 που ήταν ρυθμισμένο!!! Μέχρι να καταλάβω τι γίνεται, πρόλαβα και κάηκα στο μάγουλο αλλά όχι κάτι σοβαρό που να μην μπορεί εύκολα ο Φουστάνος να διορθώσει. Αν βέβαια το επιστόμιο κοίταζε κατευθείαν το μάτι μου, ούτε θέλω να σκέφτομαι τι θα μπορούσε να είχε συμβεί. Τα κουμπιά φυσικά δεν ανταποκρίνονταν και πριν ξεβιδώσω τον ατμοποιητή πρόλαβα να δω την ένδειξη των 50 βατ και κατάλαβα επίσης πως ο κόφτης δεν ενεργοποιήθηκε ποτέ! Όμορφα...

Θεωρώ τον εαυτό μου εντελώς άπειρο ατμιστή. Και αυτό γιατί, παρόλο που ατμίζω αρκετά χρόνια, δεν μου έχει συμβεί ποτέ κάτι δυσάρεστο ή έστω λίγο έξω από τα συνηθισμένα. Δεν μου έχει σκάσει ποτέ μπαταρία ή μοντάκι, δεν είχα ποτέ διαρροές σε ατμοποιητές (είχα δηλαδή, αλλά λίγα πράγματα...), δεν μου έχουν σπάσει στρατιές από τανκάκια, γενικά όλα πάντα δούλευαν στην εντέλεια ή πολύ κοντά σ' αυτήν. Το ΣΥΜΒΑΝ αυτό ήταν το πρώτο και ελπίζω το τελευταίο. Από αυτό το μοντάκι σίγουρα το τελευταίο γιατί αυτήν την φορά το πέταξα πράγματι στα σκουπίδια, αφού πρώτα το έκανα χίλια κομμάτια με μια βαριά (που για πρώτη φορά στην ζωή μου χρησιμοποιούσα...).

Εγώ πάντως σας προειδοποίησα. Για δεύτερη φορά...

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporesso Swag 2
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 30, 2021, 16:21 »
Με βαριά; είσαι σίγουρος;


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Vaporesso Swag 2
« Απάντηση #55 στις: Μαΐου 30, 2021, 16:42 »

Με μία σχεδόν ίδια. Δες φωτο...



Αποσυνδεδεμένος ipomonias

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
    • dOs
Απ: Vaporesso Swag 2
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 03, 2024, 17:15 »
Το είχα αγοράσει πέρυσι, στον μήνα πάνω χάλασε το fire button, άχρηστο. Ότι πιο σάπιο, άθλιο και απατεωνίστικο υπάρχει σε mod. Το χάρισα σε ένα παλιατζή που περνάει κάτω από το σπίτι 2 φορές την βδομάδα και μου έδωσε ένα κιλό πατάτες...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364