vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, RobGup, camber

Twitter

Vape Only MIND Pod PRO

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Vape Only MIND Pod PRO
« στις: Δεκεμβρίου 22, 2019, 18:41 »

(Το προϊόν το παρέλαβα από την Heaven Gifts)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)



Αν βάλουμε όλα τα ποντάκια που έχουν βγει στη σειρά το ένα πίσω από το άλλο, πιστεύετε φτάνουμε μέχρι την Κίνα;:tongue_smilie:


Έχουμε και λέμε, εδώ έχουμε ένα ποντάκι με ενσωματωμένη μπαταρία 1500mAh, με διαστάσεις 45.5x16x96.6mm,
παίρνει εργοστασιακές αντιστάσεις, το τανκάκι του έχει χωρητικότητα υγρού 2.7ml και φορτίζει μέσω μιας θύρας  Τype-C.

Παίρνει τρεις διαφορετικές αντιστάσεις, όσων αφορά τα Ω, την 0.4, 0.6 και 1.2Ω.

Το ποντάκι ξεκινάει από τα 5 και φτανει μέχρι τα 36W και μπορούμε είτε να ρυθμίσουμε τα βατ ή τα βολτ ή να παίξουμε
με τρεις έτοιμες επιλογές που μας δίνει.

Έχουμε επίσης και τρεις επιλογές για τον αέρα και η εταιρεία λέει ότι μπορούμε να παίξουμε από σφιχτή πνευμονική εώς και MTL.


H συσκευασία περιλαμβάνει την συσκευή με ένα τανκάκι και την 1.2Ω αντίσταση, μία δεύτερη
αντίσταση 0.6Ω, ένα καλώδιο Type-C και το μάνουαλ της συσκευής.


Εταιρεία που την ήξερα μόνο σαν όνομα και νόμιζα ότι έβγαζε μόνο πίπες(no pun intended)
και με εξέπληξε ευχάριστα με το συγκεκριμένο ποντάκι.

Είναι πανάλαφρο και ενώ φαίνεται πλαστικούρα είναι όλο αλουμίνιο οπότε αντέχει κακομεταχείριση.


Έχει πολύ ενδιαφέρον, βασικά είναι κάτι που δεν έχω ξαναδεί, ο τρόπος που βγαίνει το τανκάκι για να αλλάξουμε αντίσταση ή να ρυθμίσουμε τον αέρα. Πιέζουμε το τανκ προς τα κάτω στο καπάκι για την αναπλήρωση του υγρού και αυτό ξεκλειδώνει και ανεβαίνει προς τα πάνω και το βγάζουμε πανεύκολα.

Επειδή είναι ποντάκι και δεν έχει και την τεράστια χωρητικότητα υγρού σίγουρα θα θέλει κάμποσα γεμίσματα οπότε το βάλε βγάλε και το ερώτημα πόσο θα αντέξει ο μηχανισμός είναι λογικό, η απάντηση είναι δεν ξέρω. Εγώ παίζω μαζί του βδομάδες τώρα, το κούνησα το πείραξα με το δάχτυλο επίτηδες να δω αν αντέχει και ακόμα δεν έχω πρόβλημα. Είναι όπως ήταν την πρώτη μέρα.


Το τανκάκι είναι αρκετά ανοιχτόχρωμο οπότε βλέπουμε άνετα πόσο υγρό έχουμε μέσα, στα θετικά ότι η ίδια η συσκευή έχει από ένα παραθυράκι στην κάθε μεριά οπότε μπορούμε να δούμε πολύ άνετα πόσο υγρό έχει μείνει μέσα χωρίς να χρειαστεί να βγάλουμε το τανκ.

Στα θετικά επίσης ότι το επιστόμιο δεν είναι σταθερό, αλλάζει και μπορούμε να βάλουμε οποιοδήποτε 510 θέλουμε εμείς.


Κάτι που πρέπει όμως να κάνουμε, να βγάλουμε το τανκ, αν θέλουμε να αλλάξουμε την ρύθμιση του αέρα. Έχει τρεις μικρές τρύπες για την εισαγωγή οπότε σηκώνει αρκετό παιχνίδι μέχρι να βρεις εκείνο που σου αρέσει. Δυστυχώς δεν γράφουν πουθενά το μέγεθος των τρυπών.



Η αντίσταση βιδώνει πάνω σε αυτή την βάση και μετά μπαίνει κουμπωτά στο τανκάκι.
Δυστυχώς δεν γράφει πουθενά το υλικό της αντίστασης.


Όπως έγραψα και στην αρχή μπορούμε να ρυθμίσουμε μόνοι μας τα βατ, τα βολτ ή να διαλέξουμε μία από τις τρεις επιλογές που μας δίνει.  Μου αρέσει ότι αν πχ βάλω την 0.6Ω αντίσταση και το βάλω να ρυθμίζω μόνος μου τα βατ, θα με αφήσει να πάω πχ μέχρι τα 24 και όχι μέχρι τα 36 βατ που δίνει η συσκευή. Οπότε νέοι χρήστες ή πιο έμπειροι που θα μπερδευτούν θα γλιτώσουν καμμένη τζούρα. Ακόμα και στο Simple mode να το έχεις οι επιλογές δεν είναι άσχημες και σε καλύπτουν άνετα χωρίς να ρυθμίζεις μόνος σου τα βατ.


Ωραία απαλή τζούρα και σχετικά αθόρυβη ακόμα και στο φουλ ανοιχτό με τις subohm αντιστάσεις. Στις πολλές απανωτές ζεσταίνεται λίγο το τανκάκι και αρκετά παραπάνω η βάση του επιστόμιου αλλά μιλάμε για πολλές απανωτές.

Νορμάλ γεύση και δεν τα πήγε άσχημα ούτε με τα φρουτένια αλλά ούτε και με τα ημικαπνικά.

Σίγουρα κάνει και για MTL δεν είναι ότι απλά κλείνει ο άερας και ειδικά με την 1.2Ω δεν έχω κάποιο παράπονο. Εγώ το προτείνω όμως με τις 0.6 και 0.4Ω αντιστάσεις, ωραία σφιχτή πνευμονική τζούρα με ντουμανάκι και καλύτερη γεύση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180765 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34042 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 604 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085415 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35482 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12